Jste anonymní uživatel! Přihlásit se nebo Registrovat, Dnes je pátek, 26 dubna 2024
Celkem je zde 289 lidí (3 přihlášení)
Nyní online
Přihlásit se /Registrovat
Přezdívka:
Heslo:
Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Opište kód::

Informace o serveru
Nejnovější: Doom1n
Uživatelů dnes: 1
Uživatelů včera: 0
Uživatelů celkem: 48 421
Online návštěvníků
Návštěvníků: 286
Uživatelů: 3
Celkem: 289

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 2.1. 2008
Příspěvků: 2322 | Témat: 149

29.09 2012 18:56


je tady někdo kdo se zabývá osazováním oken?

Před časem jsem tady řešil špatně osazená okna a problémy s jejich pocením a vlhnutím ostění... ( http://audiklub.cz/forum/tema/165350-orosena-plastova-okna-atd )
Nakonec jsem se rozhodl vytrhnout parapety a kouknout kde může být chyba...u 2 parapetů jsem přišel na problém v osazení oken. Vyrthl jsem parapety a zjistil jsem, že okna jsou zafoukána pěnou jenom v několika místech a ještě ke všemu byla pod pěnou asi 3cm vrstva sutě, takže ta pěna stejně netěsnila. Teď jsem vytrhl další parapet a tam bylo pro změnu 4cm malty (docela drží pokupě, není to taková suť) a 3cm pěny, tentokrát po celé délce...

No a teď mi jde o to, jak to opravit, chtěl jsem celou tu maltu vybrat a zafoukat to kompletně pěnou (celou tloušťku 7cm). Jeden známý ovšem říkal, že to není dobrý nápad, že ta pěna bude dělat bordel co se kondenzace vlhkosti týče, že bych to měl celé vylít betonem a nechat tam jenom 0,5cm škvíru, kterou mám pak zafouknout pěnou...

To se mi ale také moc nezdá, protože beton také není bůhvíjaký izolant, ne?

aktuální foto:
http://imageshack.us/photo/my-images/208/20120929165548.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/341/20120929165558.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/96/20120929165605.jpg/

kompletní fotogalerie problému:
https://plus.google.com/photos/118238579419879353107/albums/5733163325234699761
nahoru

sponzor





29.09 2012 18:56


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK fanda
AK fanda

Muž
Registrace: 24.2. 2011
Příspěvků: 4210 | Témat: 24

29.09 2012 19:16


Jak dlouho tomu je co jsi okna od dodavatele převzal?
Protože to co popisuješ je normálně na 100% reklamaci, evidentně borec při zaměřování neodvedl svoji práci dobře, protože nechat spáru 7cm je šílenost... tedy bud reklamovat špatný zaměření (tedy nové okna) nebo špatnou montáž...

To co popisuješ bych viděl nejlépe na sundání rámů, doházení jádrem špalety tak, aby po obvodu byla dutina - spára na pěnu 1 cm, max. 2cm.. .a do vytvrdlého jádra znova osadit a pak začistit, z venčí doplnit fasádu...

Betonem vyhazovat takovou spáru, navíc jako ostění onka = kardinální blbost. Když už nedávat okna dolu tak dutinu zaplň itongem nebo porfixem (dělá se v tloušťce potřebných 4 cm, reps. 5cm..., aby spára na pěnu byla max. 2cm. Ale v takovém případě z vnějšku doplnit zateplení....

Osobně bych tutově reklamoval, ať dodají znova nová okna ve správném rozměru = záruka by měla být ve smlouvě min.5 let

Edit: ještě jednou jsem si prohlídl fotky, za mě jednoznačně prasárna od montážníků = viděli to, věděli to a přes to montovali a retušovali... už jenomjde o to, jak je to dlouho montovaný a co jsi podepsal ve smlouvě o díle.
Montážní firma měla montáž odmítnout a požadovat připravení stavebního otvoru tak, aby vyhovovala dodaným oknám, nebo dodávku oken nových...
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 2.1. 2008
Příspěvků: 2322 | Témat: 149

29.09 2012 20:37


No jde o to, že už jsme takový byt koupili. Chtěl jsem to reklamovat u družstva (byty jsou všechny v osobním vlastnictví, ale agendu dělá družstvo). Tam mi řekli, že okna v tom bytě dělal původní majitel na vlastní náklady (jediný z okolních bytů) a když jsem po něm chtěl fakturu, tak že už ji prý nemá atd... Takže reklamace bohužel nepadá v úvahu....

To co je na posledních fotkách není ostění, ale spodek okna, čili část pod parapetem... Potřebuju to teď nějak opravit ať je to ok. Spoustu si udělám sám, ale jestli mám zasahovat i do vnějšího pláště, tak na to si netroufnu, navíc bych musel mít určitě povolení ostatních v SVJ...
nahoru

AK junior
AK junior

Muž
Registrace: 3.10. 2006
Příspěvků: 996 | Témat: 17

29.09 2012 21:42


Hans: covece prodava se spesl paska na montaz oken ktera nabyde a je to udajne lepsi jak montazka ... vloni sem to videl na forarchu
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 2.1. 2008
Příspěvků: 2322 | Témat: 149

29.09 2012 22:05


no ještě zkusíme pod nějakou záminkou získat opis faktury od Wiplastu a zkusit reklamovat, nicméně moc šancí si nedávám.... Navíc jsem bohužel 2 okna už zkoušel opravit tak, že jsem parapety vytrhal, starou pěnu vytrhal, suťě vysál a znovu celé zafoukal (cca 3-4cm pěny),takže jsem zvědavý, co to udělá v mrazech, jestli to vůbec k něčemu bude. I tak je ale pod parapetem prakticky dutina vyplněná pěnou. To nevím jestli by případnou reklamací prošlo, přinejhorším všechno zapřu nebo doložím fotky z průběhu "opravy"...

Teď sakra nevím co dělat, ložnice rozkopaná a nevím jestli si to opravit sám, nebo to nechat tak, pár dní to zkousnout, zkusit získat fakturu a reklamovat nebo to nějak vrátit do původního stavu a dělat že nic

Sulda: kdyby jsi si vzpomněl na název, dej vědět
nahoru

AK fanda
AK fanda

Muž
Registrace: 24.2. 2011
Příspěvků: 4210 | Témat: 24

30.09 2012 3:28


Huš pozdě písnu ti sem dačo až budu redy... te\ď spíš spím než bdím, nějak nemyslí to
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 2.1. 2008
Příspěvků: 2322 | Témat: 149

01.10 2012 12:40


Měl by někdo nějaký rozumný tip, jak to co nejlépe a nejjednodušeji opravit? Určitě by bylo nejlepší okna vytrhat a osadit znvou, ale to nepadá v úvahu...
nahoru

AK allstar
AK allstar


Registrace: 5.6. 2010
Příspěvků: 14254 | Témat: 6753

01.10 2012 12:44


Taik to vypln tim itongem jak navrhoval ivan. to mas nejrychlejsi
nahoru

sponzor





01.10 2012 12:44


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 2.1. 2008
Příspěvků: 2322 | Témat: 149

01.10 2012 13:17


No psal, že ještě něco dopíše, tak se připomínám
nahoru

AK fanda
AK fanda

Muž
Registrace: 24.2. 2011
Příspěvků: 4210 | Témat: 24

01.10 2012 23:44


Hans:
No psal, že ještě něco dopíše, tak se připomínám


Ha.. byl jsem asi mimo nějak...

No já bych je určitě vyndal a udělal znova špalety, ale když nechceš...
Asi ti nezbyde nic jinýho než koupit lepidlo (ideál flexi mrazuvzdorný ale stačí nějaký nejlevnější z obi, baumaxu, bauhauzu....) a slabý itong (třeba 4cm tl.) a dutiny zaplňovat, vrstvit tak, aby ti vznikla spára ideál kolem 1-2 cm... Pak to zapěníš, do boků rámů (byť je to prasárna), ale radši bych prdnul turbovruty (klidně i přes rám), pochybuju že seženeš usazovací patky... a začistit. Rámy oken většinou nemají v sobě žádné kování/výztuhy, u dveří bývají ocelové výztuhy, ale i ty se dají dobře provrtat.

U parapetu bacha, venkovní parapet pořádně hranou nasaď zpátky do drážky rámu a zaplň třeba zbytky lepidla a itongu zase tak, aby ti tam vznikla spára 1-2 cm a zapěnit + před pěnou tam klidně vraž dřevěný klíny aby se to vyztužilo a pevně napasovalo do drážky rámu (pak je klidně vyndej, nebo i je tam nech, podle toho jestli překáží nebo ne...

Fakt bacha na ten venkovní parapet, aby byl v drážce a měl ven aspoň nějakoý minimální sklon pro odtékání vody mimo... křídla se z venčí taky potí, kondenzovaná voda stéká po křídle do rámu a proto máš v tom rámu odtékací kanálky... Navíc tzv. "mikroventilace" není většinou nic jiného než že křídlo k rámu netěsní... klika je většinou v poloviční poloze mezi zavřenou a otevřenou polohou - křídlo je tzv. volné, je cítit jeho nedoléhavost... a tam taky ráda se dostává voda do rámu, a pokud jsou ucpaný kanálky na odtok (vnitřkem rámu), pak bývá o průser zaděláno.

Pokud by jsi neměl itong, nebo máš nějaký zbytky polyše, tak tam dej i jeho, vrstveně, ale ideál je extrudovaný (pevný). Pokud nahradíš ytong polyšem, nevyhneš s pak při finále perlince a lepidlu na začištění, perlinku bych do lepidla dal tak či tak, aspoň ti to nebude praskat...

Uf, stačí?
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 2.1. 2008
Příspěvků: 2322 | Témat: 149

02.10 2012 7:48


IvanLBC: stačí, díky moc za vyčerpávající popis
Jenom nevím, jestli budu rýpat i do venkovního parapetu. Jde mi o to, že to už by byl zásah do vnějšího (nového) pláště a nerad bych se dohadoval s družstvem... nehledě na barvu fasády atd... Když tak nad tím přemýšlím, tak ale budu muset, jinak by to byla polovičatá práce a efekt mizerný (jestli vůbec nějaký).

každopádně moc díky za tvůj čas
nahoru

AK fanda
AK fanda

Muž
Registrace: 24.2. 2011
Příspěvků: 4210 | Témat: 24

02.10 2012 11:33


Hans:
IvanLBC: stačí, díky moc za vyčerpávající popis
Jenom nevím, jestli budu rýpat i do venkovního parapetu. Jde mi o to, že to už by byl zásah do vnějšího (nového) pláště a nerad bych se dohadoval s družstvem... nehledě na barvu fasády atd... Když tak nad tím přemýšlím, tak ale budu muset, jinak by to byla polovičatá práce a efekt mizerný (jestli vůbec nějaký).

každopádně moc díky za tvůj čas


Ten vnější parapet ošéfuješ vnitřkem, dutinu tam máš jak vrata do kostela... Hlavně ohlídej, aby ten parapet byl v drážce, jinak si bude voda podtíkat pod oknem dovnitř, bude se tam potit a je zaděláno na plísně, v lepším případě na vlhné fleky.
U plastových, resp. u všech oken a balk.dveří je spodek nejnebezpečnější místo. Podhled není tak podstatný, jako boky... hodně zvládne silikon...
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 2.1. 2008
Příspěvků: 2322 | Témat: 149

02.10 2012 22:22


To je taky pravda, vykopu teda všechnu maltu z pod okna a dozdím to ytongem. Jenom si nejsem jistý, k čemu ty vruty do boku okna...? Kvůli uchycení okna? Hodlám dozdít jenom spodek, ne špalety, nebo myslíš, že by bylo potřeba udělat i ty? Na pravé špaletě je toho poliše asi 3cm... Co jsem ale slyšel, tak se ty špalety zarovnávají polišem všude, nikdo se s tím moc nesere...
nahoru

AK fanda
AK fanda

Muž
Registrace: 24.2. 2011
Příspěvků: 4210 | Témat: 24

02.10 2012 23:11


Hans:
To je taky pravda, vykopu teda všechnu maltu z pod okna a dozdím to ytongem. Jenom si nejsem jistý, k čemu ty vruty do boku okna...? Kvůli uchycení okna? Hodlám dozdít jenom spodek, ne špalety, nebo myslíš, že by bylo potřeba udělat i ty? Na pravé špaletě je toho poliše asi 3cm... Co jsem ale slyšel, tak se ty špalety zarovnávají polišem všude, nikdo se s tím moc nesere...


Právě proto, že nesere, pak je to okno v podstatě jenom vypěněný na polystyren, který nemá žádnou pevnost. Křídlo okna je docela těžký a i jenom minimální odchylka může dělat paseku - bude drhnout, skříží se. Proto je lepší rám okna přikotvit natvrdo k něčemu pevnějšímu. Existujou sice kotvy, které se zasadí do drážek po vnějším obvodu rámu a nemusí se pak jít skrz rám, ale v tomto případě postačí projít přímo rámem. Délka vrutu je závislá na vzdálenosti pevnýho matroše od rámu, no aspoň 6-8 cm aby bylo v pevným postačí.
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 2.1. 2008
Příspěvků: 2322 | Témat: 149

03.10 2012 7:15


ty kotvy si tatík kdysi schovával, když dělali okna jemu (mu se všechno hodí ) Takže to dám spíše na ně, hlava mi tak nějak nechce vrtat skrz rám okna Díky za pomoc chlape
nahoru

AK fanda
AK fanda

Muž
Registrace: 24.2. 2011
Příspěvků: 4210 | Témat: 24

03.10 2012 11:24


Hans:
ty kotvy si tatík kdysi schovával, když dělali okna jemu (mu se všechno hodí ) Takže to dám spíše na ně, hlava mi tak nějak nechce vrtat skrz rám okna Díky za pomoc chlape


JJ, když je hlava dubová, nic s ní neuděláš...
nahoru

sponzor





03.10 2012 11:24


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 2.1. 2008
Příspěvků: 2322 | Témat: 149

03.10 2012 13:39


teď jsi trefil hlavičku na hřebíček, to bude tím
nahoru

AK fanda
AK fanda


Registrace: 5.6. 2008
Příspěvků: 2854 | Témat: 78

03.10 2012 14:55


Hans: Ptal sem se mezi řečí dvorního oknaře - nejdřív řek to co Ivan - vybourat, dozdít a znovu osadit. Pak řek, že by mohlo stačit vyčistit spáry a dolepit tam kusy ytongu (nechat tak 1 cm na pěnu). Hlavně ale zdůraznil, abys z venku přidal polystyren - v podstatě kolik se vejde, aby to nepřečuhovalo přes rám - tím by se mělo vyřešit to promrzání a rosení...
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 2.1. 2008
Příspěvků: 2322 | Témat: 149

03.10 2012 15:00


Rhino: hmmmm nejsem úplně nechápavý, ale nevím asi jak to myslíš "zvenku dát polystyren kolik se vejde". Myslíš na ty venkovní špalety ještě nalepit další polyš? Obávám se že si nemůžu jen tak zvenčí dovolit do fasády jakkoliv zasahovat....
nahoru

AK fanda
AK fanda


Registrace: 5.6. 2008
Příspěvků: 2854 | Témat: 78

03.10 2012 15:10


Hans: No řikal něco v tom smyslu - prej je to bohužel dost běžný, že izolace špalety z venku je ošizená a pak jsou problémy, jaký popisuješ. Říkal prostě z venku na špalety dolepit polystyren, kolik se vejde - samo kvůli estetice pak do lepidla s perlinkou a přeštukovat nebo marmolit nebo co tam z venku máte...
Ivan ti určitě neradí špatně, já jen, že jsem si na tebe vzpoměl,když sem s oknařem mluvil, tak sem chtěl taky bejt za chytrýho
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 2.1. 2008
Příspěvků: 2322 | Témat: 149

03.10 2012 15:18


Rhino: díky za ochotu To bych udělal rád, ale tu omítku zvenčí asi nenapodobím no (struktura, barva...), nehledě na to že bych to asi neututlal takže se to bude muset obejít i bez toho

každopádně díky za radu
nahoru

AK fanda
AK fanda

Muž
Registrace: 24.2. 2011
Příspěvků: 4210 | Témat: 24

03.10 2012 20:00


Myslel to tak, aby byla spára po vnější straně co nejvíc přikrytá polyšem. Bohužel, tloušťka (ne šířka) tvé špalety navíc dolepovaná tak nějak všelijak ti neumožní polyš dát, aniž bys nešel do hotový fasády (lepedla s perlinkou) a pokud do ní jít nemůžeš, tak to je pech, s tím nic nenaděláš.Ale nic to nemění na tom, že můžeš zkusit po stranách a po podhledu nejprve vložit nějak uzpůsobený pruh polyše třeba o tl.5-7 cm do venkovní roviny s fasídou a zbytek dolepit ytongem... ale rám okna není moc tlustý... Pak ty kotvy na 100% dej.

No i tak budeš muset trošku tu fasádu upravit, i když pokud jsi původní okraje sasády nechal, tak to zaplň ytongem jenom k tý fasádě a máš po starosti
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 30.9. 2014
Příspěvků: 5 | Témat: 0

31.07 2017 18:12


No přítelkyně si teď taky vymysella, že chce na chatu k rodičům nový okna. A to do dřeva. Jsme hledal všude jak na to. Jsem prolezl okna-hned.cz a pár stránek co jsem našel na seznamu další stránky a moc chytrej z toho nejsem. To asi vezmu pilu a celý to vyříznu, či co
nahoru

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma Zaslat odpověď
Možná podobná témata
Nejčastější tagy na fóru (řazeno abecedně)
[vyřešeno] 1.2tdi 1.4i 1.6 1.6td 1.8 1.8t 1.9tdi 100 2.0fsi 2.0tdi 2.0tfsi 2.2t 2.5tdi 2.7t 2.7tdi 2.8 3.0tdi 3.3tdi 4.2 4.2tdi 4b 4f 80 8e 8l 8p a2 a3 a3 8p a4 a5 a6 a6 4f a7 a8 abs aditiva afs airbag ak certifikace ak eshop ak garáž ak karta ak kšiltovka ak servis ak svp ak vlajka ak znak alarm allegro allroad alternátor alu kola ami antiradar anténa asr audi audiklub audio autobaterie automat automaticka prevodovka autopotahy autorádio b2 b3 b4 b5 b6 b7 b8 baterie bezpečnostní šrouby bioethanol biturbo bixenon blacklist blikající kontrolky bliká žhavení blinkry blow off blow-off ventil bluetooth bmk bns bose bov brake fault brzdová kapalina brzdové světlo brzdy budíky bílý dým c3 c4 c5 c6 c7 cabrio canbus cd changer centrální zamykání changer chcípá chip chiptuning chladič chladící kapalina chladící systém chorus chrom chyba climatronic cng coming home comming home common-rail concert cukání cívka d1s d2 d2r d2s daylight demontáž denní svícení destičky dešťový senzor diagnostika diferenciál displej dobíjení dpf drl dsg dvb-t dvd dveře dx dálkové ovládání e85 ecu eds egr elektrická okna elektrika elektromobil elsa emise epc esp et ethanol facelift filtr filtr pevných částic fis fsi fólie g71 geometrie gps gufera h1 h4 h7 hagusy haldex hallův snímač halogen handsfree headup hid hodiny homelink hučení hydroměnič hydroštel imobilizér insp intercooler ipad iphone ipod iso isofix jak na to k-jetronic kabel kamera kapota karburátor kardan karoserie katalyzátor keyless klepání klepání motoru klika klima klimatizace klub klubová karta klínový řemen klíč kola kolísání otáček komfortni jednotka kompresor konektor kontrolka kontrolka airbagu kontrolka brzd kontrolka mazání kontrolka motoru kotouče kouřivost kufr kód rádia kůže lambda lambda sonda lampy leaving home led letní pneu lišty dveří ln2 log loketní opěrka low-range ložiska ložisko lpg manuál manžeta mapy maska maxidot mazání mlhovky mlžení oken mmi mmi 2g mmi 3g montáž motor mp3 mtm multifunkční volant multitronic měchy měrka oleje n75 napínací kladka napínák nastavení nastavení hodin navigace naviplus nefunguje nejede nestartuje netopí netáhne netěsnost nezávislé topení neřadí nouzový režim nádrž náklon světel náprava nárazník návod odblokování odtok odvzdušnění odvětrání klikové skříně oel okno olej olejnička olejová měrka olejová vana ostřikovač osvětlení osvětlení spz otáčkoměr otáčky palivoměr palivová soustava palivové čerpadlo palivový filtr palubní deska palubní pc parkovací brzda parkovací senzory parkovačky pd pdc phatnoise plnění plovák plynový pedál pneu podsvícení podtlak podvozek pojistka pojistky pojištění pomoc prosim popis pojistek posilovač počátek vstřiku pružiny pylový filtr párování klíče přehřívání přepínač světel přestavba převodovka příručka přístrojová deska q5 q7 quattro radar radio ramena redukce regulace turba relé blinkrů relé světel renovace disků repase repro rns rns-d rns-e rozvodový řemen rozvody rs4 rs6 ruční brzda rádiem řízené hodiny rádio s-line s-tronic s2 s3 s4 s6 s8 safe safe kód schéma sd karta sedačky senzor service servis servisní interval servo servo olej servotronic servořízení setrvačník seřízení hodin seřízení světel silentbloky sklo skryté menu snímač teploty spojka sportovní podvozek spotreba spotřeba spotřeba oleje spínací skříňka sraz ssp stahovačka start start-stop startování startér stk studený start stěrače střešní nosič střešní okno subwoofer svetla svody svolávací akce svítivost svíčky světla symboly symphony syčení sání síto sacího koše tachometr tažné zařízení tdi telefon tempomat teploměr teplota motoru teplotní snímač teplý start termostat teče servo olej tfsi tiptronic tlak tlak oleje tlak turba tlumiče topení torsen tpms trippling tt tuning turbo tuzing tv tuner táhlo tónování těsnění těsnění pod hlavou třetí brzdové světlo usb v8 vag vag chyby vačky vcds vdcs ventilakce ventilakcička ventilátor ventilátor chladiče vibrace vif vin vlnovec voda vodní pumpa volant volnoběh vrzání vstřik vstřikovací čerpadlo vstřikovače vstřiky vyhřívání vyhřívání okna vyhřívání sedaček vynechává vypíná vyčištění vzduchový filtr váha vzduchu víko ventilů výfuk výkon výměna vývěva větrák w12 wastegate webasto xcarlink xenon zadní stěrač zadní světla zamrzání zapalování zapojení zatékání zdvihátko ventilu zesilovač zimní pneu zpátečka zpětné zrcátko zrcátka zrcátka-ovládání zrcátka-stmívání zrcátka-vyhřívání zrcátko ztráta oleje zvýšení výkonu základní nastavení zámek dveří zámek kufru zásuvka únik oleje čelní sklo čep černý kouř čerpadlo čeština čidlo oleje čidlo teploty čidlo teploty oleje čištění čištění trysek řazení řemen řemenice řídící jednotka řízení řízení motoru škrtící klapka škube šíbr žhavení žhavící svíčky žárovky

 
Přejít na:
AUDIKLUB.cz | AUDI KLUB - Vše co potřebujete vědět o vozech značky AUDI
Veškeré příspěvky vyjadřují názory a přesvědčení každého autora. Bez souhlasu autora je zakázáno příspěvky a články šířit, kopírovat nebo jinak zveřejňovat.
K odběru novinek použijte dle libosti: RSS 0.91 - 0.92 - 2.0 nebo Atom.
© 2006 - 2018 Audiklub.cz / Kontakt: Soukromá zpráva nebo email