Jste anonymní uživatel! Přihlásit se nebo Registrovat, Dnes je neděle, 22 září 2024
Celkem je zde 1130 lidí (3 přihlášení)
Nyní online
Přihlásit se /Registrovat
Přezdívka:
Heslo:
Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Opište kód::

Informace o serveru
Nejnovější: tranzzik
Uživatelů dnes: 0
Uživatelů včera: 1
Uživatelů celkem: 48 707
Online návštěvníků
Návštěvníků: 1127
Uživatelů: 3
Celkem: 1130

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
AK junior
AK junior

Muž
Registrace: 6.10. 2006
Příspěvků: 1103 | Témat: 10

27.12 2010 20:34


má smysl nechat repasovat baterii do notesu? Hledal jsem info o tom, ale krom toho, že to vydrží méně, tak jsem se moc nedozvěděl. Firmy, které to dělají, tak maj stránky na prd bez ceníků atd. Má s tím někdo z vás zkušenosti?

Mám HP Pavilion dv6 - series 2000 a dnes se po 20 minutách vypnul (ještě včera večer vydržel necelé 2 hodiny) a po zapnutí nám ohlásil, že kapacita baterie klesla pod určitou úroveň a máme jí vyměnit. To samé nám hlásí ikona na hlavním panelu ve woknech při nabíjení.

Cenu nové baterky mám zjištěnou, spíš se snažím najít info, o kolik horší je ten repas a jestli se to vůbec vyplatí.

Pana Googla jsem zkoušel také, ale možná jsem se ho blbě zeptal, tak mě kdyžtak pls neukamenujte

díky za každý postřeh
nahoru

sponzor





27.12 2010 20:34


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK fanda
AK fanda


Registrace: 5.12. 2007
Příspěvků: 4000 | Témat: 60

27.12 2010 20:48


Piggy: mno Lenovo ma v akku ID chip a neoriginal zisti, vypinda. Repas som mal, spociatku mal slusnu kapacitu, zial po cca roku sla vyrazne dole. Celkovo nove akku stoja za prd.
nahoru

AK allstar
AK allstar

Muž
Registrace: 29.12. 2009
Příspěvků: 12808 | Témat: 84

27.12 2010 21:17


Piggy:

z osobních zkušeností se nevyplatí.. u žádné z baterií.. pravda cena nových je u některých nb docela vysoká ale když se posnažíš trochu seženeš origoš za rozumný peníz..
nahoru

AK junior
AK junior

Muž
Registrace: 6.7. 2010
Příspěvků: 945 | Témat: 6

27.12 2010 21:25


Tenhle notas mam taky a everest mi ukazuje, ze mira opotrebeni je asi 85 %, takze notas vydrzi par minut a jde spat.
Kazdopadne do repasu bych nesel. Bal bych se pripadneho poskozeni a kvality zpracovani. Radsi novou.
nahoru

AK oldtimer
AK oldtimer

Muž
Registrace: 8.7. 2007
Příspěvků: 20259 | Témat: 1614

27.12 2010 21:25


ricom:
pravda cena nových je u některých nb docela vysoká ale když se posnažíš trochu seženeš origoš za rozumný peníz..

Někdy může dokonce cena nových baterií převýšit cenu komplet nového notebooku s lepšími parametry, než ten senior.
nahoru

AK allstar
AK allstar

Muž
Registrace: 29.12. 2009
Příspěvků: 12808 | Témat: 84

27.12 2010 21:35


Romijn:

no to je jednoduché.. na cokoliv staršího řekněme +- 5let bych asi novou baterii fakt nedoporučoval.. u levnějších notebooků je to dokonce po 2-3 letech. .zn. po skončení záruky danného NB..

jen podotýkám že záruka na NB se nevztahuje na baterii v NB.. dnes jsem to zrovna řešil se zákazníkem..

záruka na baterii do NB, případně jiné bat. zdroje je 6. měsíců, stejně tak např. většina žárovek apod..
nahoru

AK fanda
AK fanda

Muž
Registrace: 7.7. 2007
Příspěvků: 3253 | Témat: 119

27.12 2010 21:41


A co tak baterii vytahovat z noťasu,když jsem doma a jedu na nabíječku,prodlouží to životnost?
nahoru

AK oldtimer
AK oldtimer

Muž
Registrace: 8.7. 2007
Příspěvků: 20259 | Témat: 1614

27.12 2010 21:42


tak baterie na to jeho HP se pohybuje pod dvojkou ... to jde.
nahoru

sponzor





27.12 2010 21:42


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK fanda
AK fanda


Registrace: 8.2. 2009
Příspěvků: 2684 | Témat: 57

27.12 2010 21:51


Lithiové baterie (li-ion, li-pol) mají životnost 1 rok. Nemá cenu s tím dělat nic, prostě koupit novou. Trafo do počítače můžete rvát kdykoliv, jestli je baterka na 100% nebo na 80, 50, nezáleží na tom. Každopádně počítač nenechávejte domrtě! To platilo u Ni-Mh Ni-Cd baterií. Potom se životnost přetáhne třeba na dva roky, ale většinou ten rok a zdar.
nahoru

AK fanda
AK fanda


Registrace: 8.2. 2009
Příspěvků: 2684 | Témat: 57

27.12 2010 21:52


Jinak jestli je toorigo, nebo náhražka, tak je to jedno. Já beru baterky z Chiny za desetinu ceny co tady - modely letadel (kvalita lepší jak u nás)
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 17.1. 2010
Příspěvků: 1210 | Témat: 9

27.12 2010 21:55


MarkA6: Tak záleží na co natrefíš, ale někdy čínští soudruhové překvapí, to je pravda
nahoru

AK junior
AK junior

Muž
Registrace: 6.10. 2006
Příspěvků: 1103 | Témat: 10

27.12 2010 22:01


díky všem, notes mám rok a měsíc cca, reklamace mě ani nenapadla právě z důvodu pouze 6-ti měsíční záruky na tento bazmek...

origo baterka do něj stojí dvojku, nic hroznýho při kupní ceně notesu, takže to tolik neřeším, spíš mě právě napadla ta repase, tak proto zjišťuju

nebudu to asi nijak řešit a pokoušet, koupím co nejdříve, ať mám klid, ne vždy se mi chce sedět u zásuvky
nahoru

AK allstar
AK allstar

Muž
Registrace: 25.5. 2009
Příspěvků: 11040 | Témat: 102

27.12 2010 22:05


taky mi přijde že u levnějších notebooků zastarávají celé notebooky rychleji než stačí odejít baterka
nahoru

AK oldtimer
AK oldtimer

Muž
Registrace: 8.7. 2007
Příspěvků: 20259 | Témat: 1614

27.12 2010 22:11


Piggy:
já bych šel do neoriginální baterie:
audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému
nahoru

AK fanda
AK fanda


Registrace: 8.2. 2009
Příspěvků: 2684 | Témat: 57

28.12 2010 8:15


Jinak já si právě kvůli záruce koupil Dell. Na kompa mám 3 roky a na baterku rok. Tu jsem stihl reklamovat akorát den před vypršením záruky. Odpoledne jsem zavolal do firmy Dell a ráno už tady byl borec s novou baterkou Je to super. Když se něco posere, tak vím, že do 24 hodin někdo přijede, dá to dohromady nebo dostanu nový komp
edit: kup neorigo, je to opravdu úplně jedno. Baterky jsou beztak z jedné a té samé firmy, akorát mají jiný obal.
nahoru

AK fanda
AK fanda


Registrace: 10.10. 2007
Příspěvků: 2841 | Témat: 37

28.12 2010 8:21


MarkA6:
Lithiové baterie (li-ion, li-pol) mají životnost 1 rok. Nemá cenu s tím dělat nic, prostě koupit novou. Trafo do počítače můžete rvát kdykoliv, jestli je baterka na 100% nebo na 80, 50, nezáleží na tom. Každopádně počítač nenechávejte domrtě! To platilo u Ni-Mh Ni-Cd baterií. Potom se životnost přetáhne třeba na dva roky, ale většinou ten rok a zdar.

to je blbost,mám IBM T43p s rozšíženou baterkou a ta baterka je stará cca 3roky a má cca 75% původní kapacity co měla.Rok mám W500 a baterka ztratila tak 1% procento kapacity
nahoru

sponzor





28.12 2010 8:21


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK fanda
AK fanda


Registrace: 8.2. 2009
Příspěvků: 2684 | Témat: 57

28.12 2010 8:25


váha: jeden komp ze sta u Apple vydrží baterka taky třeba 4-5 let pořád v pohodě. Ale je to ještě o pár dalších věcech. Konfigurace počítače atd. Jde o to, jak sladí firma výkon počítače s baterií, proto u IBM, Apple vydrží tak dlouho.
Jinak samozřejmě některé Lithiové baterie (v hodinkách atd) mají životnost klidně 10-15 let.
nahoru

AK fanda
AK fanda


Registrace: 5.12. 2007
Příspěvků: 4000 | Témat: 60

28.12 2010 8:32


MarkA6:
proto u IBM, Apple vydrží tak dlouho.

tak u IBM/Lenovo to uz davno neplati. 1rok a kupuj novu.
nahoru

AK nováček
AK nováček


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvků: 51 | Témat: 1

28.12 2010 8:50


audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému


mne original na HP vydrzala 1,5 roku, potom som kupil na najlacnejsiu na ebay za 30 USD aj s dopravou a uz 3 roky drzi, vydrz cca 3 hodiny
nahoru

AK senior
AK senior


Registrace: 3.5. 2008
Příspěvků: 1550 | Témat: 49

28.12 2010 9:26


Byl jsem na tom podobne... Mam "herni" notebook, takze je tam spotreba fakt hrozna uz kvuli grafice a CPU. Baterka mi nedavno (cca po 3letech provozu) zacala blbnout, tak jsem skocil do CZC, objednal neoriginalni baterii od T6 a mam zase pokoj. Kapacita bych dokonce rekl, ze je o trochu lepsi nez v pripade puvodni baterie.

Cena baterky byla tusim 1450,- vc DPH a nejlepsi na tom je, ze na baterku je zaruka 2roky, coz predpokladam tak nejak +- vyjde, ze by mohla odejit
nahoru

AK allstar
AK allstar


Registrace: 2.2. 2008
Příspěvků: 13276 | Témat: 134

28.12 2010 21:20




Do roku 2015 budou mít baterie, díky vědeckému pokroku a vývoji v oblasti tranzistorů a baterií, desetkrát delší životnost než v současnosti, odhaduje IBM. Namísto těžkých lithium-iontových baterií, které se používají nyní, pracují vědci na bateriích, které pracují na vzduch. Ten v nich reaguje s kovem a eliminuje tak klíčový element, který brání delší výdrži baterií. Některá zařízení, například mobilní telefony, by se mohla podle IBM díky nově vyvíjeným tranzistorům obejít bez baterií úplně a využívat takzvanou sbíranou energii, vzniklou například pohybem přístroje.
audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému
nahoru

AK junior
AK junior

Muž
Registrace: 6.10. 2006
Příspěvků: 1103 | Témat: 10

28.12 2010 23:23


MarkA6:
Jinak já si právě kvůli záruce koupil Dell. Na kompa mám 3 roky a na baterku rok. Tu jsem stihl reklamovat akorát den před vypršením záruky. Odpoledne jsem zavolal do firmy Dell a ráno už tady byl borec s novou baterkou Je to super. Když se něco posere, tak vím, že do 24 hodin někdo přijede, dá to dohromady nebo dostanu nový komp
edit: kup neorigo, je to opravdu úplně jedno. Baterky jsou beztak z jedné a té samé firmy, akorát mají jiný obal.


já bych po zkušenostech v práci Dell nechtěl, moc dobře vědí, proč dávaj servis 24h...když máš během 3 měsíců 4.notebook, tak tě to odradí od této značky...2x display a 2x základní deska, standardně problémy s bateriema (vadné kontakty nebo celé baterky)....za ty prachy mi nesmí přes práh
nahoru

AK allstar
AK allstar


Registrace: 3.2. 2009
Příspěvků: 10908 | Témat: 71

28.12 2010 23:46


Piggy:

Mám zkušenosti zcela opačné, ale třeba je to o kuse či sérii. Co osobně považuji v současnosti za nepochopitelné, tak je řada ASUS, kde jsou pozorovací úhly tak děsivé, že i ve výšce té nudle co pro video na slavně okleštěné sedmnáctce zbude je nahoře šedo a dole tma. Neuvěřitelné, že si ještě jako výhodu podsvětlení LED dovedou uvést měnící se barvy obrazovky podle úhlu pohledu. Je řeč o řádově dvaceti tisícovém modelu, ale je to mimo téma. Omluva.
nahoru

AK fanda
AK fanda


Registrace: 8.2. 2009
Příspěvků: 2684 | Témat: 57

28.12 2010 23:58


Piggy: a já zase s Asusem a Hp Proti Dellu nemám křivého slova. výkon jak prase, baterka 3 hodiny, nehřeje se, nefučí.. jsem max spokojený ťuk ťuk
nahoru

sponzor





28.12 2010 23:58


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK batole
AK batole


Registrace: 4.3. 2010
Příspěvků: 537 | Témat: 8

29.12 2010 12:03


bull: Notebook si řídí nabíjení sám, a když baterii nabije a je k dispozici nabíječka, tak baterii nepoužívá. Je lepší nechat baterii uvnitř a nechat jí nabíjet tzv "udržovacím" proudem a tak prodloužit její životnost....


taky jsem koukal na repasy a napadlo mě, nešlo by si vyměnit články sám doma? ta elektronika v tom určitě pujde nějak "vynulovat" ... třeba tam je jen eeprom, která pujde smazat
nahoru

AK oldtimer
AK oldtimer


Registrace: 28.8. 2006
Příspěvků: 15677 | Témat: 299

29.12 2010 12:30


stream: neni pravda ... alespon od dob win7 ne ...

nabijeni ridi operacni system ... a ten ji vybiji a nabiji v pravidelnejch cyklech ...

co se tyce repase doma - problem sou kvalitni clanky, svab co v tom je jde hodit do "vyrobniho" nastaveni nebo do servnisniho...
nahoru

AK batole
AK batole


Registrace: 4.3. 2010
Příspěvků: 537 | Témat: 8

29.12 2010 12:33


2Pix: a co modelářský Lithiový články?
pokud si nechám sestavit výběrovou kombinaci třeba 6ti článků, mám zaručeno, že budou téměř shodný vlastnostma... a co se týče kapacity nejsou na tom vůbec zle, i 7Ah
nahoru

AK fanda
AK fanda


Registrace: 8.2. 2009
Příspěvků: 2684 | Témat: 57

29.12 2010 12:43


stream: já jsem se na to jako modelář ptal a borec co píše články o baterkách a testuje je (p. Bidovský - Satria Olomouc). tak mi říkal, že to takhle doma neuděláš, že to prostě počítač pozná a baterku nepříjme.
nahoru

AK batole
AK batole


Registrace: 4.3. 2010
Příspěvků: 537 | Témat: 8

29.12 2010 12:49


MarkA6: pozná? myslel jsem, že to pozná právě podle řídící elektroniky, ta musí jít smazat... a oblafnout prostě, ale možná by to dalo víc práce a konečně výsledek by o tolik výhodnější oproti repasu nebyl...
nahoru

AK fanda
AK fanda


Registrace: 8.2. 2009
Příspěvků: 2684 | Témat: 57

29.12 2010 12:55


3 článkovou baterku 1050mAh koupím z Chiny za 100Kč. Teďka se mi nechce dívat, za kolik bych koupil třeba 6čl. 5000mAh, ale moc by to nebylo. Kdybych tomu rozumněl a dokázal to sestavit, tak bych do toho šel. Ale borec, který se tím fakt živí mi říkal, že to prostě nejde
nahoru

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma Zaslat odpověď
Nejčastější tagy na fóru (řazeno abecedně)
[vyřešeno] 1.2tdi 1.4i 1.6 1.6td 1.8 1.8t 1.9tdi 100 2.0fsi 2.0tdi 2.0tfsi 2.2t 2.5tdi 2.7t 2.7tdi 2.8 3.0tdi 3.3tdi 4.2 4.2tdi 4b 4f 80 8e 8l 8p a2 a3 a3 8p a4 a5 a6 a6 4f a7 a8 abs aditiva afs airbag ak certifikace ak eshop ak garáž ak karta ak kšiltovka ak servis ak svp ak vlajka ak znak alarm allegro allroad alternátor alu kola ami antiradar anténa asr audi audiklub audio autobaterie automat automaticka prevodovka autopotahy autorádio b2 b3 b4 b5 b6 b7 b8 baterie bezpečnostní šrouby bioethanol biturbo bixenon blacklist blikající kontrolky bliká žhavení blinkry blow off blow-off ventil bluetooth bmk bns bose bov brake fault brzdová kapalina brzdové světlo brzdy budíky bílý dým c3 c4 c5 c6 c7 cabrio canbus cd changer centrální zamykání changer chcípá chip chiptuning chladič chladící kapalina chladící systém chorus chrom chyba climatronic cng coming home comming home common-rail concert cukání cívka d1s d2 d2r d2s daylight demontáž denní svícení destičky dešťový senzor diagnostika diferenciál displej dobíjení dpf drl dsg dvb-t dvd dveře dx dálkové ovládání e85 ecu eds egr elektrická okna elektrika elektromobil elsa emise epc esp et ethanol facelift filtr filtr pevných částic fis fsi fólie g71 geometrie gps gufera h1 h4 h7 hagusy haldex hallův snímač halogen handsfree headup hid hodiny homelink hučení hydroměnič hydroštel imobilizér insp intercooler ipad iphone ipod iso isofix jak na to k-jetronic kabel kamera kapota karburátor kardan karoserie katalyzátor keyless klepání klepání motoru klika klima klimatizace klub klubová karta klínový řemen klíč kola kolísání otáček komfortni jednotka kompresor konektor kontrolka kontrolka airbagu kontrolka brzd kontrolka mazání kontrolka motoru kotouče kouřivost kufr kód rádia kůže lambda lambda sonda lampy leaving home led letní pneu lišty dveří ln2 log loketní opěrka low-range ložiska ložisko lpg manuál manžeta mapy maska maxidot mazání mlhovky mlžení oken mmi mmi 2g mmi 3g montáž motor mp3 mtm multifunkční volant multitronic měchy měrka oleje n75 napínací kladka napínák nastavení nastavení hodin navigace naviplus nefunguje nejede nestartuje netopí netáhne netěsnost nezávislé topení neřadí nouzový režim nádrž náklon světel náprava nárazník návod odblokování odtok odvzdušnění odvětrání klikové skříně oel okno olej olejnička olejová měrka olejová vana ostřikovač osvětlení osvětlení spz otáčkoměr otáčky palivoměr palivová soustava palivové čerpadlo palivový filtr palubní deska palubní pc parkovací brzda parkovací senzory parkovačky pd pdc phatnoise plnění plovák plynový pedál pneu podsvícení podtlak podvozek pojistka pojistky pojištění pomoc prosim popis pojistek posilovač počátek vstřiku pružiny pylový filtr párování klíče přehřívání přepínač světel přestavba převodovka příručka přístrojová deska q5 q7 quattro radar radio ramena redukce regulace turba relé blinkrů relé světel renovace disků repase repro rns rns-d rns-e rozvodový řemen rozvody rs4 rs6 ruční brzda rádiem řízené hodiny rádio s-line s-tronic s2 s3 s4 s6 s8 safe safe kód schéma sd karta sedačky senzor service servis servisní interval servo servo olej servotronic servořízení setrvačník seřízení hodin seřízení světel silentbloky sklo skryté menu snímač teploty spojka sportovní podvozek spotreba spotřeba spotřeba oleje spínací skříňka sraz ssp stahovačka start start-stop startování startér stk studený start stěrače střešní nosič střešní okno subwoofer svetla svody svolávací akce svítivost svíčky světla symboly symphony syčení sání síto sacího koše tachometr tažné zařízení tdi telefon tempomat teploměr teplota motoru teplotní snímač teplý start termostat teče servo olej tfsi tiptronic tlak tlak oleje tlak turba tlumiče topení torsen tpms trippling tt tuning turbo tuzing tv tuner táhlo tónování těsnění těsnění pod hlavou třetí brzdové světlo usb v8 vag vag chyby vačky vcds vdcs ventilakce ventilakcička ventilátor ventilátor chladiče vibrace vif vin vlnovec voda vodní pumpa volant volnoběh vrzání vstřik vstřikovací čerpadlo vstřikovače vstřiky vyhřívání vyhřívání okna vyhřívání sedaček vynechává vypíná vyčištění vzduchový filtr váha vzduchu víko ventilů výfuk výkon výměna vývěva větrák w12 wastegate webasto xcarlink xenon zadní stěrač zadní světla zamrzání zapalování zapojení zatékání zdvihátko ventilu zesilovač zimní pneu zpátečka zpětné zrcátko zrcátka zrcátka-ovládání zrcátka-stmívání zrcátka-vyhřívání zrcátko ztráta oleje zvýšení výkonu základní nastavení zámek dveří zámek kufru zásuvka únik oleje čelní sklo čep černý kouř čerpadlo čeština čidlo oleje čidlo teploty čidlo teploty oleje čištění čištění trysek řazení řemen řemenice řídící jednotka řízení řízení motoru škrtící klapka škube šíbr žhavení žhavící svíčky žárovky

 
Přejít na:
AUDIKLUB.cz | AUDI KLUB - Vše co potřebujete vědět o vozech značky AUDI
Veškeré příspěvky vyjadřují názory a přesvědčení každého autora. Bez souhlasu autora je zakázáno příspěvky a články šířit, kopírovat nebo jinak zveřejňovat.
K odběru novinek použijte dle libosti: RSS 0.91 - 0.92 - 2.0 nebo Atom.
© 2006 - 2018 Audiklub.cz / Kontakt: Soukromá zpráva nebo email