Jste anonymní uživatel! Přihlásit se nebo Registrovat, Dnes je středa, 12 června 2024
Celkem je zde 351 lidí (1 přihlášený)
Nyní online
Přihlásit se /Registrovat
Přezdívka:
Heslo:
Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Opište kód::

Informace o serveru
Nejnovější: Parmicka
Uživatelů dnes: 0
Uživatelů včera: 3
Uživatelů celkem: 48 494
Online návštěvníků
Návštěvníků: 350
Uživatelů: 1
Celkem: 351

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

Tiptronic

 

Poslední úprava: středa, úno 27, 2008 12:53 od Kriznik | Zobrazeno: 38 544x

Převodovka Tiptronic má všechny výhody automatických převodovek s dynamickým programem řazení (DSP ). Při řazení s pětirychlostní převodovkou tiptronic nedochází k přerušení hnací síly. To je výhodné zejména při jízdě s přívěsem. Tiptronic umožňuje řidiči (po přesunutí páky voliče do souběžné kulisy) manuálně řadit rychlostní stupně. Podřazení na nižší stupeň v horském úseku posílí účinek brzd, případně podpoří sportovní charakter jízdy. Stálá indikace zařazeného rychlostního stupně na přístrojové desce nabízí větší komfort, stejně jako na přání dodávaný sportovní volant nebo multifunkční volant s páčkami pro řazení, díky kterým může řidič mít ruce stále na volantu. Pětistupňový tiptronic má větší rozpětí celkového převodu, takže klesá spotřeba i hlučnost a jízda se stává komfortnější. V mnoha modelech má ještě navíc sportovní program. Charakteristika zpřevodování pak preferuje využívání motoru v oblasti vyšších otáček, což je výhodnější pro sportovnější jízdu.

Šestistupňová převodovka tiptronic nabízí ve spojení se stálým pohonem čtyř kol quattro mimořádně vysoký stupeň komfortu, dynamiky a bezpečnosti jízdy. Se svými šesti rychlostními stupni zaručuje šestistupňový tiptronic proti pětistupňové verzi o 30 % lepší dynamiku na jednotlivé stupně. Elektronická řídicí jednotka převodovky zvyšuje kvalitu řazení. Díky optimalizaci hydraulického systému bylo možné použít menší čerpadlo s vyšší účinností, které méně zatěžuje motor. Dynamický program řazení (DSP ) se automaticky přizpůsobuje stylu jízdy řidiče. Přídavný sportovní program se uplatní při vyloženě sportovní jízdě. Rychlostní stupně je možno měnit také ručně pomocí dvojice páček umístěných pod multifunkčním volantem.


Kickdown , Variátor

 


související témata v diskusním fóru:
AUDIKLUB.cz | AUDI KLUB - Vše co potřebujete vědět o vozech značky AUDI
Veškeré příspěvky vyjadřují názory a přesvědčení každého autora. Bez souhlasu autora je zakázáno příspěvky a články šířit, kopírovat nebo jinak zveřejňovat.
K odběru novinek použijte dle libosti: RSS 0.91 - 0.92 - 2.0 nebo Atom.
© 2006 - 2018 Audiklub.cz / Kontakt: Soukromá zpráva nebo email