Jste anonymní uživatel! Přihlásit se nebo Registrovat, Dnes je čtvrtek, 18 července 2024
Celkem je zde 568 lidí (6 přihlášených)
Nyní online
Přihlásit se /Registrovat
Přezdívka:
Heslo:
Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Opište kód::

Informace o serveru
Nejnovější: Scooby
Uživatelů dnes: 0
Uživatelů včera: 4
Uživatelů celkem: 48 581
Online návštěvníků
Návštěvníků: 562
Uživatelů: 6
Celkem: 568

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

TTC

 

Poslední úprava: pondělí, lis 09, 2009 20:51 od Kriznik | Zobrazeno: 3 501x

Koncern FIAT označuje zkratkou TTC elektronicky řízený diferenciál. S tímto systémem se můžete setkat např. u vozů značek Lancia a Fiat. Fiat 500 Abarth dokonce umožňuje aktivaci/deaktivaci tohoto pomocníka pomocí tlačítka umístěného přímo na přístrojové desce.

Systém TTC při jízdě v zatáčkách za nepříznivých adhezních podmínek přenáší točivý moment z vnitřního kola na kolo vnější. Řídící elektronika v podstatě simuluje přítomnost samosvorného diferenciálu. Díky tomuto systému dokáže automobil v zatáčce přenést na vozovku větší porci krouticího momentu. Systém Torque Transfer Control (TTC) zlepšuje trakci v zatáčkách výrazným snížením nedotáčivosti vozidla, tím zajišťuje větší dynamiku jízdy.

Systém funguje na podobném principu jako obdobné elektronické uzávěrky jiných automobilek (např. EDS ). Tento systém však neusnadňuje trakci při jízdě levou a pravou stranou vozu po povrchu s rozdílnou adhezí, ale snižuje přirozenou nedotáčivost automobilů s předním náhonem. Pokud dojde při průjezdu zatáčkou k odlehčení vnitřního kola, elektronika toto kolo přibrzdí, aby zabránila jeho nežádoucímu prokluzu. To všechno bez poklesu výkonu motoru.


EDS , XDS

AUDIKLUB.cz | AUDI KLUB - Vše co potřebujete vědět o vozech značky AUDI
Veškeré příspěvky vyjadřují názory a přesvědčení každého autora. Bez souhlasu autora je zakázáno příspěvky a články šířit, kopírovat nebo jinak zveřejňovat.
K odběru novinek použijte dle libosti: RSS 0.91 - 0.92 - 2.0 nebo Atom.
© 2006 - 2018 Audiklub.cz / Kontakt: Soukromá zpráva nebo email