Jste anonymní uživatel! Přihlásit se nebo Registrovat, Dnes je čtvrtek, 28 března 2024
Celkem je zde 396 lidí (4 přihlášení)
Nyní online
Přihlásit se /Registrovat
Přezdívka:
Heslo:
Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Opište kód::

Informace o serveru
Nejnovější: Paliboron
Uživatelů dnes: 5
Uživatelů včera: 0
Uživatelů celkem: 48 393
Online návštěvníků
Návštěvníků: 392
Uživatelů: 4
Celkem: 396

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 15.11. 2011
Příspěvků: 1547 | Témat: 62

03.10 2012 7:14


Poslední dobou slýchám při studeném motoru jakoby mělo auto vytahaný rozvodový řetěz, ale po pár minutách to přestane.

Na jízdě ani na VAGu jsem žádný problém nepocítil.
nahoru

sponzor





03.10 2012 7:14


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 1.5. 2011
Příspěvků: 1260 | Témat: 24

03.10 2012 7:48


to asi řetěz nebude
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 15.11. 2011
Příspěvků: 1547 | Témat: 62

03.10 2012 7:56


gudy: No jasně Ale jen přirovnávám zvuk. Ale co bych za ten řetěz dal!
nahoru

AK fanatik
AK fanatik

Muž
Registrace: 4.10. 2006
Příspěvků: 7142 | Témat: 19

03.10 2012 9:06


No to vis hochu do smrti to jezdit na jedny dily nebude.
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 15.11. 2011
Příspěvků: 1547 | Témat: 62

03.10 2012 9:10


Jen by mě zajímalo, jestli to mám řešit, nebo to může být nějáký sitič či co.
nahoru

AK fanda
AK fanda


Registrace: 8.2. 2009
Příspěvků: 2684 | Témat: 57

03.10 2012 9:11


Satas:
No to vis hochu do smrti to jezdit na jedny dily nebude.
Přesně naopak
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 29.5. 2010
Příspěvků: 2409 | Témat: 91

03.10 2012 9:32


Me někdy dělá asi 3-5min po nastartování studeného motoru takovej hlubokej zvuk, jakoby se z motoru na chvíli stala 4,2. Hluboký dunivý zvuk, motor se ale nezatřepe a otáčky pořád stejné. A po chviličce se to vrátí do normálu.
Nevím zda je to normální, ale vůbec se mi to nelíbí. A horší je, že mě ani nenapadá co by to mohlo dělat. (EGR* vyřazen)
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 15.11. 2011
Příspěvků: 1547 | Témat: 62

03.10 2012 9:46


Myslím, že by to mohlo dělat to samé co mě. Npoznal jsem nic jiného mimo zvuku.
nahoru

sponzor





03.10 2012 9:46


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 15.11. 2011
Příspěvků: 1547 | Témat: 62

03.10 2012 9:50


Jo a hlavně diesela mám prvné, jinak jsem jezdil vždy na benzín.
nahoru

AK fanatik
AK fanatik

Muž
Registrace: 4.12. 2007
Příspěvků: 7374 | Témat: 56

03.10 2012 22:09


Tak do nej nalij benzin a neres to. Po par km zvuk zmizi a budes mit klid. Motor lehne a ten jinej co koupis, treba chrastit nebude
nahoru

AK nováček
AK nováček


Registrace: 13.8. 2007
Příspěvků: 75 | Témat: 7

03.10 2012 22:16


nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 29.5. 2010
Příspěvků: 2409 | Témat: 91

04.10 2012 0:39


vlasta: No ty si z thoho děláš srandu, ale my bychom rádi vědeli co to vubec je. Popřípadně na jakou část motoru se podívat.
nahoru

AK fanda
AK fanda

Muž
Registrace: 21.9. 2010
Příspěvků: 4086 | Témat: 32

04.10 2012 0:54


fichtl500:
Me někdy dělá asi 3-5min po nastartování studeného motoru takovej hlubokej zvuk, jakoby se z motoru na chvíli stala 4,2. Hluboký dunivý zvuk, motor se ale nezatřepe a otáčky pořád stejné. A po chviličce se to vrátí do normálu.
Nevím zda je to normální, ale vůbec se mi to nelíbí. A horší je, že mě ani nenapadá co by to mohlo dělat. (EGR* vyřazen)


ptal jsem se na to stejné a Martas406 mi to objasnil takto

Citace:
Jestli myslíme to samé,že asi ano,a dělá to jen studené,tak je to motor čerpadla sekundárního vzduchu.
Systém sekundárního vzduchu umožňuje dosáhnout rychlejšího ohřátí a tak i dřívější provozní připravenosti katalyzátoru po studeném startu.
V důsledku přílišné bohatosti směsi se ve fázi studeného startu vyskytuje ve výfukových plynech zvýšený podíl nespálených uhlovodíků. Vefukováním sekundárního vzduchu se zlepšuje dodatečná oxidace v katalyzátoru a snižuje se tak množství škodlivých emisí. Teplo uvolněné dodatečnou oxidací zkracuje výrazně dobu náběhu katalyzátoru, čímž se podstatně zlepšuje složení výfukových plynů ve fázi studeného běhu.
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 15.11. 2011
Příspěvků: 1547 | Témat: 62

04.10 2012 6:55


Tak jsem dnes kvůli vám srandičkům pozoroval ten pravděpodobný problém. Dělalo mi to celou cestu do práce (cca. 15-20km), jakmile jsem měl otáčky cca do 2tis a do cca. čtvrt plynu, tak ten zvuk byl jako když naliješ špatnou naftu, jakmile přidám víc plynu, tak ten zvuk zmizí a je chod po zvukové stránce nádherný.


Přestaňte si dělat srandu, toto je opravdu vážná věc.

Vlasta, Satas - nedělejte drahoty a poraďte, stejně jakmile bude něco špatně tak pojedu k jednoumu z vás a přece nechcete aby se u vás válel polomrtvej motor.

a zadruhé přísahám, že se v tom vrtat nebudu.
nahoru

AK junior
AK junior


Registrace: 26.3. 2009
Příspěvků: 810 | Témat: 61

04.10 2012 13:44


knedlifek: Být tebou, tak už za Vlastou nebo Satasem dávno jedu. Mám teorii co by to mohlo být, ale jelikož jsem tenhle motor nikdy neměl netroufám si ji tu ventilovat.
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 15.11. 2011
Příspěvků: 1547 | Témat: 62

04.10 2012 14:06


Se tam chystám, ale čas není. Ale kdyby to byl opravdu průser, tak se to budu snažit urychlit.

Jediné co mě napadlo, tak opravdu špatná nafta, problém u vaček, špatně seštelované čerpadlo nebo normální jev.
nahoru

sponzor





04.10 2012 14:06


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 15.11. 2011
Příspěvků: 1547 | Témat: 62

04.10 2012 14:17


rakyroky: Výš, že nemáš strašit děti.

Prozraď co si myslíš, jen abych měl nějákou představu. Teď ani nevim, jestli stím můžu jezdit.
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 15.11. 2011
Příspěvků: 1547 | Témat: 62

05.10 2012 6:51


Tak další poznání, začal jsem si dávat záležet. Včéra jsem natankoval 25L vervy na 15L hnusné nafty, vyjel jsem od Benzínky trošičku jsem na to šlápnul netočil jsem motor jen plyn na podlaze. Po 2km zvuk vymizel. Taky jsem si vzpoměl abych vám to lépe podal, tak ten zvuk je podobnej když na VAGu v grafu koukáte kde máte čerpadlo. Ale dnes ráno vjíždim od domova a nic, až zase v praze po cca. 15Km a hlavně jsem si všiml, že to dělá jen když je to teplé. A jen občas. Bohužel neměli ješte VIF letní, tak tam dnes naliju zimní.
nahoru

AK fanatik
AK fanatik

Muž
Registrace: 4.12. 2007
Příspěvků: 7374 | Témat: 56

05.10 2012 9:40


Jo tenhle zvuk, tak to ale neni zvuk vytahaneho retezu...to je zvuk pridreneho cerpadla, resp presuvniku. Protoze kdyz meris nastaveni fora v diag (kanal 4) tak to vypina stabilizaci volnobehu - presuvnik si dojede na svuj doraz.... no pokud je to toto, tak te v brzke dobe ceka asi nemala investice. Nicmene je to odhad, musel bych to slyset in natura..
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 15.11. 2011
Příspěvků: 1547 | Témat: 62

05.10 2012 9:47


To by poté odpovídalo. I podle mě, řekl bych že to není úplně marné, ale jakmile jsem nalil lepší naftu tak to občas nedělalo, tak by to mohlo být přidřené čerpadlo jak říkáš. Jaká je ještě životnost a kleklo by mi to hned?

Tak investice se vším všudy ať se stačím připravit?
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 15.11. 2011
Příspěvků: 1547 | Témat: 62

06.10 2012 16:55


Tak mi to nedalo a natankoval jsem k 20L mocky a dotankoval jsem to vervou. Obcasne to prestavalo, ale spise stale problem pretrvaval, tak jsem jjsem zkusil jeste vif z benzinky za 300kc (mala lichva) a hle po cca 5km zvuk prestal jeste po zbylych 10 km zvuk velmi zridka klepnul, ale spise na volnobech a sporadicky a nyni dobry,. Snad to nezakriknu. Ale ted me zajima jestli to bude dlouhodoba oprava, ale bojim se ze se to vrati kdyz ten vif nebudu davat pokazde k nafte. Mate stim nejake zkusenosti?
nahoru

AK batole
AK batole


Registrace: 17.2. 2011
Příspěvků: 288 | Témat: 7

06.10 2012 17:12


Mne akorat semtam klepe zdvihatko ale to mne netrapi ale at nezakladam nove teme , nekdy se mi stane ze kdys DAM* plin na podlahu tah zhruba ve 2,5 tisicich otackach jakogdyby na milisekundu prestane zabirat Turbo*, pocitově je to je trochu jako kdys podradi automat ale mam manual nevyte nekdo co to muze byt mam motor akf
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 15.11. 2011
Příspěvků: 1547 | Témat: 62

06.10 2012 17:56


Byt tebou, tak by te trapit melo, pak ti to vylitne a mas vacky v hajzlu
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 15.11. 2011
Příspěvků: 1547 | Témat: 62

06.10 2012 18:27


AAAA.LALA: ale hlavne kolem 2500 snad zacina zabirat a tam je propast, ale toto neni me hobby.
nahoru

sponzor





06.10 2012 18:27


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 16.8. 2012
Příspěvků: 8 | Témat: 0

06.10 2012 22:48


knedlifek:
Jen by mě zajímalo, jestli to mám řešit, nebo to může být nějáký sitič či co.


NO,ZKUSIL BYCH UDĚLAT TŘEBA ÚDRŽBU V PODOBĚ VYMĚNĚNÍ ROZVODŮ,KLADEK...A SEŘÍZENÍ-MĚ TO POMOHLO
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 15.11. 2011
Příspěvků: 1547 | Témat: 62

07.10 2012 0:02


Rozvody jsem delal pred 10tis. Ale cerpadlo neumel nekdo opravdu profesionalne nastavit, cekam na satase ' jelikoz je vlasta pro me dal. Dle meho nazoru je cerpadlo jeste vedle. Auto uz startuje krasne i za tepla, ale zvuk se mi jeste nezda. Zvuk beru pred timto problemem. Kdyz slysim jinej 6ti val tak je jemnejsi, ja tam jeste slysim tvrdej zvuk. Ale nejsem zadnej servisak, en bych rad identifikoval problem. Rozvody bych rad taky nechal zkontrolovat kvuli pumpe aby se mi to nekouslo. Ale vytahany to byt nemuze jelikoz je tam napinak a tak ma cerpadlo stale stejnou polohu.

Moje auto potrebuje profesionalni vstupni prohlidku.
nahoru

AK senior
AK senior


Registrace: 3.12. 2006
Příspěvků: 1701 | Témat: 5

07.10 2012 20:28


vlasta:
Jo tenhle zvuk, tak to ale neni zvuk vytahaneho retezu...to je zvuk pridreneho cerpadla, resp presuvniku. Protoze kdyz meris nastaveni fora v diag (kanal 4) tak to vypina stabilizaci volnobehu - presuvnik si dojede na svuj doraz.... no pokud je to toto, tak te v brzke dobe ceka asi nemala investice. Nicmene je to odhad, musel bych to slyset in natura..



K tomuto skúsim toto - mám vcelku dobre vyvinutý sluch na pazvuky v motore, počas jazdy autom neustále vnímam motor, sluchom aj vybráciami no a tiež mi umrelo čerpadlo _zadretý presuvník- nič neklepalo a nebola ani žiadna zmena zvuku proste normálne išiel a zdochol .......
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 15.11. 2011
Příspěvků: 1547 | Témat: 62

07.10 2012 21:39


MUFTY: Tak taky dobrý. "-( nemám rád takové věci

Dnes jsem s autem najel dalších 200km a zvuk je už krásny hned od nastartování a k tomu jsem dál krásně morotu záhul, jelikož jsem byl vytahovat auto a zustal jsem tam cca hodinu taky.

Je možné vůbec možné, že by to bylo pouze blbě vyštelované?

Jelikož když si dávám 1+1, tak se mi zdá, že ten zvuk byl akorát silnější a provokativní s méně kvalitní naftou. Vždy když jsem vzal většinu od malé pumpy. VIF a verva není přece kouzelná. Sice lépe maže, ale taky potom lépe vzplane palivo = dříve.
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 15.11. 2011
Příspěvků: 1547 | Témat: 62

25.10 2012 12:00


Zjistil jsem, že mi blbne ukazatel vody a spojuji si to i s tím zvukem, ale olej je o.k. Tím pádem čidlo nebo budík (když budík funguje vždy v testu o.k.) jedno čidlo jsem pro klid vyměnil, ale nepomohlo a ve vagu nemůžu najít čidla které mají na starosti teplotu vody.

Jakmile mi ukazatel na vodu spadne, tak auto často začne vydávat chraplavý zvuk. Tak bych se možná přikláněl, čidlo teploty vody bude K.O. Je možný, že by to změnilo zvuk. Změna vstřikování jakoby do studeného motoru?

Zdá se mi taky, že když jedu delší dobu z kopce bez plynu (kdy se vypíná palivo) tak potom to vrčí. Ale je to jistě spalovaním, není to mechanický zvuk. Ve vyšších otáčkách O.k.
nahoru

AK batole
AK batole


Registrace: 1.12. 2010
Příspěvků: 137 | Témat: 15

01.11 2012 12:52


AAAA.LALA:
co treba zatuhle lopatky u turba...
nahoru

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma Zaslat odpověď Pomohl vám tento příspěvek? Poděkujte autorovi
Nejčastější tagy na fóru (řazeno abecedně)
[vyřešeno] 1.2tdi 1.4i 1.6 1.6td 1.8 1.8t 1.9tdi 100 2.0fsi 2.0tdi 2.0tfsi 2.2t 2.5tdi 2.7t 2.7tdi 2.8 3.0tdi 3.3tdi 4.2 4.2tdi 4b 4f 80 8e 8l 8p a2 a3 a3 8p a4 a5 a6 a6 4f a7 a8 abs aditiva afs airbag ak certifikace ak eshop ak garáž ak karta ak kšiltovka ak servis ak svp ak vlajka ak znak alarm allegro allroad alternátor alu kola ami antiradar anténa asr audi audiklub audio autobaterie automat automaticka prevodovka autopotahy autorádio b2 b3 b4 b5 b6 b7 b8 baterie bezpečnostní šrouby bioethanol biturbo bixenon blacklist blikající kontrolky bliká žhavení blinkry blow off blow-off ventil bluetooth bmk bns bose bov brake fault brzdová kapalina brzdové světlo brzdy budíky bílý dým c3 c4 c5 c6 c7 cabrio canbus cd changer centrální zamykání changer chcípá chip chiptuning chladič chladící kapalina chladící systém chorus chrom chyba climatronic cng coming home comming home common-rail concert cukání cívka d1s d2 d2r d2s daylight demontáž denní svícení destičky dešťový senzor diagnostika diferenciál displej dobíjení dpf drl dsg dvb-t dvd dveře dx dálkové ovládání e85 ecu eds egr elektrická okna elektrika elektromobil elsa emise epc esp et ethanol facelift filtr filtr pevných částic fis fsi fólie g71 geometrie gps gufera h1 h4 h7 hagusy haldex hallův snímač halogen handsfree headup hid hodiny homelink hučení hydroměnič hydroštel imobilizér insp intercooler ipad iphone ipod iso isofix jak na to k-jetronic kabel kamera kapota karburátor kardan karoserie katalyzátor keyless klepání klepání motoru klika klima klimatizace klub klubová karta klínový řemen klíč kola kolísání otáček komfortni jednotka kompresor konektor kontrolka kontrolka airbagu kontrolka brzd kontrolka mazání kontrolka motoru kotouče kouřivost kufr kód rádia kůže lambda lambda sonda lampy leaving home led letní pneu lišty dveří ln2 log loketní opěrka low-range ložiska ložisko lpg manuál manžeta mapy maska maxidot mazání mlhovky mlžení oken mmi mmi 2g mmi 3g montáž motor mp3 mtm multifunkční volant multitronic měchy měrka oleje n75 napínací kladka napínák nastavení nastavení hodin navigace naviplus nefunguje nejede nestartuje netopí netáhne netěsnost nezávislé topení neřadí nouzový režim nádrž náklon světel náprava nárazník návod odblokování odtok odvzdušnění odvětrání klikové skříně oel okno olej olejnička olejová měrka olejová vana ostřikovač osvětlení osvětlení spz otáčkoměr otáčky palivoměr palivová soustava palivové čerpadlo palivový filtr palubní deska palubní pc parkovací brzda parkovací senzory parkovačky pd pdc phatnoise plnění plovák plynový pedál pneu podsvícení podtlak podvozek pojistka pojistky pojištění pomoc prosim popis pojistek posilovač počátek vstřiku pružiny pylový filtr párování klíče přehřívání přepínač světel přestavba převodovka příručka přístrojová deska q5 q7 quattro radar radio ramena redukce regulace turba relé blinkrů relé světel renovace disků repase repro rns rns-d rns-e rozvodový řemen rozvody rs4 rs6 ruční brzda rádiem řízené hodiny rádio s-line s-tronic s2 s3 s4 s6 s8 safe safe kód schéma sd karta sedačky senzor service servis servisní interval servo servo olej servotronic servořízení setrvačník seřízení hodin seřízení světel silentbloky sklo skryté menu snímač teploty spojka sportovní podvozek spotreba spotřeba spotřeba oleje spínací skříňka sraz ssp stahovačka start start-stop startování startér stk studený start stěrače střešní nosič střešní okno subwoofer svetla svody svolávací akce svítivost svíčky světla symboly symphony syčení sání síto sacího koše tachometr tažné zařízení tdi telefon tempomat teploměr teplota motoru teplotní snímač teplý start termostat teče servo olej tfsi tiptronic tlak tlak oleje tlak turba tlumiče topení torsen tpms trippling tt tuning turbo tuzing tv tuner táhlo tónování těsnění těsnění pod hlavou třetí brzdové světlo usb v8 vag vag chyby vačky vcds vdcs ventilakce ventilakcička ventilátor ventilátor chladiče vibrace vif vin vlnovec voda vodní pumpa volant volnoběh vrzání vstřik vstřikovací čerpadlo vstřikovače vstřiky vyhřívání vyhřívání okna vyhřívání sedaček vynechává vypíná vyčištění vzduchový filtr váha vzduchu víko ventilů výfuk výkon výměna vývěva větrák w12 wastegate webasto xcarlink xenon zadní stěrač zadní světla zamrzání zapalování zapojení zatékání zdvihátko ventilu zesilovač zimní pneu zpátečka zpětné zrcátko zrcátka zrcátka-ovládání zrcátka-stmívání zrcátka-vyhřívání zrcátko ztráta oleje zvýšení výkonu základní nastavení zámek dveří zámek kufru zásuvka únik oleje čelní sklo čep černý kouř čerpadlo čeština čidlo oleje čidlo teploty čidlo teploty oleje čištění čištění trysek řazení řemen řemenice řídící jednotka řízení řízení motoru škrtící klapka škube šíbr žhavení žhavící svíčky žárovky

 
Přejít na:
AUDIKLUB.cz | AUDI KLUB - Vše co potřebujete vědět o vozech značky AUDI
Veškeré příspěvky vyjadřují názory a přesvědčení každého autora. Bez souhlasu autora je zakázáno příspěvky a články šířit, kopírovat nebo jinak zveřejňovat.
K odběru novinek použijte dle libosti: RSS 0.91 - 0.92 - 2.0 nebo Atom.
© 2006 - 2018 Audiklub.cz / Kontakt: Soukromá zpráva nebo email