Jste anonymní uživatel! Přihlásit se nebo Registrovat, Dnes je středa, 24 dubna 2024
Celkem je zde 112 lidí (4 přihlášení)
Nyní online
Přihlásit se /Registrovat
Přezdívka:
Heslo:
Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Opište kód::

Informace o serveru
Nejnovější: JPokorny1
Uživatelů dnes: 2
Uživatelů včera: 7
Uživatelů celkem: 48 424
Online návštěvníků
Návštěvníků: 108
Uživatelů: 4
Celkem: 112

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

FSI Turbo

 

Poslední úprava: neděle, pro 02, 2007 7:51 od Kriznik | Zobrazeno: 10 378x

Turbo-FSI (TFSI)
Zážehový čtyřválec 2.0 TFSI je prvním agregátem kategorie motorů s přímým vstřikováním benzinu přeplňovaný turbodmychadlem. U motorů FSI se benzin vstřikuje přímo do spalovacích prostorů, vysokotlaký systém „common-rail “ pracuje s tlaky až 110 barů. Blok motoru 2.0 TFSI je vyrobený z šedé litiny GG 25, která je velmi pevná a vyniká i výbornými akustickými vlastnostmi. Ke klidnému a vyváženému chodu motoru 2.0 TFSI přispívá i dvojice protiběžných vyvažovacích hřídelů. Výkon od klikového hřídele se přenáší trojbokým řetězem, který pohání zároveň olejové čerpadlo a vyvažovací hřídele. Sací potrubí motoru 2.0 TFSI je vyrobeno ze speciálního plastu. Do sacího traktu jsou integrovány klapky, ovládané krokovým motorem, které usměrňují proudění vzduchu k motoru v závislosti na jeho otáčkách a okamžitém zatížení.

Palivo se shromažďuje v zásobníku „common-rail “, do kterého jej dopravuje vysokotlaké čerpadlo. Do spalovacích prostorů se pak benzin vstřikuje pomocí vstřikovačů umístěných mezi sacími ventily. Ve spalovacích prostorech se tvoří téměř dokonale homogenní směs paliva a vzduchu, což je předpokladem vysokých výkonů a agilní odezvy motoru ve všech režimech práce motoru. Motor se čtyřventilovou technikou (ventily jsou ovládané vahadly s rolnami snižujícími tření) a přeplňovaný turbodmychadlem pracuje s kompresním poměrem 10.5:1, což je hodnota dosahovaná pouze moderními nepřeplňovanými agregáty. Právě turbodmychadlo spolu se sofistikovaným systémem přímého vstřikování benzinu má největší zásluhu na dosažení vynikající termodynamické účinnosti, která je lepší než u motorů se systémem vstřikování benzinu do sacího potrubí i konvenčních přeplňovaných motorů.


Turbodmychadlo

AUDIKLUB.cz | AUDI KLUB - Vše co potřebujete vědět o vozech značky AUDI
Veškeré příspěvky vyjadřují názory a přesvědčení každého autora. Bez souhlasu autora je zakázáno příspěvky a články šířit, kopírovat nebo jinak zveřejňovat.
K odběru novinek použijte dle libosti: RSS 0.91 - 0.92 - 2.0 nebo Atom.
© 2006 - 2018 Audiklub.cz / Kontakt: Soukromá zpráva nebo email