Jste anonymní uživatel! Přihlásit se nebo Registrovat, Dnes je úterý, 19 března 2024
Celkem je zde 100 lidí (0 přihlášených)
Nyní online
Přihlásit se /Registrovat
Přezdívka:
Heslo:
Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Opište kód::

Informace o serveru
Nejnovější: Janolle5462
Uživatelů dnes: 0
Uživatelů včera: 1
Uživatelů celkem: 48 370
Online návštěvníků
Návštěvníků: 100
Uživatelů: 0
Celkem: 100

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
AK batole
AK batole


Registrace: 31.10. 2008
Příspěvků: 219 | Témat: 21

27.04 2010 11:11


Prosím o radu, jak se dostat k žárovkám ve třetím brzdovém světle na A4 Avant (B6).
Kdyžtak mi sem zkuste stáhnout z chytrého programku schéma, nákres, jak to tam je dělane.
Přede mnou se očividně někdo snažil tam dostat, ovšem to taky pokurvil, bo je to kryci červené plexi na prave straně vyštípnuté trochu.. Tak bych to nerad hrubším násilím dorazil uplně.

Jo a jinak, ještě z jiné oblasti - osvětlení SPZ - jsou tam dvě světýlka, jedno v pohodě svítí ale druhé ne a šroubek u krycího skláčka má totalně vymlacený křížek v hlavičce, takže to jako fakt netuším jak povolit, když se v tom křížový šroubovák jen luxusně protáčí jak dítě na kolotoči. Nějaká flignička by nebyla? )

Dík za každou (aspoň trochu rozumnou) radu. Nemyslím tím "vezmi na to flexu, vymlať to kladivem atd.. ))))
nahoru

sponzor





27.04 2010 11:11


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 17.8. 2007
Příspěvků: 1217 | Témat: 16

27.04 2010 14:55


třetí brzdové nejede opravit je to jeden kus a v Audi stojí 1000,-Kč,jestli máš zájem o pokusy z tím světlem mužu ti poslat svoje staré a můžeš si to na něm zkoušet
nahoru

AK batole
AK batole


Registrace: 31.10. 2008
Příspěvků: 219 | Témat: 21

27.04 2010 15:05


mara A4: Máro zdareeec do Liberce.. No pokusy - situace se má tak, že mi jedna žárovka tam problikává, resp. někdy nesviti, tak jsem to chtel vymenit. To jsem netusil že výměna žárovky v tom nieje možno.. To je nějaký divný. Chjooo.
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 17.8. 2007
Příspěvků: 1217 | Témat: 16

27.04 2010 15:13


twor:
mara A4: Máro zdareeec do Liberce.. No pokusy - situace se má tak, že mi jedna žárovka tam problikává, resp. někdy nesviti, tak jsem to chtel vymenit. To jsem netusil že výměna žárovky v tom nieje možno.. To je nějaký divný. Chjooo.


no oni to jsou diody v plošnym spoji ne žárovky
nahoru

AK batole
AK batole


Registrace: 31.10. 2008
Příspěvků: 219 | Témat: 21

27.04 2010 15:14


Jsem práve nevedel, jestli diody nebo zarovky.. No, tak to asi radeji necham tu jednu svini problikavat..
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 17.8. 2007
Příspěvků: 1217 | Témat: 16

27.04 2010 15:22


takhle to je vytažené drží to jen na zacvaknutí na straně takovejma těma plíškama
nahoru

AK batole
AK batole


Registrace: 31.10. 2008
Příspěvků: 219 | Témat: 21

27.04 2010 15:26


mm, njn, nenadělám teda asi nic. Tak pohlédnu na to z pozitivní stránky, zase o práci méně..

Ještě by to chtělo bydolovat ten "vymlácenej" šroubek nad SPZ. Ale to taky asi nechám v klidu a bude.. Jezdi to? Jezdi..
nahoru

AK fanda
AK fanda


Registrace: 26.11. 2009
Příspěvků: 2523 | Témat: 43

28.04 2010 17:22


Určitě to rozdělat a opravit půjde, to je jenom přístup Audi, vyměnit co půjde a neopravovat. Ono je to pro ně levnější, že?
nahoru

sponzor





28.04 2010 17:22


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK batole
AK batole


Registrace: 12.6. 2008
Příspěvků: 277 | Témat: 41

28.04 2010 22:56


twor:
mm, njn, nenadělám teda asi nic. Tak pohlédnu na to z pozitivní stránky, zase o práci méně..

Ještě by to chtělo bydolovat ten "vymlácenej" šroubek nad SPZ. Ale to taky asi nechám v klidu a bude.. Jezdi to? Jezdi..


Ten šroubek bych vytáhl vytahovákem na zkur.... šrouby
Já to aspoň tak dělám,mělo by to jít lehce,je zašroubovaný do plastu
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 8.11. 2010
Příspěvků: 239 | Témat: 14

08.12 2011 20:19


Omlouvám se, že navazuji na stáré téma. Klepe se mi třetí brzdový světlo. Nevíte někdo jak je tam přidělaný? Je to jen na zacvaknutí nebo budou ze vnitřku pod tapecem šroubky? Díky
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 17.8. 2007
Příspěvků: 1217 | Témat: 16

08.12 2011 21:18


xjuras:
Omlouvám se, že navazuji na stáré téma. Klepe se mi třetí brzdový světlo. Nevíte někdo jak je tam přidělaný? Je to jen na zacvaknutí nebo budou ze vnitřku pod tapecem šroubky? Díky


žadne šroubky
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 8.11. 2010
Příspěvků: 239 | Témat: 14

08.12 2011 21:23


mara A4: je to tam jen zacvaklý, jo? Nevíš jak se dá vydělat z těch 5. dveří ven? Díky
nahoru

AK junior
AK junior

Muž
Registrace: 12.7. 2010
Příspěvků: 773 | Témat: 93

19.05 2012 22:26


Zdravim vas.

Prosim Vas ako je to spravene u B5 avanta ? Bude to podobne ? Mam tam vypalene nejake dve ledky uz. Ako to svetlo dostanem zo strechy ? dakujem
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 13.12. 2011
Příspěvků: 596 | Témat: 4

19.05 2012 23:25


mam takovy tuseni ze budes muset sundat ten plast okolo...
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 12.12. 2010
Příspěvků: 61 | Témat: 2

19.06 2012 21:35


Zdravím,
Nedávno se mi na maxidotu zobrazila výstraha nesvítící středové brzdové světlo. Celé 3. brzdové světlo nesvítilo, tak jsem vyloučil vypálený LED* modul a pakosil jsem se to rozebrat a přijít na to kde je chyba (nedával jsem to napíchnout na vag) Jak jsem četl v jednom vláknu někde zde na audiklubu věčinou to dělá zaoxydovaný některý spoj. Ve finále tomu opravdu tak bylo, stačilo to pouze nastříkat kontoxem a párkrát vydřít kartáčkem až oxidace zmizí. Hlavní problém je ale v demontáži 3. brzdového světla. Píši tento příspěvek abych poradil někomu z Vás při případné opravě podobné závady. Mám A4 B7 Avant rok 2005 (podle fotek výše, uživatele mara A4 to vypadá že to platí i pro B6 Avant.) Začal jsem demontáží tapicerungu pátých dveří (drží na 4 šroubech a pak jen na cvecích, nutno ještě rozpojit kablík od červeného pozičního světla 5. dveří), poté jsem sundal plastové lišty kolem okna (drží na 2 šroubech a potom na cvecích.) 3. brzdové světlo se skládá ze 2 částí, těla světla a lišty na něm nasunuté. Tu je potřeba sundat posunutím směrem doleva a pak by měla jít lehce vypáčít směrem dolů. Vše se dělá z vnitřku dveří malými okínky ve kterých byly cveky zdemontovaných lišt. Poté je nutno z těla světla sundat 3 kovové spony (u mne byly 3, drážek tam je ale 5, možná se to liší podle roku výroby. V případě že některá spona nepůjde sundat, půjde světlo vytáhnout hůře, duléžité ale je sundat tu vodicí lištu z těla světla, jinak to bez poškození nerozděláte. Jak jsou spony stáhnuty z těla světla stačí světlo vypáčit nahoru (nejlépe šroubovákem přes malá okénka, v případě páčení zhora se může poškodit těsnění světla nebo oblámat sklíčko světla) a rozpojit kablík od světla. Po pročištění spoje a vyzkoušení jeho funkčnosti (při správné funkčnosti mi zhaslo hlášení v maxidotu a nebylo třeba nic mazat) se zpětná montáž provádí sestrojením celého světla (tzn. nasunout spony na tělo světla a zajistit lištou), připojením kabeláže a nacvaknutím světla zpět do 5. dveří. Poté jen zpět nacvaknout a zajistit šrouby lišty kolem oken a tapicerung. Teď jak jsem to už dělal tak to vypadá lehounce ale při prvním rozebírání to byla maturita. Tak přeju hodně štěstí a pevné nervy.
nahoru

AK nováček
AK nováček


Registrace: 6.3. 2012
Příspěvků: 2 | Témat: 1

01.01 2014 14:35


Ahoj, příspěvek zatím pomohl, ale píšeš "viz obrázky výše", ale nikde žádné nenacházím, nemohl bys prosím poslat link?
nahoru

sponzor





01.01 2014 14:35


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 12.12. 2010
Příspěvků: 61 | Témat: 2

05.01 2014 14:48


Kuře:
Ahoj, příspěvek zatím pomohl, ale píšeš "viz obrázky výše", ale nikde žádné nenacházím, nemohl bys prosím poslat link?


Ahoj, jestli se ptáš mě, tak obrázky jsem žádné nedělal ani zde neukládal Vím hloupost, v lecčem by to pomohlo, ale jak jsem to rychle rozdělal tak jsem to i pozkládal nazpět. Při tom jsem zapomněl na to to nafotit. Podle toho popisu (s trochou fantazie ) bys to měl ale zvládnout. Základ je nepáčit to z venku ale vše provádět z vnitřku přez ty okínka. Dá se to ale chce to trpělivost.
P.S. vyplň si info o vozidle ať víme který model a typ máš
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 25.3. 2016
Příspěvků: 14 | Témat: 5

27.09 2016 21:18


Zkusim ozivit tema, stalo se mi to stejne jak psal PIERCE... Rozsvitila se mi na maxidotu hlaska a svetlo nesviti. Prvni zkusim napichnout na vag, ale rozebrani me asi nemine, tak to musim stihnout nez zacne zima. Dival jsem se na postup do knihy "jak na to a4 b6/b7" a myslim ze se to zvladnou da, jen tam upozornuji na vycvaknuti pruznych spojek pouzit nejaky pripravek audi 3370 nebo hazet 2520-1... jde to i tenkym sroubovakem? nechci to zlomit nebo tak
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 12.12. 2010
Příspěvků: 61 | Témat: 2

27.09 2016 21:47


blbec: Je to už tak dávno, že si to moc nevybavuji jak jsem rozdělal ty spony, ale vím určitě že nejduležitější je to rozebírat zevnitř vozu a posunutím toho unášeče světla oproti světlu samotnému a pak se dostaneš na ty spony. Ty jsem pravděpodobně vycvakl šroubovákem (přípravek jsem určitě neměl, všechno uvidíš až to rozkrytuješ čím Ti to půjde). pak světlo vytlačíš z vnitřku ven. Tipuji to na stejný problém jak u mě a to na zaoxydovaný spoj (konektor na těle světla). Pročistit kontoxem a snad se to rozjede
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 25.3. 2016
Příspěvků: 14 | Témat: 5

28.09 2016 10:00


ok dneska nebo zitra se chci do toho pustit, tak snad se povede a nezlomim ten plast diky za rychlou odpoved
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 11.8. 2015
Příspěvků: 475 | Témat: 9

28.09 2016 20:26


Když jsem koupil auto, nesvítila jedna ledka na třetím brzdovém světle, tak jsem to rozebral ledku přepájel za jinou (záležitost pár korun). Několik měsíců to šlapalo, ale pak to začalo psát onu zde probíranou chybu. Když jsem to opět rozebral, nic jsem nezjistil, byl tam zjevně špatný kontakt. Chvíli byl zas klid a pak se to opět opakovalo, když se bouchlo z vrchu do plechu nad světlem, tak se to zas na chvíli probralo. Oxidace tam žádná nebyla, došla mi trpělivost, koupil jsem nové světlo, stálo sice asi 12 až 14 stovek, ale je klid.
K tomu rozebírání, dělal jsem to několikrát a myslím, že to mám snad v hlavě, je to tu popsané celkem dobře, takže to nebudu psát znova a co se týče toho přípravku, obejdeš se bez něj, prvně jsem si poradil běžným nářadím (asi šroubovákem), při dalším rozebírání jsem vzal nějaký plech, co byl po ruce, ustřihl z něho proužek a na konci ohnul (udělal háček), víceméně podle obrázku toho přípravku. Proužek plechu může být klidně širší (nemusí být tak tenký jako ten přípravek) a zahnutí na konci může být také klidně delší



http://a4-klub.pl/index.php?/topic/187326-all-klucz-do-plastikow/

https://www.drive2.ru/l/190406/
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 14.1. 2016
Příspěvků: 234 | Témat: 6

11.07 2018 20:39


Ahoj nemate cislo dilu toho 3 brzdoveho svetla A4B7 uz doslouzilo i me
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 12.12. 2010
Příspěvků: 61 | Témat: 2

11.07 2018 23:47


Ahoj, OEM číslo 3. brzdové svítilny pro B7 Avant je 8E9945097B a pro B7 limuzínu je 8E5945097C
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 14.1. 2016
Příspěvků: 234 | Témat: 6

12.07 2018 7:00


Dik mam avanta dneska to jdu resit s ekektrikarem jsem zvedavy ci jenom kontakt nebo drat.
nahoru

sponzor





12.07 2018 7:00


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma Zaslat odpověď Pomohl vám tento příspěvek? Poděkujte autorovi
Nejčastější tagy na fóru (řazeno abecedně)
[vyřešeno] 1.2tdi 1.4i 1.6 1.6td 1.8 1.8t 1.9tdi 100 2.0fsi 2.0tdi 2.0tfsi 2.2t 2.5tdi 2.7t 2.7tdi 2.8 3.0tdi 3.3tdi 4.2 4.2tdi 4b 4f 80 8e 8l 8p a2 a3 a3 8p a4 a5 a6 a6 4f a7 a8 abs aditiva afs airbag ak certifikace ak eshop ak garáž ak karta ak kšiltovka ak servis ak svp ak vlajka ak znak alarm allegro allroad alternátor alu kola ami antiradar anténa asr audi audiklub audio autobaterie automat automaticka prevodovka autopotahy autorádio b2 b3 b4 b5 b6 b7 b8 baterie bezpečnostní šrouby bioethanol biturbo bixenon blacklist blikající kontrolky bliká žhavení blinkry blow off blow-off ventil bluetooth bmk bns bose bov brake fault brzdová kapalina brzdové světlo brzdy budíky bílý dým c3 c4 c5 c6 c7 cabrio canbus cd changer centrální zamykání changer chcípá chip chiptuning chladič chladící kapalina chladící systém chorus chrom chyba climatronic cng coming home comming home common-rail concert cukání cívka d1s d2 d2r d2s daylight demontáž denní svícení destičky dešťový senzor diagnostika diferenciál displej dobíjení dpf drl dsg dvb-t dvd dveře dx dálkové ovládání e85 ecu eds egr elektrická okna elektrika elektromobil elsa emise epc esp et ethanol facelift filtr filtr pevných částic fis fsi fólie g71 geometrie gps gufera h1 h4 h7 hagusy haldex hallův snímač halogen handsfree headup hid hodiny homelink hučení hydroměnič hydroštel imobilizér insp intercooler ipad iphone ipod iso isofix jak na to k-jetronic kabel kamera kapota karburátor kardan karoserie katalyzátor keyless klepání klepání motoru klika klima klimatizace klub klubová karta klínový řemen klíč kola kolísání otáček komfortni jednotka kompresor konektor kontrolka kontrolka airbagu kontrolka brzd kontrolka mazání kontrolka motoru kotouče kouřivost kufr kód rádia kůže lambda lambda sonda lampy leaving home led letní pneu lišty dveří ln2 log loketní opěrka low-range ložiska ložisko lpg manuál manžeta mapy maska maxidot mazání mlhovky mlžení oken mmi mmi 2g mmi 3g montáž motor mp3 mtm multifunkční volant multitronic měchy měrka oleje n75 napínací kladka napínák nastavení nastavení hodin navigace naviplus nefunguje nejede nestartuje netopí netáhne netěsnost nezávislé topení neřadí nouzový režim nádrž náklon světel náprava nárazník návod odblokování odtok odvzdušnění odvětrání klikové skříně oel okno olej olejnička olejová měrka olejová vana ostřikovač osvětlení osvětlení spz otáčkoměr otáčky palivoměr palivová soustava palivové čerpadlo palivový filtr palubní deska palubní pc parkovací brzda parkovací senzory parkovačky pd pdc phatnoise plnění plovák plynový pedál pneu podsvícení podtlak podvozek pojistka pojistky pojištění pomoc prosim popis pojistek posilovač počátek vstřiku pružiny pylový filtr párování klíče přehřívání přepínač světel přestavba převodovka příručka přístrojová deska q5 q7 quattro radar radio ramena redukce regulace turba relé blinkrů relé světel renovace disků repase repro rns rns-d rns-e rozvodový řemen rozvody rs4 rs6 ruční brzda rádiem řízené hodiny rádio s-line s-tronic s2 s3 s4 s6 s8 safe safe kód schéma sd karta sedačky senzor service servis servisní interval servo servo olej servotronic servořízení setrvačník seřízení hodin seřízení světel silentbloky sklo skryté menu snímač teploty spojka sportovní podvozek spotreba spotřeba spotřeba oleje spínací skříňka sraz ssp stahovačka start start-stop startování startér stk studený start stěrače střešní nosič střešní okno subwoofer svetla svody svolávací akce svítivost svíčky světla symboly symphony syčení sání síto sacího koše tachometr tažné zařízení tdi telefon tempomat teploměr teplota motoru teplotní snímač teplý start termostat teče servo olej tfsi tiptronic tlak tlak oleje tlak turba tlumiče topení torsen tpms trippling tt tuning turbo tuzing tv tuner táhlo tónování těsnění těsnění pod hlavou třetí brzdové světlo usb v8 vag vag chyby vačky vcds vdcs ventilakce ventilakcička ventilátor ventilátor chladiče vibrace vif vin vlnovec voda vodní pumpa volant volnoběh vrzání vstřik vstřikovací čerpadlo vstřikovače vstřiky vyhřívání vyhřívání okna vyhřívání sedaček vynechává vypíná vyčištění vzduchový filtr váha vzduchu víko ventilů výfuk výkon výměna vývěva větrák w12 wastegate webasto xcarlink xenon zadní stěrač zadní světla zamrzání zapalování zapojení zatékání zdvihátko ventilu zesilovač zimní pneu zpátečka zpětné zrcátko zrcátka zrcátka-ovládání zrcátka-stmívání zrcátka-vyhřívání zrcátko ztráta oleje zvýšení výkonu základní nastavení zámek dveří zámek kufru zásuvka únik oleje čelní sklo čep černý kouř čerpadlo čeština čidlo oleje čidlo teploty čidlo teploty oleje čištění čištění trysek řazení řemen řemenice řídící jednotka řízení řízení motoru škrtící klapka škube šíbr žhavení žhavící svíčky žárovky

 
Přejít na:
AUDIKLUB.cz | AUDI KLUB - Vše co potřebujete vědět o vozech značky AUDI
Veškeré příspěvky vyjadřují názory a přesvědčení každého autora. Bez souhlasu autora je zakázáno příspěvky a články šířit, kopírovat nebo jinak zveřejňovat.
K odběru novinek použijte dle libosti: RSS 0.91 - 0.92 - 2.0 nebo Atom.
© 2006 - 2018 Audiklub.cz / Kontakt: Soukromá zpráva nebo email