Jste anonymní uživatel! Přihlásit se nebo Registrovat, Dnes je středa, 29 kvě 2024
Celkem je zde 324 lidí (3 přihlášení)
Nyní online
Přihlásit se /Registrovat
Přezdívka:
Heslo:
Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Opište kód::

Informace o serveru
Nejnovější: fas
Uživatelů dnes: 0
Uživatelů včera: 1
Uživatelů celkem: 48 460
Online návštěvníků
Návštěvníků: 321
Uživatelů: 3
Celkem: 324

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

SSR

 

Poslední úprava: čtvrtek, zář 27, 2012 11:50 od Kriznik | Zobrazeno: 5 906x

 

Continental - SSR (Self Supporting Run-flat-tyre)

Značka CONTINENTAL reprezentuje již více než 100 let vždy ve své době nejvyspělejší technologii výroby pneumatik. Nyní, na podkladě komplexního výzkumu, vyvinuli odborníci koncernu Continental bezpečnostní systém, který řidiče připravuje i na nejhorší: SSR je naprosto nový způsob konstrukce pneumatiky, který Vám zajistí mobilitu, i v případě defektu během jízdy. Tajemství systému SSR spočívá v tom, že pneumatiky mají zesílenou bočnici, která udrží auto i v případě, že dojde ke ztrátě tlaku v pneumatice následkem defektu. Je tak zajištěno, že zploštělá pneumatika není drcena mezi ráfkem kola a vozovkou.

Ztráta tlaku vzduchu v běžné pneumatice: Pneumatika je již po ujetí krátké vzdálenosti zničena.

Ztráta tlaku vzduchu v pneumatice SSR: Je možný dojezd až do 80 km při rychlosti až 80 km/hod.

 

Vyšší bezpečnost jízdy díky systému SSR
Prstenec, který podporuje (zpevňuje) bočnici a nachází se uvnitř pneumatik SSR, dovoluje řidiči pokračovat v cestě za předpokladu, že vůz řídí opatrně a jede nižší rychlostí: v závislosti na hmotnosti vozidla a kvalitě vozovky je možné používat takovou pneumatiku až do vzdálenosti 80 km a rychlosti 80 km/hod.

Montáž
Odborníci mohou montovat SSR pneumatiky Continental na všechny standardní ráfky. Systém SSR smí být namontován pouze na vozidla, která pro tyto pneumatiky mají schválení výrobce. Se systémem SSR je již vyráběna letní pneumatika ContiSportContact 2, která je schválena pro první výbavu vozidel značky Mercedes, Porsche a BMW. Nová zimní pneumatika TS 810 S se systémem SSR, která bude v letošním roce uvedena na trh, je již nyní schválena pro první výbavu vozů BMW, MiniCooper, Mercedes a Maybach.

Komunikace mezi pneumatikou a řidičem
SSR systém Continental umožňuje tak vysokou úroveň komfortu jízdy i s pneumatikou bez tlaku, že si řidič ani nemusí všimnout, že má defekt pneumatiky. Aby se tomu předešlo, je nezbytné montovat systém SSR současně s funkčním systémem kontroly tlaku. Ten na ztrátu tlaku upozorní a okamžitě ji hlásí na displej na přístrojové desce.
Přehled výhod systému SSR:
    * Zamezí problémům v případě defektu pneumatiky.
    * Umožní dojezd na vzdálenost až 80 km.
    * Je možné jej montovat na standardní ráfky.
    * Není nutné vozit rezervní pneumatiku.
    * Nižší váha a nižší spotřeba paliva.


témata: SIT , RunFlat , PAX (Michelin), EMT (GoodYear), RFT (Bridgestone), PTM (Pirreli), DSST (Dunlop), ContiSupportRing (Continental),

 

 

AUDIKLUB.cz | AUDI KLUB - Vše co potřebujete vědět o vozech značky AUDI
Veškeré příspěvky vyjadřují názory a přesvědčení každého autora. Bez souhlasu autora je zakázáno příspěvky a články šířit, kopírovat nebo jinak zveřejňovat.
K odběru novinek použijte dle libosti: RSS 0.91 - 0.92 - 2.0 nebo Atom.
© 2006 - 2018 Audiklub.cz / Kontakt: Soukromá zpráva nebo email