Jste anonymní uživatel! Přihlásit se nebo Registrovat, Dnes je úterý, 16 dubna 2024
Celkem je zde 192 lidí (7 přihlášených)
Nyní online
Přihlásit se /Registrovat
Přezdívka:
Heslo:
Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Opište kód::

Informace o serveru
Nejnovější: MilanA6 c6
Uživatelů dnes: 1
Uživatelů včera: 2
Uživatelů celkem: 48 411
Online návštěvníků
Návštěvníků: 185
Uživatelů: 7
Celkem: 192

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
AK senior
AK senior


Registrace: 11.12. 2008
Příspěvků: 2290 | Témat: 157

16.09 2015 13:54


Mame to v superbu i v osme a take so nemyslim ze je to nejake terno. Pro nekoho mozna proskleny sibr je vice nez solar s tapecem...

Kdyz se okno vyklopi a vetra to, tak je to fajn. Co si budeme povidat jak v lete pece tak stejne prijdete k autu-stahnete okna a po startu vyhulie klimu... Takze takova paradicka na oko, ale ne treba tak luxusni jako bufik.
nahoru

sponzor





16.09 2015 13:54


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 29.5. 2015
Příspěvků: 69 | Témat: 2

16.09 2015 15:36


no stropní obložení půjde stejně dolu... chci tam nandat černou alcantaru...(tu teda musím nejdřív sehnat) prozatím si můžu sloupkem jen stáhnout dráty od šíbru dolu a časem dopojit... stejně současný šíbr mám pořád schovaný pod tím deklem, aby mi nesvítilo slunko na tu začínající plešku

jinak ono na těch kožených černých sedačkách to bude příjemné, když nebudou mít 50°C což já to nějak zvládnu, ale přítelkyně když si na to sedne a má krátkou sukni, tak docela skučí


jinak jak uvádí ELSA... drát do jednotky větráku .... bude na to současná jednotka připravena nebo budu muset shánět jinou... docela koukám ,že Solární šíbr* nebude až taková brnkačka jak jsem čekal, ale tak co sranda musí bejt a 12 resp 14,5v se v autě vždycky hodí
nahoru

AK fanda
AK fanda


Registrace: 26.11. 2009
Příspěvků: 2532 | Témat: 43

16.09 2015 16:09


Já jsem ten větrák nedávno měnil a myslím, že to bylo z auta bez soláru, takže by to snad mělo fungovat se všema větrákama.
Na černých kožených sedadlech nejde poznat rozdíl, v létě to sviňsky pálí solár nesolár.
nahoru

AK senior
AK senior


Registrace: 6.6. 2010
Příspěvků: 1693 | Témat: 20

16.09 2015 16:49


Do A6 C5 se delala na strop Alcantara*?? )

Ano, a presne proto nemam rad stresni okna - akorat mi pak slunicko vypali diru do hlavy Takze vzdycky jsem mel stresni okno stejne zatazene a vlastne jsem ho nikdy neotevrel V dalsich autech uz ho nechci

Aspon je pritelkyne rovnou pekne nazhavena ne?

Jednotka vetraku je jen jedna - 4F0 820 521 A. Drat od solarni strechy ma 2.5mm a je privedeny na pin 6 v konektoru te jednotky. Kdyz nebudes mit solarni strechu, bude nejspis neosazeny.

Narocna bude spis samotna fyzicka instalace, jinak to vypada dost jednoduse.

AJAX
nahoru

AK fanda
AK fanda


Registrace: 26.11. 2009
Příspěvků: 2532 | Témat: 43

16.09 2015 17:10


Černá Alcantara* se dávala do S6/RS6. A samozřejmě pasuje i do A6. Nejsem si jist, jestli se nedala dat do A6 za příplatek.
Já šíbr používám dost, je to příjemnější, než větrat přes okýnko. Navíc na parkovišti ho můžu nechat otevřenej na ventilačku. U soláru je výhoda, že se nic nemusí odsunovat, stropnice je součástí šíbru.
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 29.5. 2015
Příspěvků: 69 | Témat: 2

16.09 2015 18:49


no ještě taková technická otázka Solární šíbr* se nechá jen nadzvednout nebo i zašoupnout jako klasický skleněný... jinak černá strop bude z S6 /RS6 jak bylo psáno. v A6 jsem ho standardně zatím neviděl, ale tak aspoň budu mít unikát

skleněný šíbr mám totiž, že se mi jen zasouvá... ten solární co mi tu leží jsem zkoušel otevřít přes motůrek a jen se nadzvedla zadní část ...
nahoru

AK fanda
AK fanda


Registrace: 26.11. 2009
Příspěvků: 2532 | Témat: 43

16.09 2015 18:54


Má obě polohy, buď se přizvedne na ventilačku nebo se otevře a je tam díra. Takže s tím budeš muset vyměnit i ovládání, ale to tě stejně čeká, když budeš měnit stropnici.
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 29.5. 2015
Příspěvků: 69 | Témat: 2

17.09 2015 16:43


chlapi, tak vám nevím, buď jsem levej jak šavle a nebo ten šíbr má jen polohu přizvednutí.... ale, aby popojel po kolejnicích , tak to se mi nedaří... sice né že by mě to nějak trápilo, ale co kdybych musel někdy vylejzat střením okínkem ... zkoušel jsem imbusem ručně točit na moturku... jedním směrem to jde... začne se zvedat a když tam hodím zpátečku, tak se zavře a ani ťuk
nahoru

sponzor





17.09 2015 16:43


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK fanda
AK fanda


Registrace: 26.11. 2009
Příspěvků: 2532 | Témat: 43

17.09 2015 17:32


No já ti to dovedu popsat jenom přes ovladač. Zmáčkneš čudlík směrem ke střeše, přizvedne se. Otočíš čudlík, otevře se úplně. Bez ovládání nevím, jak to má fungovat, možná se tam má primárně přes servo přehodit trasa toho šíbru, aby se otevřel úplně.
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 29.5. 2015
Příspěvků: 69 | Témat: 2

17.09 2015 17:41


no tak asi ta elektronika u toho motůrku k něčemu bude ... ale teď se cejtím jako hlupák. audi mám už cca 3 měsíce, ale až teď jsem zjistil, že se nechá šíbr přizvednout a ne jen zasunout do střechy bože, až se za to stydím
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 29.5. 2015
Příspěvků: 69 | Témat: 2

18.09 2015 12:32


¨tak problém odhalen... i ten šíbr co mám já se nechá zasunout do střechy... byl tam problém na mechanice na lyžinách. bylo to tam celé nějaké zkroucené a rozlámané plastové krytky takových vodících čepů... plasty jsem vyházel čepy trochu ohnul do správné pozice a světe div se, ono to funguje

sice pokud to alespoň trochu půjde, tak mechanickou část bych raději zachoval tu co mám nyní v autě, prohodit jen tu dosedací plochu kde jsou kontatky pro solární panel, ale to uvidím až se pustím do té střechy.
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 29.5. 2015
Příspěvků: 69 | Témat: 2

18.09 2015 12:46


jinak napětí ze soláru bych rád do ventilátoru připojil nějak inteligentně... určitě s manuálním ovládáním a pak, když přepnu na automatiku, tak aby se připojil například pokud bude venku nad 20°C

nerad bych přišel v zimě do auta a tam rampouchy na volantu


nevím jestli má smysl řešit třeba i nějakou úroveň vlhkosti, samotná teplota bude poměrně jednoduchá.

nebo tuto funkci zastane Climatronic* ? nebo to standardně točí ventilátorem nezávisle na něm ?
nahoru

AK fanda
AK fanda


Registrace: 26.11. 2009
Příspěvků: 2532 | Témat: 43

18.09 2015 13:20


To se nikdy nestalo, že by to do auta foukalo studenější vzduch než je uvnitř. To si řeší nějaký teplotní čidlo asi přímo v soláru.
nahoru

AK senior
AK senior


Registrace: 6.6. 2010
Příspěvků: 1693 | Témat: 20

18.09 2015 14:29


Rekl bych ze pokud ten jeden drat zapojis tak jak ma byt - tedy na kontakt 6 v tom ovladani vetraku, tak to bude chodit spravne.

AJAX
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 29.5. 2015
Příspěvků: 69 | Témat: 2

21.09 2015 9:15


ok pokud to je takhle tak o to to bude jednodušší , ale nějaký ten vypínač si tam stejně cvaknu, ať to nemotá větrákem když to není potřeba...

a jak je to s těmi uhlíky ve ventilátoru? nechají se vyměnit nebo jedině celý nový ? u vrtačky nebo jiných motorů se to většinou nechá, ale ze začátku je tam větší hlučnost, než si uhlíky sednou.
nahoru

AK fanda
AK fanda


Registrace: 26.11. 2009
Příspěvků: 2532 | Témat: 43

21.09 2015 11:08


Vrzající ventilátor opravit jde, zde je postup, ale ještě jsem nezkoušel:
https://www.youtube.com/watch?v=Ko1y-egaQaI
Předpokládám, že když je tak moc rozdělat, že by mohly jít vyměnit i uhlíky. Nebo koupit nějaký zdravější, vyčistit a vyměnit.

Vypínač určitě není na škodu, neobjevil jsem způsob, jak solár deaktivovat a někdy je to fakt na škodu.
nahoru

sponzor





21.09 2015 11:08


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 29.5. 2015
Příspěvků: 69 | Témat: 2

21.09 2015 11:40


tak to by snad mohlo jít, pokud nejsou nějak šikovně zalisovány, tak aby to schválně nešlo...

s vrzáním mám problém u toho malinkého ventilátoru v climatronicu, už jsem to měl rozdělané, celé jsem to vyčistil, ale WDčkem jsem to neprostřík, tak to pomohlo jen tak na půl...

PS: až budu měnit tu stropnici, má smysl na to pořizovat takovou tu sadu... http://www.elerte.cz/images/yato-sada-k-demontazi-autocalouneni-11ks-3--1142.jpg něco takového to... a nebo se mi to podaří i bez toho.

nějaký návod co sundat první a co poslední tu snad najdu nebo poradí ELSA ?
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 27.2. 2017
Příspěvků: 18 | Témat: 0

25.06 2018 15:54


Zdravím a co takhle když mám šíbr ale chtěl bych jen vyměnit za solární. Zkrátka kus za kus. To je reálné a možné? Děkuji
nahoru

AK junior
AK junior


Registrace: 25.7. 2011
Příspěvků: 678 | Témat: 40

25.06 2018 20:54


Aky je dovod? To vetranie, ktore byva pri solarnom siberi, to zrejme bude mat vlastnu riadiacu jednotku (pokial to nebude v RJ komfortu).
nahoru

AK senior
AK senior


Registrace: 18.3. 2008
Příspěvků: 1879 | Témat: 66

25.06 2018 21:21


Georgevic (25.06 2018 15:54) orig :
Zdravím a co takhle když mám šíbr ale chtěl bych jen vyměnit za solární. Zkrátka kus za kus. To je reálné a možné? Děkuji


Kdyz uz sis dal tu praci a nasel jsi todle tema tak si ho precti, myslim ze je tam vse popsano.
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 27.2. 2017
Příspěvků: 18 | Témat: 0

25.06 2018 23:00


Kdyby bylo vše popsané tak bych se tak blbě neptal.
nahoru

AK fanda
AK fanda

Muž
Registrace: 19.4. 2014
Příspěvků: 5147 | Témat: 33

25.06 2018 23:14


ajax (16.09 2015 13:27) orig :
Elsa rika, ze ze solarnich panelu jdou dva draty do jednotky solarniho okna. Z ni jde jeden drat na kostru a druhy drat do jednotky vetraku. Nic vic.

AJAX



?
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 27.2. 2017
Příspěvků: 18 | Témat: 0

25.06 2018 23:26


Moc děkuji to jsem chtěl vědět. Jen co se šíbru týče dá se vyměnit jen ta skleněná část nebo musí být výměna kompletního šíbru? Děkuji
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 27.2. 2017
Příspěvků: 18 | Témat: 0

25.06 2018 23:32


Roubic děkuji vím že to tu je napsaný ale mám možnost mít jen sklo a tak se ptám zda je možné vyměnit sklo bez za sklo se solárnímy panely
nahoru

sponzor





25.06 2018 23:32


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK fanda
AK fanda

Muž
Registrace: 19.4. 2014
Příspěvků: 5147 | Témat: 33

25.06 2018 23:37


tak v tom skle si myslim nebude problém to bude kus za kus ale nevim ale spíš stropnici pod okno takže rozebrat celej strop atd víc práce než užitku
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 27.2. 2017
Příspěvků: 18 | Témat: 0

25.06 2018 23:39


Chtěl jsem to kvůli tomu abych si dodělal úplnou výbavu. Takže se v tom vyžívám co se týče dodělávání
nahoru

AK fanda
AK fanda

Muž
Registrace: 19.4. 2014
Příspěvků: 5147 | Témat: 33

25.06 2018 23:44


počkej ty to chceš dodělat jenom pro to aby si napsal full výbava ? já upřímně ho mám taky a vůbec ho nepoužívám aby se mi tam točil větrák jako blázen k ničemu a zrovna v sobotu jsem se bavil z kámoše a ten mi řekl že to nikdy nechtěl že by radči koukal na hvězdy tohle je asi věc potřeby než výbavy.
beru kdyby to nabíjelo baterku nebo něco trošku užitečného
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 27.2. 2017
Příspěvků: 18 | Témat: 0

25.06 2018 23:46


Abys to nepochopil špatně. Nehodlám ho samovolně prodat a získat víc tím,že bude v top výbavě. Tu si dělám kvůli sobě
nahoru

AK fanda
AK fanda

Muž
Registrace: 19.4. 2014
Příspěvků: 5147 | Témat: 33

25.06 2018 23:52


dělej jak myslíš ale podle mě blbost tohle dělat , a ani nevim jestli ti někdo napíše přesně jak to udělat to asi nikdo nedodělával šíbr jako takový bude stejný ale ta práce okolo
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 27.2. 2017
Příspěvků: 18 | Témat: 0

26.06 2018 0:09


Pokud jsem to dobře pochopil tak stačí vyměnil skleněnou část,zapojit dva kabely a vše by mělo fungovat. Pokud by to bylo tak tak mě ta práce okolo nevadí. Ale moc děkuji všem za názory i rady
nahoru

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma Zaslat odpověď Pomohl vám tento příspěvek? Poděkujte autorovi
Nejčastější tagy na fóru (řazeno abecedně)
[vyřešeno] 1.2tdi 1.4i 1.6 1.6td 1.8 1.8t 1.9tdi 100 2.0fsi 2.0tdi 2.0tfsi 2.2t 2.5tdi 2.7t 2.7tdi 2.8 3.0tdi 3.3tdi 4.2 4.2tdi 4b 4f 80 8e 8l 8p a2 a3 a3 8p a4 a5 a6 a6 4f a7 a8 abs aditiva afs airbag ak certifikace ak eshop ak garáž ak karta ak kšiltovka ak servis ak svp ak vlajka ak znak alarm allegro allroad alternátor alu kola ami antiradar anténa asr audi audiklub audio autobaterie automat automaticka prevodovka autopotahy autorádio b2 b3 b4 b5 b6 b7 b8 baterie bezpečnostní šrouby bioethanol biturbo bixenon blacklist blikající kontrolky bliká žhavení blinkry blow off blow-off ventil bluetooth bmk bns bose bov brake fault brzdová kapalina brzdové světlo brzdy budíky bílý dým c3 c4 c5 c6 c7 cabrio canbus cd changer centrální zamykání changer chcípá chip chiptuning chladič chladící kapalina chladící systém chorus chrom chyba climatronic cng coming home comming home common-rail concert cukání cívka d1s d2 d2r d2s daylight demontáž denní svícení destičky dešťový senzor diagnostika diferenciál displej dobíjení dpf drl dsg dvb-t dvd dveře dx dálkové ovládání e85 ecu eds egr elektrická okna elektrika elektromobil elsa emise epc esp et ethanol facelift filtr filtr pevných částic fis fsi fólie g71 geometrie gps gufera h1 h4 h7 hagusy haldex hallův snímač halogen handsfree headup hid hodiny homelink hučení hydroměnič hydroštel imobilizér insp intercooler ipad iphone ipod iso isofix jak na to k-jetronic kabel kamera kapota karburátor kardan karoserie katalyzátor keyless klepání klepání motoru klika klima klimatizace klub klubová karta klínový řemen klíč kola kolísání otáček komfortni jednotka kompresor konektor kontrolka kontrolka airbagu kontrolka brzd kontrolka mazání kontrolka motoru kotouče kouřivost kufr kód rádia kůže lambda lambda sonda lampy leaving home led letní pneu lišty dveří ln2 log loketní opěrka low-range ložiska ložisko lpg manuál manžeta mapy maska maxidot mazání mlhovky mlžení oken mmi mmi 2g mmi 3g montáž motor mp3 mtm multifunkční volant multitronic měchy měrka oleje n75 napínací kladka napínák nastavení nastavení hodin navigace naviplus nefunguje nejede nestartuje netopí netáhne netěsnost nezávislé topení neřadí nouzový režim nádrž náklon světel náprava nárazník návod odblokování odtok odvzdušnění odvětrání klikové skříně oel okno olej olejnička olejová měrka olejová vana ostřikovač osvětlení osvětlení spz otáčkoměr otáčky palivoměr palivová soustava palivové čerpadlo palivový filtr palubní deska palubní pc parkovací brzda parkovací senzory parkovačky pd pdc phatnoise plnění plovák plynový pedál pneu podsvícení podtlak podvozek pojistka pojistky pojištění pomoc prosim popis pojistek posilovač počátek vstřiku pružiny pylový filtr párování klíče přehřívání přepínač světel přestavba převodovka příručka přístrojová deska q5 q7 quattro radar radio ramena redukce regulace turba relé blinkrů relé světel renovace disků repase repro rns rns-d rns-e rozvodový řemen rozvody rs4 rs6 ruční brzda rádiem řízené hodiny rádio s-line s-tronic s2 s3 s4 s6 s8 safe safe kód schéma sd karta sedačky senzor service servis servisní interval servo servo olej servotronic servořízení setrvačník seřízení hodin seřízení světel silentbloky sklo skryté menu snímač teploty spojka sportovní podvozek spotreba spotřeba spotřeba oleje spínací skříňka sraz ssp stahovačka start start-stop startování startér stk studený start stěrače střešní nosič střešní okno subwoofer svetla svody svolávací akce svítivost svíčky světla symboly symphony syčení sání síto sacího koše tachometr tažné zařízení tdi telefon tempomat teploměr teplota motoru teplotní snímač teplý start termostat teče servo olej tfsi tiptronic tlak tlak oleje tlak turba tlumiče topení torsen tpms trippling tt tuning turbo tuzing tv tuner táhlo tónování těsnění těsnění pod hlavou třetí brzdové světlo usb v8 vag vag chyby vačky vcds vdcs ventilakce ventilakcička ventilátor ventilátor chladiče vibrace vif vin vlnovec voda vodní pumpa volant volnoběh vrzání vstřik vstřikovací čerpadlo vstřikovače vstřiky vyhřívání vyhřívání okna vyhřívání sedaček vynechává vypíná vyčištění vzduchový filtr váha vzduchu víko ventilů výfuk výkon výměna vývěva větrák w12 wastegate webasto xcarlink xenon zadní stěrač zadní světla zamrzání zapalování zapojení zatékání zdvihátko ventilu zesilovač zimní pneu zpátečka zpětné zrcátko zrcátka zrcátka-ovládání zrcátka-stmívání zrcátka-vyhřívání zrcátko ztráta oleje zvýšení výkonu základní nastavení zámek dveří zámek kufru zásuvka únik oleje čelní sklo čep černý kouř čerpadlo čeština čidlo oleje čidlo teploty čidlo teploty oleje čištění čištění trysek řazení řemen řemenice řídící jednotka řízení řízení motoru škrtící klapka škube šíbr žhavení žhavící svíčky žárovky

 
Přejít na:
AUDIKLUB.cz | AUDI KLUB - Vše co potřebujete vědět o vozech značky AUDI
Veškeré příspěvky vyjadřují názory a přesvědčení každého autora. Bez souhlasu autora je zakázáno příspěvky a články šířit, kopírovat nebo jinak zveřejňovat.
K odběru novinek použijte dle libosti: RSS 0.91 - 0.92 - 2.0 nebo Atom.
© 2006 - 2018 Audiklub.cz / Kontakt: Soukromá zpráva nebo email