Jste anonymní uživatel! Přihlásit se nebo Registrovat, Dnes je pondělí, 20 kvě 2024
Celkem je zde 274 lidí (10 přihlášených)
Nyní online
Přihlásit se /Registrovat
Přezdívka:
Heslo:
Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Opište kód::

Informace o serveru
Nejnovější: Jiria636
Uživatelů dnes: 2
Uživatelů včera: 2
Uživatelů celkem: 48 455
Online návštěvníků
Návštěvníků: 264
Uživatelů: 10
Celkem: 274

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

Čištění páček světel

 

Poslední úprava: úterý, srp 26, 2014 14:52 od Kriznik | Zobrazeno: 9 598x

Obsah:

Čištění páček světel (A6 C5 2002+)

Jelikož jsem po dlouhím hledání nikde nenašel návod na čištění blinkrů na A6 C5 r.v. 2002, tak jsem vzal foťák a při opravě své C5- 2002 vše nafotil. Berte to jako pomoc těm, kteří bádají stejně jako já a neměli zatím tu odvahu se do toho pustit.
Potřeboval jsem:

Šroubováky,Imbusy, 12 tku hvězdičku, gola,Kontaktol, vazelína, dětské ubrousky,čistítka na uši, pilník plochý /na nehty/ nebo jiný tenký

Postup:

 • Volant rovně, vyndat klíček, odpojit baterii, počkat 5 minut.
 • Demontáž airbagu - 2 šrouby zezadu
 • Demontáž volantu /před sundáním volantu si udělat na tyči kilnerem důlek proti rysce, abyste věděli kam ho nasadit zpět/
 • Demontáž horního a spodního krytu volantové tyče /5 šroubků/
 • Odendat nacvaknutý kroužek s konektorem na Airbag*. jde to lehce,bez násilí
 • Vycvaknout levou páčku, odpojit štekr
 • Na stole rozšroubovat /4 šroubky - hodně malý torx menší než T10
 • Vyndat páčku z té konzole, nebát se žádné pérko nevyskočí
 • Tyčkami na čištění uší očistit měděné dráhy vypínače a namazat novou vazelínou
 • Očistit dva konektory pomocí pilníku lehce, umýt od nečistot tyčkami do uší
 • Poté nadzvednout bílým jezdcem první konektor, který byl i kolem celý opálený a několikrát jej i protikus očistit, popostrčit pilník dále a očistit i ostatní dva konektory, vše prostříknout kontaktolem
 • Páčku smontovat dohromady, nasadit a zkompletovat.

To nepříjemné praskání opravdu přestalo a v autě je zase klidek.

Hodně stěstí Soptík

 

 

Čištění páček světel (A4 B5, A6 C4, A80, V8, 200 atd.)

Po několikanásobných dotazech a problémech s páčkami světel a různých špatných domněnkách jsem se rozhodl pro stvoření tohoto návodu, který snad mnoha lidem pomůže.Lze aplikovat na Auta vybavená "kulatými" páčkami, zcela jistě vím: 80 B4 (i některé roky B3), Coupé, S2/RS2, A6/100 C4, 100/200/V8 a možná první generace A4.Dále tedy k samotnému návodu:


Aby sme se dostali k sundání páček musíme shodit volant, horní kryt kolem páček, odpojit veškeré konektory k páčkám. Jen základní info:

1. Volant bez bagu, tady není třeba si dávat na něco extra pozor, pozjišťujte si individuálně na co si dát u Vašeho volantu pozor ;)
2. Volant s bagem, v první řadě odpojit baterku a až poté postupně odpojovat a shazovat volant a připojovat až PO ÚPLNÉM SMONTOVÁNÍ !!

Potřebné pomůcky:
- kuchyňské utěrky, tyčinky na čištění uší, WDčko, tech.benzín/líh... a troška zručnosti ;)

Cílem je vyčistit všechny dosedací plošky od mazu, prachu a dalších nečistot. Buďto lihem nebo já tedy používám WD, které je ale potřeba důkladně setřít čistými tyčinkami a utěrkami!


1. Vyšroubujeme zespod plastů kolem páček 2 křížové šrouby, každý na jedné straně. Sundáme horní kryt, odpojíme konektor klaksonu(, popř. konektor airbagu).Nahmatáme oválnou díru zhruba uprostřed spodního krytu, skrze ní je přístup k šroubu objímky, která drží páčky se spodním krytem na volantové tyči. Většinou je to křížový šroub nebo imbus velikost 5.Páčky tedy sundány a máme je doma nebo v dílně, nedoporučuju dělat venku nebo v místě s množstvím zákoutí a nepřehledných míst (hrozí, že Vám vypadne nějaké pérko apod.)

2. Odšroubujeme 3 šrouby, co drží páčky ke spodnímu krytu.Dále rozšroubujeme a roztáhneme objímku na páčkách, abychom je mohli rozpůlit (skládají se z pravé a levé části).

3. Vyšroubujeme 4 torxy (šroubovák velikost T9) a opatrně sundáme horní plechový kryt.Objevíme systém pružinek a hejblátek, který plní funkci světel (1. patro páček).Opatrně sundáme páčku, tak aby se nám nerozletěl zmíněný systém.Zdemontujeme bílý plastík s pružinkou a objevíme podle mě nejhorší část páček:Dáváme si pozor, aby nám pružinky neodletěly (ta horní drží docela dobře) pod tou spodní vidíme 2 měděné jezdce, kteří nejsou napevno, neztratit! :)Horní pružinka tlačí na nerezového jezdce - plíšek.

Nyní rozpůlíme 1. a 2. patro páček (světla od blinkrů) do spáry mezi patry vsuneme tenký plochý šroubovák a opatrně rozebereme.

Tak a teď sundáme páčku blinkrů vysunutím nahoru a bílý plast s pružinou, který vystřeďuje polohy blinkrů:sundáno:Tak a tohle je ten nejhorší sajrajt, tak jako ve zbytku páček:Tady si jen pamatovat co kam patří a dávat pozor na pružinky, které jsou pod plíškama na drátkách.

A tohle je důvod proč přestávají fungovat některé funkce páček - špíná nebo opálení olověných dosedacích plošek:Čistá ploška:Vyčištěné části:Je potřeba se mrknout, kde všude jsou buďto měděné plošky nebo problematické olověné plošky, pokud něco zanedbáme, může se stát, že některá funkce nebude správně fungovat, tak max zopakujeme repas :-)Po této fázi to pozpátku zase opatrně smontujeme a takový je výsledek ve srovnání s nevyčištěnou páčkou stěračů:Tak hodně štěstí a snad Vám to pomůže ;)

2010 by maczaCZ

AUDIKLUB.cz | AUDI KLUB - Vše co potřebujete vědět o vozech značky AUDI
Veškeré příspěvky vyjadřují názory a přesvědčení každého autora. Bez souhlasu autora je zakázáno příspěvky a články šířit, kopírovat nebo jinak zveřejňovat.
K odběru novinek použijte dle libosti: RSS 0.91 - 0.92 - 2.0 nebo Atom.
© 2006 - 2018 Audiklub.cz / Kontakt: Soukromá zpráva nebo email