Jste anonymní uživatel! Přihlásit se nebo Registrovat, Dnes je čtvrtek, 28 března 2024
Celkem je zde 358 lidí (7 přihlášených)
Nyní online
Přihlásit se /Registrovat
Přezdívka:
Heslo:
Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Opište kód::

Informace o serveru
Nejnovější: Wejdík
Uživatelů dnes: 0
Uživatelů včera: 0
Uživatelů celkem: 48 388
Online návštěvníků
Návštěvníků: 351
Uživatelů: 7
Celkem: 358

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 20.8. 2010
Příspěvků: 76 | Témat: 5

04.11 2010 16:43


Zdravím všechny doufám že mě hned nevyhodíte za tuhle otázku
čerstvě sem koupil Audinku A4 2.5 TDI* 2002, 132KW, AKE a chystám se na výměnu oleje filtru rozvody atd. Ale bohužel nevím co původní majitel dával za olej už sem si tu četl pár příspěvku se stejným dotazem u A6 2.5 TDI* 132 AKE je tento motor stejný s tím co mám já?Asi Hloupý dotaz ale radši se zeptám než něco zkazím?
můžu volit např tenhle typ oleje Castrol EDGE Turbo* Diesel 5W-40 ? Pak mám ještě jednu otázečku je to můj první diesel jak moc má být slyšet sem s toho docela nervozní jak to klape?? Na dálku se asi bude blbě odpovídat ale budu rád za každou radu díky.
nahoru

sponzor





04.11 2010 16:43


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK fanda
AK fanda

Muž
Registrace: 10.12. 2009
Příspěvků: 5526 | Témat: 145

04.11 2010 18:50


seba: Ahoj, no vítej ve fóru...

1. No motor v A4 a A6 pokud má stejné označení AKE by měl být stejný.

2. Olej v každém případě doporučuji vyměnit. Neřídil bych se tak viskozitou, jako normou udávanou výrobcem.
Otázka taky je, na jaký interval bylo auto nastaveno, zda na LL (long live => proměnlivý interval, tedy až do 30 000 km), nebo na pevný interval (15 000 km). V každém případě doporučuji přejít na pevný interval..

3. Co se týče hlučnosti, tak to ses měl ptát před koupí. Ale u nového auta, zvlášť u 2.5 TDI* to není bůhvíco, když tobě jako nováčkovi s tímhle motorem něco vadí...
Ale nahraj to a dej sem... (jako youtube video)

4. Když máš nějaké pochybnosti o hlučnosti motoru, tak hodné rychle si s tím běž za nějakým odborníkem, a ať se ti hlavně podívá na stav vaček.
Pokud by byli tesně před KO, tak rychle buď auto vrátit, nebo se ho zbavit...
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 20.8. 2010
Příspěvků: 76 | Témat: 5

04.11 2010 19:34


Michal.K: Díky , no to s těma vačkama už sem si tu taky četl bohužel žádného odborníka neznám v mém okolí pohybuju se ještě v Ostravě a Karviné kdyby jste tu někdo někoho znali tak doporučte? jinak díky za odpovědi.
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 14.2. 2012
Příspěvků: 6 | Témat: 0

14.02 2012 21:54


Ja bych to doplnil, viskozitu nedava v 99% vyrobce, az na cestne vyjimky specialnich zavodnich motoru, ale podminky provozu.

Dizl zvladne 60.000 bezne, ale nic jsem nerek ) filtr je lepsi menit i tak, nas zajima pevnostni/zatezova norma, coz je pro nas asi vw 505.00 ale viz servisni knizka. vykonnostni trida dnes vyrabenych oleju pro A3,B3,D3 ... nedky i 4.

5w40 je do -35 az tezko rict 60 ? ... stejne je to dizl, benzin je na to nachylneji, co se horni hranice tyce.
10w40 je od -30 - 60

LONGLIFE NEBRAT ... vazne jezdis za velkych mrazu ? ... jinak je nebezpecny, i kdyz zase, dizl ma 90stupnu provozku, benzin je na tom mnohem hure a kdyz se teplota prekroci, tak se trha ... ale to bys musel mit hezke zavodni auto ... tam 5w50 nebo radeji profi 10w60 ... fakt na vysoke teploty a hlavne benzin, normalne ntereba.

Az ti zacne motor mirne netesnit, tak prejit na 10w40, nebo mozna 5w50 ... ale 10w40 je levnejsi ...


Jo a klape ?, tak zkontroluj rozvody, pokud jsou stare, nebo tam pod remen DAS* prst, tak rychle vymen ... a moc to ani nevytacej ... pokud nemas auto z Rise, ale do nasince, tak mas stoceno a nevymeneno, pokud ti to nerek, ale na remenu je poznat, zda je novy, nebo za 1/2 ... u nas je 99% jetin smecko, vsichni je totiz sjizdeji na mrt a zvykli si misto na vrakac je vozit do AAA
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 14.2. 2012
Příspěvků: 6 | Témat: 0

14.02 2012 22:04


To ze kvalitni olej 5w40 a pokud jezdis denne tak i 10w40 vydrzi i 2M a netreba menit nikdy, jen filtr je skaredy fakt, ale jen pro nataky, ano nic jsem nerek a men jak rika serviska, je to tvoje auto, nemas nakladak, nebo sneznou frezu, kde furt dolivas a kompletni vymena je opravdu hodne litru, voda se nam odpari, neb jezdime denne a tak vubec. Ale filtry se meni, tam je bince furt a po 2M uz by davno byly ucpane a nemazalo by nam to.

Ale pro benzin to 100% neplati, tam fakt dodrzovat proc ?
1) vyssi teplota a olej nam degraduje
2) beznin nam kape do oleje a narusuje nam jeho pevnost, rozpusti a odparuje dulezite slozky, takze zatimco dizl toho snese, protoze krom sazi se nam vlastnosti jeste zlepsuji u benzinu nam nenavratne degraduje.
No a tam nemit jak stary olej, tak po najeti a pri kratkych jizdach i casteji, kdyz je olej zahraty, tak se beznin hned odpari, kdyz pojizdime, tak nam rozpousti o to vice, ale to by musela rict laborator ... vzdyt 5l stoji bezne 500kc a cerpdlo na vymenu oleje je za 500, kdyz nechcem platit servis a klic na filtr 100kc.

Jinak slusny servis vymeni olej + filtr do 1.500 ... filtr mann, bosh, fram a to casto i s filtrem na vzduch.
nahoru

AK batole
AK batole


Registrace: 9.9. 2011
Příspěvků: 103 | Témat: 23

12.09 2012 17:35


Zdravím, v pátek se chystám na výměnu oleje a ještě se mrknu na stav vaček.

Můžete mi poradit jaký olej je nejlepší do tohoto motoru a kolik litrů? Bude mi to měnit známej za symbolickou cenu, jen říkal,ať si seženu vlastní olej.

Prosím o rady, typy co je nejlepší. Auto má najeto 260 tisíc, po rozvodech a lil se tam olej polosintentický 10w kvuli počtu najetych km. Že prej 5w při tolika odjetych km, uz by nebyl tak učínný.

A pokud máte odkazy, kde seženu olej, který je dobrý, tak jsem snima Do dílny se mi nechce. Chci vlastní olej a na vlastní oči vidět jak se tam leje.

Díky Petr
nahoru

AK fanda
AK fanda

Muž
Registrace: 21.9. 2010
Příspěvků: 4086 | Témat: 32

12.09 2012 18:15


xczc: nenapsal jsi co máš za motor
nahoru

AK batole
AK batole


Registrace: 9.9. 2011
Příspěvků: 103 | Témat: 23

12.09 2012 18:34


Omlouvám se.

2.5 TDI* quattro* 132 kW AKE .

Jak je to také s cenami filrů a co vsechno menit při výměně oleje. Díky.
nahoru

sponzor





12.09 2012 18:34


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 8.10. 2010
Příspěvků: 343 | Témat: 34

12.09 2012 18:50


Ahoj, co se týče množství oleje, tak vždycky kupuji 6 litrů a něco málo přes pět litrů (udává se 5,3) by se ti tam mělo vejít.Dávám castrol edge Turbo* diesel 5W - 40 od uživatele Meggy se specifikací pro tento motor. S každou výměnou oleje taky měním olejovou vložku a palivový filtr. Měním vždy po 10 tkm, protože už většinou nejezdím dálky ale spíše město a nenajedu toho tolik.Mrknu na poslední výměnu a postnu ti specifikace.
nahoru

AK batole
AK batole


Registrace: 9.9. 2011
Příspěvků: 103 | Témat: 23

12.09 2012 19:28


Dobře, díky, budeš hodnej.

Co se týče oleje 5w40, tak dle údaju majitele, se tam lil polosintetický 10w40, takže ted nevím jestli 5w a nebo 10w co bude lépe pro muj motor?. Auto má najeto 260 tisíc a je rozvodech a olej meneny pred 10 tis km, takze na case opět vymenit.
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 18.6. 2012
Příspěvků: 332 | Témat: 26

12.09 2012 19:54


volil bych zlatou stredni cestu 10w40 kterou nic nezkazis...kazdych 10 tisic ho vypustis...a DAS* novej
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 8.10. 2010
Příspěvků: 343 | Témat: 34

12.09 2012 20:06


Tak pro long life intervaly je to VW 506 00 a 506 01, ale doporučil bych pevný interval a to lehkoběžný olej se specifikací VW 505 01. Já jsem používal do prvních rozvodů LL, protože jsem jezdil do AUDI a potom už pouze 5W 40 na každých 15 tkm a tuhle hranici jsem po odjetých 230 tkm snížil na každých 10 tkm.Filtry jsem kupoval mann a později od Meggyho origo prvovýrobní. Jsou trochu dražší, ale dvě stovky už mě nezabijou.
nahoru

AK batole
AK batole


Registrace: 9.9. 2011
Příspěvků: 103 | Témat: 23

12.09 2012 20:37


Jen oprava, koukal jsem do dokladů a lil se tam olej plna sintetika. To je 5w40, že?

Koukám po internetu a hledám nejlepší olej, kvalitní,, zatím teda nemužu nic najít.
nahoru

AK fanda
AK fanda

Muž
Registrace: 21.9. 2010
Příspěvků: 4086 | Témat: 32

12.09 2012 20:58


xczc:
Jen oprava, koukal jsem do dokladů a lil se tam olej plna sintetika. To je 5w40, že?

Koukám po internetu a hledám nejlepší olej, kvalitní,, zatím teda nemužu nic najít.
Naposledy upravil Ezio dne 18.02 2013 18:38, celkově upraveno 1 krát. (52% původního příspěvku)
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 29.8. 2012
Příspěvků: 20 | Témat: 1

18.02 2013 18:04


Zdravím, chtěl bych se zeptat kolik oleje má být v moturu BLB? Nechával jsem vyměnit olej a po 300 km jsem z motoru odsál litr oleje "navíc" Mám za to, že by se mělo do motoru nalít 4,75 l oleje, ale nevím kde tuto zprávu ověřit. Servisku bohužel nemám. Kdybyste někdo poradil byl bych vděčný. Přibývající olej nebo mechanika budu řešit záhy. Díky moc.
nahoru

AK fanda
AK fanda

Muž
Registrace: 21.9. 2010
Příspěvků: 4086 | Témat: 32

18.02 2013 18:40


Ladousek:

zkus mazací plány

castrol
audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému


shell
audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému


mobil
audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému


agip
audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému


total
audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému


mogul
audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému
Naposledy upravil Ezio dne 18.02 2013 18:46, celkově upraveno 1 krát. (36% původního příspěvku)
nahoru

sponzor





18.02 2013 18:40


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 29.8. 2012
Příspěvků: 20 | Témat: 1

18.02 2013 18:42


A já lovil po stránkách aut
Každopádně děkuji.
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 29.8. 2012
Příspěvků: 20 | Témat: 1

18.02 2013 19:27


Zajímavé, že jsem můj motor našel jen u Totalu, u ostatních ani prd. Sice je označení auta 8EC místo mého 8ED, ale označení motoru BLB je stejné. a tam se píše, že to mechanik úplně nevychytal. Pro jistotu na mobilu jsou 2 motory o 103 kW oba mají náplň 3 l, což se moc neztotožňuje s Totalem. Zajímavé to je. Total vypadá nejdůvěryhodněji, když uvádí označení motoru.
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 2.7. 2012
Příspěvků: 62 | Témat: 9

25.06 2013 20:22


mám dotaz síce trocha mimo toho čo tu rozoberáte ale týka sa to výmeny oleja

kryt olejového filtra musí byť dotiahnutý presne na 25Nm ? v A4 B6 Avant 2003 - pýtam sa preto lebo nemám momentálne doma momentový kľúč a potrebujem nutne vymeniť olej

môžem to dotiahnuť len tak "od oka" alebo musím dodržať tých 25Nm - prípadne čo hrozí ak to nebude dotiahnuté presne
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 3.11. 2006
Příspěvků: 103 | Témat: 8

26.06 2013 10:46


Ten moment tam je proto, abys to nepřerval - když je to z plastu. Dotáhni to rukou!
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 5.8. 2014
Příspěvků: 48 | Témat: 4

06.08 2014 20:43


zdarec kuci, mám dotaz, jsem nováček s timto autem, koupil jsem ho včera a první co dnes se měnil olej, dělal mi to kolega a mám dvě věci, 1, v auto kelly mi doporučil prodejce olej Total Quartz Ineo Long Life 5W-30, koupil jsem tedy 6l, do motoru se nalilo 5.5l a bylo skoro po risku max na měrce. Výměna filtru a td také udělána. Po ujetí cca 3 km mi začala pípat chyba a velké logo oleje blikalo na maxidotu. Po cca 20s to zmizelo. Vrátil jsem se do garáže zkontroloval se olej, kolega pro jistotu ještě cca 200ml dolil. Je tedy normální, že se tam vlezlo 5,7l oleje? Co ten olej je dorbrý? Mám záměr ho měnit každých 15000km, ty najezdím za cca 6 měsíců. Bohužel nevím jaký olej tam dával předchozí Italský majitel. Co ta chyba? Mohla to být nějaká "bublina" uvolnění nečistoty? Nikde nic neuniká, vše těsní. Díky za rady a názor. Jen pro upřesnění motor TDI* 2.5 AKE nájezd 188000 na tacho.
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 2.7. 2012
Příspěvků: 62 | Témat: 9

06.08 2014 21:04


Do 2.5 ide 6 litrov takze pohoda 5w30 a total je tiez pohoda len aby si dodrzal normy
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 5.8. 2014
Příspěvků: 48 | Témat: 4

06.08 2014 21:06


aha, já právě někde četl na více místech, že 5.5l tak sem se trošku bál, přECI* je tento motor nemá na netu dobrou pověst a trošku jsem jeho zakoupením zariskoval, každopádně táhne jak drak
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 22.6. 2014
Příspěvků: 15 | Témat: 1

13.09 2014 18:26


Ahoj, nechci zakládat nové téma, tak to vložím sem.

Táta má Audi A4 b6 2,0 96kW 12/2000

A občas se rozsvítí žlutá kontrolka oleje, tak se vyměnilo čidlo hladiny oleje, protože už sem jich pár špatnejch viděl. Nicméně kontrolka se občas rozsvítí zase.

Tak bylo podezdření na to, že to olej žere, nalilo se ho tedy uplně na max, chvíli klid a teď to zase občas svítí - ale po dojetí a nechání auta v klidu 5-10 minut je oleje pořád plno, takže v tom problém nebude, ale otázka zní:

Když jsme auto koupili tak tam byl nový olej (byl krásnej, takže se neměnil, starej olej poznám)
Ale nevím zda-li tam dali polosyntetiku nebo plnou a je možné, že pokud tam dali plnou syntetiku (5W30 nebo 40) tak jak je řídkej, že nevytlačí třeba tu kuličku tom čidle a ono to pak zahlásí že je oleje málo ?

Resumé je, že vyměnim olej, chtěl jsem tam dát 10W-40, protože je to polosyntetika a je hustší, takže by to mohlo být lepší, ale soused tátovi doporučil, že by tam měl dát minerální olej 15W-40 a s tím nemám zkušenost, co by jste radili ?

Díky
nahoru

sponzor





13.09 2014 18:26


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 22.6. 2014
Příspěvků: 15 | Témat: 1

14.09 2014 11:24


Nikdo nic ?
nahoru

AK fanda
AK fanda

Muž
Registrace: 21.9. 2010
Příspěvků: 4086 | Témat: 32

14.09 2014 12:02


audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému


a ještě tady
audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému


dej tam to co tam podle výrobce má být. Svítit to může i při nedostatečném mazacím tlaku
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 22.6. 2014
Příspěvků: 15 | Témat: 1

14.09 2014 12:37


A nevíte někdo jakej olej tam teda má přesně být ?
(nemám k autu manuál, kde by to bylo)
nahoru

AK fanda
AK fanda

Muž
Registrace: 21.9. 2010
Příspěvků: 4086 | Témat: 32

14.09 2014 13:00


olej s normou VW 502.00, viskozitu si určuješ sám podle toho, jak a včem jezdíš. Může být přicpaný sací koš v olej. vaně, takže hustší olej bude akorát na škodu. Je třeba laborovat. Buď tam nalej 5w40 nebo 10w40, nic jiného nemá cenu zkoušet.
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 29.12. 2011
Příspěvků: 188 | Témat: 5

14.09 2014 15:31


soused je asi odborník- 15w tam vůbec nelej. k čidlu- zkontroluj kontakty jestli nejsou zoxidované nebo není zlomený drát
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 22.6. 2014
Příspěvků: 15 | Témat: 1

14.09 2014 15:49


Soused je automechanik a živí se tim asi 20let ale mě se to taky moc nepozdává tak nevím ...
nahoru

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma Zaslat odpověď Pomohl vám tento příspěvek? Poděkujte autorovi
Nejčastější tagy na fóru (řazeno abecedně)
[vyřešeno] 1.2tdi 1.4i 1.6 1.6td 1.8 1.8t 1.9tdi 100 2.0fsi 2.0tdi 2.0tfsi 2.2t 2.5tdi 2.7t 2.7tdi 2.8 3.0tdi 3.3tdi 4.2 4.2tdi 4b 4f 80 8e 8l 8p a2 a3 a3 8p a4 a5 a6 a6 4f a7 a8 abs aditiva afs airbag ak certifikace ak eshop ak garáž ak karta ak kšiltovka ak servis ak svp ak vlajka ak znak alarm allegro allroad alternátor alu kola ami antiradar anténa asr audi audiklub audio autobaterie automat automaticka prevodovka autopotahy autorádio b2 b3 b4 b5 b6 b7 b8 baterie bezpečnostní šrouby bioethanol biturbo bixenon blacklist blikající kontrolky bliká žhavení blinkry blow off blow-off ventil bluetooth bmk bns bose bov brake fault brzdová kapalina brzdové světlo brzdy budíky bílý dým c3 c4 c5 c6 c7 cabrio canbus cd changer centrální zamykání changer chcípá chip chiptuning chladič chladící kapalina chladící systém chorus chrom chyba climatronic cng coming home comming home common-rail concert cukání cívka d1s d2 d2r d2s daylight demontáž denní svícení destičky dešťový senzor diagnostika diferenciál displej dobíjení dpf drl dsg dvb-t dvd dveře dx dálkové ovládání e85 ecu eds egr elektrická okna elektrika elektromobil elsa emise epc esp et ethanol facelift filtr filtr pevných částic fis fsi fólie g71 geometrie gps gufera h1 h4 h7 hagusy haldex hallův snímač halogen handsfree headup hid hodiny homelink hučení hydroměnič hydroštel imobilizér insp intercooler ipad iphone ipod iso isofix jak na to k-jetronic kabel kamera kapota karburátor kardan karoserie katalyzátor keyless klepání klepání motoru klika klima klimatizace klub klubová karta klínový řemen klíč kola kolísání otáček komfortni jednotka kompresor konektor kontrolka kontrolka airbagu kontrolka brzd kontrolka mazání kontrolka motoru kotouče kouřivost kufr kód rádia kůže lambda lambda sonda lampy leaving home led letní pneu lišty dveří ln2 log loketní opěrka low-range ložiska ložisko lpg manuál manžeta mapy maska maxidot mazání mlhovky mlžení oken mmi mmi 2g mmi 3g montáž motor mp3 mtm multifunkční volant multitronic měchy měrka oleje n75 napínací kladka napínák nastavení nastavení hodin navigace naviplus nefunguje nejede nestartuje netopí netáhne netěsnost nezávislé topení neřadí nouzový režim nádrž náklon světel náprava nárazník návod odblokování odtok odvzdušnění odvětrání klikové skříně oel okno olej olejnička olejová měrka olejová vana ostřikovač osvětlení osvětlení spz otáčkoměr otáčky palivoměr palivová soustava palivové čerpadlo palivový filtr palubní deska palubní pc parkovací brzda parkovací senzory parkovačky pd pdc phatnoise plnění plovák plynový pedál pneu podsvícení podtlak podvozek pojistka pojistky pojištění pomoc prosim popis pojistek posilovač počátek vstřiku pružiny pylový filtr párování klíče přehřívání přepínač světel přestavba převodovka příručka přístrojová deska q5 q7 quattro radar radio ramena redukce regulace turba relé blinkrů relé světel renovace disků repase repro rns rns-d rns-e rozvodový řemen rozvody rs4 rs6 ruční brzda rádiem řízené hodiny rádio s-line s-tronic s2 s3 s4 s6 s8 safe safe kód schéma sd karta sedačky senzor service servis servisní interval servo servo olej servotronic servořízení setrvačník seřízení hodin seřízení světel silentbloky sklo skryté menu snímač teploty spojka sportovní podvozek spotreba spotřeba spotřeba oleje spínací skříňka sraz ssp stahovačka start start-stop startování startér stk studený start stěrače střešní nosič střešní okno subwoofer svetla svody svolávací akce svítivost svíčky světla symboly symphony syčení sání síto sacího koše tachometr tažné zařízení tdi telefon tempomat teploměr teplota motoru teplotní snímač teplý start termostat teče servo olej tfsi tiptronic tlak tlak oleje tlak turba tlumiče topení torsen tpms trippling tt tuning turbo tuzing tv tuner táhlo tónování těsnění těsnění pod hlavou třetí brzdové světlo usb v8 vag vag chyby vačky vcds vdcs ventilakce ventilakcička ventilátor ventilátor chladiče vibrace vif vin vlnovec voda vodní pumpa volant volnoběh vrzání vstřik vstřikovací čerpadlo vstřikovače vstřiky vyhřívání vyhřívání okna vyhřívání sedaček vynechává vypíná vyčištění vzduchový filtr váha vzduchu víko ventilů výfuk výkon výměna vývěva větrák w12 wastegate webasto xcarlink xenon zadní stěrač zadní světla zamrzání zapalování zapojení zatékání zdvihátko ventilu zesilovač zimní pneu zpátečka zpětné zrcátko zrcátka zrcátka-ovládání zrcátka-stmívání zrcátka-vyhřívání zrcátko ztráta oleje zvýšení výkonu základní nastavení zámek dveří zámek kufru zásuvka únik oleje čelní sklo čep černý kouř čerpadlo čeština čidlo oleje čidlo teploty čidlo teploty oleje čištění čištění trysek řazení řemen řemenice řídící jednotka řízení řízení motoru škrtící klapka škube šíbr žhavení žhavící svíčky žárovky

 
Přejít na:
AUDIKLUB.cz | AUDI KLUB - Vše co potřebujete vědět o vozech značky AUDI
Veškeré příspěvky vyjadřují názory a přesvědčení každého autora. Bez souhlasu autora je zakázáno příspěvky a články šířit, kopírovat nebo jinak zveřejňovat.
K odběru novinek použijte dle libosti: RSS 0.91 - 0.92 - 2.0 nebo Atom.
© 2006 - 2018 Audiklub.cz / Kontakt: Soukromá zpráva nebo email