Jste anonymní uživatel! Přihlásit se nebo Registrovat, Dnes je čtvrtek, 28 března 2024
Celkem je zde 374 lidí (9 přihlášených)
Nyní online
Přihlásit se /Registrovat
Přezdívka:
Heslo:
Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Opište kód::

Informace o serveru
Nejnovější: eliska123
Uživatelů dnes: 3
Uživatelů včera: 0
Uživatelů celkem: 48 391
Online návštěvníků
Návštěvníků: 365
Uživatelů: 9
Celkem: 374

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 21.2. 2015
Příspěvků: 1326 | Témat: 58

03.10 2019 12:21


Ahoj,

blíží se zima a na dálnicích kde často jezdím mě začínají čím dál víc vadit vyšší auta, které mají LED* světlomety a perou mě to přímo do ksichtu přes zrcátka. U starého Toledo 1M jsem měl olejové zpětné zrcátko, které se vždy krásně zatmavilo a byl klid. Tady musim buď ručně přehazovat a nebo to trpět.

Dodělával někdo zrcátko včetně kabeláže, takže Dešťový senzor*, comming home, leaving home atd? Je potřeba nové čelní sklo? Co je potřeba pro dodělání? Počítám že to bude nějaká komfortní jednotka, samotné zrcátko, přepínač na CH/LH, kabeláž a? Je montáž složitá, hodně kablování?

Díky
nahoru

sponzor





03.10 2019 12:21


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK allstar
AK allstar

Muž
Registrace: 30.12. 2010
Příspěvků: 14646 | Témat: 52

03.10 2019 13:10


Musím tě zklamat ale na některý světlo automatický smívání nereaguje. A čím víc ledovatější světlo tím hůř to smívá nebo spíš vůbec. Reakce zezelenání pozoruju spíš jen u aut s obyč žárovkama.
To už i blbější oktule na to reaguje líp a hlavně mám samostvívací i vnější zrcátka.
Uvažoval jsem že bych ty vnější dal i na audinu ale prdím na to když na to pořádně nereaguje ani to vnitřní.
nahoru

AK senior
AK senior


Registrace: 24.8. 2009
Příspěvků: 1328 | Témat: 1

03.10 2019 19:04


Mám to org. vnější i vnitřní zatmavení zrcátek a je to super.

Nejen SUV* a Dodávky které jsou vyší a mají vyší světlou výšku. Ale je dost mantaláku co jím to svít pambičkovi do oken.

Určitě to nevyjde levně dodělat, jen jsem tak letmo kouknul na org. díly.
Vnitřní zrcátko 8117kč + vnější zrcátka 6716 kč x2 + zatmavitelné skla 10966kč x2 + přední sklo 8454kč + čidlo 7017kč Ř.J. Komfostu 13613 kč + kabeláž atd.
nahoru

AK allstar
AK allstar

Muž
Registrace: 30.12. 2010
Příspěvků: 14646 | Témat: 52

04.10 2019 11:04


Co osvědčeně pomůže je zatáhnout dělící síťku
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 21.2. 2015
Příspěvků: 1326 | Témat: 58

04.10 2019 11:17


Mám nataženou permanentně a stejně mě to sere..
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 25.5. 2008
Příspěvků: 494 | Témat: 14

04.10 2019 14:28


Samotné samostmívací zrcátko je jednoduché. Starší starší zrcátko, přivést napájení, případně druhé čelní sklo (na pojistku) a funguje.
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 21.2. 2015
Příspěvků: 1326 | Témat: 58

23.10 2019 9:08


No, mám možnost koupit vnější fotochromatická zrcátka. Dost nad tím uvažuju, ale odrazuje mě kabeláž. Počítám, že je nutné přivést kabely do každého vnějšího zrcátka zvlášť a to od? Vnitřního zrcátka? Chci si nechat vyměnit sklo, mám ho pojištěné, nechal bych ho vyměnit za to pro Dešťový senzor*, ale pokud bych se rozhodl dodělat teda všechno, tak aby fungoval comming home, leaving home, dešťák atd.. co to bude všechno obnášet? Na B6 jsem si našel návod, to není nic složitého, ale B7 to má jinak.

Dělal to někdo? Zrcátka vnější, vnitřní + přepínač auto + ten malej hajzlík n a CH/LH si seženu. Ale nemám tušení jak na kabeláž aby to bylo tak jak to má být. Moje komfortka bude umět dešťák a nebo budu muset měnit i tu? Je pravděpodobné že bude mít podporu? Auto mám slušně vybavený od začátku, takže bych tak nějak doufal.

Číslo komfortky 8E0 959 433 CA

Zrcátka co bych koupil, hodně blbě se shání..

Náhled, klikni pro zvětšení.


Koupil bych
Citace:


  • přepínač světel - 8E0941531B
  • přepínač CH/LH - 8E1919094A
  • zrcátko vnitřní - 8R0857511
  • zrcátka vnější - 8E0857535 a tam nevím která koncová písmenka, ale vyhřívané, stmívací, asférické



A tahle kabeláž od zrcátka ke komfortce atd mi bude k něčemu? Nebo je to pouze na stmívací zrcátko a víc to nebude umět https://www.kufatec.com/de/licht-sicht/innenspiege [zkrácená url]


Náhled, klikni pro zvětšení.
nahoru

AK junior
AK junior

Muž
Registrace: 1.11. 2015
Příspěvků: 854 | Témat: 21

23.10 2019 11:27


Tak to by aj mna zaujimalo, ale zrkadla by som uz daval 12pinove na samo sklapanie... To zapojnie na b6 mi mozes ppslat?
nahoru

sponzor





23.10 2019 11:27


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK senior
AK senior


Registrace: 31.5. 2010
Příspěvků: 1359 | Témat: 69

23.10 2019 16:21


Ty jsi psal že vnitřní zrcatko už stmívaci máš ne?? Toto je jen na stmívaní vnitřního takže to jestli tam máš tak tento kabel už tam taky máš.
nahoru

AK allstar
AK allstar

Muž
Registrace: 30.12. 2010
Příspěvků: 14646 | Témat: 52

23.10 2019 17:48


pety k: No elektricky sklopný ti budou fungovat jen když máš elektrický posuv sedadel ne? Jinak máš smolíka.
I když na to vlastně existuje modul od cybertonic.
audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému
nahoru

AK junior
AK junior

Muž
Registrace: 1.11. 2015
Příspěvků: 854 | Témat: 21

23.10 2019 18:41


Asi mas pravdu a preto zhanam elektricke s-line sedanky...
nahoru

AK senior
AK senior


Registrace: 31.5. 2010
Příspěvků: 1359 | Témat: 69

23.10 2019 20:24


To už je snad lepší jen časové relé než za toto dát dva litry.
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 21.2. 2015
Příspěvků: 1326 | Témat: 58

24.10 2019 10:50


Můj dotaz tedy, dělal to někdo? Ví někdo jak to zapojit? Pokud mám elektricky sklopná, vyhřívaná zrcátka, stačí přivést kablik a bude to fungovat s novými skly a nebo musím měnit i vnitřek zrcátek a koupit jiná? Koukal jsem, že se dělají nějaké 10pinové, takže tuším, že budou i nějaké horší. 10pin se dával do skloných a nebo pouze do těch, které měli stmívání?

Kolega l.adamek: mi psal do SZ, že má nějaké schéma zapojení, není to nic složitého, ale největší voser je výměna zrcátek, takže nevím, jestli je budu muset měnit.

Jak je to s kódováním? Moje jednotky to budou umět a je to jen o tom nakódovat potom zapojení, pokud budu mít potřeba interfejsi (zrcátka, čidla, atd. ?)

Vize je taková, nechám vyměnit sklo za senzorové, koupím zrcátko, koupil bych kabeláž na Kufatecu, pokud je to ona a potom dle zapojení bych kabeláž části stropnicí a potom sloupkem u řidiče dotáhl dolu. Tam napojil jak má být. Nevím, jestli přepánač s funkcí auto stačí přepojit a bude fungovat a komunikovat s komfortkou a nebo se musí tahat další kabliky? Možná stačí kabeláž směr jednotka a z ní si to potom auto bere vše co potřebuje, info o světle apod. Zrovna tak Tlačítka na ON/OFF comming home/leaving home, tam bude také kabeláž počítám chybět a bude se muset dotáhnou nějaký kablik odněkud.

A ještě jeden dotaz, čidlo má B7 na skle nebo nemá? Kabeláž od Kufatecu má 6 kabelů, zrcátka mají do B7 také 6 kabelů v konektoru, takže senzor deště je to čidlo ze předu zrcátka, není přímo na skle?


Náhled, klikni pro zvětšení.


Náhled, klikni pro zvětšení.


Nebo pro senzor deště je extra další kabeláž?

Náhled, klikni pro zvětšení.



Díky, za každý postřeh.
nahoru

AK batole
AK batole


Registrace: 8.5. 2012
Příspěvků: 115 | Témat: 0

24.10 2019 13:26


cidlo deste je vzdy na skle a sam vidis ze jsou tam dva kabely, dva konektory, 6dratu zrcatko, 3draty destak, kabel od kufatecu je jen pro zrcatko. Draty jsou popsany kam prijdou, zapojuje se to do jednotky palubni site a na pojistky, kostru a venkovni zrcatka s komfortkou to nema nic spolecnyho. Zapojis nakodujes a nastavis v adaptacich. Kdyz mas vse nachystany na hromadce tak prace tak na 3h. Jestli mas draty v zrcatku pro stmivani to se musis podivat to ti internet nepovi, ja je mel nachystany i v nesklopnych, nejobycejnejsi zrcatka maji 3pin, nejlepsi 15
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 21.2. 2015
Příspěvků: 1326 | Témat: 58

24.10 2019 13:42


Díky moc, pokud kabel od Kufatecu je pouze na zrcátko, tak na dešťák je také potřeba nějaký, který se dá sehnat hotový? Nebo si ho udělám? Kam jdou ty 3 kabliky z dešťáku? Když vyloupnu zrcátko, tak to uvidím pod ním, jestli tam někde něco bude? Kromě kabliků na výhřev?

Ten přepináč na světla + na CH/LH to se nereší a jen se vymění? A zbytek je jeom o kódování?
nahoru

AK batole
AK batole


Registrace: 8.5. 2012
Příspěvků: 115 | Témat: 0

24.10 2019 14:31


da se sehnat nebo si ho udelas, kam jdou draty uz jsem psal, pojistka, kostra a acu. Uvidis. Vymeni a natahn drat. Kodovani a pak nastaveni v adaptacich, taky uz jsem psal
nahoru

sponzor





24.10 2019 14:31


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 21.2. 2015
Příspěvků: 1326 | Témat: 58

24.10 2019 14:40


tuner: jo vim ze jsi to psal, jde mi to, jestli to chapu spravne, ze zadny kabely k prepinaci svetel se netahaji a jen to co jsi napsal a zbytek komunikuje samo.
nahoru

AK batole
AK batole


Registrace: 8.5. 2012
Příspěvků: 115 | Témat: 0

24.10 2019 14:45


kabel ne, ale drat ano, jak by se jinak ECU* dozvedela ze chces vypnout nebo zapnout ch/lh
nahoru

AK senior
AK senior


Registrace: 31.5. 2010
Příspěvků: 1359 | Témat: 69

24.10 2019 14:48


Bohužel dodelaval jsem to do C5 a to sice zapojeni vnitřního zrcátka je stejné ale zbytek je jinak.
nahoru

AK batole
AK batole


Registrace: 8.5. 2012
Příspěvků: 115 | Témat: 0

24.10 2019 14:54


jojo c5 je starsi generace, tam o bude podobne jak u a4 b5, passat b5 nebo sup I
nahoru

AK allstar
AK allstar

Muž
Registrace: 30.12. 2010
Příspěvků: 14646 | Témat: 52

24.10 2019 16:17


Fan1s:Pokud bys si chtěl jet na výlet do Strakonic mužu ti dát telefon na toho co k němu jezdím a vše ti zapojí a zprovozní. Jde jen o to zda si díly seženeš nebo to necháš na něm a on si to udělá komplet. Hele je to rozebrání půlky auta. Nebude to hned.
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 21.2. 2015
Příspěvků: 1326 | Témat: 58

29.10 2019 16:56


tuner: tak dráty v zrcátkách mám připravené, takže jdou do dveřních jednotek, chápu správně? Takže pokud zapojím hlavní zrcátko jak píšeš, nákoduju, tak by se pak měli stmívat automaticky i vněkjší zrcátka.
nahoru

AK allstar
AK allstar

Muž
Registrace: 30.12. 2010
Příspěvků: 14646 | Témat: 52

29.10 2019 19:43


Fan1s:

Ty máš kabeláž na smívání připravenou? To se mi nechce ani věřit že je něco na autě navíc když to není nakonfigurovaný z výroby.

Schválně to vyfoť co tam máš.
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 21.2. 2015
Příspěvků: 1326 | Témat: 58

29.10 2019 20:40


Je tam smotaný kabel s plochým konektorem do kterého vedou dva dráty. Je volný a nezapojený. K tomu tam mám napojený na zrcátko vyhřívání. Takže to bude 100% na stmívání zrcátek, jak bylo psáno výše. A pozičně to také sedí.. Jen se mi nechce strašně pouštět do dodělání včetně dešťáku. Zrcátko vnitřní + vnější by asi nebyl problém, ale ten dešťák to bude vopruz..

Ten kabel je pouze na vnější zrcátka, nahoru k hlavnímu zrcátku bude leda prd natažený.. nicméně to bych rád dodělal prostě, aspoň to, ten zbytek to asi nedám.
Naposledy upravil Fan1s dne 29.10 2019 20:44, celkově upraveno 1 krát. (18% původního příspěvku)
nahoru

sponzor





29.10 2019 20:40


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK allstar
AK allstar

Muž
Registrace: 30.12. 2010
Příspěvků: 14646 | Témat: 52

29.10 2019 20:43


Podívej se na ten konektor jaký má číslo dílu zda ho vůbec má. Hledal jsem všude možně a nic nenašel.
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 21.2. 2015
Příspěvků: 1326 | Témat: 58

29.10 2019 20:45


Zítra se schválně podívám, ale říkám i podle zrcátka ze zadu vidím, že to je ono, přesně tam zapadne. Jde o to, jestli to není natažení do dveřní jednotky ale z dveřní jednotky už nepůjde nic..
nahoru

AK allstar
AK allstar

Muž
Registrace: 30.12. 2010
Příspěvků: 14646 | Témat: 52

29.10 2019 20:48


Je zajímavý že to máš osazený. Já tam měl pouze výhřev ale obyčejný zrcátka bez výhřevu.
nahoru

AK batole
AK batole


Registrace: 8.5. 2012
Příspěvků: 115 | Témat: 0

30.10 2019 11:46


ja to mel nachystany na vsech A4 v zrcatkach. Zrcatko se nekoduje neprizpusobuje, vse zapojeno naprimo(+,-,osvetleni,2 draty do venkovnich zrcatek a ridici jednotka kvili zpatecce)Koduje se a prizpusobuje destak. Budes muset natahnout dva draty od vnitrniho zrcatka do dvernich konektoru ve sloupkach a ve dverich z jednotky do konektoru ve sloupku.
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 21.2. 2015
Příspěvků: 1326 | Témat: 58

05.11 2019 16:04


Kdyby někdo měl na prodej vnější stmívací skla do A4 B7 nebo měl info kde sehnat, tak sem s nima, mám zájem díky
nahoru

AK batole
AK batole


Registrace: 8.5. 2012
Příspěvků: 115 | Témat: 0

05.11 2019 16:26


Allegro
nahoru

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma Zaslat odpověď Pomohl vám tento příspěvek? Poděkujte autorovi
Nejčastější tagy na fóru (řazeno abecedně)
[vyřešeno] 1.2tdi 1.4i 1.6 1.6td 1.8 1.8t 1.9tdi 100 2.0fsi 2.0tdi 2.0tfsi 2.2t 2.5tdi 2.7t 2.7tdi 2.8 3.0tdi 3.3tdi 4.2 4.2tdi 4b 4f 80 8e 8l 8p a2 a3 a3 8p a4 a5 a6 a6 4f a7 a8 abs aditiva afs airbag ak certifikace ak eshop ak garáž ak karta ak kšiltovka ak servis ak svp ak vlajka ak znak alarm allegro allroad alternátor alu kola ami antiradar anténa asr audi audiklub audio autobaterie automat automaticka prevodovka autopotahy autorádio b2 b3 b4 b5 b6 b7 b8 baterie bezpečnostní šrouby bioethanol biturbo bixenon blacklist blikající kontrolky bliká žhavení blinkry blow off blow-off ventil bluetooth bmk bns bose bov brake fault brzdová kapalina brzdové světlo brzdy budíky bílý dým c3 c4 c5 c6 c7 cabrio canbus cd changer centrální zamykání changer chcípá chip chiptuning chladič chladící kapalina chladící systém chorus chrom chyba climatronic cng coming home comming home common-rail concert cukání cívka d1s d2 d2r d2s daylight demontáž denní svícení destičky dešťový senzor diagnostika diferenciál displej dobíjení dpf drl dsg dvb-t dvd dveře dx dálkové ovládání e85 ecu eds egr elektrická okna elektrika elektromobil elsa emise epc esp et ethanol facelift filtr filtr pevných částic fis fsi fólie g71 geometrie gps gufera h1 h4 h7 hagusy haldex hallův snímač halogen handsfree headup hid hodiny homelink hučení hydroměnič hydroštel imobilizér insp intercooler ipad iphone ipod iso isofix jak na to k-jetronic kabel kamera kapota karburátor kardan karoserie katalyzátor keyless klepání klepání motoru klika klima klimatizace klub klubová karta klínový řemen klíč kola kolísání otáček komfortni jednotka kompresor konektor kontrolka kontrolka airbagu kontrolka brzd kontrolka mazání kontrolka motoru kotouče kouřivost kufr kód rádia kůže lambda lambda sonda lampy leaving home led letní pneu lišty dveří ln2 log loketní opěrka low-range ložiska ložisko lpg manuál manžeta mapy maska maxidot mazání mlhovky mlžení oken mmi mmi 2g mmi 3g montáž motor mp3 mtm multifunkční volant multitronic měchy měrka oleje n75 napínací kladka napínák nastavení nastavení hodin navigace naviplus nefunguje nejede nestartuje netopí netáhne netěsnost nezávislé topení neřadí nouzový režim nádrž náklon světel náprava nárazník návod odblokování odtok odvzdušnění odvětrání klikové skříně oel okno olej olejnička olejová měrka olejová vana ostřikovač osvětlení osvětlení spz otáčkoměr otáčky palivoměr palivová soustava palivové čerpadlo palivový filtr palubní deska palubní pc parkovací brzda parkovací senzory parkovačky pd pdc phatnoise plnění plovák plynový pedál pneu podsvícení podtlak podvozek pojistka pojistky pojištění pomoc prosim popis pojistek posilovač počátek vstřiku pružiny pylový filtr párování klíče přehřívání přepínač světel přestavba převodovka příručka přístrojová deska q5 q7 quattro radar radio ramena redukce regulace turba relé blinkrů relé světel renovace disků repase repro rns rns-d rns-e rozvodový řemen rozvody rs4 rs6 ruční brzda rádiem řízené hodiny rádio s-line s-tronic s2 s3 s4 s6 s8 safe safe kód schéma sd karta sedačky senzor service servis servisní interval servo servo olej servotronic servořízení setrvačník seřízení hodin seřízení světel silentbloky sklo skryté menu snímač teploty spojka sportovní podvozek spotreba spotřeba spotřeba oleje spínací skříňka sraz ssp stahovačka start start-stop startování startér stk studený start stěrače střešní nosič střešní okno subwoofer svetla svody svolávací akce svítivost svíčky světla symboly symphony syčení sání síto sacího koše tachometr tažné zařízení tdi telefon tempomat teploměr teplota motoru teplotní snímač teplý start termostat teče servo olej tfsi tiptronic tlak tlak oleje tlak turba tlumiče topení torsen tpms trippling tt tuning turbo tuzing tv tuner táhlo tónování těsnění těsnění pod hlavou třetí brzdové světlo usb v8 vag vag chyby vačky vcds vdcs ventilakce ventilakcička ventilátor ventilátor chladiče vibrace vif vin vlnovec voda vodní pumpa volant volnoběh vrzání vstřik vstřikovací čerpadlo vstřikovače vstřiky vyhřívání vyhřívání okna vyhřívání sedaček vynechává vypíná vyčištění vzduchový filtr váha vzduchu víko ventilů výfuk výkon výměna vývěva větrák w12 wastegate webasto xcarlink xenon zadní stěrač zadní světla zamrzání zapalování zapojení zatékání zdvihátko ventilu zesilovač zimní pneu zpátečka zpětné zrcátko zrcátka zrcátka-ovládání zrcátka-stmívání zrcátka-vyhřívání zrcátko ztráta oleje zvýšení výkonu základní nastavení zámek dveří zámek kufru zásuvka únik oleje čelní sklo čep černý kouř čerpadlo čeština čidlo oleje čidlo teploty čidlo teploty oleje čištění čištění trysek řazení řemen řemenice řídící jednotka řízení řízení motoru škrtící klapka škube šíbr žhavení žhavící svíčky žárovky

 
Přejít na:
AUDIKLUB.cz | AUDI KLUB - Vše co potřebujete vědět o vozech značky AUDI
Veškeré příspěvky vyjadřují názory a přesvědčení každého autora. Bez souhlasu autora je zakázáno příspěvky a články šířit, kopírovat nebo jinak zveřejňovat.
K odběru novinek použijte dle libosti: RSS 0.91 - 0.92 - 2.0 nebo Atom.
© 2006 - 2018 Audiklub.cz / Kontakt: Soukromá zpráva nebo email