Jste anonymní uživatel! Přihlásit se nebo Registrovat, Dnes je úterý, 20 února 2024
Celkem je zde 139 lidí (0 přihlášených)
Nyní online
Přihlásit se /Registrovat
Přezdívka:
Heslo:
Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Opište kód::

Informace o serveru
Nejnovější: chozzze
Uživatelů dnes: 6
Uživatelů včera: 0
Uživatelů celkem: 48 319
Online návštěvníků
Návštěvníků: 139
Uživatelů: 0
Celkem: 139

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

PAX

 

Poslední úprava: pátek, led 04, 2013 8:26 od Kriznik | Zobrazeno: 10 517x

Systém PAX (Michelin)

Nové Audi A8 je prvním vozem luxusní třídy, který je možno vybavit koly se systémem PAX pro nouzové dojetí. Systém PAX umožňuje jízdu i v případě úplné ztráty tlaku v pneumatikách. Řidič může i v takovém případě ujet ještě asi 200 km rychlostí do 80 km/hodinu. Kolo se pak opraví v odborném servisu. Řidič tak nemusí sám vyměňovat kolo ani se obracet na odtahovou službu. Systém PAX nabízí vysoký komfort jízdy i tehdy, když jsou pneumatiky bez tlaku. Poruchu pneumatiky nebo výrazný pokles tlaku tak v některých situacích řidič při jízdě nemusí ani hned zaznamenat. Proto je systém PAX u nového Audi A8 k dostání výhradně ve spojení se systémem kontroly tlaku v pneumatikách, který je rovněž novinkou. Na displeji MMI je možno sledovat tlak vzduchu a teplotu ve všech čtyřech kolech.

Charakteristickým rysem systému PAX, kterým se odlišuje od všech ostatních systémů typu runflat , je mechanické uchycení patky k ráfku kola. Toto řešení přináší řadu výhod:

  • Je praktický nemožné vyzout disk kola z pneumatiky, a to i při totálním úniku vzduchu.
  • Podstatné zmenšení přechodové části pláště. To výrazně snížilo výšku jeho bloků (lepší jízdní vlastnosti, zejména v zatáčkách).
  • Minimální velikost přechodové zóny přináší snížení valivého odporu o cca 10 %.
  • Podpůrný obvodový prstenec uvnitř pneumatiky dovoluje řidiči pokračovat sníženou rychlostí (80 km/h) při úplné ztátě tlaku až do vzdálenosti 200 km.
  • Systém PAX otvírá nové možnosti v oblasti designu. Kolo s pneumatikou PAX je menší než kolo se stejným ráfkem a konvenční pneu.

Stejně velké kopmletní kolo PAX využívá větší ráfek než konvenční kolo. Díky tomu mohou konstruktéři např. montovat větší brzdové kotouče, a tím zvýšit účinnost brzdového systému.


témata: SIT , RunFlat , EMT (GoodYear), RFT (Bridgestone), PTM (Pirreli), DSST (Dunlop), ContiSupportRing ,SSR (Continental),

AUDIKLUB.cz | AUDI KLUB - Vše co potřebujete vědět o vozech značky AUDI
Veškeré příspěvky vyjadřují názory a přesvědčení každého autora. Bez souhlasu autora je zakázáno příspěvky a články šířit, kopírovat nebo jinak zveřejňovat.
K odběru novinek použijte dle libosti: RSS 0.91 - 0.92 - 2.0 nebo Atom.
© 2006 - 2018 Audiklub.cz / Kontakt: Soukromá zpráva nebo email