Jste anonymní uživatel! Přihlásit se nebo Registrovat, Dnes je středa, 24 dubna 2024
Celkem je zde 110 lidí (4 přihlášení)
Nyní online
Přihlásit se /Registrovat
Přezdívka:
Heslo:
Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Opište kód::

Informace o serveru
Nejnovější: JPokorny1
Uživatelů dnes: 2
Uživatelů včera: 7
Uživatelů celkem: 48 424
Online návštěvníků
Návštěvníků: 106
Uživatelů: 4
Celkem: 110

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

ASF

 

Poslední úprava: pátek, led 19, 2007 13:59 od Kriznik | Zobrazeno: 9 802x

Audi Space Frame

je vysoce tuhá rámová struktura, do které jsou integrovány plošné karosářské panely. Výsledkem je optimální lehká konstrukce při nejvyšším komfortu, kvalitě a bezpečnostní úrovni. Snížení hmotnosti oproti moderním ocelovým karoseriím dosahuje až 40 %. Díky redukci neodpružených hmot se snížil i valivý odpor pneumatik a zlepšilo odpružení a tím i komfort a dynamika jízdy. Také z ekologického pohledu poskytuje hliník jasné výhody: díky nižší hmotnosti a vysoké recyklovatelnosti se použitá výrobní energie kompenzuje už po ujetí přibližně 60 000 km.

ASF®

Audi je pionýrem a technologickým průkopníkem použití hliníkové technologie při velkosériové výrobě karoserií. S prostorovým rámem Audi Space Frame ASF® firma Audi prokázala, že vylepšený a pokročilý vývoj automobilů nemusí vést ke zvýšení hmotnosti vozu.

Modely Audi A8 a Audi A2 mají prostorový hliníkový rám Audi Space Frame (ASF). Jde o vysoce pevnou strukturu s hliníkovým rámem, do něhož je každý plochý díl upevněn tak, aby se podílel na její únosnosti. Ve spojení s těmito vysoce pevnými hliníkovými plechy se hliníková karoserie vyznačuje mimořádně vysokou tuhostí, a tím i nadprůměrnou bezpečností při srážce. Zároveň je velice lehká. Pro srovnání: Audi A2 váží 895 kg, což je o zhruba 150 kg méně než srovnatelná vozidla kompaktní třídy s konvenčními ocelovými karoseriemi. U nového Audi A8 je použita nejnovější generace ASF. V porovnání s předchůdci má o 60 % vyšší pevnost v krutu a je zárukou větší bezpečnosti a dynamiky jízdy. Karoserie nového Audi A8 je pokládána za nejlehčí v luxusní třídě. Výhody ASF spočívají nejen v nižší hmotnosti a vysoké tuhosti karoserie, ale také v možnosti libovolně tvarovat odlévané díly a složité profily, což u ocelového plechu nepřichází v úvahu. Výhody pro řidiče: Vysoká bezpečnost, vyšší jízdní výkony, lepší ovladatelnost, nižší spotřeba pohonných hmot, snadné opravy a výhodné pojištění.

AUDIKLUB.cz | AUDI KLUB - Vše co potřebujete vědět o vozech značky AUDI
Veškeré příspěvky vyjadřují názory a přesvědčení každého autora. Bez souhlasu autora je zakázáno příspěvky a články šířit, kopírovat nebo jinak zveřejňovat.
K odběru novinek použijte dle libosti: RSS 0.91 - 0.92 - 2.0 nebo Atom.
© 2006 - 2018 Audiklub.cz / Kontakt: Soukromá zpráva nebo email