Jste anonymní uživatel! Přihlásit se nebo Registrovat, Dnes je čtvrtek, 18 července 2024
Celkem je zde 546 lidí (4 přihlášení)
Nyní online
Přihlásit se /Registrovat
Přezdívka:
Heslo:
Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Opište kód::

Informace o serveru
Nejnovější: Scooby
Uživatelů dnes: 0
Uživatelů včera: 4
Uživatelů celkem: 48 581
Online návštěvníků
Návštěvníků: 542
Uživatelů: 4
Celkem: 546

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

DSST

 

Poslední úprava: neděle, srp 11, 2013 14:01 od Kriznik | Zobrazeno: 6 594x

DSST (Dunlop)

Systém firmy Dunlop nese zkratku DSST (Dunlop Self-Supporting Technology) a dodává se společně s vlastní technologií na monitorování tlaku vzduchu Warnair (dosud po světě instalováno již 750 tisíc jednotek). DSST se zatím objevuje v pneu SP SPORT 9000, SP SPORT 3000A a SP SPORT 2000E. Dunlop je také dodává v sedmi rozměrech v zimních pneumatikách SP Winter Sport M2 a M3.

Dunlop - bezpečnost na prvním místě
Značka Dunlop je leadrem v oblasti bezpečných pneumatik, které umožňují jízdu i po kompletním úniku vzduchu. Její technologie DSST se nyní dostává i do prvovýbavy, mnozí řidiči si však mohou na svůj vůz takovou pneumatiku dokoupit. Má to ale svá pravidla. Zkratka DSST znamená Dunlop Self Supporting Technology, což by se dalo volně přeložit jako Nedeformující se pneumatika, ale s tímhle překladem určitě nevystačíme. Hlavní princip totiž spočívá v tom, že touto technologií vybavený plášť má vystuženou konstrukci v oblasti boků a patky, takže i při kopletním úniku vzduchu nedojde k jeho deformaci, nebo dokonce k vysmeknutí z ráfku. Při zachování maximální rychlosti 80 km/h dokáže i prázdná pneumatika DSST zajistit dojezd až do vzdálenosti 80 km, tedy k nejbližšímu pneuservisu. I v České republice je síť autorizovaných prodejen značky Dunlop, tzv. Motorhomů, rozmístěna tak, že v zásadě se vám může přihodit defekt kdekoli, a do 80 kilometrů vždy najdete odbornou pomoc. Technologii DSST nyní využívá několik druhů pneumatik značky Dunlop včetně zimního vzoru M3. Rozšířena je hodně na oblíbeném sportovním typu SP Sport 01 nebo špičkovém SP Sport 9000, ve vývoji je už i verze pro novou vlajkovou loď firmy - SP Sport Maxx.
Výhod systému DSST je celá řada, ty hlavní shrnuje vložená tabulka. Kromě neoddiskutovatelného přínosu bezpečnosti - ať už jde o nepříliš změněné jízdní vlastnosti vozu s náhle vypušťenou pneumatikou nebo o odpadající nutnost okamžité výměny kola v noci u krajnice - stojí za zmínku také fakt, že běžný pneuservis dokáže takovou pneumatiku vyměnit. Na rozdíl od konkurenčních řešení se totiž plášť DSST používá na běžné typy ráfků a k montáži není nutné zvláštní nářadí. Nevýhody nejsou v zásadě žádné, snad jen nepatrně zvětšená hmotnost pneumatiky, která se v praxi ale nijak neprojevuje.
Jedinou výhradou tak zůstává, že vůz musí být vybaven zařízením na výstrahu při poklesu tlaku vzduchu, protože pneumatika DSST má natolik dobré jízdní vlastnosti, že běžný řidič by únik vzduchu nemusel za jízdy zaregistrovat. Počet automobilů, které jsou tímto zařízením vybavovány, však rok od roku roste a již zdaleka není výbavou pouze luxusních vozů (nově je jím vybeven např. Renault Mégane nebo nová generace Škoda Octavia), takže si systém DSST, tento mimořádně významný přínos bezpečnosti provozu, může dopřávat stále více řidičů.
Výhody systému DSST
* odpadá nutnost vozit s sebou rezervní kolo a měnit je při přezouvání na novou nebo zimní sadu
* při defektu není nutná okamžitá výměna
* při defektu se nijak dramaticky nemění jízdní vlastnosti vozu
* rychlostí 80 km/h můžete dojet do pneuservisu, kde vám odborníci pneumatiku vymění
* můžete pokračovat v jízdě, i když dojde k více defektům najednou, dokonce i když jsou proražené všechny čtyři pláště.
* pneumatika se může používat na běžný typ ráfku, její montáž se obejde bez speciálního nářadí
* v noci, v dešti, za vánice nebo na dálnici je výměna kola velmi nebezpečná, s pneumatikou DSST můžete dojet do servisu, domů atd.
Zápory systému DSST
* žádné, vybavit si těmito pneumatikami svůj vůz však mohou jen majitelé těch automobilů, které již mají zabudovaný systém výstrahy při poklesu tlaku v pneumatice. Mezi ně patří např. BMW, Mini, Renault Laguna či Mégane a také nová generace Škody Octavia.

Pro které vozy se hodí?
Příklad automobilů, které mohou používat pneumatiky s technologií DSST:
AUDI A8, A6, Allroad
BMW 3, 5, 7, X5 a Z4
MINI
RENAULT Mégane, Mégane Scenic, Vel Satis, Espace, Laguna
ŠKODA Octavia II
Volkswagen Golf V. generace, Touareg, Phaeton
pozn. Většina těchto vozidel má v doplňkové výbavě systém monitorující tlak v pneumatikách. U vozidel BMW X5 a BMW Z4 je tento systém dodáván standardně.


témata: SIT , RunFlat , PAX (Michelin), EMT (GoodYear), RFT (Bridgestone), PTM (Pirreli), ContiSupportRing ,SSR (Continental),

AUDIKLUB.cz | AUDI KLUB - Vše co potřebujete vědět o vozech značky AUDI
Veškeré příspěvky vyjadřují názory a přesvědčení každého autora. Bez souhlasu autora je zakázáno příspěvky a články šířit, kopírovat nebo jinak zveřejňovat.
K odběru novinek použijte dle libosti: RSS 0.91 - 0.92 - 2.0 nebo Atom.
© 2006 - 2018 Audiklub.cz / Kontakt: Soukromá zpráva nebo email