Jste anonymní uživatel! Přihlásit se nebo Registrovat, Dnes je čtvrtek, 21 října 2021
Celkem je zde 8 lidí (4 přihlášení)
Nyní online
Přihlásit se /Registrovat
Přezdívka:
Heslo:
Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Opište kód::

Informace o serveru
Nejnovější: SandroBalaz
Uživatelů dnes: 0
Uživatelů včera: 0
Uživatelů celkem: 47 651
Online návštěvníků
Návštěvníků: 4
Uživatelů: 4
Celkem: 8

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
AK allstar
AK allstar


Registrace: 5.6. 2010
Příspěvků: 14195 | Témat: 6752

02.12 2010 12:25


Odborům a politikům před stávkou:
Oklamaní občané potřebují vaši pomoc!
Veřejné zdravotnictví nepotřebuje reformu, ale nápravu chyb. Reformátoři nás klamou
Josef Mrázek

Denně slyšíme lži o důchodové reformě a reformě zdravotnictví.
Není pravda, že fondové financování důchodů je pro občany dobré.

Občané potřebují jen to, aby se průběžné financování důchodů přizpůsobovalo demografickému vývoji. To jen majitelé soukromých pensijních fondů potřebují, aby občané odevzdávali zvýšenou daň z přidané hodnoty, riskovali své peníze a umožnili jim jisté zisky.

Stejně tak není pravda, že zdravotnictví je třeba reformovat, aby nezatěžovalo veřejné rozpočty. Ústava nařizuje, aby garantovaná zdravotní péče byla hrazena z fondů veřejného zdravotního pojištění a ty jsou již 17 let zákonem odděleny od ostatních veřejných financí a nesmí být použity k jinému účelu, než k úhradě Ústavou ČR garantované zdravotní péče.

České zdravotnictví má velmi dobrou úroveň i v mezinárodním srovnání a stačilo by odstranit několik známých chyb a bylo by výborné. O nutnosti reformy mluví ti, kteří poměrně hospodárně fungující veřejné zdravotnictví chtějí přeměnit na zdroj neregulovaných zisků. To by významně celkově zdražilo zdravotní péči a zhoršilo její dostupnost zejména pro sociálně slabší občany.

V cestě těmto záměrům stojí Ústava ČR a mezinárodní zákony o lidských právech a také všichni aspoň trochu informovaní občané. Proto si prosazovatelé škodlivých změn platí nejlepší lháře a tmáře a investují do medií s cílem občany oklamat.

Lež jako základní metoda a další podrazy

Základní lží je, že zdravotnictví financované v souladu s Ústavou ČR je neudržitelné a musí se omezit rozsah péče hrazené z veřejného pojištění a že za mnohou péči se musí platit přímo, nebo z komerčního připojištění. To je v zásadním rozporu s Ústavou ČR (viz výroky Ústavního soudu počínaje rokem 1994), a tak nechybí snaha záruky lidských práv z Ústavy ČR odstranit. Ve skutečnosti by ke stabilitě veřejného zdravotnictví stačilo odstranit chyby na příjmové a výdajové straně veřejného zdravotního pojištění a napravit některé organizační nedostatky. Lže se, že takový projekt nikdo nemá. Zásadní řešení je obsaženo, například, ve výstupech diskuse „U hranatého stolu“ (Svaz pacientů ČR 2008).

Premiér Nečas znova potvrdil, že trvá na tom, aby byla provedena Ústavu ČR ignorující reforma veřejného zdravotnictví podle představ ODS (a asi také TOP 09) a k jejímu vymáhání zneužil velmi vážného ohrožení řádného poskytování lůžkové péče. Toto ohrožení sám způsobil tím, že docela rozumný návrh nemocničních lékařů ignoruje, s ministrem zdravotnictví nekomunikuje a prohlašuje, že o problému bude jednat až po reformě zdravotnictví.

Přišla i dobrá zpráva, že tripartita odmítla dát souhlas s neprojednanými opatřeními neznámého obsahu.

Aby ubylo neinformovaných, je nutné vysvětlit, co je vlastně předmětem sporu

Je jasné, že oprávněné požadavky těch lékařů a sester, kteří nejsou dostatečně odměňováni, kvantifikované jako tři miliardy Kč pro lékaře a 1 miliarda Kč pro sestry pro příští rok, mohou být dost rychle obstarány s velkou rezervou a bez zásahu do státního rozpočtu, odstraněním chyb ve stanovení pojistného za vydělávající občany.

Například placení pojistného z výtěžku dohod o práci je již zahrnuto v Parlamentem ČR projednávané novele zákona 48/97 Sb. a stejně rychle lze zavést placení té části pojistného, která je již 18 let neprávem promíjena u OSVČ a také je správné odstranit stropy pro výpočet pojistného u velkých platů, protože ty sice berou jednotlivci, ale generovány jsou z tržby za produkci mnoha pracovníků, v jejíž ceně jsou započteny náklady na reprodukci pracovní síly i zdravotní pojištění všech těchto pracovníků. Je nesprávné, aby tato složka ceny produkce sloužila jako nadlepšení platu manažera.

Stará metoda – vyvolat krizi a vnutit své záměry

Místo jednání s lékaři je vedena kampaň vítající zhroucení personálního zajištění mnoha nemocnic s tím, že nemocnice budou rušeny. To by bylo osudné pro mnohé pacienty, ale výhodné pro ty obchodníky, kteří se objektů těch nemocnic chtějí za směšnou cenu zmocnit.

Nejhorší je, že v pozadí všeho podobného dění je silná skupina, která stále usiluje o privatizaci celého veřejného zdravotnictví, nejen nemocnic, ale teď zejména zdravotního pojištění, tj. všech pojišťoven. Proto se, vzdor statistickým údajům potvrzujícím dobrou perspektivu pokračujícího růstu příjmů pojišťoven tvrdí, že bude chybět deset a více miliard, odmítá se zmíněná spravedlivá úprava pojistného, nenapravuje se katastrofální selhávání SÚKLu, nesmí se sáhnout na rezervy ve fondech menších pojišťoven vzniklé chybou ministerstva a odmítají se dobře splnitelné požadavky lékařů, s cílem uměle vytvořit krizi. Jistě se brzo znova ozve volání po vstupu soukromého kapitálu do systému.

Schválně vyvolané ohrožení lůžkové péče jako záminka pro rozvrácení veřejného zdravotního pojištění

Toto jednání na úrovni zločinu celonárodního dosahu směřuje k amerikanizaci našeho zdravotnictví. Před týdnem přišel v rámci korespondence Svazu pacientů ČR s Bílým domem dopis presidenta Obamy, kterým nás a další adresáty informuje o výsledcích svého zápasu s monopolem amerických, výhradně soukromých zdravotních pojišťoven. Píše, že tyto pojišťovny dosud vydávaly za zdravotní péči jen 50 % z vybraného pojistného a on se snaží dosáhnout toho, aby si ponechávaly „jen“ 20 %. Ovšem z toho, co pojišťovny v USA vyplatí za zdravotní péči, opět asi polovina padne na zisk privátních poskytovatelů péče. Proto je zdravotní péče o jednoho pojištěnce v USA čtyřikrát dražší, než třeba ve Finsku a není pro všechny. Takový je důsledek úplné privatizace zdravotnictví a dlouho chybějícího státního dohledu v USA.

Jako ukázka toho, čemu musíme zabránit, je to přesvědčivé a musíme také rozumět tomu, k čemu má být zneužita krize lůžkové péče.

Informujeme občany, že tentokrát jsou ohroženy i ústavní záruky

Veřejné zdravotnictví může, po odstranění hrubých chyb v obstarávání léků, v úhradovém systému a dalších zlepšeních, fungovat i při současné vydatnosti zdrojů docela dobře a spravedlivě odměňovat zdravotníky. Může být zachována úplná zdravotní péče bez přímých plateb, poplatků a protiústavních spoluúčastí. To je obrovský, zásadní rozdíl proti tomu, do čeho nás chce zavléci koalice.

Nebezpečí kriticky hrozí a důležité je, aby se odbory neomezily jen na otázku platů, jednaly energicky a aby se vzchopila opozice. Rozhodující však bude postoj občanů.

Ing. Josef Mrázek, CSc.,
vicepresident a analytik Svazu pacientů ČR
nahoru

sponzor

02.12 2010 12:25


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma Zaslat odpověď
Možná podobná témata
Nejčastější tagy na fóru (řazeno abecedně)
[vyřešeno] 1.2tdi 1.4i 1.6 1.6td 1.8 1.8t 1.9tdi 100 2.0fsi 2.0tdi 2.0tfsi 2.2t 2.5tdi 2.7t 2.7tdi 2.8 3.0tdi 3.3tdi 4.2 4.2tdi 4b 4f 80 8e 8l 8p a2 a3 a3 8p a4 a5 a6 a6 4f a7 a8 abs aditiva afs airbag ak certifikace ak eshop ak garáž ak karta ak kšiltovka ak servis ak svp ak vlajka ak znak alarm allegro allroad alternátor alu kola ami antiradar anténa asr audi audiklub audio autobaterie automat automaticka prevodovka autopotahy autorádio b2 b3 b4 b5 b6 b7 b8 baterie bezpečnostní šrouby bioethanol biturbo bixenon blacklist blikající kontrolky bliká žhavení blinkry blow off blow-off ventil bluetooth bmk bns bose bov brake fault brzdová kapalina brzdové světlo brzdy budíky bílý dým c3 c4 c5 c6 c7 cabrio cana_klapky canbus cd changer centrální zamykání changer chcípá chip chiptuning chladič chladící kapalina chladící systém chorus chrom chyba climatronic cng coming home comming home common-rail concert cukání cívka d1s d2 d2r d2s daylight demontáž denní svícení destičky dešťový senzor diagnostika diferenciál displej dobíjení dpf drl dsg dvb-t dvd dveře dx dálkové ovládání e85 ecu eds egr elektrická okna elektrika elektromobil elsa emise epc esp et ethanol facelift filtr filtr pevných částic fis fsi fólie g71 geometrie gps gufera h1 h4 h7 hagusy haldex hallův snímač halogen handsfree headup hid hodiny homelink hučení hydroměnič hydroštel imobilizér insp intercooler ipad iphone ipod iso isofix jak na to k-jetronic kabel kamera kapota karburátor kardan karoserie katalyzátor keyless klepání klepání motoru klika klima klimatizace klub klubová karta klínový řemen klíč kola kolísání otáček komfortni jednotka kompresor konektor kontrolka kontrolka airbagu kontrolka brzd kontrolka mazání kontrolka motoru kotouče kouřivost kufr kód rádia kůže lambda lambda sonda lampy leaving home led letní pneu lišty dveří ln2 log loketní opěrka low-range ložiska ložisko lpg manuál manžeta mapy maska maxidot mazání mlhovky mlžení oken mmi mmi 2g mmi 3g montáž motor mp3 mtm multifunkční volant multitronic měchy měrka oleje n75 napínací kladka napínák nastavení nastavení hodin navigace naviplus nefunguje nejede nestartuje netopí netáhne netěsnost nezávislé topení neřadí nouzový režim nádrž náklon světel náprava nárazník návod odblokování odtok odvzdušnění odvětrání klikové skříně oel okno olej olejnička olejová měrka olejová vana ostřikovač osvětlení osvětlení spz otáčkoměr otáčky palivoměr palivová soustava palivové čerpadlo palivový filtr palubní deska palubní pc parkovací brzda parkovací senzory parkovačky pd pdc phatnoise plnění plovák plynový pedál pneu podsvícení podtlak podvozek pojistka pojistky pojištění pomoc prosim popis pojistek posilovač počátek vstřiku pružiny pylový filtr párování klíče přehřívání přepínač světel přestavba převodovka příručka přístrojová deska q5 q7 quattro radar radio ramena redukce regulace turba relé blinkrů relé světel renovace disků repase repro rns rns-d rns-e rozvodový řemen rozvody rs4 rs6 ruční brzda rádiem řízené hodiny rádio s-line s-tronic s2 s3 s4 s6 s8 safe safe kód schéma sd karta sedačky senzor service servis servisní interval servo servo olej servotronic servořízení setrvačník seřízení hodin seřízení světel silentbloky sklo skryté menu snímač teploty spojka sportovní podvozek spotreba spotřeba spotřeba oleje spínací skříňka sraz ssp stahovačka start start-stop startování startér stk studený start stěrače střešní nosič střešní okno subwoofer svetla svody svolávací akce svítivost svíčky světla symboly symphony syčení sání síto sacího koše tachometr tažné zařízení tdi telefon tempomat teploměr teplota motoru teplotní snímač teplý start termostat teče servo olej tfsi tiptronic tlak tlak oleje tlak turba tlumiče topení torsen tpms trippling tt tuning turbo tuzing tv tuner táhlo tónování těsnění těsnění pod hlavou třetí brzdové světlo usb v8 vag vag chyby vačky vcds vdcs ventilakce ventilakcička ventilátor ventilátor chladiče vibrace vif vin vlnovec voda vodní pumpa volant volnoběh vrzání vstřik vstřikovací čerpadlo vstřikovače vstřiky vyhřívání vyhřívání okna vyhřívání sedaček vynechává vypíná vyčištění vzduchový filtr váha vzduchu víko ventilů výfuk výkon výměna vývěva větrák w12 wastegate webasto xcarlink xenon zadní stěrač zadní světla zamrzání zapalování zapojení zatékání zdvihátko ventilu zesilovač zimní pneu zpátečka zpětné zrcátko zrcátka zrcátka-ovládání zrcátka-stmívání zrcátka-vyhřívání zrcátko ztráta oleje zvýšení výkonu základní nastavení zámek dveří zámek kufru zásuvka únik oleje čelní sklo čep černý kouř čerpadlo čeština čidlo oleje čidlo teploty čidlo teploty oleje čištění čištění trysek řazení řemen řemenice řídící jednotka řízení řízení motoru škrtící klapka škube šíbr žhavení žhavící svíčky žárovky

 
Přejít na:
AUDIKLUB.cz | AUDI KLUB - Vše co potřebujete vědět o vozech značky AUDI
Veškeré příspěvky vyjadřují názory a přesvědčení každého autora. Bez souhlasu autora je zakázáno příspěvky a články šířit, kopírovat nebo jinak zveřejňovat.
K odběru novinek použijte dle libosti: RSS 0.91 - 0.92 - 2.0 nebo Atom.
© 2006 - 2018 Audiklub.cz / Kontakt: Soukromá zpráva nebo email