Jste anonymní uživatel! Přihlásit se nebo Registrovat, Dnes je čtvrtek, 28 března 2024
Celkem je zde 327 lidí (5 přihlášených)
Nyní online
Přihlásit se /Registrovat
Přezdívka:
Heslo:
Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Opište kód::

Informace o serveru
Nejnovější: marbro88
Uživatelů dnes: 1
Uživatelů včera: 0
Uživatelů celkem: 48 389
Online návštěvníků
Návštěvníků: 322
Uživatelů: 5
Celkem: 327

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
téma: Tažné v TP
AK junior
AK junior

Muž
Registrace: 10.11. 2010
Příspěvků: 763 | Témat: 33

13.04 2014 8:49


Ahoj,

studoval jsem svůj techničák k autu a v poznámkách nakonci dole jsem narazil na odstavec o tažném zařízení (na autě žádné nemám).
"Vozidlo může být dodáno s mimořádnou výbavou jako např. tažné zařízení s odnímatelnou koulí ISO 50 Westfalia typ 305 170...."

Mohu tedy sehnat starší popř. nové tažné tohoto typu, namontovat a vesele jezdit jako by tam bylo celou dobu?
nahoru

sponzor





13.04 2014 8:49


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK batole
AK batole


Registrace: 27.10. 2010
Příspěvků: 277 | Témat: 5

13.04 2014 8:58


Toto jsou uvedene jen verze vozidla, tazne musi byt zapsano zvlast v TP v prislusne kolonce.
nahoru

AK junior
AK junior

Muž
Registrace: 10.11. 2010
Příspěvků: 763 | Témat: 33

13.04 2014 9:00


To by bylo napsano taky dole nebo je někde nějaký řádek o tažném, který jsem přehlédl?
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 14.2. 2014
Příspěvků: 219 | Témat: 16

13.04 2014 9:35


Najdi si kolonku kde je "tažné zařízení" a buď je ano nebo ne. Jednoduchý. A pokud by bylo ano, klasicky se k tomu píše i typ koule. To znamená, že tam třeba můžeš mít "Tažné zařízení: Ano - A50X".
nahoru

AK junior
AK junior

Muž
Registrace: 10.11. 2010
Příspěvků: 763 | Témat: 33

13.04 2014 9:52


Je tam spojovací zařízení, to bude asi ono. Ale tam nic nepsáno není, takže smůla.
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 14.3. 2012
Příspěvků: 441 | Témat: 29

13.04 2014 10:29


Ale pokud chceš tažné, tak stačí sehnat ze stejného auta origo tažné se štítkem - namontuješ, zajedeš na STK* kde dostaneš papír o tom, že máš na autě tažné, které není v TP, pak zajedeš na dopravku a tam ti tažné na základě toho papíru zapíšou. Celé mě to stálo 150 Kč (100Kč STK* a 50Kč zapsání na dopravce).
Ale je opravdu důležité aby to tažné bylo origo se štítkem, na netu se dá najít tabulka všechny vozidel a jaká jsou na ně v ČR schválená tažná zařízení - najdeš si svoje auto a pokud údaje sedí s údaji na štítku, pak není problém
nahoru

AK junior
AK junior

Muž
Registrace: 10.11. 2010
Příspěvků: 763 | Témat: 33

13.04 2014 10:30


kremex:
....

Pokud bych chtěl použitý, tak mi na úřadě řekli, že musím přinést nějaký papír o odhlášení tažného z původního auta.
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 14.3. 2012
Příspěvků: 441 | Témat: 29

13.04 2014 10:34


Jo, s tímhle mě taky někdo strašil, ale jak jsem psal, neměl jsem od tažného žádný papír a v pohodě...
Teoreticky- jak můžou na úřadě vědět že to tažný je použitý? Tam už se na auto nedívaj, od toho musíš na STK*, kde ti zkontrolujou že tažné je namontované v pořádku a zapíšou jeho typ (údaje ze štítku).
nahoru

sponzor





13.04 2014 10:34


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 19.11. 2006
Příspěvků: 1930 | Témat: 10

13.04 2014 12:06


kremex:
Jo, s tímhle mě taky někdo strašil, ale jak jsem psal, neměl jsem od tažného žádný papír a v pohodě...
Teoreticky- jak můžou na úřadě vědět že to tažný je použitý? Tam už se na auto nedívaj, od toho musíš na STK*, kde ti zkontrolujou že tažné je namontované v pořádku a zapíšou jeho typ (údaje ze štítku).


Jestli je nový nebo ne, poznají v celku jednoduše - k novýmu je typový list Takže pak nemusíš na STK*.
nahoru

AK allstar
AK allstar

Muž
Registrace: 30.12. 2010
Příspěvků: 14646 | Témat: 52

13.04 2014 12:53


Xoník:
Tak to se pleteš pokud koupíš nový tažný a necháš si ho namontovat u prodejce který má na to oprávnění pro montáž tak na STK* nemusíš ale pokud si ho namontuješ sám tak ano technik STK* ti to zkontroluje a do typovýho listu ti potvrdí správnou montáž a pak to teprv jdeš zapsat na DI.
A takto vypadá dodatečný zápis TZ


Náhled, klikni pro zvětšení.


Uploaded with ImageShack.us
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 19.11. 2006
Příspěvků: 1930 | Témat: 10

13.04 2014 13:19


áček:
Xoník:
Tak to se pleteš pokud koupíš nový tažný a necháš si ho namontovat u prodejce který má na to oprávnění pro montáž tak na STK* nemusíš ale pokud si ho namontuješ sám tak ano technik STK* ti to zkontroluje a do typovýho listu ti potvrdí správnou montáž a pak to teprv jdeš zapsat na DI.
A takto vypadá dodatečný zápis TZ


Náhled, klikni pro zvětšení.


Uploaded with ImageShack.us


Nepletu, jen jsi mě špatně pochopil - pokud se chci vyhnout STK*, tak musím mít typový list. Jinak je to skoro jak píšeš, razítko do typového listu stačí od normálního servisu, v praxi na dopravce není prostor zkoumat jestli daný servis má a nebo nemá oprávnění od výrobce. A pokud použiješ správný typ, tak v techničáku není číslo jako na obrázku, ale jen ax 50...
nahoru

AK allstar
AK allstar

Muž
Registrace: 30.12. 2010
Příspěvků: 14646 | Témat: 52

13.04 2014 13:31


Ano to je podle typu tažnýho v TP od OII mám taky dodatečnou montáž a zapsáno A50-X
A to z obrázku mám na A4
nahoru

AK batole
AK batole


Registrace: 21.10. 2013
Příspěvků: 174 | Témat: 8

13.04 2014 22:51


já koupil origo tažný a v okopírovaným TP kde je odhláška tažnýho, je i číslo tažnýho. Prý to nebývá často, ale záleží na úředníkovi co tam napíše při dopisování.
Když jsem dopisoval 17" a octávku,tak mi tam napsal i číslo disku, název disku, výrobce disku. Na jiných úřadech píšou jen rozměry gum a disku.
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 19.11. 2006
Příspěvků: 1930 | Témat: 10

14.04 2014 11:18


biimbo:
já koupil origo tažný a v okopírovaným TP kde je odhláška tažnýho, je i číslo tažnýho. Prý to nebývá často, ale záleží na úředníkovi co tam napíše při dopisování.
Když jsem dopisoval 17" a octávku,tak mi tam napsal i číslo disku, název disku, výrobce disku. Na jiných úřadech píšou jen rozměry gum a disku.


Moje zkušenost teda zatím byla fakt vždy taková, že pakliže se jednalo o věc již vypsanou v poznámce TP a tedy schválenou pro daný vůz, zapsalo se pouze že je namontováno, bez čísla. Naopak když nebyla, tak i s číslem. U kol teda vždy jen ten konkrétní výrobek, pakliže byl to byl aftermarket, protože obecně povolený rozměry jsou již vypsaný v TP. Jak je to třeba s rozšířením rozměrů při schválení přímo automobilkou nebo dovozcem (aby se tedy zapsal rozměr obecně), to nemám zkušenost, ale to už je offtopic.

Ale u toho tažného řešíme blbosti, tam je důležitý jestli to je nebo není zapsaný.
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 19.2. 2012
Příspěvků: 16 | Témat: 0

12.05 2015 19:29


Zdravím,
předem se omlouvám že to sem píšu ale nevím kam jinam bych to dal a nikde jsem nenašel téma.
Potřeboval bych klíček zámku na tažné :-/ mám ho od kámoše který zrušil svoji ratolest a dostal jsem od něj tažné jenže nikdy nenašel klíče a neřešil to. Já kdybych podstoupil ouředničinky tak tu kouli chci sundavat nechci s ní pořád jezdit. V audi mi řekli že musím přijet s autem ale když jsem je přesvědčil o skutečnosti tak i když podle VINka a čísla klíčku koukli do své magické koule tak mě poslali do pr.. že to není původní a že nemám nárok. Potřeboval bych jen jestli nemá někdo
tažné s klíčkem číslo 133
jsem ochoten dát i odměnu když si necháte u výrobce vystavit duplikáty . Popřípadě jestli někdo nemá nějaký přebytečný. Byl bych vděčný.
Díky
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 24.3. 2014
Příspěvků: 15 | Témat: 4

14.06 2019 12:04


Ahoj,když si pořídím starší tažné se štítkem ale bez typového listu.jak ho zapsat do TP? Kontrola na STK* je jasná.. Volal jsem na 2 úřady a najednom potřebují typový list nebo velký TP auta kde bylo namontovaný(nikdo mi s tažným asi techničák nepošle).Na úřadě v jiným městě jim zase stačí když to potvrdí na tk technik s nějakým oprávněním "K" nebo co. Nebo máte někdo sundavací tažné na C5 Sedan Q s typovým listem??
nahoru

sponzor





14.06 2019 12:04


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK fanda
AK fanda

Muž
Registrace: 19.4. 2014
Příspěvků: 5146 | Témat: 33

14.06 2019 12:15


já to dělal takhle sehnal jsem tažné opsal z něho výrobní udaje
namontoval zapojil zajel jsem za kámošem do servisu ten mi napsal že na moje auto bylo odborně montované tažné typu toho a toho zašel na úřad dal 50 kč a hotovo
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 24.3. 2014
Příspěvků: 15 | Témat: 4

14.06 2019 12:21


takže teda stačí nechat namontovat a pak zkontrolovat na technický? u nás na úřadě mi právě řekli že musí mít ten typový list nebo techničák kde bylo zapsaný a nechce se mi kupovat tažný,nechat ho namontovat aby mi ho pak nezapsali
nahoru

AK fanda
AK fanda

Muž
Registrace: 19.4. 2014
Příspěvků: 5146 | Témat: 33

14.06 2019 12:29


Nevim jaky mate vy urady
Ale me stacil jenom papir ze servisu ze to bylo montovane v servisu tohle tazne na tohle auto a sel na urad za 59 kc napsali zadna technicka atd
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 24.3. 2014
Příspěvků: 15 | Témat: 4

30.07 2019 17:22


Tak info pro někoho dalšího. Koupil jsem tažné bez typového listu(orig Westfalia sundavací),namontováno..,od tazak.cz vystaven pro jistotu duplikát typového listu za 200,- podle štítku na tažným, zkontrolovaná montáž na technický, A na úřadě mi ho bez problému zapsali i typový list potvrdili
nahoru

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma Zaslat odpověď Pomohl vám tento příspěvek? Poděkujte autorovi
Možná podobná témata
Nejčastější tagy na fóru (řazeno abecedně)
[vyřešeno] 1.2tdi 1.4i 1.6 1.6td 1.8 1.8t 1.9tdi 100 2.0fsi 2.0tdi 2.0tfsi 2.2t 2.5tdi 2.7t 2.7tdi 2.8 3.0tdi 3.3tdi 4.2 4.2tdi 4b 4f 80 8e 8l 8p a2 a3 a3 8p a4 a5 a6 a6 4f a7 a8 abs aditiva afs airbag ak certifikace ak eshop ak garáž ak karta ak kšiltovka ak servis ak svp ak vlajka ak znak alarm allegro allroad alternátor alu kola ami antiradar anténa asr audi audiklub audio autobaterie automat automaticka prevodovka autopotahy autorádio b2 b3 b4 b5 b6 b7 b8 baterie bezpečnostní šrouby bioethanol biturbo bixenon blacklist blikající kontrolky bliká žhavení blinkry blow off blow-off ventil bluetooth bmk bns bose bov brake fault brzdová kapalina brzdové světlo brzdy budíky bílý dým c3 c4 c5 c6 c7 cabrio canbus cd changer centrální zamykání changer chcípá chip chiptuning chladič chladící kapalina chladící systém chorus chrom chyba climatronic cng coming home comming home common-rail concert cukání cívka d1s d2 d2r d2s daylight demontáž denní svícení destičky dešťový senzor diagnostika diferenciál displej dobíjení dpf drl dsg dvb-t dvd dveře dx dálkové ovládání e85 ecu eds egr elektrická okna elektrika elektromobil elsa emise epc esp et ethanol facelift filtr filtr pevných částic fis fsi fólie g71 geometrie gps gufera h1 h4 h7 hagusy haldex hallův snímač halogen handsfree headup hid hodiny homelink hučení hydroměnič hydroštel imobilizér insp intercooler ipad iphone ipod iso isofix jak na to k-jetronic kabel kamera kapota karburátor kardan karoserie katalyzátor keyless klepání klepání motoru klika klima klimatizace klub klubová karta klínový řemen klíč kola kolísání otáček komfortni jednotka kompresor konektor kontrolka kontrolka airbagu kontrolka brzd kontrolka mazání kontrolka motoru kotouče kouřivost kufr kód rádia kůže lambda lambda sonda lampy leaving home led letní pneu lišty dveří ln2 log loketní opěrka low-range ložiska ložisko lpg manuál manžeta mapy maska maxidot mazání mlhovky mlžení oken mmi mmi 2g mmi 3g montáž motor mp3 mtm multifunkční volant multitronic měchy měrka oleje n75 napínací kladka napínák nastavení nastavení hodin navigace naviplus nefunguje nejede nestartuje netopí netáhne netěsnost nezávislé topení neřadí nouzový režim nádrž náklon světel náprava nárazník návod odblokování odtok odvzdušnění odvětrání klikové skříně oel okno olej olejnička olejová měrka olejová vana ostřikovač osvětlení osvětlení spz otáčkoměr otáčky palivoměr palivová soustava palivové čerpadlo palivový filtr palubní deska palubní pc parkovací brzda parkovací senzory parkovačky pd pdc phatnoise plnění plovák plynový pedál pneu podsvícení podtlak podvozek pojistka pojistky pojištění pomoc prosim popis pojistek posilovač počátek vstřiku pružiny pylový filtr párování klíče přehřívání přepínač světel přestavba převodovka příručka přístrojová deska q5 q7 quattro radar radio ramena redukce regulace turba relé blinkrů relé světel renovace disků repase repro rns rns-d rns-e rozvodový řemen rozvody rs4 rs6 ruční brzda rádiem řízené hodiny rádio s-line s-tronic s2 s3 s4 s6 s8 safe safe kód schéma sd karta sedačky senzor service servis servisní interval servo servo olej servotronic servořízení setrvačník seřízení hodin seřízení světel silentbloky sklo skryté menu snímač teploty spojka sportovní podvozek spotreba spotřeba spotřeba oleje spínací skříňka sraz ssp stahovačka start start-stop startování startér stk studený start stěrače střešní nosič střešní okno subwoofer svetla svody svolávací akce svítivost svíčky světla symboly symphony syčení sání síto sacího koše tachometr tažné zařízení tdi telefon tempomat teploměr teplota motoru teplotní snímač teplý start termostat teče servo olej tfsi tiptronic tlak tlak oleje tlak turba tlumiče topení torsen tpms trippling tt tuning turbo tuzing tv tuner táhlo tónování těsnění těsnění pod hlavou třetí brzdové světlo usb v8 vag vag chyby vačky vcds vdcs ventilakce ventilakcička ventilátor ventilátor chladiče vibrace vif vin vlnovec voda vodní pumpa volant volnoběh vrzání vstřik vstřikovací čerpadlo vstřikovače vstřiky vyhřívání vyhřívání okna vyhřívání sedaček vynechává vypíná vyčištění vzduchový filtr váha vzduchu víko ventilů výfuk výkon výměna vývěva větrák w12 wastegate webasto xcarlink xenon zadní stěrač zadní světla zamrzání zapalování zapojení zatékání zdvihátko ventilu zesilovač zimní pneu zpátečka zpětné zrcátko zrcátka zrcátka-ovládání zrcátka-stmívání zrcátka-vyhřívání zrcátko ztráta oleje zvýšení výkonu základní nastavení zámek dveří zámek kufru zásuvka únik oleje čelní sklo čep černý kouř čerpadlo čeština čidlo oleje čidlo teploty čidlo teploty oleje čištění čištění trysek řazení řemen řemenice řídící jednotka řízení řízení motoru škrtící klapka škube šíbr žhavení žhavící svíčky žárovky

 
Přejít na:
AUDIKLUB.cz | AUDI KLUB - Vše co potřebujete vědět o vozech značky AUDI
Veškeré příspěvky vyjadřují názory a přesvědčení každého autora. Bez souhlasu autora je zakázáno příspěvky a články šířit, kopírovat nebo jinak zveřejňovat.
K odběru novinek použijte dle libosti: RSS 0.91 - 0.92 - 2.0 nebo Atom.
© 2006 - 2018 Audiklub.cz / Kontakt: Soukromá zpráva nebo email