Jste anonymní uživatel! Přihlásit se nebo Registrovat, Dnes je pátek, 3 kvě 2024
Celkem je zde 264 lidí (2 přihlášení)
Nyní online
Přihlásit se /Registrovat
Přezdívka:
Heslo:
Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Opište kód::

Informace o serveru
Nejnovější: Audidaniell
Uživatelů dnes: 0
Uživatelů včera: 3
Uživatelů celkem: 48 429
Online návštěvníků
Návštěvníků: 262
Uživatelů: 2
Celkem: 264

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
AK allstar
AK allstar


Registrace: 5.6. 2010
Příspěvků: 14254 | Témat: 6753

16.09 2015 22:44



Náhled, klikni pro zvětšení.


Tony Cartalucci: „Spontánní“ běženci, zákeřní „spojenci“

Co tu intriku přivedlo na svět - a čemu slouží teď

Že zoufalství drtivé většiny běženců je spontánní, unikne jen okoralé duši. Špinavé pracky, v jejichž hříčku se mění, nevidí jen totální naivka. O intrice, inscenované už roky, ví své i Tony Cartalucci, komentující geopolitiku z Bangkoku.

Pel nevinnosti stírá už z kroků, podnikaných v minulé dekádě. I s oporou v tom, co tehdy demaskoval Seymour Hersh, laureát Pullitzerovy ceny už z roku 1970 (za pravdu o vietnamském masakru USA). „Ve snaze destabilizovat Írán se Bushova administrativa“ – psal roku 2007 jeden z posledních Mohykánů žurnalistiky, ochotné šťourat do vosích hnízd i na stránkách, úkolovaných jinak „vyrábět souhlas“ („manufacturing consent“) - „rozhodla revidovat své priority na Středním východě. V Libanonu spolupracuje s vládou Saúdské Arábie, která je sunnitská, v podvratných operacích majících oslabit Hizballáh, šíitskou organizaci s Íránem za zády. Spojené státy se podílí i na podvratných operacích proti Íránu a jeho spojenci Sýrii. Vedlejším produktem těchto aktivit je podpora sunnitských extremistických skupin, vyznávajících militantní verzi islámu, které jsou vůči Americe nepřátelské a sympatizují s al-Kájdou.“

Hersh poukázal už tehdy i na to, že „Spojené státy začaly financovat a podporovat syrské Muslimské bratrstvo, jež v roce 2011 sehrálo klíčovou roli v otevřené fázi destruktivní války, řádící teď napříč Levantou“.

V roce 2008 – navazuje Cartalucci - si „své aktivisty v Sýrii, Libanonu a na celém Středním východě a v severní Africe stáhl sám Státní department USA“. Aby je „zasvětil do nuancí průmyslu ´barevných revolucí´ Washingtonu a Wall Street“. „Bezprecedentní kampaně v režii Spojených států, zvané pak roku 2011 ´Arabské jaro´ a destabilizující Střední východ a severní Afriku.“

Státní department má pro dané účely nejen Národní nadaci pro demokracii (National Endowment for Democracy, NED), ale i řadu dalších „hnutí na povel“ (v přiloženém originále figuruje i link na jejich seznam). „Jejich agitátoři byli při různých příležitostech doslova sváženi do New Yorku, Washingtonu i dalších končin světa.“ Aby tu „před vysláním zpátky domů s úkolem svrhnout příslušné vlády absolvovali výcvik a inkasovali vybavení a finance“.

V dubnu 2011 o tom vyšla pikantní faktografie i v New York Times. „Řada skupin i jednotlivců, přímo angažovaných v revoltách a reformách, valících se napříč regionem“ – stálo tu pod titulkem Povstání arabského jaro pomáhaly rozpoutat skupiny ze Spojených států – „včetně Hnutí 6. dubna egyptské mládeže, bahrajnského Střediska pro lidská práva i aktivistů horizontálních struktur typu Enstar Kádí v Jemenu má za sebou trénink a finance od skupin typu Mezinárodního republikánského institutu, Nového demokratického institutu a Freedom House, neziskových lidskoprávních organizací se sídlem ve Washingtonu.“

„Republikánský i demokratický institut“ – dodávaly New York Times - „jsou volně napojeny na Republikánskou a Demokratickou stranu. Založil je Kongres a jsou financovány přes Národní nadaci pro demokracii (NED), vzniklou roku 1983 s cílem poskytovat granty na podporu demokracie v rozvojových zemích. Národní nadace inkasuje z Kongresu kolem 100 miliónů dolarů ročně. Spousty peněz dostává i od americké vlády, především Státního departmentu, i od Freedom House.“

„Podpora teroristických skupin včetně al-Kájdy, uvedené do hry později“ – pokračuje už sám Cartalucci – „pod politickou kamufláží ´Arabského jara´ byla očividně v plánu už roky předtím, než samo ´Arabské jaro´ začalo. S cílem svrhnout vlády, kladoucí odpor hegemonistickým ambicím Washingtonu a Wall Street.“ Coby „součást mnohem širšího scénáře izolace, obkličování a zadržování Ruska a Číny“.

„Od roku 2001 se doslova z každé ze západních ´barevných revolucí´ vylíhly teroristické armády se Spojenými státy za zády, usilující o rozdělení a zničení dané země.“ Zatímco v Libyi se to podařilo nadoraz, v Egyptě dokázala masivní občanské válce zabránit armáda. V „Sýrii, čelící invazi jak z Turecka, tak z Jordánska, je vlna násilí nejdramatičtější i nejvytrvalejší“, „nehledě na všechnu euforii napříč západními zeměmi a konspiraci uvnitř země“ však prokázala „schopnost Sýrie silám nastrčeným Západem odolat“ – „a celou tu vlnu změny režimů zlomit“.

Senátor John McCain tehdy „pózoval fotografům hned vedle teroristických lídrů, včetně Abdula Hakima Belhadže, stojícího nyní v čele takzvaného ´Islámského státu´ v Libyi“. A na samém „vrcholu ´Arabského jara´ hýřil i předčasnými výhružkami na adresu Moskvy a Pekingu, že podobný chaos, inscenovaný Spojenými státy, dokáže destabilizovat i je“ (ba „dřív než překročí jejich hranice“).

„Přímá vojenská intervence proti Sýrii“, jež byla na spadnutí, si – stejně jako ta, co zdecimovala Libyi – našla „falešné alibi nejen v boji za lidská práva“, ale právě i ve „snaze předejít humanitární katastrofě“. Tu říkanku zdiskreditovaly už „válečné zločiny USA a NATO, spáchané v Libyi“. Útok na Sýrii se nepovedlo spustit ani „inscenací s chemickými zbraněmi na předměstí Damašku“. „Světová veřejnost, poučená podobnými podvrhy před invazí a okupací Iráku“ – i díky „profesionálním krokům diplomacie Moskvy“ – „válce už tentokrát dokázala předejít“.

„Oč víc bije do očí, že al-Kájda a ISIS v Sýrii i Iráku jsou přímým, záměrným produktem sponzoringu těchto skupin ze strany USA, NATO a jejich regionálních spojenců,“ tím víc se „jich Západ snaží využít jako záminky k přímé vojenské intervenci nejen v Sýrii, ale znovu i proti samotné vládě v Damašku“.

A právě tomu – i ostatním cílům chaosu na export – slouží i „nenadálá záplava běženců, valící se Evropou skoro jako na povel“. Ty „hordy otrhaných uprchlíků, nahnané podél různých státních hranic“ se v „podání západních médií jakoby vynořily z oblaku kouře u evropských bran“. Jejich skutečným seřadištěm je však „Turecko, člen NATO od 50. let a jeden z nejbližších spojenců Ameriky v regionu“. Turecko „hostí ozbrojené síly Spojených států, včetně zvláštních sil jejích i CIA, vedoucích se sousední Sýrií válku cizíma rukama už od roku 2011“.

A právě Turecko spustilo z ničeho nic „velice štědrou politiku ´otevřených dveří´, investující do těchto účelů peněžní částky i politický kapitál, postrádající logické vysvětlení“. Za jejich oponu dala nahlédnout i červencová zpráva Brookings Institution, nazvaná Co znamená turecká politika otevřených dveří pro syrské běžence. Píše se tu: „Turecko je dnes největším příjemcem běženců na světě. Od října 2013 se tu počet syrských běženců ztrojnásobil a dosáhl téměř dvou miliónů registrovaných azylantů. Cena, již za to Turecko platí, je značná. Na tyto účely se už, spěchají zdůraznit vládní činitelé, vynaložilo přes 6 miliard dolarů, a namítají, že jim mezinárodní podpora schází.“

Brookings Institution pak rozvádí do detailů, že Turecko to vše podniká v „koordinaci se západními nevládními organizacemi“. Tím méně si lze představit – dovozuje právem Cartalucci – že by „všichni ti běženci byli s to ´zmizet´ z ničeho nic a skončit u evropských břenů, aniž by to Turecko a tím spíš samy evropské vlády přinejmenším věděly nebo v tom měly rovnou prsty“.

Turecké „běženecké politice žádná altruistické pohnutky ruku nevedou“. Ankara je „jedním z klíčových protektorů teroristických operací v Sýrii“. „První v pořadí všech kolaborantů ve válce cizíma rukama proti svému sousedovi.“ „Doslova stovky nákladních vozů, zásobujících území pod kontrolou ISIS, nechá své hranice překračovat den co den.“ Přímo na syrském „území zřídilo v duchu politických instrukcí z USA ´nárazníkovou zónu´ či ´bezpečný přístav´, jímž proudí běženci a odkud zároveň operují terorističtí poskoci NATO“. Právě „běženci se zřejmě měli stát základem obyvatelstva loutkového státu, který byl v severní Sýrii v plánu na teritoriu, dobytém bezletovou zónou NATO“.

„Teď se spousta těch běženců místo toho přesměrovává do Evropy.“ Není to přitom jen „syrský konflikt, odkud uprchlíci z Turecka zaplavují Evropu“. „Mnozí z nich jsou totiž napřed do Turecka expedováni z dějišť jiných operací NATO, včetně Afghánistánu a Pákistánu i Iráku.“ Turecko samo tak „slouží jako tranzitní zóna nejen pro teroristy, jimiž přikrmuje syrský konflikt, ale i coby sběrné centrum běženců ze zemí napříč Středním východem a severní Afrikou dřív, než se ve velkém přesouvají do Evropy“.

„Některé zdroje naznačují, že běžencům přímo pomáhá sama turecká vláda. Řecký list Kathimerini, který je filiálkou International New York Times, o tom v článku Spojitost proudu běženců s tureckým politickým obratem píše:

´Dramatický vzestup migrantů a běženců, valících se do Řecka hlavně ze Sýrie, je podle některých diplomatických zdrojů součástí politického obratu v geopolitické taktice Turecka. Tyto zdroje přičítají vlnu migrantů do východního Řecka politickým tlakům v sousedním Turecku, mířícímu k listopadovým volbám, a poslednímu rozhodnutí Ankary zapojit se do náletů Spojených států na pozice Islámského státu v Sýrii. Rozbory několika činitelů indikují, že k přívalu ze sousedního Turecka dochází ve chvíli, kdy turecké vedení na exodus pohlíží jinými očima nebo ho přímo aktivně podporuje.´“

Prazdrojem humanitárních katastrof, „líčených jako ´nenadálé´ a ´nečekané´ a zároveň i ´nezvratné´“, je tak „ve skutečnosti operační prostor, který je plně pod kontrolou Spojených států a NATO“. A odtud jsou - pod hlavičkou „zoufalých a vykořisťovaných běženců“ - z „Turecka do Evropy cíleně expedováni na bedra zmanipulované, vyděšené a neinformované západní veřejnosti“.

Překvapí to jen toho, komu uniká, že také „všechny inscenované teroristické útoky“ – typu toho na Charlie Hebdo i řady jiných – spáchaly „postavy západním zpravodajským službám důvěrně známé“. Z útočníků na francouzský satirický žurnál byli v „hledáčku francouzské bezpečnosti přes 10 let všichni bez výjimky“. A ta je – „čistě zvláštní náhodou“ – „přestala monitorovat právě 6 měsíců před atentátem“ (neb jí prý „na to schází zdroje“). Sotva se proto ubránit asociacím s „programem Gladio, rozvíjeným NATO v letech studené války“ – a založeným právě na „inscenaci teroristických útoků“, mající „vyvolávat doma strach a zajistit podporu válkám v zahraničí“.

„Poslední uprchlické krize se využívá k navlas stejným účelům.“ Celá „falešná debata, dirigovaná západními médii a západními politickými figurami, se točí kolem toho, zda všechny běžence bezvýhradně přijmout nebo kategoricky odmítnout“. Aby i to „svedlo vinu za destabilizaci Středního východu a severní Afriky na jiné“ – a tím snáz razilo jako „řešení“ jen „ještě víc bombardování“.

O to méně je v podání mediálního „mainstreamu“ řeč jak o „roli západních zemí v devastaci regionu“, tak o tom, že „´uprchlická krize´ pramení hlavně z území NATO, a ne zpoza jeho hranic“. Neboť „běženci jsou jen pěšáky, záměrně posouvanými po šachovnici tak, aby vyvolávali snadno předvídatelné reakce ze strany svých nepřipravených odpůrců – veřejnosti“. Zatímco „sociální inženýři“, kteří ty špinavé šachy inscenují, je „hrají ve 3D“, „západní veřejnost jim na ty tahy dětinsky skáče“. A stává se tak celé „konspirace“ nejen obětí, ale i „zoufale bezbranným komplicem“.

„Uprchlická krize“ je tak z jedné strany „nevyhnutelná nehledě na načasování a sílu povodně, již je Západ s to spustit a zmanipulovat“. „Destrukce planety ve jménu impéria, rozkradení zemí a vytunelování bohatství světa plodí nutně i nekonečný proud obětí, mířících za tím, oč byli okradeni, a k těm, kdo je okradli. Tak jak impérium expanduje a úměrně tomu roste i seznam jeho obětí, zhoršuje se i poměr mezi těmi, koho ještě asimilovat dokáže a kdo už je pro ně nadbytečný.“

Právě to „potkalo už Římské impérium, když jeho úpadek překročil meze“. Na „konfrontaci místo spolupráce“ sází i Západ, jenž na té hraně balancuje dnes. „Skrečoval ekonomické vazby na Rusko, Číně se odcizil a se Středním východem, severní Afrikou a Střední Asií vede války bez konce.“ Jako na dlani už je i jeho snaha „rozdělit a ovládnout Jihovýchodní Asii“. Jít za tím cestou „podněcování terorismu a politické subverze ignorujících vše, co se na respektovanou světovou mocnost sluší“.

„Nakolik je dnešní uprchlická krize sociálním inženýrstvím“ - a „nakolik nevyhnutelnou hnilobou impéria samého“ – lze „přesně rozlišit jen těžko.“ Neklamným „svědectvím, že impérium nezvratně geopoliticky zahnívá“, je už sama o sobě. To, že „obrovská masa běženců, kteří jsou produktem jeho vlastní zahraniční politiky, vábí i jeho sociální inženýry“, to ilustruje o to víc.
audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému



Náhled, klikni pro zvětšení.
nahoru

sponzor





16.09 2015 22:44


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK oldtimer
AK oldtimer

Muž
Registrace: 8.7. 2007
Příspěvků: 20259 | Témat: 1614

17.09 2015 11:10


tecka (16.09 2015 22:44) orig:
Státní department má pro dané účely nejen Národní nadaci pro demokracii (National Endowment for Democracy, NED), ale i řadu dalších „hnutí na povel“ (v přiloženém originále figuruje i link na jejich seznam). „Jejich agitátoři byli při různých příležitostech doslova sváženi do New Yorku, Washingtonu i dalších končin světa.“ Aby tu „před vysláním zpátky domů s úkolem svrhnout příslušné vlády absolvovali výcvik a inkasovali vybavení a finance“.

tecka (16.09 2015 22:44) orig:
„Od roku 2001 se doslova z každé ze západních ´barevných revolucí´ vylíhly teroristické armády se Spojenými státy za zády, usilující o rozdělení a zničení dané země.“ V „Sýrii, čelící invazi jak z Turecka, tak z Jordánska, je vlna násilí nejdramatičtější i nejvytrvalejší“, „nehledě na všechnu euforii napříč západními zeměmi a konspiraci uvnitř země“ však prokázala „schopnost Sýrie silám nastrčeným Západem odolat“ – „a celou tu vlnu změny režimů zlomit“.

tecka (16.09 2015 22:44) orig:
„Oč víc bije do očí, že al-Kájda a ISIS v Sýrii i Iráku jsou přímým, záměrným produktem sponzoringu těchto skupin ze strany USA, NATO a jejich regionálních spojenců,“ tím víc se „jich Západ snaží využít jako záminky k přímé vojenské intervenci nejen v Sýrii, ale znovu i proti samotné vládě v Damašku“.


Citace:
Americký program výcviku syrských vzbouřenců totálně selhal. Jasně to plyne z vystoupení generála Lloyda Austina III, který ve středu před senátním výborem pro ozbrojené síly řekl, že jen čtyři nebo pět z pár desítek rebelů vycvičených Američany bojuje aktuálně proti Islámskému státu.

O selhání programu psal už v první srpnové dekádě server Politico, který uváděl, že za dvanáct měsíců se podařilo vycvičit jen 54 bojovníků místo plánované brigády o 5400 mužích.

Potvrzuje to debakl amerického plánu, který byl patrný už na konci července, když nově vycvičené muže zajala hned po návratu do Sýrie Fronta na Nusra. Dodal, že všichni vycvičení jsou mrtví, zajatí nebo nezvěstní.
K současnému počtu vycvičených Austin, který stojí v čele amerického Centrálního velitelství, pod něž spadá Blízký východ, uvedl: „Je to malé číslo. V bojích jsou čtyři nebo pět."

Server íránské televize Press TV jedovatě poznamenal, že USA na program výcviku daly 41 miliónů dolarů. Výcvik podle jeho účastníků přitom trvá jen 45 dní.

Z dřívějších zpráv vyplývá, že pro výcvik není dost adeptů a že mnozí odmítají podmínku, že budou bojovat výhradně proti radikálům a nikoli proti režimu prezidenta Bašára Asada. Mnozí neprojdou přísným americkým sítem, které má zajistit, že mezi rekruty nebudou žádní radikálové, uvedla ČTK.
audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému

Výborně, proti celému islámskému státu bojuju 4-5 bojovníků vycvičených od USA Předpokládám, že bojují z letadlové lodi v poušti ....

Všimněte si poznámky v podledním odstavci"není dost adeptů, kteří nejsou radikální" = drtivá většina "povstalců" jsou radikální, takže USA defacto říká, že podporuje IS a Al Nusru s Al Kajdou ....
nahoru

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma Zaslat odpověď
Nejčastější tagy na fóru (řazeno abecedně)
[vyřešeno] 1.2tdi 1.4i 1.6 1.6td 1.8 1.8t 1.9tdi 100 2.0fsi 2.0tdi 2.0tfsi 2.2t 2.5tdi 2.7t 2.7tdi 2.8 3.0tdi 3.3tdi 4.2 4.2tdi 4b 4f 80 8e 8l 8p a2 a3 a3 8p a4 a5 a6 a6 4f a7 a8 abs aditiva afs airbag ak certifikace ak eshop ak garáž ak karta ak kšiltovka ak servis ak svp ak vlajka ak znak alarm allegro allroad alternátor alu kola ami antiradar anténa asr audi audiklub audio autobaterie automat automaticka prevodovka autopotahy autorádio b2 b3 b4 b5 b6 b7 b8 baterie bezpečnostní šrouby bioethanol biturbo bixenon blacklist blikající kontrolky bliká žhavení blinkry blow off blow-off ventil bluetooth bmk bns bose bov brake fault brzdová kapalina brzdové světlo brzdy budíky bílý dým c3 c4 c5 c6 c7 cabrio canbus cd changer centrální zamykání changer chcípá chip chiptuning chladič chladící kapalina chladící systém chorus chrom chyba climatronic cng coming home comming home common-rail concert cukání cívka d1s d2 d2r d2s daylight demontáž denní svícení destičky dešťový senzor diagnostika diferenciál displej dobíjení dpf drl dsg dvb-t dvd dveře dx dálkové ovládání e85 ecu eds egr elektrická okna elektrika elektromobil elsa emise epc esp et ethanol facelift filtr filtr pevných částic fis fsi fólie g71 geometrie gps gufera h1 h4 h7 hagusy haldex hallův snímač halogen handsfree headup hid hodiny homelink hučení hydroměnič hydroštel imobilizér insp intercooler ipad iphone ipod iso isofix jak na to k-jetronic kabel kamera kapota karburátor kardan karoserie katalyzátor keyless klepání klepání motoru klika klima klimatizace klub klubová karta klínový řemen klíč kola kolísání otáček komfortni jednotka kompresor konektor kontrolka kontrolka airbagu kontrolka brzd kontrolka mazání kontrolka motoru kotouče kouřivost kufr kód rádia kůže lambda lambda sonda lampy leaving home led letní pneu lišty dveří ln2 log loketní opěrka low-range ložiska ložisko lpg manuál manžeta mapy maska maxidot mazání mlhovky mlžení oken mmi mmi 2g mmi 3g montáž motor mp3 mtm multifunkční volant multitronic měchy měrka oleje n75 napínací kladka napínák nastavení nastavení hodin navigace naviplus nefunguje nejede nestartuje netopí netáhne netěsnost nezávislé topení neřadí nouzový režim nádrž náklon světel náprava nárazník návod odblokování odtok odvzdušnění odvětrání klikové skříně oel okno olej olejnička olejová měrka olejová vana ostřikovač osvětlení osvětlení spz otáčkoměr otáčky palivoměr palivová soustava palivové čerpadlo palivový filtr palubní deska palubní pc parkovací brzda parkovací senzory parkovačky pd pdc phatnoise plnění plovák plynový pedál pneu podsvícení podtlak podvozek pojistka pojistky pojištění pomoc prosim popis pojistek posilovač počátek vstřiku pružiny pylový filtr párování klíče přehřívání přepínač světel přestavba převodovka příručka přístrojová deska q5 q7 quattro radar radio ramena redukce regulace turba relé blinkrů relé světel renovace disků repase repro rns rns-d rns-e rozvodový řemen rozvody rs4 rs6 ruční brzda rádiem řízené hodiny rádio s-line s-tronic s2 s3 s4 s6 s8 safe safe kód schéma sd karta sedačky senzor service servis servisní interval servo servo olej servotronic servořízení setrvačník seřízení hodin seřízení světel silentbloky sklo skryté menu snímač teploty spojka sportovní podvozek spotreba spotřeba spotřeba oleje spínací skříňka sraz ssp stahovačka start start-stop startování startér stk studený start stěrače střešní nosič střešní okno subwoofer svetla svody svolávací akce svítivost svíčky světla symboly symphony syčení sání síto sacího koše tachometr tažné zařízení tdi telefon tempomat teploměr teplota motoru teplotní snímač teplý start termostat teče servo olej tfsi tiptronic tlak tlak oleje tlak turba tlumiče topení torsen tpms trippling tt tuning turbo tuzing tv tuner táhlo tónování těsnění těsnění pod hlavou třetí brzdové světlo usb v8 vag vag chyby vačky vcds vdcs ventilakce ventilakcička ventilátor ventilátor chladiče vibrace vif vin vlnovec voda vodní pumpa volant volnoběh vrzání vstřik vstřikovací čerpadlo vstřikovače vstřiky vyhřívání vyhřívání okna vyhřívání sedaček vynechává vypíná vyčištění vzduchový filtr váha vzduchu víko ventilů výfuk výkon výměna vývěva větrák w12 wastegate webasto xcarlink xenon zadní stěrač zadní světla zamrzání zapalování zapojení zatékání zdvihátko ventilu zesilovač zimní pneu zpátečka zpětné zrcátko zrcátka zrcátka-ovládání zrcátka-stmívání zrcátka-vyhřívání zrcátko ztráta oleje zvýšení výkonu základní nastavení zámek dveří zámek kufru zásuvka únik oleje čelní sklo čep černý kouř čerpadlo čeština čidlo oleje čidlo teploty čidlo teploty oleje čištění čištění trysek řazení řemen řemenice řídící jednotka řízení řízení motoru škrtící klapka škube šíbr žhavení žhavící svíčky žárovky

 
Přejít na:
AUDIKLUB.cz | AUDI KLUB - Vše co potřebujete vědět o vozech značky AUDI
Veškeré příspěvky vyjadřují názory a přesvědčení každého autora. Bez souhlasu autora je zakázáno příspěvky a články šířit, kopírovat nebo jinak zveřejňovat.
K odběru novinek použijte dle libosti: RSS 0.91 - 0.92 - 2.0 nebo Atom.
© 2006 - 2018 Audiklub.cz / Kontakt: Soukromá zpráva nebo email