Jste anonymní uživatel! Přihlásit se nebo Registrovat, Dnes je středa, 16 ledna 2019
Celkem je zde 10 lidí (8 přihlášených)
Nyní online
Přihlásit se /Registrovat
Přezdívka:
Heslo:
Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Opište kód::

Informace o serveru
Nejnovější: JimmySev
Uživatelů dnes: 2
Uživatelů včera: 3
Uživatelů celkem: 42 499
Online návštěvníků
Návštěvníků: 2
Uživatelů: 8
Celkem: 10

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

Nikasil

 

Poslední úprava: úterý, zář 07, 2010 10:43 od Kriznik | Zobrazeno: 24 957x

Nikasil je niklo-křemíkovo-karbidová povrchová úprava pro komponenty motoru, především pro vnitřky válců - zabezpečení lepšího odvodu tepla a zvýšení kluznosti. Jde o velmi slabou vrstvu a při zadření se právě tato vrstva nahrne mezi pístní kroužky, válec a píst.

Nikasil byl představen v roce 1967 Mahlem, byl navržen především kvůli oddělení komory od hliníkového "válce" v rotačních motorech. Tato vrstva dovolila hliníkovým válcům a pístům pracovat přímo proti sobe s nižším opotřebováním součástí a třením. Narozdíl od jinýho metod dovolilo použití Nikasilu vyrobit válce s velkým vrtáním a s nižší tolerancí což mělo za důsledek rozvoj stávajícího designu motorů. Hliníkové válce měly mnohem lepší tepelně vodivé vlastnosti než kov, což byl primární faktor ve vysokovýkonových motorech.

Tato povrchová úprava byla ještě zdokonalena v letech 1990 společností US Chrome Corporation, pod značkou "Nicom" (použité v závodních lodních motorech, sněžných skůtrech, ATV a v automobilových motorech V8).

Porsche tuto technologii poprvé použilo u svého závodního vozu 917 v roce 1970, později Nikasil aplikovala i v modelu 911 RS (1973). Porsche užívalo Nikasil také v bězně produkovaných modelech té doby, ale pouze po relativně krátké časové období, pak přešla z Nikasilu na Alusil kvůli snižování nákladů pro platformu 911. Nikasilová úprava válců byla vždy používána v modelech 911 Turbo a RS. Díky Nikasilu bylo možno vyrobit vzduchem chlazený motor, který měl největší specifický výkon než jakýkoli motor té doby. Nikasil se stále využívá v dnešních modelech 911 s velkým úspěchem.

Nikasil a podobné povrchové úpravy jsou velmi rozšířené v závodním odvětví, včetně Formule 1.

Nikasil nalezneme například v motorech AHK (Audi S6 Plus nebo Audi S8 )

AUDIKLUB.cz | AUDI KLUB - Vše co potřebujete vědět o vozech značky AUDI
Veškeré příspěvky vyjadřují názory a přesvědčení každého autora. Bez souhlasu autora je zakázáno příspěvky a články šířit, kopírovat nebo jinak zveřejňovat.
K odběru novinek použijte dle libosti: RSS 0.91 - 0.92 - 2.0 nebo Atom.
© 2006 - 2018 Audiklub.cz / Kontakt: Soukromá zpráva nebo email