Jste anonymní uživatel! Přihlásit se nebo Registrovat, Dnes je sobota, 20 dubna 2024
Celkem je zde 411 lidí (0 přihlášených)
Nyní online
Přihlásit se /Registrovat
Přezdívka:
Heslo:
Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Opište kód::

Informace o serveru
Nejnovější: MattyK99
Uživatelů dnes: 0
Uživatelů včera: 0
Uživatelů celkem: 48 413
Online návštěvníků
Návštěvníků: 411
Uživatelů: 0
Celkem: 411

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 21.12. 2011
Příspěvků: 185 | Témat: 16

12.10 2015 20:33


Před delší dobou sem tu shlédl vlákno uživatele Mishaq, který měnil starou zašlou látku na tapecech své B5. Docela mě výsledek překvapil a taky se mi zalíbil. Tímto bych chtěl případně pomoct komukoliv kdo by se do podobného "zásahu" chtěl pustit.

Utekla nějaká doba a jelikož sem se nějak tak rozjel v údržbě mojí stařenky tak mě napadlo proč nezkusit "samo-domo" nějak popravit i ten interiér... přece jen je to 20 let staré auto a hodně věcí už neslouží resp. nevypadá nejlépe...

Tudíž vznikla idea přečalounit si horní polovinu interiéru... Původní stropnice včetně všech krytů sloupku a "hadříků" na tapecech už slušně přesluhovala a upřímně se na to už nedalo dívat... mimo to mi "kamarádi" propálili látku na stropnici nad zadníma sedačkama cigárem takže i tak zašlou stropnici zdobili dvě černé tečky...

Následoval sběr informací po různých fórech typu: jaké lepidlo, jakou látku, jakou tloušťku molitanu atd. atd. atd.

Asi týden až dva sem rozmýšlel co a jak a sbíral odvahu...

Následovalo pár dní shánění lepidla, molitanu a látky... prostě všeho co by se mohlo hodit na takovou práci

Budu sem postupně přidávat fotky, rady, postřehy a všechno možný co sem v průběhu zjistil
nahoru

sponzor





12.10 2015 20:33


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 21.12. 2011
Příspěvků: 185 | Témat: 16

12.10 2015 20:58


Jak už sem psal nahoře tak stropnice i sloupky byly zaprvé zašlé a za druhé i poškozené. Fotky nejsou nic moc ale aspoň něco pro představu... začal sem fotit v podstatě až sem to měl rozdělaný
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 21.12. 2011
Příspěvků: 185 | Témat: 16

12.10 2015 21:03


Ještě pár fotek původního stavu....
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 21.12. 2011
Příspěvků: 185 | Témat: 16

12.10 2015 21:17


Co se týká demontáže... všechny kryty sloupků drží na takových železných packách a drží fakt "nafest" takže je potřeba trošku síly ale opatrně... já když sem sundával C sloupky tak sem oba dolámal (nedivím se tomu plastu když na něj dvě dekády paří oskar )tudíž půjdou asi taky potáhnout látkou na demontáž sem si vytvořil takový spešl přípravek který určitě soudruzi měli ale shánět se mi fakt nechtěl... někam se člověk dostane delším plochým šroubovákem a někde použije přípravek -> VŽDYCKY OPATRNĚ!!!... v mém případě sem použil tlustší svářecí drát který sem si na jednom konci rozklepal jakoby do plochého šroubováku a na druhé udělal očko aby šel otáčet

Začal sem od zadku takže plato ven... zadní sedák ven... sklopit opěrky, odmontovat pásy a všecko pryč... docela to pak usnadní další postup

Demontoval sem osvětlení vzadu na C-sloupkách a ty boční části opěrek (nevím jak tomu říct) ale šlo to docela dobře

Pak už jenom stačilo shodit kryty (které jak sem psal oba popraskali ) a ty drží na 8 packách viz. foto a je pod ním izolace takže to de docela naprd....
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 21.12. 2011
Příspěvků: 185 | Témat: 16

12.10 2015 21:26


Dál sem postupoval směrem dopředu takže demontáž krytů B-sloupků které jsou u stropnice zajištěné dvěma packama které jdou docela dobře ven a dole drží v tom černým krytu na takových háčkách takže po vycvaknutí tahem nahoru jde celej kryt ven ale pořád skrze něj jde pás takže demontovat vnitřní kryt prahu ( dva křížové šrouby ve předu u nohou řidiče a spolujezdce, shodit ten plast a pak jen ten kryt prahu vycvakat) a povolit pás resp. protáhnout ho ven a tím sem měl plast B-sloupku venku

Pokud se plánuje s autem během operace jezdit tak doporučuju namontovat pás z5

S B-sloupkem jako jediným zatím nevím co budu dělat teda vnitřní část na "štelování" výšky pásu pude určitě do černé a zbytek ještě nevím..
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 21.12. 2011
Příspěvků: 185 | Témat: 16

12.10 2015 21:30


Pak už jen zbývá sundat kryty A-sloupku které jdou v podstatě rukou trošku tahem ven

Shodit osvětlení vepředu na stropě + clonítka a madla (pár křížových šroubků)

Pro někoho bude maturita jak sundat tu konzolku do které se zacvakávají clonítka... ideál je dovnitř zapíchnout tenký šroubováček a lehce zapáčit k sobě... krytka by měla sama vyskočit pod ní se schovávají dva šroubky

Pokud je všechno dole tak stačí se stropnicí trochu zahýbat a měla by se jako mě uvolnit a jít lehce sundat

Edit: ty okrasné nebo co lišty kolem oken které sou taky potažené látkou sou nalepené a musí taky ven (zpětná demontáž bude zřejmě taky lepením)
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 21.12. 2011
Příspěvků: 185 | Témat: 16

12.10 2015 21:36


Stropnici sem šikovně vytáhnul z auta způsobem že sem sedačky položil co nejníž to šlo a na "kant" přes dveře spolujezdce.
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 21.12. 2011
Příspěvků: 185 | Témat: 16

12.10 2015 21:45


Když už byla stropnice venku tak mě čekala její příprava na novou "fasádu"...

Stará látka šla "prstem" stačilo jen lehce zatáhnout za jeden rožek a šla skoro sama dolů...

Po stažení látky zbývalo oškrábat resp. očistit stropnici od původního "molitanu"... který už hoooodně moc přesluhoval. Mě se osvědčil obyčejný rýžový kartáč a nějaký menší nožík.
nahoru

sponzor





12.10 2015 21:45


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 21.12. 2011
Příspěvků: 185 | Témat: 16

12.10 2015 21:48


Ještě pár fotek přípravy... stropnici sem ještě před lepením molitanu přetřel hadrou napuštěnou v technickým lihu... docela to pomohlo a slezly i poslední zbytky původního molitanu...
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 21.12. 2011
Příspěvků: 185 | Témat: 16

12.10 2015 21:51


Takže sem po vyčištění nachystal Chemopren a vystřihl kus nového molitanu asi s 10 cm přesahem
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 21.12. 2011
Příspěvků: 185 | Témat: 16

12.10 2015 21:57


Molitan sem sehnal od známého o tloušťce 3mm cenově nevím jak by vyšel ale ta plechovka chemoprenu cca 300,- ty ředidla asi 70,-/ks pro zajímavost... a šel sem na lepení takže hlavně v dobře větraným místě (ideálně venku jako v mém případě) začít natírat. První sem lehce přeletěl molitan a pak stropnici... jde to docela ztuha ale chce to klid

Po nanesení na obě strany to přiložit k sobě a od prostředku stlačovat k okraji... já si kraje kde jsou záhyby na madla atd. natíral i přímo než sem přikládat molitan šikovnej človíček pochopí stačí pár sekund přitlačit a drží to perfektně

a po ořezání zbytků a doladění je prozatím hotovo zítra jedu pro látku tak budu dál dokumentovat
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 21.12. 2011
Příspěvků: 185 | Témat: 16

13.10 2015 12:27


Tak dneska ráno sem vyzvedl látku pro info je to Alma černá šířka 1,5m a vzal sem toho 3,5 metru což by snad mělo pro potřeby stačit. Stropnice má na délku pokud si dobře pamatuju něco kolem 1,5m takže by teoreticky mělo i dost zbýt...

Jako první sem se pustil do A-sloupků jelikož jsou jednoduché a taky proto že sem na nalepení molitanu spotřeboval asi třičtvrtě plechovky chemoprenu tak sem spíš chtěl zatím udělat menší věci než příjde známej z práce a budu moct lepit látku na strop ale nikoliv natíráním ale stříkáním lepidla... což by mělo být lepší jak na rovnoměrné nanesení tak i na rychlost

Ale z5 k těm A-sloupkům... látka z nich šla "prstem" stačí sloupnout kousek, zatáhnout a poroučí se bez větších protestů...

Na tom plastu zůstanou zbytky lepidla... já to vyřešil tím že sem celej plast přejel 80 a 100 šmirglem a potom očistil technickým lihem

Posléze je dobré si naměřit (aspoň od oka) rozměr látky s přesahem (já dal asi 5 cm, po nalepení se zkrátí asi na 1cm který se přilepí přes okraj) a zkusmo přiložit

Pak už je stačí nanést vrstvu lepidla... pokud možno stejnoměrně a né moc silnou.. aby neprosáklo látkou

Opatrně přiložit látku a jemným jakoby pohlazením spojit na záhyby přes hranu je lepší menší štěteček a pořádně ty zbytky přitlačit když se lepidlo trochu propije nevadí stejně to na autě nepude vidět výsledek zatím posuďte podle fotek
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 21.12. 2011
Příspěvků: 185 | Témat: 16

13.10 2015 12:37


A-sloupky za mnou tak sem se pustil pro změnu do C-ček které jsou bohužel dost komplikované v kuse takže sem sloupek (v podstatě způsobem kterým ho soudruzi spojili) "rozpůlil" a začal potahovat jednotlivé části.... jako dobří pomocníci se osvědčili kolíčky na prádlo kterýma si může člověk pomoct trochu na c sloupkách byla z výroby něco jako gumová "barva" resp. povlak aby plast vypadal jako koženka... nicméně sem nechtěl ryskovat že by se to nějak nechtělo chytnout takže sem to trochu obrousil hrubším smirkem a očistil lihem aby se lepidlo dostalo až na plast... bohužel sem trochu v zápalu boje zapomně fotit takže mám jen pár fotek

Navíc mi při lepení toho většího kusu došlo lepidlo takže pokračovat budu odpoledne až přikoupím a dál budu dokumentovat

Edit: fotku toho menšího dílu nemůžu nahrát byť má menší datovou i normální velikost... vyfotím znovu a nahraju pozděj
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 21.12. 2011
Příspěvků: 185 | Témat: 16

13.10 2015 21:34


Takže další postup dnešního dne byl následující: koupě další plechovky Chemoprenu a přemístění stropnice ke známému který má doma kompresor a ostatní věci potřebné ke stříkání. Podle návodu je stříkatelný poměr 1 díl lepidla ku 0,5 dílu ředidla... výrobce by asi měl přestat brát drogy protože nešlo rozumně stříkat ani poměr 1:3

Takže se z prvotního plánu ustoupilo ke štětci a natírání lepidla klasickou cestou

Na práci sme byli dva a postupovali sme od zadu stropnice do předu a od středu jakoby ke krajům tak aby šlo s látkou trochu pracovat... i tak ale bylo docela sranda ji dostat do výlisů pro madla, stínítka atd... člověk se prostě musí obrnit trpělivostí

Podotýkám že to je na docela dlouho a jako velmi dobrý pomocník se osvědčil fén kterým se dá pomoct trochu rychlejšímu zaschnutí lepidla v místech kde je namáháno (záhyby, hrany atd.)

Cca v půlce stropnice se podařilo známému omylem natřít docela silnou vrstvou lepidla i látku a samozřejmě lepidlo prosáklo skrz... V ten moment infarktové stavy a řešení co dál

Mechanicky s tím člověk ani nepohne aniž by neponičil látku takže zbylo jen zbavit se problému chemicky...

Což by nebyl možná sám o sobě takový problém jenže čím... První nápad byl lihem který ale s lepidlem vůbec nehne... Další nápad byl ono ředidlo určené přímo na chemopren jenže to nám dokázalo rospustit kelímek v kterým sme ředili takže si člověk domýšlel co to provede s látkou nicméně sme zkusili na kousku látky co to udělá..... a ono nic

Takže se látka pěkně opatrně vyšudlila a po lepidle ani stopy

Postup sme opakovali na pár krytických místech kde nám prosáklo lepidlo a vždy s výborným výsledkem takže pokud by se někomu stalo něco podobného tak první vyzkoušet někde na kousku a pokud to bude v pohodě tak jde lepidlo dolů raz dva

Dneska sme na tom strávili odpoledne asi 4,5 hodiny ve dvou s tím že asi 80% práce na stropnici je hotovo viz. foto
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 21.12. 2011
Příspěvků: 185 | Témat: 16

13.10 2015 21:36


Omlouvám se za kvalitu fotek ale musím je zmenšovat a většinou to dělám na rychlo ve photofiltru... až bude vidět výsledek pokusím se o lepší
nahoru

AK fanda
AK fanda


Registrace: 12.11. 2008
Příspěvků: 5271 | Témat: 68

14.10 2015 8:36


Len poznamka, miesto chemoprenu je lepsie pouzit chlorkaucukove kontaktne lepidlo so zvysenou tepelnou odolnostou a predlzenou spracovatelnostou (treba najst take co ma aspon 30 minut). Trochu mam obavu aby ten chemopren nebolo v aute este nejaku dobu citit. Zaroven ten chlokaucuk zostava pruzny, takze to cele menej trpi.
nahoru

sponzor





14.10 2015 8:36


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK junior
AK junior

Muž
Registrace: 24.11. 2012
Příspěvků: 883 | Témat: 70

14.10 2015 9:11


Tohle ti zavidim, taky bych rad provedl podobnou renovaci, nechce se ti stavit se za mnou do Brna a udelat to stejny na me B5 ?
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 21.12. 2011
Příspěvků: 185 | Témat: 16

14.10 2015 9:17


hemic: zajímavý nápad ale stejně než všechny ty díly půjdou zpět do auta tak ještě pár dní uběhne tak snad stihne ten chemopren vyschnout a nebude smrdět

WhySoSad: Brno mám kousek
nahoru

AK junior
AK junior

Muž
Registrace: 24.11. 2012
Příspěvků: 883 | Témat: 70

14.10 2015 12:50


No nerikej dvakrat kamarade

Spis by me zajimalo co budes delat a tou tenkou pocalounenou chujovinkou co ti vede podel ramu dveri a konci na prostrednim sloupku a pokracuje zase na zadnich dverich, vis co myslim? Zacala se mi odlepovat a nevim jak na ni...
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 21.12. 2011
Příspěvků: 185 | Témat: 16

14.10 2015 13:28


Normálně strhnu tu starou hnusnou látku a nalepím pruh nové a ve výsledku ji nalepím z5 nad dveře zatím se mi daří všechno podle představ takže neúspěch si nějak nepřipouštím

Neboj se postupně jak se k tomu dostanu tak dám fotky a nějakej popis
nahoru

AK junior
AK junior

Muž
Registrace: 24.11. 2012
Příspěvků: 883 | Témat: 70

14.10 2015 13:41


Mne to tam prave za boha nejde prilepit tak aby to drzelo... Ta stycna plocha je tam strasne mala a jeste v takovym blbym tvaru, jsem zvedavej jak to udelas
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 21.12. 2011
Příspěvků: 185 | Témat: 16

14.10 2015 13:52


No mě se taky kdysi odlepila tak sem to přilepil patex sekundakem a drželo to tak uvidíme skusim chemopren a když to nepude tak něco silnějšího
nahoru

AK junior
AK junior

Muž
Registrace: 24.11. 2012
Příspěvků: 883 | Témat: 70

14.10 2015 14:20


Chemopren Extrem slabotka, v letosnich vedrech to slo zase do haje
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 21.12. 2011
Příspěvků: 185 | Témat: 16

14.10 2015 19:09


Tak zase dneska něco ráno sem se dostal k tomu dodělání jednoho C- sloupku. Výsledek mě docela překvapil a potěšil viz. foto ale plast Cčka z druhé strany sem musel (jelikož sem ho polámal) taky nějak spravit tak sem se potom pustil do B-sloupku který byl docela jednoduchej ale taky mi asi hodinku zabral

Všeobecně tady to "hraní" je dost časově náročné no a odpoledne sme dodělali jakš takš tu stropnici... jakš takš proto že je někde látka trochu zvrásněná a najdou se 3-4 místa kde sme asi zapoměli na lepidlo takže zítra příjde na řadu injekční stříkačka a bude se ladit

Dílo se docela podařilo... samo sebou že to není jako od čalouníka ale mám z toho radost a líbí se mi to

Ještě hodně práce předemnou včetně lakování všeho šedého do černé, potažení ještě jednoho C a jednoho B sloupku atd. atd. takže další fotky zítra

Jen ještě jedna technická: při tom potahování stropnice se docela osvědčili jako dobří pomocníci -> kolíčky na prádlo. A co bych doporučoval tak hodně ostré nůžky a nějaký skalpel
nahoru

sponzor





14.10 2015 19:09


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 21.12. 2011
Příspěvků: 185 | Témat: 16

15.10 2015 17:41


Tak dneska opraveny jakš takš chybky na stropnici a dodělány poslední dva sloupky (B u řidiče a C za řidičem) stropnici sem provizorně hodil do auta i s A-sloupkama a sem docela potěšen výsledkem

Všechno pěkně sedlo na šrouby a nebyl žádnej problém s nahozením takže cajk... nicméně to je jen prozatím protože madla na stropnici, stínítka, osvětlení atd. prostě všechno co má původní barvu pude spolu s madlama na dveřích (které jsou pogumované resp. byli... jsou dost ožďobané) do černé a do laku

Tento týden bych to viděl ještě na dodělání lišt nad dveře a asi nastříkání štelováků pásu co jsou na B-sloupcích abych je mohl už na hotovo hodit do auta příští týden asi lakování všeho možného a snad do konce týdne už hotovo.

nahoru

AK batole
AK batole


Registrace: 8.5. 2011
Příspěvků: 479 | Témat: 65

15.10 2015 17:55


co to je za látku? vypadá to jako alcantara?
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 21.12. 2011
Příspěvků: 185 | Témat: 16

15.10 2015 19:49


Vypadá ale není za alcantaru bych se asi lehce nedoplatil je to Alma např.: http://www.tenatex.cz/387-alma-sire-150-cm/7593-alma-04/
Docela pěkná látka a není ani drahá resp. bral sem ji přímo od čalounice která mi ji doporučila a taky ji používá takže snad by měla i něco vydržet.
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 21.12. 2011
Příspěvků: 185 | Témat: 16

15.10 2015 21:42


Ještě když sem tak přemýšlel nad tím co sem prozatím udělal tak bych sepsal pár postřehů:

Mezi dobré pomocníky bych zařadil lepší fén (v mém případě) nebo horkovzdušku... docela to pomůže tuhnutí lepidla a urychlí + usnadní práci... pokud člověk dělá například nějaký záhyb kde je látka vypnutá tak stačí sepnout kolíčkama a pomoct lepidlu s tuhnutím horkým vzduchem.

Za tu dobu co už na tom pracuju bych asi v případě podobné operace volil aspoň na stropnici pružnější látku z důvodu množství záhybů a i když to tak nevypadá tak je docela hodně členitá hlavně nad předníma sedačkama u stínítek a osvětlení. S barvou a strukturou látky sem ale nadmíru spokojený.

Ještě k tomu lepení záhybů... např. u Bsloupku nahoře kde je sloupek jakoby rozšířený je potřeba látku před lepením nastřihnout v tom místě kde je ten ohyb... zmírní to pnutí látky a půjde to líp přilepit stříhat opatrně a je potřeba si uvědomit kam se střihnout může a kam ne aby to případně nebylo vidět

Sloupky a všeobecně větší plochy je lepší lepit po částech tzn. natřít třeba plochu 10x20cm a nalepit nahřát nechat půl minutky a lepit dál. Člověk tím předejde místům kde na lepidlo zapomene. A taky lepit od středu do stran a záhybů

Pokud se někde najdou místa bez lepidla nebo kde se to neslepilo tak vzít injekční stříkačku (otázka 20kč v lékárně i s jehlama) a podlepit to (chemopren rozhodně naředit... já naředil na podlepování asi 1ku1,5-2 s ředidlem)

Když tak doplním další postřehy pozděj až si povzpomínám
nahoru

AK senior
AK senior


Registrace: 1.12. 2007
Příspěvků: 1634 | Témat: 95

17.10 2015 15:33


Pekny, taky se chystam neco podobnyho udelat na svem coupe..Jakou latku by jsi doporucil?Taky budu calounit na cernou, premyslim o te tvoji co jsou pouzil, ale zase nechci mit stropnici jeden material a sloupy druhy material...Nejradsi to udelat vse z jednoho matrose,aby to pusobilo kvalitnim dojmem. Taky premyslim o nahrazce alcantary....
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 21.12. 2011
Příspěvků: 185 | Témat: 16

17.10 2015 16:33


fobik: mám stropnici a sloupky potažený stejnou látkou kterou budu pozděj dělat i tapeci takže všechno bude sladěný doporučil bych ti vybrat si ze vzorníku u čalouníka podle toho která ti bude nejvíc vyhovovat... ideálně aby byla trochu pružná
nahoru

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma Zaslat odpověď
Možná podobná témata
Nejčastější tagy na fóru (řazeno abecedně)
[vyřešeno] 1.2tdi 1.4i 1.6 1.6td 1.8 1.8t 1.9tdi 100 2.0fsi 2.0tdi 2.0tfsi 2.2t 2.5tdi 2.7t 2.7tdi 2.8 3.0tdi 3.3tdi 4.2 4.2tdi 4b 4f 80 8e 8l 8p a2 a3 a3 8p a4 a5 a6 a6 4f a7 a8 abs aditiva afs airbag ak certifikace ak eshop ak garáž ak karta ak kšiltovka ak servis ak svp ak vlajka ak znak alarm allegro allroad alternátor alu kola ami antiradar anténa asr audi audiklub audio autobaterie automat automaticka prevodovka autopotahy autorádio b2 b3 b4 b5 b6 b7 b8 baterie bezpečnostní šrouby bioethanol biturbo bixenon blacklist blikající kontrolky bliká žhavení blinkry blow off blow-off ventil bluetooth bmk bns bose bov brake fault brzdová kapalina brzdové světlo brzdy budíky bílý dým c3 c4 c5 c6 c7 cabrio canbus cd changer centrální zamykání changer chcípá chip chiptuning chladič chladící kapalina chladící systém chorus chrom chyba climatronic cng coming home comming home common-rail concert cukání cívka d1s d2 d2r d2s daylight demontáž denní svícení destičky dešťový senzor diagnostika diferenciál displej dobíjení dpf drl dsg dvb-t dvd dveře dx dálkové ovládání e85 ecu eds egr elektrická okna elektrika elektromobil elsa emise epc esp et ethanol facelift filtr filtr pevných částic fis fsi fólie g71 geometrie gps gufera h1 h4 h7 hagusy haldex hallův snímač halogen handsfree headup hid hodiny homelink hučení hydroměnič hydroštel imobilizér insp intercooler ipad iphone ipod iso isofix jak na to k-jetronic kabel kamera kapota karburátor kardan karoserie katalyzátor keyless klepání klepání motoru klika klima klimatizace klub klubová karta klínový řemen klíč kola kolísání otáček komfortni jednotka kompresor konektor kontrolka kontrolka airbagu kontrolka brzd kontrolka mazání kontrolka motoru kotouče kouřivost kufr kód rádia kůže lambda lambda sonda lampy leaving home led letní pneu lišty dveří ln2 log loketní opěrka low-range ložiska ložisko lpg manuál manžeta mapy maska maxidot mazání mlhovky mlžení oken mmi mmi 2g mmi 3g montáž motor mp3 mtm multifunkční volant multitronic měchy měrka oleje n75 napínací kladka napínák nastavení nastavení hodin navigace naviplus nefunguje nejede nestartuje netopí netáhne netěsnost nezávislé topení neřadí nouzový režim nádrž náklon světel náprava nárazník návod odblokování odtok odvzdušnění odvětrání klikové skříně oel okno olej olejnička olejová měrka olejová vana ostřikovač osvětlení osvětlení spz otáčkoměr otáčky palivoměr palivová soustava palivové čerpadlo palivový filtr palubní deska palubní pc parkovací brzda parkovací senzory parkovačky pd pdc phatnoise plnění plovák plynový pedál pneu podsvícení podtlak podvozek pojistka pojistky pojištění pomoc prosim popis pojistek posilovač počátek vstřiku pružiny pylový filtr párování klíče přehřívání přepínač světel přestavba převodovka příručka přístrojová deska q5 q7 quattro radar radio ramena redukce regulace turba relé blinkrů relé světel renovace disků repase repro rns rns-d rns-e rozvodový řemen rozvody rs4 rs6 ruční brzda rádiem řízené hodiny rádio s-line s-tronic s2 s3 s4 s6 s8 safe safe kód schéma sd karta sedačky senzor service servis servisní interval servo servo olej servotronic servořízení setrvačník seřízení hodin seřízení světel silentbloky sklo skryté menu snímač teploty spojka sportovní podvozek spotreba spotřeba spotřeba oleje spínací skříňka sraz ssp stahovačka start start-stop startování startér stk studený start stěrače střešní nosič střešní okno subwoofer svetla svody svolávací akce svítivost svíčky světla symboly symphony syčení sání síto sacího koše tachometr tažné zařízení tdi telefon tempomat teploměr teplota motoru teplotní snímač teplý start termostat teče servo olej tfsi tiptronic tlak tlak oleje tlak turba tlumiče topení torsen tpms trippling tt tuning turbo tuzing tv tuner táhlo tónování těsnění těsnění pod hlavou třetí brzdové světlo usb v8 vag vag chyby vačky vcds vdcs ventilakce ventilakcička ventilátor ventilátor chladiče vibrace vif vin vlnovec voda vodní pumpa volant volnoběh vrzání vstřik vstřikovací čerpadlo vstřikovače vstřiky vyhřívání vyhřívání okna vyhřívání sedaček vynechává vypíná vyčištění vzduchový filtr váha vzduchu víko ventilů výfuk výkon výměna vývěva větrák w12 wastegate webasto xcarlink xenon zadní stěrač zadní světla zamrzání zapalování zapojení zatékání zdvihátko ventilu zesilovač zimní pneu zpátečka zpětné zrcátko zrcátka zrcátka-ovládání zrcátka-stmívání zrcátka-vyhřívání zrcátko ztráta oleje zvýšení výkonu základní nastavení zámek dveří zámek kufru zásuvka únik oleje čelní sklo čep černý kouř čerpadlo čeština čidlo oleje čidlo teploty čidlo teploty oleje čištění čištění trysek řazení řemen řemenice řídící jednotka řízení řízení motoru škrtící klapka škube šíbr žhavení žhavící svíčky žárovky

 
Přejít na:
AUDIKLUB.cz | AUDI KLUB - Vše co potřebujete vědět o vozech značky AUDI
Veškeré příspěvky vyjadřují názory a přesvědčení každého autora. Bez souhlasu autora je zakázáno příspěvky a články šířit, kopírovat nebo jinak zveřejňovat.
K odběru novinek použijte dle libosti: RSS 0.91 - 0.92 - 2.0 nebo Atom.
© 2006 - 2018 Audiklub.cz / Kontakt: Soukromá zpráva nebo email