Jste anonymní uživatel! Přihlásit se nebo Registrovat, Dnes je čtvrtek, 28 března 2024
Celkem je zde 260 lidí (7 přihlášených)
Nyní online
Přihlásit se /Registrovat
Přezdívka:
Heslo:
Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Opište kód::

Informace o serveru
Nejnovější: Wejdík
Uživatelů dnes: 0
Uživatelů včera: 0
Uživatelů celkem: 48 388
Online návštěvníků
Návštěvníků: 253
Uživatelů: 7
Celkem: 260

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
AK nováček
AK nováček


Registrace: 16.8. 2014
Příspěvků: 17 | Témat: 5

19.01 2015 19:59


Zdravim,
cca posledni tyden se mi stava, ze pokud zaradim zpatecku, ozve se dlouhy cca 5 sek. ton a dale je mereni priblizeni vypnuto. Stava se mi to vetsinou, tak 4x z 5 couvani, nekdy senzory funguji tak jako drive.

Na tomto foru, jsem se dozvedel, ze to zpusobi pravdepodobne vadny senzor. Mam ross-tech HEX+CAN kabel (+VCDS 12.12.0), bezne s nim ctu jednotky (engine, instruments...). Tak jsem se chtel podivat na senzor, ktery je vadny. Bohuzel ale jakykoliv pokus o pripojeni na "76-Park assist" VCDS nahlasi "No response from controller" a nemohu vycist nic o senzorech.

Zkusil jsem ocistit cidla lihem, ale nepomohlo. Podarilo se mi dostat po sundani mensiho spodniho krytu na pravem boku a protahnout ruku k senzoru nejvice vpravo a trochu zacloumat s konektorem a s celym svazkem dratu vedoucich do vsech senzoru a stale nic.

Je mi jasne, ze sundani zadniho narazniku je pomalu rozebrat pul auta, a tak se chci zeptat, zda-li neexistuje nejaky zpusob, jak senzory otestovat popr. zjistit, co je spatne?

Diky
nahoru

sponzor





19.01 2015 19:59


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 26.4. 2011
Příspěvků: 364 | Témat: 40

19.01 2015 20:23


Ahoj,
já jsem testoval tak,že jsem dal zpátečku a šel k senzorům s nějakou úzkou trubkou cca 1m dlouhou a přiložil jsem ji postupně ke všem senzorům a samozřejmě k uchu a pokud uslyšíš pulzování (Takové lupání)tak by měl být senzor v pohodě a pokud neuslyšíš nic tak je špatný.Už jsem takhle vyměnil dva senzory na mé A6.Zkus a uvidíš.
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 13.3. 2014
Příspěvků: 65 | Témat: 13

19.01 2015 22:16


Staci kdyz zapnes klicek DAS* zpatecku a lehce sahnes na senzor, do prstu ucitis takove jemne pulsy. Pokud ne, tak je senzor k.o.
nahoru

AK nováček
AK nováček


Registrace: 16.8. 2014
Příspěvků: 17 | Témat: 5

19.01 2015 22:27


Diky za odpoved! Tak jsem senzory poslechl a da se to i bez roury, 3 senzory vydavali praskajici zvuk ale na levem boku ne. Nastesti je to jediny senzor, ktery je relativne dobre pristupny bez jedineho rozebirani, jak je vyrez na vyfuk, tak tudy se da protahnout ruka. Podarilo se mi senzor i vyndat, a vsiml jsem si ze kdyz jsem s nim vyklal v tom narazniku, nebo kdyz jsem na nej ruzne mackal kdyz byl venku, tak obcas zacal fungovat.

Na docasnou opravu jsem pouzil par s stahovacich pasku a jemne jsem uvazal telo senzoru tak, aby byl jakoby "nakrouceny" do strany.

Senzor je typu 7H0919275A, je mi jasne, ze original bude stat majlant, a tak nevis, kde by se dala sehnat nahrada (na ebay jsem nasel, ale nevypadaji moc duveryhodne )?
nahoru

AK junior
AK junior

Muž
Registrace: 31.12. 2010
Příspěvků: 815 | Témat: 28

19.01 2015 23:10


Dukecz (19.01 2015 22:27) orig :
Diky za odpoved! Tak jsem senzory poslechl a da se to i bez roury, 3 senzory vydavali praskajici zvuk ale na levem boku ne. Nastesti je to jediny senzor, ktery je relativne dobre pristupny bez jedineho rozebirani, jak je vyrez na vyfuk, tak tudy se da protahnout ruka. Podarilo se mi senzor i vyndat, a vsiml jsem si ze kdyz jsem s nim vyklal v tom narazniku, nebo kdyz jsem na nej ruzne mackal kdyz byl venku, tak obcas zacal fungovat.

Na docasnou opravu jsem pouzil par s stahovacich pasku a jemne jsem uvazal telo senzoru tak, aby byl jakoby "nakrouceny" do strany.

Senzor je typu 7H0919275A, je mi jasne, ze original bude stat majlant, a tak nevis, kde by se dala sehnat nahrada (na ebay jsem nasel, ale nevypadaji moc duveryhodne )?

Možná bych měl doma starší origo, kdybys měl zájem...
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 26.4. 2011
Příspěvků: 364 | Témat: 40

20.01 2015 7:13


Bral jsem z Bazoše a funguje bez problémů kupoval jsem dva a vypadají jak origo a cena je dobrá.Odkaz
audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 17.3. 2015
Příspěvků: 58 | Témat: 8

11.05 2015 22:14


Chlapi, jakym zpusobem lze senzor vyndat? Predpokladam, ze je nejakym zpusobem "navcaknuty", ale netusim jak..
nahoru

AK allstar
AK allstar

Muž
Registrace: 30.12. 2010
Příspěvků: 14646 | Témat: 52

11.05 2015 22:19


Přední střed? Nebo krajní se všema zadníma ty jsou stejný?
Ty přední středový by měly mít tuším bajonet otočit a vyndat směrem dozadu bez sundanýho nárazníku to nejde a ty krajní a zadní jsou jen nacvaknutý do držáku který má dvě packy ty stačí roztáhnout do stran a jde to ven.Zadní nárazník netřeba sundavat dá se to z pod auta vyndat.
nahoru

sponzor





11.05 2015 22:19


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 17.3. 2015
Příspěvků: 58 | Témat: 8

11.05 2015 22:25


áček (11.05 2015 22:19) orig :
Přední střed? Nebo krajní se všema zadníma ty jsou stejný?
Ty přední středový by měly mít tuším bajonet otočit a vyndat směrem dozadu bez sundanýho nárazníku to nejde a ty krajní a zadní jsou jen nacvaknutý do držáku který má dvě packy ty stačí roztáhnout do stran a jde to ven.Zadní nárazník netřeba sundavat dá se to z pod auta vyndat.


Mam zrejmne spatny Pravy stredni vzadu. Jak ho mam vytahnout netusim, tak tak na nej dostanu rukou.. A sundavat naraznik, to abych si vzal na tyden volno
nahoru

AK allstar
AK allstar

Muž
Registrace: 30.12. 2010
Příspěvků: 14646 | Témat: 52

11.05 2015 22:32


Jde to je to nejjednodušší a nejrychlejší způsob.
Odkud jseš? Pokud poblíž Liberce tak se stav ti to vyoperuju na počkání.
nahoru

AK nováček
AK nováček


Registrace: 16.8. 2014
Příspěvků: 17 | Témat: 5

11.05 2015 22:34


Co jsem menil ja, tak u zadnich jsou dve packy proti sobe a ty staci lehce roztahnout.

Me se podarilo bez sundavani narazniku dostat pouze k levemu tou skvirou u vejfuku, ale k ostatnim ani nahodou.
nahoru

AK allstar
AK allstar

Muž
Registrace: 30.12. 2010
Příspěvků: 14646 | Témat: 52

11.05 2015 22:36


Dukecz:
Dá se dostat na všechny stačí povolit ty držáky vejfuku a hned tam je místa dost a to mám velký tlapy
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 17.3. 2015
Příspěvků: 58 | Témat: 8

11.05 2015 22:40


Bohuzel, jsem z okoli Usti nad Orlici. Kazdopadne pokud rikas, ze staci povolit drzaky vyfuku a pote se tam lze dostat, vyzkousim. Mas nejaky tip ci zkusenost s novyma senzorama?
nahoru

AK allstar
AK allstar

Muž
Registrace: 30.12. 2010
Příspěvků: 14646 | Témat: 52

11.05 2015 22:49


Napiš členovi A8S8 ten je mívá skladem cca 500kč/ks origo čidla jsou zaměnitelná ještě za jedny jiný.Liší se úhlem konektoru oba dva druhy tam jdou.
Origo tam jsou 7H0 919 275D a jdou tam 7H0 919 275C
Jen pro zajímavost na obrázku ty krajní jsou s D a ty středový jsou s C oboje tam pasují a je jedno zda na střed nebo na kraj
audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 17.3. 2015
Příspěvků: 58 | Témat: 8

11.05 2015 22:55


áček (11.05 2015 22:49) orig :
Napiš členovi A8S8 ten je mívá skladem cca 500kč/ks origo čidla jsou zaměnitelná ještě za jedny jiný.Liší se úhlem konektoru oba dva druhy tam jdou.
Origo tam jsou 7H0 919 275D a jdou tam 7H0 919 275C
Jen pro zajímavost na obrázku ty krajní jsou s D a ty středový jsou s C oboje tam pasují a je jedno zda na střed nebo na kraj
audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému


To je servis! Mockrat diky! Kazdopadne jeste si lamu hlavu s barvou sensoru, jelikoz mam svetle modrou metalizu. Asi si skusim nechat namichat dle typu barvy a pak to na to hodim, nebo je nejake jine reseni?
nahoru

AK allstar
AK allstar

Muž
Registrace: 30.12. 2010
Příspěvků: 14646 | Témat: 52

11.05 2015 23:00


Nanést tenkou vrstvu na to stačí nechat namíchat sprej a přeláknout čirým lakem.Nepřehánět to s tloušťkou laku čím větší tím horší funkce čidla.
Uděláš díru do kartonu od krabice vsuneš do ní čidlo a necháš koukat jen tu plochu čidla co budeš lakovat a foukneš to necháš zaschnout a je to.
nahoru

sponzor





11.05 2015 23:00


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 17.3. 2015
Příspěvků: 58 | Témat: 8

11.05 2015 23:08


jeste jednou diky, az poresim, DAM* vedet
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 17.3. 2015
Příspěvků: 58 | Témat: 8

29.06 2015 9:24


Tak vyreseno, cidlo jsem koupil za 500 dle doporuceni, k tomu jsem si v Audi koupil origo barvu+lak (350,-), opatrne to natrel, prelakoval a v servise si to nechal vymenit. Opravdu se mi nechtelo rozebirat pul auta. Rekli si za tu vymenu tusim cca 1200,-.
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 4.4. 2015
Příspěvků: 30 | Témat: 2

15.05 2016 9:54


Take se podelim s opravou parkovaciho asistenta.
Dle VCDS jsem mel spatne jedno cidlo. Koupill jsem si ho nechal nastrikat (plnic, barva, lak)
Dal jsem ho do narazniku a uz jsem nemel cca 3 sekundovy ton. Ale staly ton v kuse...
Nokenec jsem to cidlo oskrabal ,obrousil a vratil zpet. Vse zacalo fungovat jak ma.
Tzn mel jsem velkou vrstvu barvy nebo plnice na cidle..
Nechal jsem ho podruhe nastrikat s mensi vyrstvou a vse funguje jak ma..
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 21.2. 2015
Příspěvků: 1326 | Témat: 58

18.10 2016 8:47


áček (11.05 2015 22:36) orig :
Dukecz:
Dá se dostat na všechny stačí povolit ty držáky vejfuku a hned tam je místa dost a to mám velký tlapy


Dneska jsem obejdnal čidlo, stříknu to a naláknu a pak jsem zvědavej, jak tam ty ruce nacpu. Když jsem zkoušel vyndat to původní (zadek prostřední), tak se to moc nedařilo, ale asi nevím, jak správně naložit s pacičkama Nevím jak vypadaj a tak nevím jak roztahovat a kam tahat. Čidlo jde dovnitř chápu a packy roztáhnout od čídla?
nahoru

AK allstar
AK allstar

Muž
Registrace: 30.12. 2010
Příspěvků: 14646 | Témat: 52

18.10 2016 19:45


No trosku roztahnout packy a kdyz budes rozpojovat konektor tak ho neprv zatlac jako by si ho zacvakaval a tim uvolnis pojistku ktera drzi za zobacek a jen ji zmacknes a konektor jde rozpojit. Jinak ve vetsine pripadu dochazi k ulomeni aretace. S lakovanim bacha musi to bejt co nejtensi vrstva jinak to cidlo bude hur snimat.Tak pokud mozno jen lehce zaprasit barvou.
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 21.2. 2015
Příspěvků: 1326 | Témat: 58

18.10 2016 19:56


Zkusím se s tím nějak poprat, doufám že to půjde ven, nárazník dolu nedávám
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 26.3. 2013
Příspěvků: 7 | Témat: 1

20.10 2016 10:49


neměl by někdo pakrovací senzor? Klidně vemu i dva jeden mi blbne a kupovat nový org ne mi 2x nechce , už to mám jednou za sebou...
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 21.2. 2015
Příspěvků: 1326 | Témat: 58

nahoru

sponzor





20.10 2016 17:19


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK allstar
AK allstar

Muž
Registrace: 30.12. 2010
Příspěvků: 14646 | Témat: 52

20.10 2016 22:52


Fan1s: Prej neni to cina! Taky jsem objednal z ciny a jsou naprosto stejny vcetne cisla dilu a ostatnich detailu jako origo. A vyjdou mnohem levneji. Tihle prekupnici je nakupujou ve velkym a rejzujou na tom.
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 21.2. 2015
Příspěvků: 1326 | Témat: 58

21.10 2016 9:18


áček (20.10 2016 22:52) orig :
Fan1s: Prej neni to cina! Taky jsem objednal z ciny a jsou naprosto stejny vcetne cisla dilu a ostatnich detailu jako origo. A vyjdou mnohem levneji. Tihle prekupnici je nakupujou ve velkym a rejzujou na tom.


Tak někdo toho borce doporučoval, tak jsem to pokupil..
nahoru

AK allstar
AK allstar

Muž
Registrace: 30.12. 2010
Příspěvků: 14646 | Témat: 52

21.10 2016 10:28


Fan1s: Ja je koupil rovnou z ciny a fungujou za ty prachy co to vyslo neni co resit.
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 21.2. 2015
Příspěvků: 1326 | Témat: 58

04.11 2016 17:07


fichtlmen (29.06 2015 9:24) orig :
Tak vyreseno, cidlo jsem koupil za 500 dle doporuceni, k tomu jsem si v Audi koupil origo barvu+lak (350,-), opatrne to natrel, prelakoval a v servise si to nechal vymenit. Opravdu se mi nechtelo rozebirat pul auta. Rekli si za tu vymenu tusim cca 1200,-.


Ve který audi jsi kupoval origo barvu + lak za 350,- ? Dneska jsem tam byl, potřebuju dát do barvy jedno čidlo a chtěli za opravnou tužku 390,- za trochu barvy ve spreji 790,- ..

Potřebuju stříknout do stříbrný metalízy jedno čidlo a osm kilo se mi za to dávat nechce
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 17.3. 2015
Příspěvků: 58 | Témat: 8

04.11 2016 17:42


Fan1s (04.11 2016 17:07) orig :


Ve který audi jsi kupoval origo barvu + lak za 350,- ? Dneska jsem tam byl, potřebuju dát do barvy jedno čidlo a chtěli za opravnou tužku 390,- za trochu barvy ve spreji 790,- ..

Potřebuju stříknout do stříbrný metalízy jedno čidlo a osm kilo se mi za to dávat nechce


Kupoval jsem to v HK, Autocentrum Barth, je to jakoby opravna tuzka + lak. Dve lahvicky se steteckem, vypada to jak lak na nehty. Cena 350,-.

Objednal jsem to telefonem a pak se tam pro to stavil.
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 21.2. 2015
Příspěvků: 1326 | Témat: 58

04.11 2016 21:16


Tam jsem přesně dneska byl Takže jsi to dělal tím "lakem na nehty" jo? Vypadá to hezky? Já měl strach abych to neměl nějaký hnusný, sprej je sprej. Kdyžtak to koupím taky
nahoru

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma Zaslat odpověď Pomohl vám tento příspěvek? Poděkujte autorovi
Možná podobná témata
Nejčastější tagy na fóru (řazeno abecedně)
[vyřešeno] 1.2tdi 1.4i 1.6 1.6td 1.8 1.8t 1.9tdi 100 2.0fsi 2.0tdi 2.0tfsi 2.2t 2.5tdi 2.7t 2.7tdi 2.8 3.0tdi 3.3tdi 4.2 4.2tdi 4b 4f 80 8e 8l 8p a2 a3 a3 8p a4 a5 a6 a6 4f a7 a8 abs aditiva afs airbag ak certifikace ak eshop ak garáž ak karta ak kšiltovka ak servis ak svp ak vlajka ak znak alarm allegro allroad alternátor alu kola ami antiradar anténa asr audi audiklub audio autobaterie automat automaticka prevodovka autopotahy autorádio b2 b3 b4 b5 b6 b7 b8 baterie bezpečnostní šrouby bioethanol biturbo bixenon blacklist blikající kontrolky bliká žhavení blinkry blow off blow-off ventil bluetooth bmk bns bose bov brake fault brzdová kapalina brzdové světlo brzdy budíky bílý dým c3 c4 c5 c6 c7 cabrio canbus cd changer centrální zamykání changer chcípá chip chiptuning chladič chladící kapalina chladící systém chorus chrom chyba climatronic cng coming home comming home common-rail concert cukání cívka d1s d2 d2r d2s daylight demontáž denní svícení destičky dešťový senzor diagnostika diferenciál displej dobíjení dpf drl dsg dvb-t dvd dveře dx dálkové ovládání e85 ecu eds egr elektrická okna elektrika elektromobil elsa emise epc esp et ethanol facelift filtr filtr pevných částic fis fsi fólie g71 geometrie gps gufera h1 h4 h7 hagusy haldex hallův snímač halogen handsfree headup hid hodiny homelink hučení hydroměnič hydroštel imobilizér insp intercooler ipad iphone ipod iso isofix jak na to k-jetronic kabel kamera kapota karburátor kardan karoserie katalyzátor keyless klepání klepání motoru klika klima klimatizace klub klubová karta klínový řemen klíč kola kolísání otáček komfortni jednotka kompresor konektor kontrolka kontrolka airbagu kontrolka brzd kontrolka mazání kontrolka motoru kotouče kouřivost kufr kód rádia kůže lambda lambda sonda lampy leaving home led letní pneu lišty dveří ln2 log loketní opěrka low-range ložiska ložisko lpg manuál manžeta mapy maska maxidot mazání mlhovky mlžení oken mmi mmi 2g mmi 3g montáž motor mp3 mtm multifunkční volant multitronic měchy měrka oleje n75 napínací kladka napínák nastavení nastavení hodin navigace naviplus nefunguje nejede nestartuje netopí netáhne netěsnost nezávislé topení neřadí nouzový režim nádrž náklon světel náprava nárazník návod odblokování odtok odvzdušnění odvětrání klikové skříně oel okno olej olejnička olejová měrka olejová vana ostřikovač osvětlení osvětlení spz otáčkoměr otáčky palivoměr palivová soustava palivové čerpadlo palivový filtr palubní deska palubní pc parkovací brzda parkovací senzory parkovačky pd pdc phatnoise plnění plovák plynový pedál pneu podsvícení podtlak podvozek pojistka pojistky pojištění pomoc prosim popis pojistek posilovač počátek vstřiku pružiny pylový filtr párování klíče přehřívání přepínač světel přestavba převodovka příručka přístrojová deska q5 q7 quattro radar radio ramena redukce regulace turba relé blinkrů relé světel renovace disků repase repro rns rns-d rns-e rozvodový řemen rozvody rs4 rs6 ruční brzda rádiem řízené hodiny rádio s-line s-tronic s2 s3 s4 s6 s8 safe safe kód schéma sd karta sedačky senzor service servis servisní interval servo servo olej servotronic servořízení setrvačník seřízení hodin seřízení světel silentbloky sklo skryté menu snímač teploty spojka sportovní podvozek spotreba spotřeba spotřeba oleje spínací skříňka sraz ssp stahovačka start start-stop startování startér stk studený start stěrače střešní nosič střešní okno subwoofer svetla svody svolávací akce svítivost svíčky světla symboly symphony syčení sání síto sacího koše tachometr tažné zařízení tdi telefon tempomat teploměr teplota motoru teplotní snímač teplý start termostat teče servo olej tfsi tiptronic tlak tlak oleje tlak turba tlumiče topení torsen tpms trippling tt tuning turbo tuzing tv tuner táhlo tónování těsnění těsnění pod hlavou třetí brzdové světlo usb v8 vag vag chyby vačky vcds vdcs ventilakce ventilakcička ventilátor ventilátor chladiče vibrace vif vin vlnovec voda vodní pumpa volant volnoběh vrzání vstřik vstřikovací čerpadlo vstřikovače vstřiky vyhřívání vyhřívání okna vyhřívání sedaček vynechává vypíná vyčištění vzduchový filtr váha vzduchu víko ventilů výfuk výkon výměna vývěva větrák w12 wastegate webasto xcarlink xenon zadní stěrač zadní světla zamrzání zapalování zapojení zatékání zdvihátko ventilu zesilovač zimní pneu zpátečka zpětné zrcátko zrcátka zrcátka-ovládání zrcátka-stmívání zrcátka-vyhřívání zrcátko ztráta oleje zvýšení výkonu základní nastavení zámek dveří zámek kufru zásuvka únik oleje čelní sklo čep černý kouř čerpadlo čeština čidlo oleje čidlo teploty čidlo teploty oleje čištění čištění trysek řazení řemen řemenice řídící jednotka řízení řízení motoru škrtící klapka škube šíbr žhavení žhavící svíčky žárovky

 
Přejít na:
AUDIKLUB.cz | AUDI KLUB - Vše co potřebujete vědět o vozech značky AUDI
Veškeré příspěvky vyjadřují názory a přesvědčení každého autora. Bez souhlasu autora je zakázáno příspěvky a články šířit, kopírovat nebo jinak zveřejňovat.
K odběru novinek použijte dle libosti: RSS 0.91 - 0.92 - 2.0 nebo Atom.
© 2006 - 2018 Audiklub.cz / Kontakt: Soukromá zpráva nebo email