Jste anonymní uživatel! Přihlásit se nebo Registrovat, Dnes je pátek, 19 dubna 2024
Celkem je zde 437 lidí (6 přihlášených)
Nyní online
Přihlásit se /Registrovat
Přezdívka:
Heslo:
Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Opište kód::

Informace o serveru
Nejnovější: MattyK99
Uživatelů dnes: 0
Uživatelů včera: 2
Uživatelů celkem: 48 413
Online návštěvníků
Návštěvníků: 431
Uživatelů: 6
Celkem: 437

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
téma: Vibrace
AK nováček
AK nováček


Registrace: 5.12. 2021
Příspěvků: 11 | Témat: 2

17.04 2022 14:06


Zdravím,

Nemá někdo zkušenost s vibrací auta při stání od otáček 1800 až 3000? Vibrace začínají v sedadle řidiče a postupně se přenáší do řadící páky, volantu a spojkového pedálu. Motor se bez plynu na volnoběh hodně třepe.

Nedávno měněno uložení motoru, nové rozvody, oleje v převodovce a motoru a svíčky.

Klapání ani jiné projevy, které by ukazovali na spojku, nebo dvojhmotu nejsou, ale po přečtení fór mám podezření na dvojhmotu kvůli vibracím. Zároveň občas při řazení nepadají otáčky (zůstávají viset asi 2 sekundy a motor se při tom hodně třepe) a motor má těžký kovový zvuk.

Setkal jste se s tím někdo?
nahoru

sponzor





17.04 2022 14:06


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 23.2. 2019
Příspěvků: 109 | Témat: 16

17.04 2022 19:18


Napiš aspoň co je to za motor, pak si psal není kovový zvuk a na konci klepání nějak si to protiřečí...
nahoru

AK nováček
AK nováček


Registrace: 5.12. 2021
Příspěvků: 11 | Témat: 2

17.04 2022 20:29


Motor je 1.8 TFSI* 125kw r.v. 2012 kód motoru je CJEB.
Byl jsem s tím v několika servisech a všude mi řekli, že dle zkušeností to podle zvuku není dvojhmota. Ta prý klape. Mě to hučí, jako by to bylo bez oleje... Nevím jak to líp popsat ten zvuk.
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 23.2. 2019
Příspěvků: 109 | Témat: 16

19.04 2022 14:06


Diagnostika má nějaké závady? Dvouhmotu poznáš jednoduše klepe to jo ale jinak tozjed se třeba den 3. A prodej ať se nasponzje a pak Uber pokud je tam cítit velký výkyv tak je dvouhmota, ale píšeš že jste dělali rozvody jsou v dobře nastavené? Třepání motoru bych odhadl i na filtr paliva, ale diagnostika to je základ jestli to není elektrická chyba.
nahoru

AK nováček
AK nováček


Registrace: 5.12. 2021
Příspěvků: 11 | Témat: 2

19.04 2022 23:22


Diagnostika neukazuje vůbec nic.

tozjed se třeba den 3. A prodej ať se nasponzje a pak Uber - můžeš to prosím napsat znova?

Jak poznám dobře nastavené rozvody? U výměny jsem nebyl, ale byl jsem u auta když měli staré vyndané a nasazené nové. Bylo to ještě rozebrané.

Filtry jsem chtěl, ale nevím proč je nevyměnili. Na servis jsem nadiktoval hodně věcí, tak hádám, že zapoměli tak to musím ještě nechat udělat.

Jak bude čas tak jde auto ještě na poloosy a s tím budou i filtry.
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 18.12. 2014
Příspěvků: 1793 | Témat: 44

20.04 2022 6:26


David K (19.04 2022 22:22) orig:
tozjed se třeba den 3. A prodej ať se nasponzje a pak Uber

přeloženo v google translator
rozjed se třeba na trojku, a projed se, at se našponuje a pak uber
nahoru

AK nováček
AK nováček


Registrace: 5.12. 2021
Příspěvků: 11 | Témat: 2

20.04 2022 12:54


Tak na 3.ku jak se začnu pomalu rozjíždět a při tom ten zvuk co z toho jde by se dal popsat jako "vrm vrm vrm". Pardon, ale líp to popsat nejde. Když už auto skoro jede a spojka už by skoro neměla brát, tak motor vypne úplně a jak zmáčknu spojku tak nastartuje. Celkově to vypadá jako by to dostávalo dost zabrat, ale neumím posoudit jestli to tak má být, anebo ne...

Doufal jsem, že pokud by to byla dvojhmota, tak by to v servise poznali, ale podle servisu je dvojhmota v pořádku. Takže za každou zkušenost a tip budu rád.
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 23.2. 2019
Příspěvků: 109 | Témat: 16

22.04 2022 6:07


Máš jed ne se rozjíždět, jedeš a přidáš na 3 stupeň a ubereš plyn tam cítíš jak daleko to chodí na dvouhmote.
nahoru

sponzor





22.04 2022 6:07


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK nováček
AK nováček


Registrace: 5.12. 2021
Příspěvků: 11 | Témat: 2

22.04 2022 18:34


Pochopil jsem to, že se mám rozjet z místa.. Z otáček na 3ku do volnoběhu za jízdy postupně ubývá vibrací a hluk, ale myslím že to není od dvojhmoty, takže tím je asi vyloučená... Uvidím po výměně poloos a filtrů jak to dopadne.

A když by byly špatně vyměněny rozvody, tak co s tím jde dělat, nebo jak se to pozná?
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 23.2. 2019
Příspěvků: 109 | Témat: 16

22.04 2022 21:21


Dělalo to před rozvodami? Udělej filtr paliva a uvidíš.
nahoru

AK nováček
AK nováček


Registrace: 5.12. 2021
Příspěvků: 11 | Témat: 2

22.04 2022 23:13


Mám to pár měsíců a chvíli to bylo bez problémů. Postupně to začalo vibrovat víc a víc. Po rozvodech má motor v otáčkách zvuk jak sporťák s dírou ve výfuku Příští týden budu mít snad vyměněné poloosy a filtry, tak pak dám vědět jak to dopadlo...
nahoru

AK nováček
AK nováček


Registrace: 5.12. 2021
Příspěvků: 11 | Témat: 2

17.05 2022 18:36


Trvalo to trochu déle, než jsem čekal, ale auto mám konečně doma. Nakonec rozvody byly v pořádku, výměna obou poloos a výměna kompletu spojky, která byla totál ko... Filtr paliva v autě nemám, na vzduchový budu muset ještě chvíli počkat.

Otravný zvuk zmizel a vibrace jsou mnohem lepší. Pořád to vibruje, ikdyž ani zdaleka ne tolik co před tím a z nějakého důvodu při řazení pořád zůstávají viset otáčky...

Vrtá mi hlavou čím to ještě může být, ale jezdí se s tím mnohem líp
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 23.2. 2019
Příspěvků: 109 | Témat: 16

18.05 2022 5:29


Ne to jsi nechtěl napsat, že nemáš filtr paliva, najdi si servis kde vědí co chybí tvému vozu.
nahoru

AK nováček
AK nováček


Registrace: 5.12. 2021
Příspěvků: 11 | Témat: 2

18.05 2022 5:36


Ano, to jsem přesně napsat chtěl. Nemá to klasickou filtrační patronu, ale filtrační modul "přes sítko" v nádrži. Takže jedině vyndat a vyčistit. Horší, že pokud s tím něco bude, tak tento modul není běžně k sehnání.
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 23.2. 2019
Příspěvků: 109 | Témat: 16

18.05 2022 8:10


Nevím ale Hyundai má filtr na čerpadle v nádrži, jestli to nikdo nedělal tak to bude hezky vypadat.
nahoru

AK nováček
AK nováček


Registrace: 5.12. 2021
Příspěvků: 11 | Témat: 2

18.05 2022 10:51


To souhlasím... Je to v nádrži a je to sítko bez patrony... Pustil bych se do toho, ale údajně je potřeba sehnat vrchní plastovou matku, která při otevíráni hodně praská. Díval jsem se po netu a nikde jsem to ke koupi nenašel, tak mám obavu do toho sáhnout :/ otázka je jestli to může mít vliv na vibrace a na to, že nepadaji otáčky občas, ale to dělá jen při zahřátem motoru a ne vždy... Z kontroly v servisu vyšlo ještě to, že jsou cívky v pořádku, ale mají něco za sebou. Vstřiky by měli být v pohodě, tak už mě toho moc nenapadá co dál zkoušet
nahoru

sponzor





18.05 2022 10:51


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK nováček
AK nováček


Registrace: 5.12. 2021
Příspěvků: 11 | Témat: 2

18.05 2022 10:55


Ještě k tomu servisu... Už jsem jich projel několik a všude řekli, že je to v pořádku a nic nezjistili a to i v autorizovaném servisu.. Teď kde jsem byl naposledy byli mnohem ochotnejší a auto prošli kompletně vše co se dalo. Co zjistili to opravili. Zlepšení je tak o 80% akorát se nepovedlo vyřešit vše
nahoru

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma Zaslat odpověď Pomohl vám tento příspěvek? Poděkujte autorovi
Možná podobná témata
Nejčastější tagy na fóru (řazeno abecedně)
[vyřešeno] 1.2tdi 1.4i 1.6 1.6td 1.8 1.8t 1.9tdi 100 2.0fsi 2.0tdi 2.0tfsi 2.2t 2.5tdi 2.7t 2.7tdi 2.8 3.0tdi 3.3tdi 4.2 4.2tdi 4b 4f 80 8e 8l 8p a2 a3 a3 8p a4 a5 a6 a6 4f a7 a8 abs aditiva afs airbag ak certifikace ak eshop ak garáž ak karta ak kšiltovka ak servis ak svp ak vlajka ak znak alarm allegro allroad alternátor alu kola ami antiradar anténa asr audi audiklub audio autobaterie automat automaticka prevodovka autopotahy autorádio b2 b3 b4 b5 b6 b7 b8 baterie bezpečnostní šrouby bioethanol biturbo bixenon blacklist blikající kontrolky bliká žhavení blinkry blow off blow-off ventil bluetooth bmk bns bose bov brake fault brzdová kapalina brzdové světlo brzdy budíky bílý dým c3 c4 c5 c6 c7 cabrio canbus cd changer centrální zamykání changer chcípá chip chiptuning chladič chladící kapalina chladící systém chorus chrom chyba climatronic cng coming home comming home common-rail concert cukání cívka d1s d2 d2r d2s daylight demontáž denní svícení destičky dešťový senzor diagnostika diferenciál displej dobíjení dpf drl dsg dvb-t dvd dveře dx dálkové ovládání e85 ecu eds egr elektrická okna elektrika elektromobil elsa emise epc esp et ethanol facelift filtr filtr pevných částic fis fsi fólie g71 geometrie gps gufera h1 h4 h7 hagusy haldex hallův snímač halogen handsfree headup hid hodiny homelink hučení hydroměnič hydroštel imobilizér insp intercooler ipad iphone ipod iso isofix jak na to k-jetronic kabel kamera kapota karburátor kardan karoserie katalyzátor keyless klepání klepání motoru klika klima klimatizace klub klubová karta klínový řemen klíč kola kolísání otáček komfortni jednotka kompresor konektor kontrolka kontrolka airbagu kontrolka brzd kontrolka mazání kontrolka motoru kotouče kouřivost kufr kód rádia kůže lambda lambda sonda lampy leaving home led letní pneu lišty dveří ln2 log loketní opěrka low-range ložiska ložisko lpg manuál manžeta mapy maska maxidot mazání mlhovky mlžení oken mmi mmi 2g mmi 3g montáž motor mp3 mtm multifunkční volant multitronic měchy měrka oleje n75 napínací kladka napínák nastavení nastavení hodin navigace naviplus nefunguje nejede nestartuje netopí netáhne netěsnost nezávislé topení neřadí nouzový režim nádrž náklon světel náprava nárazník návod odblokování odtok odvzdušnění odvětrání klikové skříně oel okno olej olejnička olejová měrka olejová vana ostřikovač osvětlení osvětlení spz otáčkoměr otáčky palivoměr palivová soustava palivové čerpadlo palivový filtr palubní deska palubní pc parkovací brzda parkovací senzory parkovačky pd pdc phatnoise plnění plovák plynový pedál pneu podsvícení podtlak podvozek pojistka pojistky pojištění pomoc prosim popis pojistek posilovač počátek vstřiku pružiny pylový filtr párování klíče přehřívání přepínač světel přestavba převodovka příručka přístrojová deska q5 q7 quattro radar radio ramena redukce regulace turba relé blinkrů relé světel renovace disků repase repro rns rns-d rns-e rozvodový řemen rozvody rs4 rs6 ruční brzda rádiem řízené hodiny rádio s-line s-tronic s2 s3 s4 s6 s8 safe safe kód schéma sd karta sedačky senzor service servis servisní interval servo servo olej servotronic servořízení setrvačník seřízení hodin seřízení světel silentbloky sklo skryté menu snímač teploty spojka sportovní podvozek spotreba spotřeba spotřeba oleje spínací skříňka sraz ssp stahovačka start start-stop startování startér stk studený start stěrače střešní nosič střešní okno subwoofer svetla svody svolávací akce svítivost svíčky světla symboly symphony syčení sání síto sacího koše tachometr tažné zařízení tdi telefon tempomat teploměr teplota motoru teplotní snímač teplý start termostat teče servo olej tfsi tiptronic tlak tlak oleje tlak turba tlumiče topení torsen tpms trippling tt tuning turbo tuzing tv tuner táhlo tónování těsnění těsnění pod hlavou třetí brzdové světlo usb v8 vag vag chyby vačky vcds vdcs ventilakce ventilakcička ventilátor ventilátor chladiče vibrace vif vin vlnovec voda vodní pumpa volant volnoběh vrzání vstřik vstřikovací čerpadlo vstřikovače vstřiky vyhřívání vyhřívání okna vyhřívání sedaček vynechává vypíná vyčištění vzduchový filtr váha vzduchu víko ventilů výfuk výkon výměna vývěva větrák w12 wastegate webasto xcarlink xenon zadní stěrač zadní světla zamrzání zapalování zapojení zatékání zdvihátko ventilu zesilovač zimní pneu zpátečka zpětné zrcátko zrcátka zrcátka-ovládání zrcátka-stmívání zrcátka-vyhřívání zrcátko ztráta oleje zvýšení výkonu základní nastavení zámek dveří zámek kufru zásuvka únik oleje čelní sklo čep černý kouř čerpadlo čeština čidlo oleje čidlo teploty čidlo teploty oleje čištění čištění trysek řazení řemen řemenice řídící jednotka řízení řízení motoru škrtící klapka škube šíbr žhavení žhavící svíčky žárovky

 
Přejít na:
AUDIKLUB.cz | AUDI KLUB - Vše co potřebujete vědět o vozech značky AUDI
Veškeré příspěvky vyjadřují názory a přesvědčení každého autora. Bez souhlasu autora je zakázáno příspěvky a články šířit, kopírovat nebo jinak zveřejňovat.
K odběru novinek použijte dle libosti: RSS 0.91 - 0.92 - 2.0 nebo Atom.
© 2006 - 2018 Audiklub.cz / Kontakt: Soukromá zpráva nebo email