Jste anonymní uživatel! Přihlásit se nebo Registrovat, Dnes je pátek, 26 dubna 2024
Celkem je zde 284 lidí (3 přihlášení)
Nyní online
Přihlásit se /Registrovat
Přezdívka:
Heslo:
Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Opište kód::

Informace o serveru
Nejnovější: JPokorny1
Uživatelů dnes: 0
Uživatelů včera: 0
Uživatelů celkem: 48 420
Online návštěvníků
Návštěvníků: 281
Uživatelů: 3
Celkem: 284

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 1.1. 2015
Příspěvků: 506 | Témat: 28

03.03 2020 1:09


Mám to nafoceno, ale i ze Sonky to vypadá z fotek divně. V reálu to svítí úplně jinak (líp) a už se asi ani nedivím číňanovi, že má problém s focením výsledků před a po.
Jen naposledy řeknu, nestavím si veterána, ale dělám na projektu... proto mě originalita původního zrcadla netrápí a i kdybych ho nechal pokovit, už není originální. Stejně tak, pokud bych tam strčil LED* a nebo nové plexi, nebude to už origo, ale po tom já nejdu.
A jak už jsem napsal, výsledek svítí víc, než jakékoli jiné auto, co mám doma. Hrana není absolutně přesná, ale nepřesnost a barvný rozptyl je vidět jen na blízkých překážkách a ještě nemám seřízené světla mezi sebou, krom toho to bude asi i lesklým zrcadlem - v kinech jsem podobné jevy viděl poměrně často - asi zdroj i ohnisko na to bude mít vliv. Pokud k výsledku přidám parametr ceny a manuální jednoduchosti, není co řešit.

A o lakování světel raději nic říkat nebudu, radím, nikdy nelakovat zničíte je...

Foceno narychlo mobilem... btw, kopec vzadu je cca 500m daleko a ve skutečnosti byl osvícený a vidět celý. Bohužel, mobil a auto ISO.
audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému


EDIT - přidány obrázky i přímo.


Náhled, klikni pro zvětšení.


Náhled, klikni pro zvětšení.


Náhled, klikni pro zvětšení.


Náhled, klikni pro zvětšení.


Náhled, klikni pro zvětšení.


Náhled, klikni pro zvětšení.
Naposledy upravil Issue dne 16.03 2020 0:14, celkově upraveno 1 krát. (17% původního příspěvku)
nahoru

sponzor





03.03 2020 1:09


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 15.1. 2009
Příspěvků: 609 | Témat: 44

03.03 2020 11:19


Issue: ten svit vypadá parádně, úplně jiný světla, než co mám origo na autě
Jde to určitě i do FL světel s AFS*? Může to někdo potvrdit prosím?
nahoru

AK batole
AK batole


Registrace: 17.8. 2019
Příspěvků: 459 | Témat: 10

03.03 2020 11:28


Docetl jsem se, ze s trochou sikovnosti se da dostat do FL svetel zezadu bez nutnosti rozlepovani.
Ale udajne co se obyc Bi-Xenonu tyce, lampy s AFS* jsou to slozitejsi, jestli vubec mozny. To svetlo je napchany kramama.

Snad nekdo potvrdi.

Jinak k tem svetlum, sviti to paradne, mozna se mi zda (mozna je to jen tim, ze to camera na telefonu nedovede vykreslit), ze ten uhel svitivosti mi prijde uzkej, ze to sviti paradne do dalky a pred auto, ale co se stran tyce, tak se mi to zda malo...tezko rict takhle z fotky.
Kazdopadne nebe a dudy oproti mejm svetlum, o tom zadna.
Naposledy upravil Bora dne 03.03 2020 11:53, celkově upraveno 1 krát. (1% původního příspěvku)
nahoru

AK fanatik
AK fanatik

Muž
Registrace: 4.10. 2006
Příspěvků: 7147 | Témat: 19

03.03 2020 11:35


Issue (03.03 2020 1:09) <a href="/forum/prispevek/1435654-projektory-evox-r-2-0-vs-evox-r-2-0#1435654">orig</a> :


A o lakování světel raději nic říkat nebudu, radím, nikdy nelakovat zničíte je...

Tak to nerad ani neříkej....protože to dělam takto min 10 let a v životě nebyl problem s lakovaným plexi ani po 8 letech na voze od renovace.
Naposledy upravil Satas dne 03.03 2020 11:57, celkově upraveno 1 krát. (18% původního příspěvku)
nahoru

AK batole
AK batole


Registrace: 17.8. 2019
Příspěvků: 459 | Témat: 10

03.03 2020 11:54


Satas (03.03 2020 11:35) orig :

To ani neříkej....pač to dělam min takto 10 let a v životě stim nebyl problem ani po 8 letech na voze od renovace je to zase o použití kvalitních materiálů nato a to stojí holt peníze.

Jj.
Asi je lakovani a lakovani.
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 1.1. 2015
Příspěvků: 506 | Témat: 28

03.03 2020 14:44


AFS* světla budou to samý, hoši, nesmíte se bát a pořád o tom jen mluvit, prostě to vyber a podívej se ... fakt na tom nic není.

Tím mobilem se mi to nedařilo zachytit dobře, ale kužel je široký, fakt to svítí jak hovado jako fakt si to můžete i nemusíte koupit
A i ta výbojka za levňocha - no nechápu, měl jsem na zkoušku jedno světlo Osram a druhé čína a čína byla lepší. Za ty prachy, i kdybych to měl co dva roky vyměnit

A co se laku týče, kolega tady od vedle vlastní lakovnu, která lakuje jen zákazníky s auty od 2 M nahoru, fakt ví, co dělá, věřím mu, nikdy mě nepodělal a vždy dobře odvedl svou práci. A pokud mi lakýrník říká, že to nedělá rád, že to pak může praskat, že se to blbě odbrušuj, a že to raděj za mokra přeleští od 300 do 3000 (cena je u leštění dokonce nižší), nechám si poradit. Nemám problém s cenou,

A popravdě, víc věřím někomu, kdo mi nikdy nenabízel předražené díly (a když je pak prodával někdo jiný vykřikoval něco o 13.50 Kč), kdo mi někdy alespoň jednou dobře poradil, co netají svá údajně "kouzla" pod pokličkou...

BTW, pánové, nesnažím se každým způsobem ušetřit, podnikám, mám 3 prosperující firmy a daří se mi poměrně slušně. I našim zákazníkům, dokonce i nezákazníkům, radíme zadara, jak co udělat líp, když vidíme, že nemají správný směr. Co ale nesnáším, jsou lidé, kteří prodávají něco, co takovou cenu pro mě určitě nemá, a dělají z toho hogofogo. Mám rád lidi tady na fóru, kteří nemají problém ostatním pomoci, nedělají si tady z toho kšeft... a pokud je většina lhostejných a nechce si to udělat sama, nemám s tím problém, ať si zaplatí. Pro ty, kteří si ale chtějí něco udělat sami a mohu jim pomoci, udělám to a klidně i něco sám prozkoumám (výhřev zpětného zrcátka na C7, zvuk v C7, světla na C6, LED* na celou C6, relátka a vše ostatní, co sem tady kdy napsal...). Sám nemám strach něco při zkoumání podělat, pokazit, jinak bych se nic nového přece nenaučil. A raději mám dobrý pocit, že to někomu dobře pomůže či poslouží, než abych lidem trosil, jaký nejsem bůh.

Srry jako, musel jsem se vyblít...
nahoru

AK fanatik
AK fanatik

Muž
Registrace: 4.10. 2006
Příspěvků: 7147 | Témat: 19

03.03 2020 15:44


To je holt život každý se někdy poblije to de nedá svítit.Já nepodnikám proto aby jsem veškeré know how a zkušenosti které mi nikdo nikdy neřekl a přišel sem si na vše sám a ke kterým potřebuji vybavení za XXX tisíc vyblil na internetu a ty asi určitě také tak nepodnikáš že...
A pokud se tady bavíme o světlech to není dnes asi nic co by mělo být tajné děla to dnes kde kdo,živí mě motorařina a skutečnost ta že jsem za léta tolika lidem dal dohromady kolikrát tak doničený auta ať už po zásahu jiných servisů či jakkoliv jinak udělala dozajista své.Takže tvůj fantasticky mířený sloh zde vůči mě jaký jsem prakticky ultra lump je naprosto k ničemu protože se tímto vůbec nic nezmění.
Takže uděláme to samé co jsem udělal s jinými mými velkými fanoušky stejného názoru tady a budeme se respektovat a nebudeme na sebe reagovat.Diky
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 9.11. 2009
Příspěvků: 1816 | Témat: 108

03.03 2020 16:25


Hosi, znam jen dva lidi tady z fora ktery patrej k odborne verejnosti a pomohli mi i zadarmo a pomohli mi protoze vedi ze nejsem vychcanek a kdyz budu moct tak pomuzu zase ja jim. A to uz dneska zdaleka neni standart a myslim ze uz si zvykli ze se na ne obcas snese nejak kritika. Kazdopadne jeden se jmenuje Satas, druhy Parik. Vazim si jich jako odborniku a i jako lidi. Dnes bych si o nikom jehoz praci neznam nedovolil rict ze je predrazenej. X krat jsem v cechach resil ze nekdo mi rekl ze Franta odvedle to dela o 500kc mene a nakonec to Franta dojebal a skoncilo to u me. A to jsem takovy blbec ze ten kseft prijmu a ani si tam neprirazim EGO* pausal a opravdu jsem vyrostl z toho abych byl za 300kc zavreny v garazi cely den. Je potreba si uvedomit ze kazdy z nas obetuje svuj cas a zen si nejak ceni. Pokud mu situace dovoluje to delat zdarma tak at to dela zdarma ale nevypravi o nekom ze je predrazenej. To ze jsem smudla a menim olej za 300 neznamena ze nekomu proste 3 kila nestacej na to aby se odtrhl od rodiny nebo konicku. Ted otazka je blazen ten co to dela za 300 ao ostatnich vypravi ze jsou drahy a nebo je blazen ten co to udela za litr lepe nez ten za 300? Taky jsem daval rady zdarma a skoncilo to 10 telefonama denne vychcanku kteri ze me sosali informace a nebali se zavolat v i vecer. Dnes davam info jen tem kteri si to zaslouzej. Znamena to ze jsem zmr*d ktery chce za vsechno prachy? Nemyslim si. A dodnes ke me jezdej nejmenovany servisy, privezou auto se zavadou kterou jim opravim a oni si na tom 100% ceny prirazej. Nekdo rekne zmr*i nekdo rekne je to jejich odmena ze nebyli liny najit nekoho kdonto umi vyresit a udeli si na tom kseft no, tak je nepomlouvam...
nahoru

sponzor





03.03 2020 16:25


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK allstar
AK allstar


Registrace: 17.6. 2009
Příspěvků: 11021 | Témat: 89

03.03 2020 16:43


SupermanXXX: amen.

Issue: taky amen.

Nicmene svetla se lakujou, znam dost aut co s tim jezdi.
Jo je jebacka to nalakovat poradne. Je to videt, a kdyz nekdo nevi presne jak, tak se to loupe. Otazkou je, zda se lakovne co lakuje auta od 2m nahoru toto chce zkoumat.
Jinak na ali uz prodavaj nova predni plexi, tak to je taky cesta.
nahoru

AK fanatik
AK fanatik

Muž
Registrace: 4.10. 2006
Příspěvků: 7147 | Témat: 19

03.03 2020 17:14


tomko222 (03.03 2020 16:43) <a href="/forum/prispevek/1435716-projektory-evox-r-2-0-vs-evox-r-2-0#1435716">orig</a> :
SupermanXXX: amen.

Issue: taky amen.

Nicmene svetla se lakujou, znam dost aut co s tim jezdi.
Jo je jebacka to nalakovat poradne. Je to videt, a kdyz nekdo nevi presne jak, tak se to loupe. Otazkou je, zda se lakovne co lakuje auta od 2m nahoru toto chce zkoumat.
Jinak na ali uz prodavaj nova predni plexi, tak to je taky cesta.

Světla se jak píšeš lakují úplně standardně stejně jako třeba plastové díly na kamiony jen prostě je to pro lakýrníky zájeb a nezajímavej byznys a naprosto jim rozumím a je úplně u prdele jak drahý auta z nich kdo dělá. Vlakovně jsem dělal X let světla si lakuji sám stejně jako malé díly,mam profi pistole a při použití profi laků není jedinný problém.
Na fotce udělané lakované lampy na sharana a allroada.
nahoru

AK batole
AK batole


Registrace: 17.8. 2019
Příspěvků: 459 | Témat: 10

03.03 2020 18:14


Ikdyz uz se nam to tu ‘v projektorech’ tak blbe zvrtlo (uz jsem si na tenhle mistni folklor zvykl), zatim se mi blit nechce.
Jedno, vlastne dvoji, ale konstatovat musim, a verim, ze takovymu malymu bezvyznamnymu hovinku nikdo nebude mit za zly, kdyz reknu, ze:
1) Dovedu pochopit a respektuju, co pise Superman...
2) Naprosto chapu a respektuju to, co pise Issue...asi bych to sam lip nenapsal. Ani ne jako urazku, ani jako urazku na nekoho konkretniho (neni to o jedinci), ale jako fakt.
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 1.1. 2015
Příspěvků: 506 | Témat: 28

03.03 2020 20:44


Hoši cajk, já jsem blbý IT, o lakování obecně nebo lakování světel vím prd. O spoustě věcí vím skoro prd, takže si v dobré víře nechám i poradit. Některým teda věřím víc a jiným míň. Pak se stane, že to tu napíšu i trochu blběji, než bych řekl naživo. Omlouvám se.

Tomko222: O nových plexi na ALI víme, ale děkuji za doplnění, je to k tématu a hodí se to. Já světla nechtěl rozlepovat a znova slepovat, i když už jsem to už dělal kdysi na B7 a taky to není složitý, ale proč, když to prostě není potřeba riskovat (u mě nebylo a kolega lakoš mi to přeleštil a vypadá to jak nový) a nestojí to nic?

Je to vlákno o projektorech, píšeme si tu o projektorech, kterej je lepší horší, co svítí, jaké výbojky a tak... Pak to jdu zkusit, možná i další lidi zkusí, lidi čekají na výsledek (snad), a pak se to tu prostě zasere cílenou reklamou, mezi příspěvky, které mají lidem poradit. Tomu my IT říkáme SPAM = nevyžádaná reklama. Mám pocit, že to dokonce kazí informační hodnotu tohoto fóra...
Já chápu, že to někdo dělá na zakázku, chápu že má svoji cenu, chápu že chce kšeft, ale od toho tu je prostě jiná rubrika, od toho tu jsou podpisy, ne?

Nikoho jsem nechtěl urazit, napadnout, pošpinit, a jak jsem napsal, udělalo se mi tu z toho už jen fakt blbě. Pokud se udělalo blbě někomu ze mě, vlastně se nedivím a omlouvám se taky. Můj xicht není nic moc.

Proč křižník řeší, zda to tu zavřít?
Parik mi chipoval auto a jsem spoko, pokecali jsme, respektuju ho, protože mě přesvědčil, že ví, co dělá, a zadáčo poradil a podporuje fórum třeba i finančně... respektuju ho. A to mi pak stačí jako obhajoba toho, proč tady někdo může někoho nahánět, a to pak chápu. Za LubemMT jsem taky byl několikrát, taky pohoda týpek, mluví věcně, nijak zbytečně, taky jsem mu nechal peníze za jeho práci a neřešil jsem, zda to je drahý nebo ne.

Spousta lidí tu je takových a poradí, když vidí, že to člověka zajímá, studuje to i pro zábavu, něco zkoumá, třeba i pokazí, a tak poradí, aby se posunuli, a ty já taky respektuju (naštěstí je jich tady dost, jako Lubomt, Parik, Ajax, staman, tomko a spousta oldschoolaků - respekt všem).

Proto je tahle země v takový prdeli, protože tu málokdo řekne nahlas to, co si ostatní stejně píšou do zpráv a myslí ... ale je to boj skoro, jako zažil don quijote de la mancha...
Bora: ano, folklór je to tu dobrý a asi sem si mohl dát do nicku něco jako "spisovatel"

Ano, já sem s výsledkem retrofitu svých předface světel na A6 C6 spokojen při celkové ceně 1425 Kč za obě s výměnou projektorů i výbojek (bez práce). A myslím si, že kdo není úplně levý, to zvládne udělat taky a udělat by to měl.
nahoru

AK batole
AK batole


Registrace: 17.8. 2019
Příspěvků: 459 | Témat: 10

04.03 2020 3:24


Takze zpatky k projektorum.

Zhodnotil jsem, ze za tu cenu, na deset let stary auto, je to super vyskedek.
Asi pujdu stejnou cestou. Neco drazsiho/kvalitnejsiho budu asi resit az na aute, kde to bude mit vyznam. Auto pouziva vetsinou zena, vozi v nem drevo, prepravky a rusny kramy a rika tomu traktor...asi bych se k tomu tak mel i postavit

Za vlakno jsem rad, je dost informativni, i s fotodokumentaci a postupem, dobra prace Issue
Za me super. Palec nahoru.

Takze diky.
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 31.7. 2010
Příspěvků: 1577 | Témat: 15

04.03 2020 10:22


V odkazu níže jsem postoval projektory na mé A4 B8 - Ahron evox-r 2.0, koupené před dvěma lety na retrofitlab.com. Vše jsem dělal sám, nic složitýho. Výsledek ať posoudí každý sám.. Na fotce to není vidět, ale krásnej modrej lom světla


audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému
nahoru

AK batole
AK batole


Registrace: 17.8. 2019
Příspěvků: 459 | Témat: 10

04.03 2020 10:43


Ty Aharony vypadaji lip, jen premyslim, jestli o 300% lip, pac stoji 4x tolik.

Ale prave na ty jsem se taky dival.
Diky moc Malcolm
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 15.1. 2009
Příspěvků: 609 | Témat: 44

09.03 2020 12:31


Tak jsem se ptal prodejce na Ali na montáž do světel s AFS* a prý potřebuju nějakou redukci...škoda

Hi friend, you will also need a transitional framework to hold our lens in your headlight. Sorry but we do not have such framework for you now.
nahoru

sponzor





09.03 2020 12:31


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK nováček
AK nováček


Registrace: 5.2. 2019
Příspěvků: 34 | Témat: 7

13.03 2020 1:17


myslite, ze by se tento ramecek dal dat nejak dohromady s temi Royaliny?
https://www.aliexpress.com/item/4000505502280.html [zkrácená url]


nebo primo ten Royalin nabizi nejaky ramecek taky...
https://www.aliexpress.com/item/4000109019527.html [zkrácená url]

jeste me zajimalo, na retrofit.com pisou, ze pokud to ma AFS*(at uz preface nebo poface), tak se musi otevrit cele svetlo, nejde vymenit jenom ten projektor, nevite proc? jen tam nejaka spona uvnitr? nebo nejaky jiny bazmek kvuli tomu AFS*?
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 1.1. 2015
Příspěvků: 506 | Témat: 28

13.03 2020 8:45


Kup rovnou ty royaliny s rámečkem a máš jistotu, že to pasovat bude.
A rozebrat se to musí zepředu, protože AFS* má ještě jeden plastový rám (menší úhlopříčky), přes který ten projektor neprotáhneš. Ale neměl bych z toho strach, pokud světlo dobře nahřeješ.
nahoru

AK batole
AK batole


Registrace: 17.8. 2019
Příspěvků: 459 | Témat: 10

13.03 2020 9:35


Udajne svetla “pred-face” se daji rozlepit nahratim.
Svetla “po-face” tam to lepidlo pry drzi jako prase.

Ale pry to jde. Tak hodne stesti.

Ja se na to chystam taky, pokud se dostanu domu, tak uvidim sam...
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 21.2. 2015
Příspěvků: 1327 | Témat: 58

15.03 2020 22:16


Tak já mám repasovaná světla od Satas: a můžu říct že naprostá pecka.. vše zachováno, origo a bomba. Pár fotek ...



nahoru

AK nováček
AK nováček


Registrace: 5.2. 2019
Příspěvků: 34 | Témat: 7

16.03 2020 1:11


Issue (13.03 2020 8:45) orig :
Kup rovnou ty royaliny s rámečkem a máš jistotu, že to pasovat bude.
A rozebrat se to musí zepředu, protože AFS* má ještě jeden plastový rám (menší úhlopříčky), přes který ten projektor neprotáhneš. Ale neměl bych z toho strach, pokud světlo dobře nahřeješ.


mam objednane dve pasty od 3M na lesteni, takze se v nejlbizsi dobe vrhnu na tu venkovni plochu,
nejsem si jisty, jestli bych nerozhodil nejake stelovani, kdybych vytahoval svetla, abych pak nemusel kvuli tomu zase do servisu na serizeni? nebo cele to svetlo jde vyndat bez rozhaseni nejakeho uchyceni?
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 1.1. 2015
Příspěvků: 506 | Témat: 28

16.03 2020 1:25


Nevím, jak to mají AFS*, ale moje svetla na A6 4F fungují tak, že si po rozsvícení servo náklonu čočky najde dorazy nahoře a dole, a až pak se nastaví odpovídajícím způsobem podle náklonu zátěžových čidel na nápravách.
Já servo nepotřeboval vyhodit ven, ale i tak jsem jedno veku měl, a nic sem nerozšteloval. Ty asi budeš muset vyhodit a hlavně budeš mít 2. Myslím, že držet budou v šasi světla, takže budou muset ven.
A MYSLÍM, že nic nerozšteluješ.

Někde jsem tady nebo na
audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému
četl o nastavování krokových motorků pomocí VCDS, ale myslím, že to bylo v kontextu EU / UK světel a jejich záměn po bouračkách, takže i kdybys to rozhodil, půjde to jednoduše dát dokupy...

EDIT: do pytle, pokud sundáváš přední sklo, serva ven nebudou muset, jen odhoď táhla z rámečku čočky...
nahoru

AK nováček
AK nováček


Registrace: 5.2. 2019
Příspěvků: 34 | Témat: 7

17.03 2020 1:03


Issue (16.03 2020 1:25) orig :
Nevím, jak to mají AFS*, ale moje svetla na A6 4F fungují tak, že si po rozsvícení servo náklonu čočky najde dorazy nahoře a dole, a až pak se nastaví odpovídajícím způsobem podle náklonu zátěžových čidel na nápravách.
Já servo nepotřeboval vyhodit ven, ale i tak jsem jedno veku měl, a nic sem nerozšteloval. Ty asi budeš muset vyhodit a hlavně budeš mít 2. Myslím, že držet budou v šasi světla, takže budou muset ven.
A MYSLÍM, že nic nerozšteluješ.

Někde jsem tady nebo na
audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému
četl o nastavování krokových motorků pomocí VCDS, ale myslím, že to bylo v kontextu EU / UK světel a jejich záměn po bouračkách, takže i kdybys to rozhodil, půjde to jednoduše dát dokupy...

EDIT: do pytle, pokud sundáváš přední sklo, serva ven nebudou muset, jen odhoď táhla z rámečku čočky...

diky moc, jak to budu lestit, zkusim na to poradne mrknout, pac ted je jeste venku kosa
vzdycky me zarovka vypekla vecer, takze jsem ji tam mordoval po tme v noci s celovkou, moc dobre nevim, jak tam ty nataceci vergly vypadaji...
hodim pak nejake dodatecne info
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 18.12. 2014
Příspěvků: 1800 | Témat: 44

17.03 2020 7:03


Citace:
diky moc, jak to budu lestit

já bych se s tím nemordoval
jednou jsem to dělal, výsledek nic moc, dřina jak prase.
vymontuj, a dej udělat někomu kdo to dělá, jako já.
výsledek 1*
za 400-. jedno.
leštění dělají i nějaký servisy
v brně vím o jednom, ten mě to dělal.
v praze SATAS
nahoru

sponzor





17.03 2020 7:03


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 1.1. 2015
Příspěvků: 506 | Témat: 28

17.03 2020 9:36


Mi to leštil taky lakoš, dal jsem za obě 500,-. Ale jinak to není moc jebárna, stačí mít excentrickou brusku nebo akučku (nejet na plné otáčky) a pod vodou to hezky leštit od 300 po 3000 smirkem. Řekl bych, hodina max jedno světlo.
Já si rád věci dělám sám, mám z toho pak větší radost.
nahoru

AK nováček
AK nováček


Registrace: 5.2. 2019
Příspěvků: 34 | Témat: 7

18.03 2020 1:36


rozsini (17.03 2020 7:03) orig :
Citace:
diky moc, jak to budu lestit

já bych se s tím nemordoval
jednou jsem to dělal, výsledek nic moc, dřina jak prase.
vymontuj, a dej udělat někomu kdo to dělá, jako já.
výsledek 1*
za 400-. jedno.
leštění dělají i nějaký servisy
v brně vím o jednom, ten mě to dělal.
v praze SATAS


tak ne ze bych skudlil, ale bydlim v Tokiu, takze ceny prace jsou ponekud jinde, rozhodne to nejsou stovky korun

renovace tady sice delaji, ale spise starsi Porsche, Skyline a jine historicke pastiky

od toho lesteni zase az tak moc necekam, ale jedno sklo je malicko zazloutle, tak ten sajrat chci aspon trochu ocistit a rozlestit a pri tom teda mrknul na ten projektor
nahoru

AK nováček
AK nováček


Registrace: 5.2. 2019
Příspěvků: 34 | Témat: 7

18.03 2020 1:40


Issue (17.03 2020 9:36) orig :
Mi to leštil taky lakoš, dal jsem za obě 500,-. Ale jinak to není moc jebárna, stačí mít excentrickou brusku nebo akučku (nejet na plné otáčky) a pod vodou to hezky leštit od 300 po 3000 smirkem. Řekl bych, hodina max jedno světlo.
Já si rád věci dělám sám, mám z toho pak větší radost.


mam to tak naplanovane, material mam obejdnany a jsem taky zvedavy, jak to bude vypadat...
"svepomoci" taky rad zastavam a hezke pocasi uz pomalu vykukuje
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 27.4. 2020
Příspěvků: 1 | Témat: 0

30.04 2020 12:51


Zdravim Audi A6 C6 Avant 2008 mam nove od 01/2020 ale chci aby to svitilo jak ma..takze.

1) Co mam a proc chci lepsi

1.1 Mam BiXenon* s AFS*(nataceci projektory). Jsou matne od vyroby a nyni po 12 letech asi i s odparenou odrazeci vrstvou na projektoru.

1.2 Chtel jsem to mit lepsi tak jsem poridil
Osram Xenarc D2S Night Breaker Laser +200%
audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému


Sviti to trosku lip ale evidentne uz je projektor vysviceny. A ja zjistil ze se to bude zhorsovat jeste rychleji jelikoz to je silna vybojka a rozehriva se to tam jeste vic kdyz je tam min odrazeci vrstvy..a tim se to vic i odparuje nu proste za chvili bych nevidel na silnici..

Proto jsem zacal zkoumat dalsi moznosti

1.3
Kopit nova svetla?
Koupit zrepasovana stejna svetla?
Nechat nekoho udelat repas?
Udelat "Repas" sam, vycistit svetla zevnitr/cocku a dat zpatky?
Udelat Repas vlastnorucne s novou cockou a plexi.

Vsechno jsou to moznosti, vsak kazdemu neco a tak jsem si rek ze si budu delat veci na aute sam.. Takze repas.



2) Moznosti na trhu

Prodava se mraky projektoru 3" palcovych ktere budou sedet do svetel v audi jakoz to nahrazka za Hella(original)

2.1 Zvolit Cinu? Napr. jak psa; @Issue
audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému


2.2 Zvolit jinou cinu z ebaye?
audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému


2.3 Nebo drazsi cinu z ebaye? Ktera se tvari jako original..
audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému


2.4 Nebo jit po Original vyrobcich jako je asi nejznamnejsi Morimoto?
audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému


2.4 Nebo EU nejznamnejsi Aharon
audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému


2.5 Pro ty co nechteji cekat na postu, muzou koupit zde (nevim vsak kdo cocky vyrabi..)
audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému


2.5 Vsimnete si rozdilu v cene
Cina 1000kc
Cina 1700kc
Cina ktera se tvari jak original (morimoto) 3000kc
Morimoto 4500kc
Aharon 4000kc

2.5.1 Cim se tyoto vyrobky lisi z pohledu instalace?
Z toho co jsem zjistil, maji treba jinak udelane uchyceni, jine sroubky, jinak barevne krytky ale nic zasadniho se nemeni..konstrukce je temer totozna.

2.6 Cim se projektory lisi?
Odrazeci vrstvou, konkretne zpusobem jak se ten "kov" nanasi na zadni stranu prjektoru, na kvalite lomu svetla a "cirosti" cocky, na clonitku..

2.7 Zalezi jen na projektoru? NE!
pokud chcete aby vam to opravdu dobre svitilo musite zkoumat i vybojky.
Jsou taktez ruzne, lisi se v charakteristice svetla, TEPLOTE (barva svetla vyjadrena v teplote kelvinech) a sile svetla.

Pozor, cim vetsi teplota tim je svetlo vice modre a tim mensi svitiovst ma. Tudiz kdyz nekdo porovnava vybojky s jinou teplotou..je to nesmysl.
Stejne jako kdyz e meri svitivost projektoru v jednom bode (nejsvetlesjim..)

Napriklad original vybojky jsou nekde mezi 3900 az 4800K a maji u toho nejvetsi svitivost. Za me je nejlepsi volba 4100-4300K kde je to trosku modre ale ma to nejvetsi svitivost.


Osobne bych se nebal zkusit Cinske levne vybojky, jsou opravdu levne a sviti docela pekne.
Jak popisoval @Issue:
audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému


Mam ted na zkousku osram ktery jsem uvadel nahore a jsem na ne zvedavy oproti levne cine..Avsak nemysim ze budou svitit lepe, spise mozna dele..


2.8 Cim se projektory lisi z hlediska uzivatelskeho?
Kazdy z nich ma jinou svetelnou charakteristiku,
jeden sviti temer a vyhradne bodove na stred, strany nejsou osvicene
jeden sviti po cele sirce vyzarovaneho svetla, takze na silnici jsou videt krasne i veci po stranach
a pak jsou takove projektory co to maji pul na pul..
Kazdemu vyhovuje neco..
Me osobne prijde jako blbost to svetlo mit v jednom bode, sice krasne uvidim do dalky pred sebe ale srnky/kance/zajici/kocky atd nesedi uprostred silnice vetsinou.

2.8.1 Bohuzel nelze charakteristiky lamani paprsku dobre porovnavat protoze jediny zdroj je internet obrazky a videa..kd kazdy pouziva jinou vybojku a je jinak daleko od zdi a meri bud v jednom bode nebo uplne mimo dopadajici "rozumne".. svetlo


2.9 Zdroje/Ballasty menit?
To je taky velke tema..
Samozrejme u starych dochazi ke zhorseni vlastnosti a pro fajnsmekry asi by bylo lepsi koupit nove. Ale..za me nema smysl vzhledem ke kvalite vysledku..Tudiz ja si nechavam puvodni ballast.


2.9.1 Takze co vybrat?
Rekl bych ze je to na kazdem, na tom kolik ma casu/penez a jak velky chtic ma to zkoumat..


3) Spolehlivost
3.1 Ja osobne se vsadim ze vsechny projektory budou svitit temer stejne silne jelikoz jsou pravdepodobne vyrobeny na stejne fabrice v cine.. (ale s jinou charakteristikou samozrejme), otazka vsak je jak dlouho ktera cocka vydzri (naparena kovova odrazeci vrstva..)
Co se tyce clonitek tak ty uz nejakou dobu jsou snad vyrene (nekazi se)

3.2 Na cinu zadna zaruka se nevztahuje. Na morimoto a Aharon, ano, 2 roky.

4) Instalace
4.1 Rozlepovani
Trouba, horkovzduska..pakarna ale jde to

4.2 Slepovani bitumen nebo latka kterou se lepi celni skla pri vymene.

4.3 Plexi predni plastova cast.
Nekdo ji rozlesti nekdo dava novou.
Nova v CR na dnesni den 30/04/2020 2tis za jednu (tj 4k za par)
nebo Ebay za 1000 kc par:
audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému


4.4 Nekdo pak dava ciry lak (neni to sranda udelat dobre) nekdo folii.

4.5 U svetel bez AFS* lze pomerne snadno projektor vymenit.

4.6 U svetel s AFS* je to horsi jelikoz ten projektor je jeste v plastove konstrukci ktera se musi rozbrat, nasledne cocka se musi upravit (mensi dirka do plisku) az pote lze ji vymenit za puvodni.

4.7 Kdyz uz rozebrane svetla mam tak vymenim i potkavaci svetlo. Mnoho lidi doporucuje pouzit klasicke zbarvene do modra zarovky pro jejich spolehlivost (oproti LEDkam, zaroven to neblika pri kontrole kazdych 30 sec oproti LEDkam) a to konkretne PIAA:
audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému


4.7.1 Avsak tam je i parkovacka (mala zarovicka) tu jsem zatim neresil a asi ani nebudu..


5) Zaver

Osobne jsem zvolil kombinaci silne kvalitni vybojky od osramu a projektor Aharon kvuli jeho rozptyleni svetla i do stran (ne jako morimoto do jednoho bodu..). Zaroven jsem nemenil ballst/zdroj.

Vsadim se ze levnejsi reseni budou fungovat stejne dobre.

Rozdil mezi novym projektorem a starym origo bude ohromny tak i tak..Obzvlast kombiace noveho projektoru a vybojky..

Co nevim je jak lze ochranit plexi proti opotrebeni. Trochu pomuze lakm trocu foliee ale tak i tak to asi bude chtit jednou za rok prelestit. Je to dane vlivem tepla, vody, ostrikovaci svetel, kaminky a venkovni vlivy, vitr, pisek atd..

Az budu mit natoceno/nafoceno/namereno rozdily puvodni svetla vs nove pridam sem jeste link jak se to zlepsilo a o kolik.

Rad upravim svuj komentar pokud mam neco napsane spatne nebo pokud me nekdo opravi.

Diky
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 1.1. 2015
Příspěvků: 506 | Témat: 28

01.05 2020 9:35


hele, fajn příspěvek, ale prostě...

Stačí použít nejlevnější číny čočky a číny výbojky, rozleštit venky plexi a svítí to líp, jak nová C7.5 a to vidím prostě u sebe doma

Netřeba tu psát litanie o vzniku světa...
nahoru

AK allstar
AK allstar


Registrace: 17.6. 2009
Příspěvků: 11021 | Témat: 89

01.05 2020 10:03


Issue: souhlas s issue, vic nema smysl investovat/resit
nahoru

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma Zaslat odpověď Pomohl vám tento příspěvek? Poděkujte autorovi
Možná podobná témata
Nejčastější tagy na fóru (řazeno abecedně)
[vyřešeno] 1.2tdi 1.4i 1.6 1.6td 1.8 1.8t 1.9tdi 100 2.0fsi 2.0tdi 2.0tfsi 2.2t 2.5tdi 2.7t 2.7tdi 2.8 3.0tdi 3.3tdi 4.2 4.2tdi 4b 4f 80 8e 8l 8p a2 a3 a3 8p a4 a5 a6 a6 4f a7 a8 abs aditiva afs airbag ak certifikace ak eshop ak garáž ak karta ak kšiltovka ak servis ak svp ak vlajka ak znak alarm allegro allroad alternátor alu kola ami antiradar anténa asr audi audiklub audio autobaterie automat automaticka prevodovka autopotahy autorádio b2 b3 b4 b5 b6 b7 b8 baterie bezpečnostní šrouby bioethanol biturbo bixenon blacklist blikající kontrolky bliká žhavení blinkry blow off blow-off ventil bluetooth bmk bns bose bov brake fault brzdová kapalina brzdové světlo brzdy budíky bílý dým c3 c4 c5 c6 c7 cabrio canbus cd changer centrální zamykání changer chcípá chip chiptuning chladič chladící kapalina chladící systém chorus chrom chyba climatronic cng coming home comming home common-rail concert cukání cívka d1s d2 d2r d2s daylight demontáž denní svícení destičky dešťový senzor diagnostika diferenciál displej dobíjení dpf drl dsg dvb-t dvd dveře dx dálkové ovládání e85 ecu eds egr elektrická okna elektrika elektromobil elsa emise epc esp et ethanol facelift filtr filtr pevných částic fis fsi fólie g71 geometrie gps gufera h1 h4 h7 hagusy haldex hallův snímač halogen handsfree headup hid hodiny homelink hučení hydroměnič hydroštel imobilizér insp intercooler ipad iphone ipod iso isofix jak na to k-jetronic kabel kamera kapota karburátor kardan karoserie katalyzátor keyless klepání klepání motoru klika klima klimatizace klub klubová karta klínový řemen klíč kola kolísání otáček komfortni jednotka kompresor konektor kontrolka kontrolka airbagu kontrolka brzd kontrolka mazání kontrolka motoru kotouče kouřivost kufr kód rádia kůže lambda lambda sonda lampy leaving home led letní pneu lišty dveří ln2 log loketní opěrka low-range ložiska ložisko lpg manuál manžeta mapy maska maxidot mazání mlhovky mlžení oken mmi mmi 2g mmi 3g montáž motor mp3 mtm multifunkční volant multitronic měchy měrka oleje n75 napínací kladka napínák nastavení nastavení hodin navigace naviplus nefunguje nejede nestartuje netopí netáhne netěsnost nezávislé topení neřadí nouzový režim nádrž náklon světel náprava nárazník návod odblokování odtok odvzdušnění odvětrání klikové skříně oel okno olej olejnička olejová měrka olejová vana ostřikovač osvětlení osvětlení spz otáčkoměr otáčky palivoměr palivová soustava palivové čerpadlo palivový filtr palubní deska palubní pc parkovací brzda parkovací senzory parkovačky pd pdc phatnoise plnění plovák plynový pedál pneu podsvícení podtlak podvozek pojistka pojistky pojištění pomoc prosim popis pojistek posilovač počátek vstřiku pružiny pylový filtr párování klíče přehřívání přepínač světel přestavba převodovka příručka přístrojová deska q5 q7 quattro radar radio ramena redukce regulace turba relé blinkrů relé světel renovace disků repase repro rns rns-d rns-e rozvodový řemen rozvody rs4 rs6 ruční brzda rádiem řízené hodiny rádio s-line s-tronic s2 s3 s4 s6 s8 safe safe kód schéma sd karta sedačky senzor service servis servisní interval servo servo olej servotronic servořízení setrvačník seřízení hodin seřízení světel silentbloky sklo skryté menu snímač teploty spojka sportovní podvozek spotreba spotřeba spotřeba oleje spínací skříňka sraz ssp stahovačka start start-stop startování startér stk studený start stěrače střešní nosič střešní okno subwoofer svetla svody svolávací akce svítivost svíčky světla symboly symphony syčení sání síto sacího koše tachometr tažné zařízení tdi telefon tempomat teploměr teplota motoru teplotní snímač teplý start termostat teče servo olej tfsi tiptronic tlak tlak oleje tlak turba tlumiče topení torsen tpms trippling tt tuning turbo tuzing tv tuner táhlo tónování těsnění těsnění pod hlavou třetí brzdové světlo usb v8 vag vag chyby vačky vcds vdcs ventilakce ventilakcička ventilátor ventilátor chladiče vibrace vif vin vlnovec voda vodní pumpa volant volnoběh vrzání vstřik vstřikovací čerpadlo vstřikovače vstřiky vyhřívání vyhřívání okna vyhřívání sedaček vynechává vypíná vyčištění vzduchový filtr váha vzduchu víko ventilů výfuk výkon výměna vývěva větrák w12 wastegate webasto xcarlink xenon zadní stěrač zadní světla zamrzání zapalování zapojení zatékání zdvihátko ventilu zesilovač zimní pneu zpátečka zpětné zrcátko zrcátka zrcátka-ovládání zrcátka-stmívání zrcátka-vyhřívání zrcátko ztráta oleje zvýšení výkonu základní nastavení zámek dveří zámek kufru zásuvka únik oleje čelní sklo čep černý kouř čerpadlo čeština čidlo oleje čidlo teploty čidlo teploty oleje čištění čištění trysek řazení řemen řemenice řídící jednotka řízení řízení motoru škrtící klapka škube šíbr žhavení žhavící svíčky žárovky

 
Přejít na:
AUDIKLUB.cz | AUDI KLUB - Vše co potřebujete vědět o vozech značky AUDI
Veškeré příspěvky vyjadřují názory a přesvědčení každého autora. Bez souhlasu autora je zakázáno příspěvky a články šířit, kopírovat nebo jinak zveřejňovat.
K odběru novinek použijte dle libosti: RSS 0.91 - 0.92 - 2.0 nebo Atom.
© 2006 - 2018 Audiklub.cz / Kontakt: Soukromá zpráva nebo email