Jste anonymní uživatel! Přihlásit se nebo Registrovat, Dnes je čtvrtek, 28 března 2024
Celkem je zde 325 lidí (2 přihlášení)
Nyní online
Přihlásit se /Registrovat
Přezdívka:
Heslo:
Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Opište kód::

Informace o serveru
Nejnovější: Wejdík
Uživatelů dnes: 0
Uživatelů včera: 0
Uživatelů celkem: 48 388
Online návštěvníků
Návštěvníků: 323
Uživatelů: 2
Celkem: 325

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 11.3. 2011
Příspěvků: 171 | Témat: 34

nahoru

sponzor





19.02 2017 13:57


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 1.1. 2015
Příspěvků: 505 | Témat: 28

19.02 2017 22:48


ma to nekdo overeno?
Resp ma to nekdo stazeno a jinde nez na Mega? aktivator je uz v prachu. Treba nejaky torrent?
nahoru

AK fanatik
AK fanatik

Muž
Registrace: 14.1. 2011
Příspěvků: 6658 | Témat: 72

20.02 2017 0:08


Ten aktivator si mozes strcit na 3G high hdd
Naposledy upravil lubomt dne 20.02 2017 9:12, celkově upraveno 1 krát. (10% původního příspěvku)
nahoru

AK senior
AK senior


Registrace: 6.6. 2010
Příspěvků: 1693 | Témat: 20

20.02 2017 9:07


Activator zde:
https://mega.nz/#!MkZgBDzb!k3tKfgda8PoO6_OUEEQ6wBDmr2XGIN84JFZXoT1DmZw

Netestovano, ale par lidi potvrdilo na foru, ze funguje se SW 0257
AJAX
nahoru

AK fanatik
AK fanatik

Muž
Registrace: 14.1. 2011
Příspěvků: 6658 | Témat: 72

20.02 2017 9:11


Par dni dozadu este nebol. Mozno uz vysiel predsa. Ale jeho odkaz je na 3G+ hdd. Akurát ma zaraža, že tam nie je FSC kod. Asi bude aktivovat nejak inak
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 11.3. 2011
Příspěvků: 171 | Témat: 34

20.02 2017 16:10


ja to mam v aute a ide to. tiez som si myslel ze to nepojde ked je to bez toho suboru. ale ide to bez problemov
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 11.3. 2011
Příspěvků: 171 | Témat: 34

20.02 2017 16:11


na tom fore bolo pisane ze na 3g plus ide ten stary
nahoru

AK senior
AK senior


Registrace: 6.6. 2010
Příspěvků: 1693 | Témat: 20

20.02 2017 17:15


Davejte pozor, v tom skriptu je chybka. Keldo se kdysi nekde uklepl a koukam ze se to dedi dal a dal.

Radka 49 v run.sh obsahuje naledujici kod:
audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému


Ma byt samozrejme
audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému


Tak az budete updatovat priste, tak na to myslete. Ted je to nejspis jedno, pokud jste tento skript uz nepouzili minule.

Priste, pokud se i nadale bude pouzivat tento skript, bude potreba radek opravit, abyste pripadne neprisli o zalohu puvodni konfigurace.

AJAX
nahoru

sponzor





20.02 2017 17:15


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK senior
AK senior


Registrace: 6.6. 2010
Příspěvků: 1693 | Témat: 20

20.02 2017 17:16


No a ted ten kod jeste navic zmrvil automaticky slovnik tady na foru no to bude bordel!! ))))

AJAX
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 11.3. 2011
Příspěvků: 171 | Témat: 34

22.02 2017 15:46


chalani nemate niekto cz alebo sk do MMI* 3g hdd?
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 10.1. 2017
Příspěvků: 7 | Témat: 1

23.02 2017 15:22


Díky za info a odkazy.
Mám k tomu dva dotazy:

1/ Aktuálně mám mapy 2013 - 8R0060884AR ECE 6.15.5 / fw HNav_EU_K0253_D1
- musím udělat před updatem map i update FW? Jestli ano, na jakou min. verzi? Mám k dispozici 8R0 906 961 DF - což by měla být dle popisu 257. Update FW se udělá jednoduše jen vložením SD karty s rozbaleným obsahem 8R0 906 961 DF? Nenašel jsem k tomu nic moc popis..

2/ Je možné při vlastní aktualizaci map, který má trvat přes 2h autem jet? Na Peugeot 508 jsem to tak dělal, mapy trvaly taky dost dlouho, tak jsem to prováděl vždy při nejaké jízdě..

Díky.
nahoru

AK senior
AK senior


Registrace: 6.6. 2010
Příspěvků: 1693 | Témat: 20

23.02 2017 15:40


Ano, udelej update na 257. Zatim novejsi neni, pokud vim. Ano, update se udela vlozenim karty a stiskem Car + Return -> SW Update, atd., stejne tak jako mapy.

No je to samozrejme mozne, ale vubec bych to nedoporucoval. Obecne pri updatu cehokoli je lepsi vyhnout se vykyvum elektrickeho napeti v palubni siti - nerozsvecet svetla, neotvirat dvere, atd. pokud to neni nutne. Muzes to zkusit na vlastni nebezpeci

AJAX
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 26.2. 2017
Příspěvků: 9 | Témat: 1

26.02 2017 21:27


Zdar a sílu kucí,

mám dotaz spojený s prosbou. Mohl by mi někdo pomoct s aktualizací MMíčka? Netuším co vše je potřeba a už to studuji asi 14dní a pořád v tom mám bordel. Mám A7 model 2011. Za pomoc předem díky
nahoru

AK junior
AK junior

Muž
Registrace: 20.10. 2009
Příspěvků: 878 | Témat: 32

27.02 2017 8:22


Odkud jsi?
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 26.2. 2017
Příspěvků: 9 | Témat: 1

27.02 2017 10:49


Kladno, ale vozidlo je pohybuschopné, takže vlastně všude zdejší.
nahoru

AK fanda
AK fanda

Muž
Registrace: 27.4. 2008
Příspěvků: 2655 | Témat: 171

27.02 2017 12:11


Sprav foto verzie MMI* - Menu-> pravy horny ''setup MMI*''scroll az dole-> verzia MMI*

A máš Touchpad alebo tlačítka pri prevodovke?
nahoru

sponzor





27.02 2017 12:11


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 10.1. 2017
Příspěvků: 7 | Témat: 1

27.02 2017 15:33


Posílám sem pár poznatků z aktualizace, kterou jsem teď dělal:

- 1/ upgrade FW z 0253 na 0257 (HNav_EU_K0257_5_D1 - 8R0 906 961 DF) proběhl bez problémů dle dostupných návodů (spuštěno z červeného servisního menu SETUP+RETURN a následný příkaz Update)
- po dokončené aktualizaci a restartu MMI* při prvním kontrole verze FW trochu nervy - trvá cca 10 sekund než to načte číslo nové verze - do té doby se zobrazuje "null", takže je potřeba v klidu vyčkat
- v mém případě se znemožnil přístup do "zeleného" servisního menu, takže diagnostikou opět povoleno

- 2/ update map - opět jako u FW - spuštěno z červeného servisního menu SETUP+RETURN a následný příkaz Update
- pořídil jsem celkem rychlou SD kartu (90MBps čtení), ale stejně celý proces trval cca 2,5h, jak se všude píše, přisuzuju to tomu, že ten čas zabírá nejvíc vlastní rozbalování dat - takže není nutné tohle nějak řešit
- velkost mé 32GB SD karty nestačila na celý obsah aktualizace, takže je třeba odmazat složky určené pro 3G Plus ( tedy např PKGDB/LIT3GP )

- 3/ Aktivace - tady mě to trochu zmátlo, nebo jsem si nepřečetl instrukce předem - zde uvedený aktivátor nemá metasoubor "metainfo", takže aktualizace přes červené servis menu nefunguje - je třeba aktualizovat zastrčením SD karty do slotu SD1 při zapnuté MMI* a skript se pustí automaticky sám

A to nejlepší nakonec - 1,5 hodiny z celkového času jsem s autem bez problémů jel a jsem rád, že vše dopadlo podle předpokladů OK. Proč si myslím, že je relativně bezpečné při aktualizaci jet?

- dělám dost let v IT oblasti podobný věci (ne ale s autama), takže vidím jasnou analogii - jsou různé typy "updatů" - na chyby citlivé jsou hlavně ty "flashovací", v tomto případě jde ale o "prosté" kopírování souborů z SD karty na interní HD. Tedy při případné chybě nebo přerušení lze akci zopakovat, v nejhorším případě smazaním HD navi partition přes zelené menu, takže jsem předpokládal toto jako nejhorší variantu, která by mohla nastat v případě neúspěchu.
- úplně stejný princip aktualizace jsem prováděl na Peugeot 508, kde se žádné riziko při jízdě neřešilo a běžně to tak lidi dělají
- MMI* chápu jako "sekundární" onboard computer, "primární" funkce nezbytné pro jízdu vnímám, že jsou spojeny s Maxidotem, tedy nedostupnost MMI* při jízdě nevadí samotné jízdě auta (zajímavé bylo, že v určité fázi updatu se na obrazovce MMI* zobrazila ikona nastavení vyhřívaní sedadel při změně intenzity vyhřívání, později už ne, park. asistent fungoval jen zvuk, obraz ne)
- citlivost na změny napětí - v tom nevidím problém, je to počítač, který má zajištěno "odfiltrované" napájení, tento počítač pracuje celou dobu, když se s autem jezdí, aktualizace map není pro něj jiná činnost než např. přehrávání MP3 - problém bych viděl při nenastartovaném motoru a riziku nedostatečného napětí
- největší obavu jsem měl z otřesů za jízdy (data se kopírují na HD), ale HD je zřejmě dobře uložen a i podvozek A6 tomu pomůže - když to přežilo tankodrom zvaný Brno-Maloměřice, tak je dost odolné

Takže tak. Auto aspoň neběželo tu dobu naprázdno. Nenabádám ostatní, aby to tak taky dělali, neberu za to žádnou odpovědnost. Jen sdílím svou zkušenost.
nahoru

AK senior
AK senior


Registrace: 6.6. 2010
Příspěvků: 1693 | Témat: 20

27.02 2017 15:55


No gratuluju k uspesnemu updatu SW a map.

Co se jizdy behem updatu tyce, tak jsi vedle jak ta jedle. Update SW nema nic spolecneho s HDD, updatuji se dalsi jednotky v aute, kde se provadi vymaz a re-flash zpravidla EEPROM chipu. Tam uz si doufam dokazes predstavit nasledky prepeti nebo jeste hure podpeti. Pokud ne, tak to nevadi, je tu dost uzivatelu, kteri uz to znaji a maji sve zkusenosti s vymenou ruznych jednotek, protoze se po takovychhle volovinach uz neprobraly.

Takze ver, ze ti, kteri to znaji, se ti snazi radit dobre

Updatum zdar!

AJAX
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 10.1. 2017
Příspěvků: 7 | Témat: 1

27.02 2017 16:01


OK, díky za doplňující info.
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 26.2. 2017
Příspěvků: 9 | Témat: 1

27.02 2017 16:03


Urgi -> verze MMI* ( verze médií HN+R_EU_AU_P0358, verze navigační databáze: 8R0060884N ECE 5.12.5)
A u šaltpáky to vypadá takhle
[img]http://www.egmcartech.com/wp-content/uploads/2011/10/review2012audi-a7photos-25.jpg[/img]
nahoru

AK fanatik
AK fanatik

Muž
Registrace: 14.1. 2011
Příspěvků: 6658 | Témat: 72

27.02 2017 16:04


3G+
nahoru

AK fanda
AK fanda

Muž
Registrace: 27.4. 2008
Příspěvků: 2655 | Témat: 171

27.02 2017 16:41


Tu sa riešilo 3G+
audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému
nahoru

AK nováček
AK nováček


Registrace: 23.2. 2017
Příspěvků: 17 | Témat: 2

28.02 2017 22:16


Ahojte,

Taktiez sa chystam na update tento tyzden

Inac ak by niekoho zaujimalo trocha viac o MMI*-cku skuste kliknut sem:
http://www.audienthusiasts.com/Infotainment.html

Najdete tam popisany emergency update, nieco o EEPROM, HDD a pod...


Dano
nahoru

AK nováček
AK nováček


Registrace: 23.2. 2017
Příspěvků: 17 | Témat: 2

02.03 2017 14:18


Update uspesny vsetko funguje ako ma.

Hint - mne to po spusteni a skonceni aktivatora napisalo map data blocked..
Robilo to aj po vypnuti zapnuti zapalovania - MMIcka.
Naslendne som dal hard restart celeho unitu/MMI* a nasledne to uz fungovalo
Script je napisany tak, ze sa odkazuje na obrazok installed and remove SD card ale nebolo tam nic o restarte.

Dano
nahoru

sponzor





02.03 2017 14:18


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 26.2. 2017
Příspěvků: 9 | Témat: 1

14.03 2017 19:58


Tak kluci ušatí, díky Fandovi už mám poslední fw i mapy a pomohl mi rozchodit i HF s jáPhonem. Všechno funguje jak má. Takže moc díky, máš to u mě schovaný už je. Teď už jen pořešit ten pošahaný autostop.
nahoru

AK junior
AK junior

Muž
Registrace: 20.10. 2009
Příspěvků: 878 | Témat: 32

14.03 2017 21:15


Není zač, s jablkem pomohl víc AJAX, tam patří díky spíš jemu.
S tim SS jsme se na to pak vykašlali (bylo už pozdě...), ale kdyžtak to můžem deaktivovat např. v tý gatewayi přes to napětí (nebo třeba zakázat s otevřenejma řidič.dveřma ), i když mě štve, že ten imho "čistější" způsob nefungoval, byť to chvilku vypadalo slibně a taky jsem nezkoušel všechny varianty tohohle způsobu.
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 26.2. 2017
Příspěvků: 9 | Témat: 1

15.03 2017 8:19


Jak bude čas tak na to můžeme kouknout. Teď je lítání kolem Babišových desátek, tak nic nestíhám. Co se napětí týče to jsem právě nechtěl, nevím co to má za alternátor, ale žena je schopna jezdit 3x denně na nákup do shopu co je 200m daleko. Takže těch startů tam bude hafo a rad bych věděl když půjde baterka do kopru dřív než že ráno nepojedu:) takže to zatím necham jak to je a poladíme to jak bude volněji.

Takže moc díky kucí a pjekný den přeji
nahoru

AK nováček
AK nováček


Registrace: 5.10. 2014
Příspěvků: 2 | Témat: 0

30.07 2017 17:55


Ahoj, tak jsem se pokoušel o update firmware na mé Audi A4 Avant 2011 s MMI* 3G z verze HNav_EU_K0206_2_D1 na nejnovější verzi a už při prvním updatu na veri 0253 (staženo z
audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému
naskočila v průběhu instalace (provedeno klasicky jak popisujete výše) zelená obrazovka s textem:
MMI* 3G EmApp 22.30.1642
MU9307
6/8 efs-system - V1057
a probíhalo nejdříve "erase" pak "programm" a poté "Check CRC" naačež to hodí "file error" a jednotka se po minutě vypne. Při každém novém spuštění probíhá stejný proces.
Nemáte někdo radu, jak na to, případně to umíte vyřešit? Jsem z Hradce Králové, ale rád přijedu a případně zaplatím. Díky.
nahoru

AK fanatik
AK fanatik

Muž
Registrace: 14.1. 2011
Příspěvků: 6658 | Témat: 72

31.07 2017 10:59


Odo mna si daleko...
nahoru

AK nováček
AK nováček


Registrace: 5.10. 2014
Příspěvků: 2 | Témat: 0

31.07 2017 12:00


a nějaká rada? řekl bych, že je něco špatně s tím firmwarem,takže kdyby mi někdo poslal link na nepoškozený firmware HNav_EU_K0253_D1 mohl bych to přes ten emergency update, který mi tam nabíká a skončí chybou, dotáhnout ke zdárnému konci...
nahoru

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma Zaslat odpověď Pomohl vám tento příspěvek? Poděkujte autorovi
Nejčastější tagy na fóru (řazeno abecedně)
[vyřešeno] 1.2tdi 1.4i 1.6 1.6td 1.8 1.8t 1.9tdi 100 2.0fsi 2.0tdi 2.0tfsi 2.2t 2.5tdi 2.7t 2.7tdi 2.8 3.0tdi 3.3tdi 4.2 4.2tdi 4b 4f 80 8e 8l 8p a2 a3 a3 8p a4 a5 a6 a6 4f a7 a8 abs aditiva afs airbag ak certifikace ak eshop ak garáž ak karta ak kšiltovka ak servis ak svp ak vlajka ak znak alarm allegro allroad alternátor alu kola ami antiradar anténa asr audi audiklub audio autobaterie automat automaticka prevodovka autopotahy autorádio b2 b3 b4 b5 b6 b7 b8 baterie bezpečnostní šrouby bioethanol biturbo bixenon blacklist blikající kontrolky bliká žhavení blinkry blow off blow-off ventil bluetooth bmk bns bose bov brake fault brzdová kapalina brzdové světlo brzdy budíky bílý dým c3 c4 c5 c6 c7 cabrio canbus cd changer centrální zamykání changer chcípá chip chiptuning chladič chladící kapalina chladící systém chorus chrom chyba climatronic cng coming home comming home common-rail concert cukání cívka d1s d2 d2r d2s daylight demontáž denní svícení destičky dešťový senzor diagnostika diferenciál displej dobíjení dpf drl dsg dvb-t dvd dveře dx dálkové ovládání e85 ecu eds egr elektrická okna elektrika elektromobil elsa emise epc esp et ethanol facelift filtr filtr pevných částic fis fsi fólie g71 geometrie gps gufera h1 h4 h7 hagusy haldex hallův snímač halogen handsfree headup hid hodiny homelink hučení hydroměnič hydroštel imobilizér insp intercooler ipad iphone ipod iso isofix jak na to k-jetronic kabel kamera kapota karburátor kardan karoserie katalyzátor keyless klepání klepání motoru klika klima klimatizace klub klubová karta klínový řemen klíč kola kolísání otáček komfortni jednotka kompresor konektor kontrolka kontrolka airbagu kontrolka brzd kontrolka mazání kontrolka motoru kotouče kouřivost kufr kód rádia kůže lambda lambda sonda lampy leaving home led letní pneu lišty dveří ln2 log loketní opěrka low-range ložiska ložisko lpg manuál manžeta mapy maska maxidot mazání mlhovky mlžení oken mmi mmi 2g mmi 3g montáž motor mp3 mtm multifunkční volant multitronic měchy měrka oleje n75 napínací kladka napínák nastavení nastavení hodin navigace naviplus nefunguje nejede nestartuje netopí netáhne netěsnost nezávislé topení neřadí nouzový režim nádrž náklon světel náprava nárazník návod odblokování odtok odvzdušnění odvětrání klikové skříně oel okno olej olejnička olejová měrka olejová vana ostřikovač osvětlení osvětlení spz otáčkoměr otáčky palivoměr palivová soustava palivové čerpadlo palivový filtr palubní deska palubní pc parkovací brzda parkovací senzory parkovačky pd pdc phatnoise plnění plovák plynový pedál pneu podsvícení podtlak podvozek pojistka pojistky pojištění pomoc prosim popis pojistek posilovač počátek vstřiku pružiny pylový filtr párování klíče přehřívání přepínač světel přestavba převodovka příručka přístrojová deska q5 q7 quattro radar radio ramena redukce regulace turba relé blinkrů relé světel renovace disků repase repro rns rns-d rns-e rozvodový řemen rozvody rs4 rs6 ruční brzda rádiem řízené hodiny rádio s-line s-tronic s2 s3 s4 s6 s8 safe safe kód schéma sd karta sedačky senzor service servis servisní interval servo servo olej servotronic servořízení setrvačník seřízení hodin seřízení světel silentbloky sklo skryté menu snímač teploty spojka sportovní podvozek spotreba spotřeba spotřeba oleje spínací skříňka sraz ssp stahovačka start start-stop startování startér stk studený start stěrače střešní nosič střešní okno subwoofer svetla svody svolávací akce svítivost svíčky světla symboly symphony syčení sání síto sacího koše tachometr tažné zařízení tdi telefon tempomat teploměr teplota motoru teplotní snímač teplý start termostat teče servo olej tfsi tiptronic tlak tlak oleje tlak turba tlumiče topení torsen tpms trippling tt tuning turbo tuzing tv tuner táhlo tónování těsnění těsnění pod hlavou třetí brzdové světlo usb v8 vag vag chyby vačky vcds vdcs ventilakce ventilakcička ventilátor ventilátor chladiče vibrace vif vin vlnovec voda vodní pumpa volant volnoběh vrzání vstřik vstřikovací čerpadlo vstřikovače vstřiky vyhřívání vyhřívání okna vyhřívání sedaček vynechává vypíná vyčištění vzduchový filtr váha vzduchu víko ventilů výfuk výkon výměna vývěva větrák w12 wastegate webasto xcarlink xenon zadní stěrač zadní světla zamrzání zapalování zapojení zatékání zdvihátko ventilu zesilovač zimní pneu zpátečka zpětné zrcátko zrcátka zrcátka-ovládání zrcátka-stmívání zrcátka-vyhřívání zrcátko ztráta oleje zvýšení výkonu základní nastavení zámek dveří zámek kufru zásuvka únik oleje čelní sklo čep černý kouř čerpadlo čeština čidlo oleje čidlo teploty čidlo teploty oleje čištění čištění trysek řazení řemen řemenice řídící jednotka řízení řízení motoru škrtící klapka škube šíbr žhavení žhavící svíčky žárovky

 
Přejít na:
AUDIKLUB.cz | AUDI KLUB - Vše co potřebujete vědět o vozech značky AUDI
Veškeré příspěvky vyjadřují názory a přesvědčení každého autora. Bez souhlasu autora je zakázáno příspěvky a články šířit, kopírovat nebo jinak zveřejňovat.
K odběru novinek použijte dle libosti: RSS 0.91 - 0.92 - 2.0 nebo Atom.
© 2006 - 2018 Audiklub.cz / Kontakt: Soukromá zpráva nebo email