Jste anonymní uživatel! Přihlásit se nebo Registrovat, Dnes je úterý, 21 kvě 2024
Celkem je zde 313 lidí (6 přihlášených)
Nyní online
Přihlásit se /Registrovat
Přezdívka:
Heslo:
Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Opište kód::

Informace o serveru
Nejnovější: Jiria636
Uživatelů dnes: 0
Uživatelů včera: 2
Uživatelů celkem: 48 455
Online návštěvníků
Návštěvníků: 307
Uživatelů: 6
Celkem: 313

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

ASR

 

Poslední úprava: sobota, úno 27, 2010 16:05 od Kriznik | Zobrazeno: 61 342x

ASR

Je jedna z mnoha zkratek pro protiprokluzové systémy (ASC , DTC , EDS , ETC , ETS , TCS , TC , ASR aj.). Každá automobilka toto zařízení nazývá jinak a stejně tak odlišuje i jednotlivé stupně vývoje jinými zkratkami. Ve směs se jedná o elektronické systémy, které kontrolují prokluz hnaných kol a optimalizují přenos točivého momentu. Tím se zlepší celkové vlastnosti automobilu při rozjezdu, což se projeví zejména na kluzkém povrchu, ale systém vám bude nápomocen i při rychlém průjezdu zatáčkou.

protikluzová regulace hnacích kol zajištující stabilitu a řiditelnost při rozjedu a akcelaraci

U dnešních motorů s velkým točivým momentem poskytuje protiprokluzová regulace (ASR) více komfortu a bezpečnosti, zvlášť na vozovkách s různou drsností nebo na kluzkých površích. Umožňuje plynulý rozjezd a zrychlování bez protáčejících se kol a smýkání vozu do stran. ASR funguje jen společně s elektronickým plynovým pedálem (E-plyn) a využívá čidel protiblokovacího systému (ABS ). Pokud se náhle zvýší otáčky (prokluz) jednoho z hnacích kol, zasáhne systém do činnosti motoru, sníží jeho výkon, a tak zabrání prokluzu. ASR zlepšuje přenos hnací síly a může tak řidiči pomoci udržet kontrolu nad vozem i v případě, že se při jízdě do zatáčky omylem dostane do mezní oblasti. Navíc snižuje i opotřebení pneumatik. Systém ASR je při aktivaci indikován blikající kontrolkou na kombinovaném přístroji, zahrnuje Elektronickou uzávěrku diferenciálu (EDS ) a je součástí Elektronického stabilizačního programu (ESP ). ASR lze vypnout prostřednictvím spínače ESP .

ASR vyvinula firma Bosch v roce 1986


témata: ESR , ESP , TC , TCS , TCR , MSR

#?-:nbsp;


související témata v diskusním fóru:
AUDIKLUB.cz | AUDI KLUB - Vše co potřebujete vědět o vozech značky AUDI
Veškeré příspěvky vyjadřují názory a přesvědčení každého autora. Bez souhlasu autora je zakázáno příspěvky a články šířit, kopírovat nebo jinak zveřejňovat.
K odběru novinek použijte dle libosti: RSS 0.91 - 0.92 - 2.0 nebo Atom.
© 2006 - 2018 Audiklub.cz / Kontakt: Soukromá zpráva nebo email