Jste anonymní uživatel! Přihlásit se nebo Registrovat, Dnes je neděle, 7 června 2026
Celkem je zde 13174 lidí (3 přihlášení)
Nyní online
Přihlásit se /Registrovat
Přezdívka:
Heslo:
Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Opište kód::

Informace o serveru
Nejnovější: DavidGreen060
Uživatelů dnes: 0
Uživatelů včera: 0
Uživatelů celkem: 49 669
Online návštěvníků
Návštěvníků: 13171
Uživatelů: 3
Celkem: 13174

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 13.4. 2010
Příspěvků: 42 | Témat: 4

14.07 2013 21:18


uz jsem z toho magor, hledal jsem po nekolik dni neco relevantniho o rozdilech mezi kapalinami G002 000, G004 000 a G004 000 M2 a zejmena pak, kterou vybrat do sveho mazla. sem tam slysim nejaky ten zvuk a ted jsem par dni pracoval na brzdach a tedy po delsi odstavce se ozyva hlasiteji a pekne se mi v nadrzce napenila, ale to prikladam k tomu, ze jsem dost tocil volantem pri vymene brzd.
no, co se tyka kapaliny, ktera je uvnitr, neni pod merou ba naopak jsem ji trochu odsal, ale je hnedo-zlute zbarvena. zde na forech jsou tuny matoucich informaci, tapu jako:"a jsi si urcite jisty, ze byla zluta?" no vicko nadrze jsem taky vyloucil, prej je to FAKE a barva vicka nema nic spolecneho s barvou kapaliny, no budiz. na nadrzce je jasne psano G002 000 ONLY MINERALS. dale ETKA rika G004 000 M2 v popisku a hned vedle na obrazku znazornena G002 000 .
spousta lidi zde zminuje, ze G002 000 je nahrazena G004 000, coz je vetsinou plna syntetika. nevim tedy jaky je rozdil mezi G004 000 a G004 000 M2? toto jsem vubec nerozlustil. trochu jsem se unahlil a koupil FEBI G004 000 M2 nr.06161 VW TL 52146. vetsina E-shopu mi nabizi pro me auto presne tuto specifikaci s VW TL 52146, ale proste plnou syntetiku? nevim nejak nemam koule na to, to vypustit a nalit ji tam. co se taky pohledu na baze oleju, tak syntetika by mela mit lepsi vlastnosti i kdyz minaral se na syntetiku uz taky pekne dotahl. no otazka na nekoho velice zkuseneho, co muze zpusobit syntetika v celem obehu posilovace, pokud je vyrobcem stanoveno pouze mineralni baze. a nebo jsem uz opravdu paranoidni blazen? stale jeste muzu objednat jinou kapalinu. ted jsem vyplazl 1200 liber do brzd a nechci resit zase neco noveho. jinak diky za opodstatnene odpovedi
nahoru

sponzor





14.07 2013 21:18


reklama je cesta, jak udržet web v chodu. Prosím neblokujte ji a občas na něco klikněte.
nahoru

AK fanatik
AK fanatik


Registrace: 4.12. 2007
Příspěvků: 6969 | Témat: 177

15.07 2013 19:39


Jediný olej "ONLY MINERAL" zelený jsem našel FEBI 6162..Jde tam mimo jiné i o snášenlivost s těsnícími materiály v servořízení..V případě serva bych se řídil tím co je napsáno na víčku..
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 13.4. 2010
Příspěvků: 42 | Témat: 4

15.07 2013 20:27


Taky jsem ho nasel a v momente, kdy jsem ho pridal do kosiku, v nejednom E-shopu, jsem byl upozornen, ze tento olej neni pro me auto. Podle me tam maji taky zaneseno to nove znaceni. Pritom ta 6162 je presne to, co je psano na nadrzce. Dneska jsem menil olejovy filtr a olej a mel jsem k tomu blizko tu kapalinu vymenit, ale zase jsem tak logicky k sobe hovoril, ze jsem se presvedcil tam tu 6161 nedat. No cekam jeste na jeden caliper, ktery ma prijit zitra a hura na Moravu. Tam si nechavam prohlednout auto u jednoho znameho, tak se s nim o tom pobavim, ale jinak diky za reakci. Tady v Anglii se chozeni do servisu nevyplati, mam spatne zkusenosti.
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 24.3. 2013
Příspěvků: 228 | Témat: 0

18.07 2013 14:44


Já se dopátral k tomuto:



M2 na konci je jenom velikost balení (1 litr), menší nedělaj.

Jinak se držím zásady, že když nevím, co nalít, tak leju to, co předepisuje výrobce tj. originál dle ETKy a neexperimentuju s náhradama. V ETCe taky může být chyba, ale dle mého je vyšší pravděpodobnost, že zvolíš špatnou náhradu. Koupil bych tedy G 004 000 M2 v autorizáku (G 002 000 je dle ETKy "vyběhlá z výroby" tj. nedodává se od února 2006 a jako náhrada je právě G 004 000).

Druhá zásada: když nevím, co tam je, tak radši vylejt a dá to, co tam má být. S litrovou flaškou se můžeš rovnou pustit do komplet výměny.
nahoru

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma Zaslat odpověď Pomohl vám tento příspěvek? Poděkujte autorovi
Nejčastější tagy na fóru (řazeno abecedně)
[vyřešeno] 1.2tdi 1.4i 1.6 1.6td 1.8 1.8t 1.9tdi 100 2.0fsi 2.0tdi 2.0tfsi 2.2t 2.5tdi 2.7t 2.7tdi 2.8 3.0tdi 3.3tdi 4.2 4.2tdi 4b 4f 80 8e 8l 8p a2 a3 a3 8p a4 a5 a6 a6 4f a7 a8 abs adaptér aditiva afs airbag ak certifikace ak eshop ak garáž ak karta ak kšiltovka ak servis ak svp ak vlajka ak znak alarm allegro allroad alternátor alu kola ami android androidauto antiradar anténa asr audi audiklub audio autobaterie automat automaticka prevodovka autopotahy autorádio b2 b3 b4 b5 b6 b7 b8 baterie bezdrátové bezpečnostní šrouby bioethanol biturbo bixenon blacklist blikající kontrolky bliká žhavení blinkry blow off blow-off ventil bluetooth bmk bns bose bov brake fault brzdová kapalina brzdové světlo brzdy budíky bílý dým c3 c4 c5 c6 c7 cabrio canbus carplay cd changer centrální zamykání changer chcípá chip chiptuning chladič chladící kapalina chladící systém chorus chrom chyba climatronic cng coming home comming home common-rail concert cukání cívka d1s d2 d2r d2s daylight demontáž denní svícení destičky dešťový senzor diagnostika diferenciál displej dobíjení dpf drl dsg dvb-t dvd dveře dx dálkové ovládání e85 ecu eds egr elektrická okna elektrika elektromobil elsa emise epc esp et ethanol facelift filtr filtr pevných částic fis fsi fólie g71 geometrie gps gufera h1 h4 h7 hagusy haldex hallův snímač halogen handsfree headup hid hodiny homelink hučení hydroměnič hydroštel imobilizér insp intercooler ios ipad iphone ipod iso isofix jak na to k-jetronic kabel kamera kapota karburátor kardan karoserie katalyzátor keyless klepání klepání motoru klika klima klimatizace klub klubová karta klínový řemen klíč kola kolísání otáček komfortni jednotka kompresor konektor kontrolka kontrolka airbagu kontrolka brzd kontrolka mazání kontrolka motoru kotouče kouřivost kufr kód rádia kůže lambda lambda sonda lampy leaving home led letní pneu lišty dveří ln2 log loketní opěrka low-range ložiska ložisko lpg manuál manžeta mapy maska maxidot mazání mlhovky mlžení oken mmi mmi 2g mmi 3g montáž motor mp3 mtm multifunkční volant multitronic měchy měrka oleje n75 napínací kladka napínák nastavení nastavení hodin navigace naviplus nefunguje nejede nestartuje netopí netáhne netěsnost nezávislé topení neřadí nouzový režim nádrž náklon světel náprava nárazník návod odblokování odtok odvzdušnění odvětrání klikové skříně oel okno olej olejnička olejová měrka olejová vana ostřikovač osvětlení osvětlení spz otáčkoměr otáčky palivoměr palivová soustava palivové čerpadlo palivový filtr palubní deska palubní pc parkovací brzda parkovací senzory parkovačky pd pdc phatnoise plnění plovák plynový pedál pneu podsvícení podtlak podvozek pojistka pojistky pojištění pomoc prosim popis pojistek posilovač počátek vstřiku pružiny pylový filtr párování klíče přehřívání přepínač světel přestavba převodovka příručka přístrojová deska q5 q7 quattro radar radio ramena redukce regulace turba relé blinkrů relé světel renovace disků repase repro rns rns-d rns-e rozvodový řemen rozvody rs4 rs6 ruční brzda rádiem řízené hodiny rádio s-line s-tronic s2 s3 s4 s6 s8 safe safe kód schéma sd karta sedačky senzor service servis servisní interval servo servo olej servotronic servořízení setrvačník seřízení hodin seřízení světel silentbloky sklo skryté menu snímač teploty spojení spojka sportovní podvozek spotreba spotřeba spotřeba oleje spínací skříňka sraz ssp stahovačka start start-stop startování startér stk studený start stěrače střešní nosič střešní okno subwoofer svetla svody svolávací akce svítivost svíčky světla symboly symphony syčení sání síto sacího koše tachometr tažné zařízení tdi telefon tempomat teploměr teplota motoru teplotní snímač teplý start termostat teče servo olej tfsi tiptronic tlak tlak oleje tlak turba tlumiče topení torsen tpms trippling tt tuning turbo tuzing tv tuner táhlo tónování těsnění těsnění pod hlavou třetí brzdové světlo usb v8 vag vag chyby vačky vcds vdcs ventilakce ventilakcička ventilátor ventilátor chladiče vibrace vif vin vlnovec voda vodní pumpa volant volnoběh vrzání vstřik vstřikovací čerpadlo vstřikovače vstřiky vyhřívání vyhřívání okna vyhřívání sedaček vynechává vypíná vyčištění vzduchový filtr váha vzduchu víko ventilů výfuk výkon výměna vývěva větrák w12 wastegate webasto xcarlink xenon xuda zadní stěrač zadní světla zamrzání zapalování zapojení zatékání zdvihátko ventilu zesilovač zimní pneu zpátečka zpětné zrcátko zrcátka zrcátka-ovládání zrcátka-stmívání zrcátka-vyhřívání zrcátko ztráta oleje zvýšení výkonu základní nastavení zámek dveří zámek kufru zásuvka únik oleje čelní sklo čep černý kouř čerpadlo čeština čidlo oleje čidlo teploty čidlo teploty oleje čištění čištění trysek řazení řemen řemenice řídící jednotka řízení řízení motoru škrtící klapka škube šíbr žhavení žhavící svíčky žárovky

 
Přejít na:
AUDIKLUB.cz | AUDI KLUB - Vše co potřebujete vědět o vozech značky AUDI
Veškeré příspěvky vyjadřují názory a přesvědčení každého autora. Bez souhlasu autora je zakázáno příspěvky a články šířit, kopírovat nebo jinak zveřejňovat.
K odběru novinek použijte dle libosti: RSS 0.91 - 0.92 - 2.0 nebo Atom.
© 2006 - 2018 Audiklub.cz / Kontakt: Soukromá zpráva nebo email