Jste anonymní uživatel! Přihlásit se nebo Registrovat, Dnes je pátek, 29 března 2024
Celkem je zde 497 lidí (3 přihlášení)
Nyní online
Přihlásit se /Registrovat
Přezdívka:
Heslo:
Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Opište kód::

Informace o serveru
Nejnovější: Paliboron
Uživatelů dnes: 0
Uživatelů včera: 5
Uživatelů celkem: 48 393
Online návštěvníků
Návštěvníků: 494
Uživatelů: 3
Celkem: 497

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 13.12. 2011
Příspěvků: 596 | Témat: 4

08.08 2012 15:54


Nevím jak u Q, ale já když jsem měl v háji silenbloky tak to nehorázně plavalo, až jsem na to jednou doplatil...
nahoru

sponzor





08.08 2012 15:54


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 1.6. 2011
Příspěvků: 595 | Témat: 19

08.08 2012 16:21


debian_eb:
Nevím jak u Q, ale já když jsem měl v háji silenbloky tak to nehorázně plavalo, až jsem na to jednou doplatil...


Q v tomhle bude jiné max. v tom, že tam těch silentbloků bude díky složitější nápravě o dost víc

Kolik těch silentů je na zadku celkem? Asi by stálo za zkoušku je vyměnit.
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 3.1. 2009
Příspěvků: 2223 | Témat: 81

08.08 2012 16:57


A není ten p.Váchal nějaký neodbornik který dělá že tomu rozumí? Já jsem kdysi koupil SWAG za 16000 a po ca15000 km KO!!! Montoval to kamarad který ma servis a tvrdil že je to brnkacka. Koupil jsem jinou sadu a nechal namontovat jinde. Ta vydržela cca 60000km teď tam mam nějakou sracku MSport a mam ji tam cca 70000km a ještě prošla přes STK* Bez úplatku vše na B5 1.9 TDI*
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 3.1. 2009
Příspěvků: 2223 | Témat: 81

08.08 2012 17:08


Slayer:


Q v tomhle bude jiné max. v tom, že tam těch silentbloků bude díky složitější nápravě o dost víc

Kolik těch silentů je na zadku celkem? Asi by stálo za zkoušku je vyměnit.



Nechápu tě , jenom kecas a nic, problémy máš už rok a pořád s tím tady prudis. Proč nezajedes za klukama tady z fóra co dělají auta a resis nějaké servisy??????
nahoru

AK batole
AK batole


Registrace: 7.12. 2008
Příspěvků: 109 | Témat: 8

08.08 2012 17:12


cedan:
A není ten p.Váchal nějaký neodbornik který dělá že tomu rozumí? Já jsem kdysi koupil SWAG za 16000 a po ca15000 km KO!!! Montoval to kamarad který ma servis a tvrdil že je to brnkacka. Koupil jsem jinou sadu a nechal namontovat jinde. Ta vydržela cca 60000km teď tam mam nějakou sracku MSport a mam ji tam cca 70000km a ještě prošla přes STK* Bez úplatku vše na B5 1.9 TDI*

Váchal dělá geometrie snad dvacet let a ma nejmodernejsi vybavu. To ze nekdo psal ze ma nakrivo volant je chyba spatne sjetych pneu, protoze geometrie se dela na disky, ne na pneu. Ja osobne u nej byl cca 10x a vzdy naprosto ok.
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 8.10. 2010
Příspěvků: 343 | Témat: 34

08.08 2012 18:07


Vrátím se pouze k těm tlumičům.Najdi si kterékoliv fórum (nejlépe německé TUV), ohledně průběhu opotřebení tlumičů a tam najdeš jediné.
V závislosti na způsobu jízdy, zatížení, kvalitě silnic, kvalitě pneu a podvozkových dílů se velmi rapidně snižuje účinnost běžně dodávaných tlumičů z prvovýroby pro osobní automobily po ujetí 60000km. V tomto případě není ještě nutné tlumící jednotky měnit, pouze je znát na způsobu jízdního chování vozidla jejich opotřebení.
Toto měrné opotřebení se porovnává s hodnotami nových tlumičů.
Ne na zkušebně tlumičů, kde výsledek= loterie.
I s úplně mrtvejma tlumičema jsou uti schoplni vydat list o jejich bezchybném stavu.
Ale každý ať si je mění jak uzná za vhodný.
Myslím si, že po možnostech nakoupit tyto díly se slevou tady na fóru nemá smysl řešit zda to někde píšou nebo ne.
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 1.6. 2011
Příspěvků: 595 | Témat: 19

08.08 2012 19:29


cedan:



Nechápu tě , jenom kecas a nic, problémy máš už rok a pořád s tím tady prudis. Proč nezajedes za klukama tady z fóra co dělají auta a resis nějaké servisy??????


To co jsem si na začátku myslel, že jsou problémy, tak nebyly problémy, ale vlastnosti Problémy řeším teď. A mimochodem, od čeho jinýho je diskuzní forum?

K někomu z klubu bych určitě rád zajel, jenže tady nikdo nemá čas, tak to musím řešit takhle...
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 7.9. 2011
Příspěvků: 219 | Témat: 8

08.08 2012 19:40


Slayer:


stabíky jsem nechal zkontroloval a jsou OK, pro jistotu jsem měnil jejich uložení. Zadní silentbloky ramen jsem nedělal, ale asi by to taky mohlo mít vliv. Kolik jich tam je ?


Silent bloky zadní nápravy jsou dle mně nejčastější důvod nestabilního "zadku". Nejsem si jist, zdá se mi že 4ks a není to žádná brutalní investice. Myslím kolem 1000-1500Kč
nahoru

sponzor





08.08 2012 19:40


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 29.5. 2010
Příspěvků: 2409 | Témat: 91

08.08 2012 21:40


peet81: nezapomen že jsou tam jeste ramena a vnich pruzné uložení, ramen je tam tusím 2x pak uložení nápravy 2x na kolo. Takže oms dalších funkčních nesmyslů, které můžou dělat bordel. Ale než to menit nejdřív zkontrolovat, osobne sem třeba na elitu ty ramena nenašel. Takže asi jen prvovyroba a to bude nejspíš ranec.

Já se zeptám, chci na zkoušku koupit z polska jetou pružinu. Když sem se díval zda jsou na zaku označeny tak tam bohužel nic nebylo. Na předku sou barevné proužky zadek nic, jak mám tedy poznat že koupím ty na sport podvozek?
nahoru

AK allstar
AK allstar


Registrace: 3.2. 2009
Příspěvků: 10908 | Témat: 71

08.08 2012 21:47


Davwe:
Já tam byl dvakrát a dvakrát volant nakřivo. Jednou na nových, podruhé na jiných, zánovních pneumatikách.
Potřetí se tomu budeme víc věnovat a vymalováno, stane se.
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 3.1. 2009
Příspěvků: 2223 | Témat: 81

09.08 2012 0:38


Slayer:


To co jsem si na začátku myslel, že jsou problémy, tak nebyly problémy, ale vlastnosti Problémy řeším teď. A mimochodem, od čeho jinýho je diskuzní forum?

K někomu z klubu bych určitě rád zajel, jenže tady nikdo nemá čas, tak to musím řešit takhle...


Mas to kousek do Prahy tam se nikdo nenajde kdo tomu rozumi a udela si na tebe cas ne hned, ale treba za mesic? Proste dohodnout si termin.
Forum je od toho aby se resili problemy to ano.....
... a propo nepsal jsi ze ji chces stejne prodat tak proc do ni investovat a zaroven resis kdo opravi? Nerozumim


Davwe

to jeste nic neznamena ze ma tu nej techniku na svete ze musi byt nejlepsi, na tuto moudrost velmi rychle zapomen
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 3.1. 2009
Příspěvků: 2223 | Témat: 81

09.08 2012 0:39


fichtl500:
jak mám tedy poznat že koupím ty na sport podvozek?


kup ty co jsou oznacene a mas pokoj.
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 7.9. 2011
Příspěvků: 219 | Témat: 8

09.08 2012 8:09


fichtl500:
to máš taky recht že múže být KO i to uložení zadních ramen, ale vše se dá jednoduše předem odzkoušet ...já třeba vemu velký pajser a odzkouším vůle.
Tož co poradit nevím...
Tohle co tu děláme jsou jenom prognózy o ničem.
Preferuji -> radši jednou vidět než 100x slyšet resp. číst. Jednoznačne vystříkat vapkou celou nápravu, šup na zvedák a podívat se temu na zoubek noooo

Jinak teď trochu mimo soudek (omluva): Kluci nemáte někdo použitý zedřený přepínač světel na B6ku? Koupil jsem špatný na VW. Nejde reklamovat a postačil by mi teda jenom spodek ze staršího.
Děkuji
nahoru

AK batole
AK batole


Registrace: 7.12. 2008
Příspěvků: 109 | Témat: 8

09.08 2012 9:08


Hanys: U novych je to divny, ale ty zanovni uz mohli byt spatne najete.

cedan: Ja jsem nerekl ze je nejlepsi na svete, ja jsem jen konstatoval, ze ma 3D geometirii a ze to dela cca 20 let - to znamena, ze to nebude nekdo, kdo dela ze tomu rozumi. Ja s nim mam dobre zkusenosti, vcetne meho okoli.
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 1.6. 2011
Příspěvků: 595 | Témat: 19

09.08 2012 17:16


cedan:
a propo nepsal jsi ze ji chces stejne prodat tak proc do ni investovat a zaroven resis kdo opravi? Nerozumim


Co na tom nechápeš ? Auto budu prodávat na jaře, což je nějakých 8-9 měsíců a kdo ví, jak rychle se prodá. Do té doby najedu ještě min. 30.000 km, tak chci mít káru v pohodě.
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 13.12. 2011
Příspěvků: 596 | Témat: 4

09.08 2012 18:10


Slayer:
nakonec zjistíš že ti plavou gumy....
nahoru

sponzor





09.08 2012 18:10


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 1.6. 2011
Příspěvků: 595 | Témat: 19

09.08 2012 23:53


debian_eb:
nakonec zjistíš že ti plavou gumy....


Bohužel, právě kvuli tomu, aby to dřepělo, jsem za nový 17" dával před 2 měsícema 14.000 + dalších 8000 za kola. Sedělo to skvěle, asi tak měsíc... Proto se mi trochu ekluje teď cpát stejnou sumu do nápravy (nebo buhví čeho).
nahoru

AK batole
AK batole


Registrace: 7.12. 2008
Příspěvků: 109 | Témat: 8

10.08 2012 12:07


Slayer: Bacha na ty gumy, pravdou je, ze me A3 plavala opravdu hodne, udelal jsem celou napravu, nic a po prezuti na letni bylo vse ok.
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 1.6. 2011
Příspěvků: 595 | Témat: 19

10.08 2012 12:17


Davwe:
Slayer: Bacha na ty gumy, pravdou je, ze me A3 plavala opravdu hodne, udelal jsem celou napravu, nic a po prezuti na letni bylo vse ok.


Jako že by po ujetí 5000 km (necelý 2 měsíce) byly na výměnu?
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 13.12. 2011
Příspěvků: 596 | Témat: 4

10.08 2012 16:40


To taky jsem si myslel že mi auto plave kvuli zimakum, ale plave to hlavne taky kvuli těm prasklinam který silničáři u nás zapatlali.... jinak nevím jak u vás, ale auto bych pořádně projel na hezký silnici jinak nezkoušel jsi třeba nějakýho jinýho mechanika at ti řekne svuj názor na věc
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 7.9. 2011
Příspěvků: 219 | Témat: 8

10.08 2012 16:51


Jaký rozměr pneu tam máš?
nahoru

AK fanatik
AK fanatik


Registrace: 4.12. 2007
Příspěvků: 6969 | Témat: 177

10.08 2012 23:41


Slayer: Kolik máš najeto?Vyměň uložení zadní nápravy a budeš mít klid..Máš kvádro,výkon jako prase,bečku v kufru..,tak to všechno dává zadku pořádně zabrat..
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 1.6. 2011
Příspěvků: 595 | Témat: 19

11.08 2012 13:13


peet81:
Jaký rozměr pneu tam máš?


235/45 R17

NOVON:
Slayer: Kolik máš najeto?Vyměň uložení zadní nápravy a budeš mít klid..Máš kvádro,výkon jako prase,bečku v kufru..,tak to všechno dává zadku pořádně zabrat..


163.000. prubnu to a uvidíme, už objednávám díly.
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 7.9. 2011
Příspěvků: 219 | Témat: 8

12.08 2012 21:23


235/45/17 ??? To mi taky zadek plave ale tak ve 120-140 v zátačkách . Proč objednávaš díly bez předchozícho checknutí?
nahoru

sponzor





12.08 2012 21:23


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 1.6. 2011
Příspěvků: 595 | Témat: 19

14.08 2012 12:02


peet81:
235/45/17 ??? To mi taky zadek plave ale tak ve 120-140 v zátačkách . Proč objednávaš díly bez předchozícho checknutí?


Protože to nestojí tolik a setkávám se s tím, že mechanici stejně na pohled a zkoušku nic nepoznají a je jedno, jestli je to servis Audi, nebo servis XYZ. Víc lidí i z klubu mi říkalo, že jim mechoš tvrdil, co na tom chtějí měnit, když je to v pořádku. Stáli si za svým, vyměnili a hle, najednou klid... Postupuju od nejlevnějších věcí (uložení stabíků, silentbloky) k nejdražším (tlumiče, pružiny, ramena)...
nahoru

AK batole
AK batole


Registrace: 7.12. 2008
Příspěvků: 109 | Témat: 8

14.08 2012 14:11


Takovyhle blbosti jsem driv delal taky, menit veci metodou pokus omyl. Najdi si normalni servis a usetris.
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 7.9. 2011
Příspěvků: 219 | Témat: 8

15.08 2012 15:45


SLAYER-> na rozměr pneu sem se ptal jestli je nemáš příliš vysoké, ale ne. Jsou ok.
Souhlasím, že v servisech ne vždy personál umí najít závadu na poprvé a najradši mají lidi s tlustou peněženkou, ale když už to jednou bude na zvědáku a bude to demontováno proč tedy neudělat efektívní výměnu najednou? A jestli je vůle v čepech nebo jiná to přece musí poznat i v servise XYZ ne
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 29.5. 2010
Příspěvků: 2409 | Témat: 91

07.09 2012 18:47


Možná pro tebe mám dobrou zprávu Pokud máš stále ten problém s plaváním auta na nerovnostech a neustálém korigování smeru jízdy. Tak mám pro tebe radu.
Nevím jestli jsi kontroloval převodku řízení? Pokud ne tak si ji nech co nejdříve zkontrolovat.
Jak možná víš u mě byl problém podobný, dnes sem se odhodlal že si zkontroluju komplet mechanizmus řízení. Postavil sem předek auta na špalky, nastartoval a začal kmitat s nápravou. Byla cítit lehká vůle při zpětném tahu jakoby čep. Stáhl sem manžety servo řízení na obou stranách a koukl zda jsou kuláky dotažené. Jenže byly OK a jediná možnost je pak už jen samotná převodka. U ní se vymezuje vůle mezi pastorkem a hřebenovou tyčí. Vzal sem 18ořech a pokusil se vůli poupravit. Překvapením mi bylo, že šroubem šlo otočit velmi snadno, skoro rukou. To seštelování což bylo zhruba otočení o 180° a následné zkušební jízde sem se mohl radovat. Auto neplave a na nerovnostech drží směr, jako před časem
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 1.6. 2011
Příspěvků: 595 | Témat: 19

08.09 2012 14:20


fichtl500:
Možná pro tebe mám dobrou zprávu Pokud máš stále ten problém s plaváním auta na nerovnostech a neustálém korigování smeru jízdy. Tak mám pro tebe radu.
Nevím jestli jsi kontroloval převodku řízení? Pokud ne tak si ji nech co nejdříve zkontrolovat.
Jak možná víš u mě byl problém podobný, dnes sem se odhodlal že si zkontroluju komplet mechanizmus řízení. Postavil sem předek auta na špalky, nastartoval a začal kmitat s nápravou. Byla cítit lehká vůle při zpětném tahu jakoby čep. Stáhl sem manžety servo řízení na obou stranách a koukl zda jsou kuláky dotažené. Jenže byly OK a jediná možnost je pak už jen samotná převodka. U ní se vymezuje vůle mezi pastorkem a hřebenovou tyčí. Vzal sem 18ořech a pokusil se vůli poupravit. Překvapením mi bylo, že šroubem šlo otočit velmi snadno, skoro rukou. To seštelování což bylo zhruba otočení o 180° a následné zkušební jízde sem se mohl radovat. Auto neplave a na nerovnostech drží směr, jako před časem


kam za tebou můžu přijet to prověřit?
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 29.5. 2010
Příspěvků: 2409 | Témat: 91

08.09 2012 15:15


Slayer: Já sem na morave a dlouho budu, ale takovýto ukon by měl být schopen udělat kterýkoliv servis. Práce na 30-45minut i s otestováním za jízdy.
nahoru

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma Zaslat odpověď Pomohl vám tento příspěvek? Poděkujte autorovi
Nejčastější tagy na fóru (řazeno abecedně)
[vyřešeno] 1.2tdi 1.4i 1.6 1.6td 1.8 1.8t 1.9tdi 100 2.0fsi 2.0tdi 2.0tfsi 2.2t 2.5tdi 2.7t 2.7tdi 2.8 3.0tdi 3.3tdi 4.2 4.2tdi 4b 4f 80 8e 8l 8p a2 a3 a3 8p a4 a5 a6 a6 4f a7 a8 abs aditiva afs airbag ak certifikace ak eshop ak garáž ak karta ak kšiltovka ak servis ak svp ak vlajka ak znak alarm allegro allroad alternátor alu kola ami antiradar anténa asr audi audiklub audio autobaterie automat automaticka prevodovka autopotahy autorádio b2 b3 b4 b5 b6 b7 b8 baterie bezpečnostní šrouby bioethanol biturbo bixenon blacklist blikající kontrolky bliká žhavení blinkry blow off blow-off ventil bluetooth bmk bns bose bov brake fault brzdová kapalina brzdové světlo brzdy budíky bílý dým c3 c4 c5 c6 c7 cabrio canbus cd changer centrální zamykání changer chcípá chip chiptuning chladič chladící kapalina chladící systém chorus chrom chyba climatronic cng coming home comming home common-rail concert cukání cívka d1s d2 d2r d2s daylight demontáž denní svícení destičky dešťový senzor diagnostika diferenciál displej dobíjení dpf drl dsg dvb-t dvd dveře dx dálkové ovládání e85 ecu eds egr elektrická okna elektrika elektromobil elsa emise epc esp et ethanol facelift filtr filtr pevných částic fis fsi fólie g71 geometrie gps gufera h1 h4 h7 hagusy haldex hallův snímač halogen handsfree headup hid hodiny homelink hučení hydroměnič hydroštel imobilizér insp intercooler ipad iphone ipod iso isofix jak na to k-jetronic kabel kamera kapota karburátor kardan karoserie katalyzátor keyless klepání klepání motoru klika klima klimatizace klub klubová karta klínový řemen klíč kola kolísání otáček komfortni jednotka kompresor konektor kontrolka kontrolka airbagu kontrolka brzd kontrolka mazání kontrolka motoru kotouče kouřivost kufr kód rádia kůže lambda lambda sonda lampy leaving home led letní pneu lišty dveří ln2 log loketní opěrka low-range ložiska ložisko lpg manuál manžeta mapy maska maxidot mazání mlhovky mlžení oken mmi mmi 2g mmi 3g montáž motor mp3 mtm multifunkční volant multitronic měchy měrka oleje n75 napínací kladka napínák nastavení nastavení hodin navigace naviplus nefunguje nejede nestartuje netopí netáhne netěsnost nezávislé topení neřadí nouzový režim nádrž náklon světel náprava nárazník návod odblokování odtok odvzdušnění odvětrání klikové skříně oel okno olej olejnička olejová měrka olejová vana ostřikovač osvětlení osvětlení spz otáčkoměr otáčky palivoměr palivová soustava palivové čerpadlo palivový filtr palubní deska palubní pc parkovací brzda parkovací senzory parkovačky pd pdc phatnoise plnění plovák plynový pedál pneu podsvícení podtlak podvozek pojistka pojistky pojištění pomoc prosim popis pojistek posilovač počátek vstřiku pružiny pylový filtr párování klíče přehřívání přepínač světel přestavba převodovka příručka přístrojová deska q5 q7 quattro radar radio ramena redukce regulace turba relé blinkrů relé světel renovace disků repase repro rns rns-d rns-e rozvodový řemen rozvody rs4 rs6 ruční brzda rádiem řízené hodiny rádio s-line s-tronic s2 s3 s4 s6 s8 safe safe kód schéma sd karta sedačky senzor service servis servisní interval servo servo olej servotronic servořízení setrvačník seřízení hodin seřízení světel silentbloky sklo skryté menu snímač teploty spojka sportovní podvozek spotreba spotřeba spotřeba oleje spínací skříňka sraz ssp stahovačka start start-stop startování startér stk studený start stěrače střešní nosič střešní okno subwoofer svetla svody svolávací akce svítivost svíčky světla symboly symphony syčení sání síto sacího koše tachometr tažné zařízení tdi telefon tempomat teploměr teplota motoru teplotní snímač teplý start termostat teče servo olej tfsi tiptronic tlak tlak oleje tlak turba tlumiče topení torsen tpms trippling tt tuning turbo tuzing tv tuner táhlo tónování těsnění těsnění pod hlavou třetí brzdové světlo usb v8 vag vag chyby vačky vcds vdcs ventilakce ventilakcička ventilátor ventilátor chladiče vibrace vif vin vlnovec voda vodní pumpa volant volnoběh vrzání vstřik vstřikovací čerpadlo vstřikovače vstřiky vyhřívání vyhřívání okna vyhřívání sedaček vynechává vypíná vyčištění vzduchový filtr váha vzduchu víko ventilů výfuk výkon výměna vývěva větrák w12 wastegate webasto xcarlink xenon zadní stěrač zadní světla zamrzání zapalování zapojení zatékání zdvihátko ventilu zesilovač zimní pneu zpátečka zpětné zrcátko zrcátka zrcátka-ovládání zrcátka-stmívání zrcátka-vyhřívání zrcátko ztráta oleje zvýšení výkonu základní nastavení zámek dveří zámek kufru zásuvka únik oleje čelní sklo čep černý kouř čerpadlo čeština čidlo oleje čidlo teploty čidlo teploty oleje čištění čištění trysek řazení řemen řemenice řídící jednotka řízení řízení motoru škrtící klapka škube šíbr žhavení žhavící svíčky žárovky

 
Přejít na:
AUDIKLUB.cz | AUDI KLUB - Vše co potřebujete vědět o vozech značky AUDI
Veškeré příspěvky vyjadřují názory a přesvědčení každého autora. Bez souhlasu autora je zakázáno příspěvky a články šířit, kopírovat nebo jinak zveřejňovat.
K odběru novinek použijte dle libosti: RSS 0.91 - 0.92 - 2.0 nebo Atom.
© 2006 - 2018 Audiklub.cz / Kontakt: Soukromá zpráva nebo email