Jste anonymní uživatel! Přihlásit se nebo Registrovat, Dnes je pondělí, 20 kvě 2024
Celkem je zde 260 lidí (7 přihlášených)
Nyní online
Přihlásit se /Registrovat
Přezdívka:
Heslo:
Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Opište kód::

Informace o serveru
Nejnovější: Jiria636
Uživatelů dnes: 2
Uživatelů včera: 2
Uživatelů celkem: 48 455
Online návštěvníků
Návštěvníků: 253
Uživatelů: 7
Celkem: 260

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

Airbag

 

Poslední úprava: pondělí, čvn 07, 2008 11:52 od Kriznik | Zobrazeno: 10 733x

Airbag

Jedná se o vzduchový ochranný vak, který zvyšuje ochranu řidiče a spolujezdce při dopravní nehodě. Systém je vybaven elektronickým senzorem, který reaguje na kritickou hodnotu zpomalení vozu. Jeho další součástí jsou pyrotechnické nálože vyvolávající při aktivaci chemickou reakci. Takto vzniklý plyn pak naplní ochranné vaky. Airbag chrání především krk a šíji před poraněním o díly interiéru vozu.


Velkoobjemový airbag

Airbagy snižují riziko těžkých poranění hlavy a hrudníku při závažných haváriích. Jakmile senzory rozpoznají náraz postačující k aktivaci, zapne řídicí jednotka generátor plynu. Ten naplní airbagy, které jsou umístěny ve volantu, resp. v palubní desce na straně spolujezdce (čelní airbagy), a to během pouhých 30 až 40 milisekund. Aktivované airbagy zachytí hlavu a horní část těla a rozdělí zatížení na co největší plochu. Tlak plynu v airbazích začíná už po 120 milisekundách klesat a vak se smršťuje. V důsledku zmírnění pohybu krku a šíje se výrazně snižuje riziko zranění. Dalším vývojem konvenčního systému je dvoustupňové plnění čelních airbagů, které je použito i u nového Audi 8. Aktivace airbagu ve dvou stupních, podle závažnosti nárazu, snižuje zatížení, kterému jsou řidič i spolujezdec v případě nehody vystaveni. Optimální ochrana je zaručena jen tehdy, pokud jsou cestující zároveň připoutáni, protože airbagy tvoří spolu s pásy koordinovaný bezpečnostní systém.


témata: SRS , Sideguard , ITS (BMW), SRP (Renault), Pyrotechnické předpínače pásů

odkazy: Air Bag Technology (PDF, anglicky)

související témata v diskusním fóru:
AUDIKLUB.cz | AUDI KLUB - Vše co potřebujete vědět o vozech značky AUDI
Veškeré příspěvky vyjadřují názory a přesvědčení každého autora. Bez souhlasu autora je zakázáno příspěvky a články šířit, kopírovat nebo jinak zveřejňovat.
K odběru novinek použijte dle libosti: RSS 0.91 - 0.92 - 2.0 nebo Atom.
© 2006 - 2018 Audiklub.cz / Kontakt: Soukromá zpráva nebo email