Jste anonymní uživatel! Přihlásit se nebo Registrovat, Dnes je čtvrtek, 28 března 2024
Celkem je zde 337 lidí (2 přihlášení)
Nyní online
Přihlásit se /Registrovat
Přezdívka:
Heslo:
Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Opište kód::

Informace o serveru
Nejnovější: marbro88
Uživatelů dnes: 1
Uživatelů včera: 0
Uživatelů celkem: 48 389
Online návštěvníků
Návštěvníků: 335
Uživatelů: 2
Celkem: 337

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
AK allstar
AK allstar

Muž
Registrace: 25.5. 2009
Příspěvků: 11040 | Témat: 102

07.04 2010 18:24


mám dotaz. koupil jsem spojku OE: 06C198141D – SACHS XTend: 3000951878 a setrvačník OE: 06D105266A – LUK: 415034710 (oboje od meggyho). můj mechanik mi to vyměnil. jenže po výměně se z motoru ozývá divné šustění, jako kdyby se o sebe třeli dvě kovové plochy. ten zvuk vychází z motoru a v kabině je slyšet, jako kdyby běžel nějaký ventilátor, jen s vyšším kovovým zvukem. toto šustění je slyšet trochu i při volnoběhu, ale hlavně po rozjetí. je přímo úměrné otáčkám, když přeřazuji, ten zvuk zeslábne po chvíli (jako by se po vyšlápnutí spojky ještě něco roztočeného co o sebe šoupe chvíli točilo a pak to zpomalilo setrvačností) ale stále je trochu slyšet.

je možné spojku nebo setrvačník špatně namontovat aby to vydávalo takovéto zvuky? říkal jsem to mechanikovi a on že si to sedne že se to může stát. vypadal dost bezradně a nejistě... prý to mám vyzkoušet jestli se to nebude zhoršovat.

JENŽE - najel jsem s tím cca. 70km a rozsvítila se mi žlutá kontrolka kontrolka motoru. chybové hlášení je toto:

audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému


ta chyba je přesně v kilometrech, kdy mi měnil spojku. našel jsem že je to tohle -
audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému
- ale nejsem z toho moc moudrej...

je možné aby tato chyba měla spojitost s výměnou spojky a může s tím souviset i ten divný zvuk? předem díky za názory, teď nevím jestli mu to tam mám odvézt zpět, moc se na to netvářil a případně co očekávat...


Vyřešení dotazu:
hučení:
audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému

chaba motoru:
audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému
Naposledy upravil lordmystic dne 08.10 2010 15:20, celkově upraveno 1 krát. (0% původního příspěvku)
nahoru

sponzor





07.04 2010 18:24


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK allstar
AK allstar


Registrace: 2.2. 2008
Příspěvků: 13276 | Témat: 134

07.04 2010 19:19


Především by jsi už měl konečně vyměnit mechanika. Vždyť to není návštěva u něj, aby se něco nezesralo.
Mě stačilo, jak ti nastavili ty zadní světla.
nahoru

AK allstar
AK allstar

Muž
Registrace: 25.5. 2009
Příspěvků: 11040 | Témat: 102

07.04 2010 19:32


valmet: to nebylo od něho, tenhle mi přišel na tu závadu na turbu ten regulační ventil, ale teď mu moc nevěřím že se mu to dobře povedlo... horší je, že v okolí není nikdo pořádnej na audi
nahoru

AK allstar
AK allstar


Registrace: 2.2. 2008
Příspěvků: 13276 | Témat: 134

07.04 2010 19:33


Jo tak. No, asi ti nezbyde, než s autem jezdit k vlastovi. Nemáš to zas tak daleko a máš jistotu, že je auto v dobrých rukách.
nahoru

AK allstar
AK allstar

Muž
Registrace: 25.5. 2009
Příspěvků: 11040 | Témat: 102

07.04 2010 19:39


valmet: asi ho teď už konečně poprosím, ale nadšenej ze mě asi nebude, když se má hledat problém po někom...
nahoru

AK allstar
AK allstar


Registrace: 2.2. 2008
Příspěvků: 13276 | Témat: 134

07.04 2010 19:51


Njn, ale na to je počítám zvyklej.
nahoru

AK fanda
AK fanda

Muž
Registrace: 10.3. 2008
Příspěvků: 2652 | Témat: 81

07.04 2010 19:58


lordmystic:
horší je, že v okolí není nikdo pořádnej na audi
je. v budějovicích. Audinář. Nikomu jinýmu bych auto nesvěřil, snad jen ještě Vlastovy.
nahoru

AK junior
AK junior


Registrace: 11.12. 2007
Příspěvků: 1092 | Témat: 20

07.04 2010 21:16


lordmystic: To vypadá na ložisko co je v setrváku,asi ho poškodíl při nasazování převodovky.Já ho automaticky mněním se spojkou
nahoru

sponzor





07.04 2010 21:16


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK fanda
AK fanda

Muž
Registrace: 1.8. 2008
Příspěvků: 3384 | Témat: 38

07.04 2010 21:25


honzaban:
je. v budějovicích. Audinář. Nikomu jinýmu bych auto nesvěřil, snad jen ještě Vlastovy.
kde ? kdo??
nahoru

AK allstar
AK allstar

Muž
Registrace: 25.5. 2009
Příspěvků: 11040 | Témat: 102

07.04 2010 22:52


drak: to ložisko je součástí setrvačníku? já právě měnil komplet spojkovou sadu včetně setrváku. to ložisko by to přesně mohlo být, teď mi jde o to, jestli je to ložisko součástí setrváku nebo ne a mění se bokem, abych věděl jak moc mam na toho mechanika zatlačit aby to na vlastní náklady opravil jako reklamaci, protože se mu určitě chtít nebude.

a v případě že by to bylo to ložisko setrváku, je možné aby to mělo souvislost s tou chybou motoru?
nahoru

AK fanda
AK fanda


Registrace: 10.10. 2007
Příspěvků: 2827 | Témat: 37

08.04 2010 7:32


zkontroluj ten ventil N205 co tam píšou,týká se to časování vaček/ventilu,spíš bych to viděl že při montáži zkurvil něco kolem tohohle,že by na tohle měl vliv setrvák nevím,ale co neni může být...1
nahoru

AK allstar
AK allstar

Muž
Registrace: 25.5. 2009
Příspěvků: 11040 | Témat: 102

08.04 2010 7:42


váha: ok ten ventil mě také napadl že mohl nějak při výměně poškodit, takže to zkontroluji. to hučení by mohlo být to ložisko setrváku, co myslíš?
nahoru

AK junior
AK junior


Registrace: 11.12. 2007
Příspěvků: 1092 | Témat: 20

08.04 2010 8:24


lordmystic:Chyba na motoru nebude mít nic spol.se spojkou.To nespíš poškodil něco kolem,cvíklý kabel nebo hadička podtlaku atd.Jinak to ložisko,takzvané vodící ložisko spojky,není součástí setrváku a málo kdo ho mnění.Ono je totiž umístěné v klice viz č.14
nahoru

AK allstar
AK allstar

Muž
Registrace: 25.5. 2009
Příspěvků: 11040 | Témat: 102

08.04 2010 9:21


co by tak mohlo stát to ložisko? a je možné, že by odešlo samo od sebe při výměně?
nahoru

AK fanda
AK fanda

Muž
Registrace: 25.1. 2009
Příspěvků: 4976 | Témat: 205

08.04 2010 9:23


Zkontrolujte úhlový snímače na klice a vačce třeba je jen vytařenej konektor a koukni na rozvody.
nahoru

AK allstar
AK allstar

Muž
Registrace: 25.5. 2009
Příspěvků: 11040 | Témat: 102

08.04 2010 11:17


ještě mi říkal ten mechanik teď po telefonu, že je mezi vačkami nějaký řetěz který může být vytahaný který by mohl dělat tu chybu. zítra mu to tam vezu tohle vše zkontroluje. mohl by tenhle uvolněný řetěz mezi vačkami znít např. podobně jako to vodící ložisko spojky? že by to byla nakonec jedna závada?
nahoru

sponzor





08.04 2010 11:17


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK fanda
AK fanda

Muž
Registrace: 10.3. 2008
Příspěvků: 2652 | Témat: 81

08.04 2010 16:13


deejayvenca:
_

deejayvenca:
kde ? kdo??

Tady co bydlím, v šindlových dvorech. Je to příbuznej mojí přítelkyně a dělá mechanika na rally. Je to puntičkář a cimprlich na auta a sice dělá všechno, ale nejvíc rozumí audi a VW.
nahoru

AK junior
AK junior


Registrace: 11.12. 2007
Příspěvků: 1092 | Témat: 20

08.04 2010 21:19


lordmystic:Ložisko stojí podle značky do 1tis kč
nahoru

AK fanatik
AK fanatik

Muž
Registrace: 4.12. 2007
Příspěvků: 7374 | Témat: 56

08.04 2010 23:13


Aaaale hovno,zadnej vytahanej retez. Zkontrolovat snimace,konektory. Susteni je jak pise Drak:99,9% pri nasazovani te kurevsky tezke jarmary rozjebal lozisko-ani prvni ani posledni komu se to povedlo. Blby je na tom to,ze tu jarmaru musi zas sundat ......ze mu preju hodne stesti a ze grafitka v tom sacku u ty spojky mela skoncit jinde nez na ponku (joke)
nahoru

AK fanda
AK fanda


Registrace: 10.10. 2007
Příspěvků: 2827 | Témat: 37

09.04 2010 7:11


vlasta:
Aaaale hovno,zadnej vytahanej retez. Zkontrolovat snimace,konektory. Susteni je jak pise Drak:99,9% pri nasazovani te kurevsky tezke jarmary rozjebal lozisko-ani prvni ani posledni komu se to povedlo. Blby je na tom to,ze tu jarmaru musi zas sundat ......ze mu preju hodne stesti a ze grafitka v tom sacku u ty spojky mela skoncit jinde nez na ponku (joke)

A na kvatru to jde vůbec jednoduše
nahoru

AK allstar
AK allstar

Muž
Registrace: 25.5. 2009
Příspěvků: 11040 | Témat: 102

09.04 2010 7:28


tak to jste mě docela utvrdili v tom že to bude jeho chyba, to ložisko bych i zaplatil, ale zkusím se s ním dohodnout ať tohle udělá jako reklamaci a práci mu platit už nechci.

vlasta: jinak ty grafitka co tam nedal - to je jako přesněji co? že by tam zapomněl dát nějaké těsnění či co? je to vůbec možné? je vůbec dobré mu to tam dávat zpět, dá to do správného stavu vůbec?
nahoru

AK junior
AK junior


Registrace: 11.12. 2007
Příspěvků: 1092 | Témat: 20

09.04 2010 7:34


lordmystic:Je to vazelína kterou se maže to ložisko
nahoru

AK allstar
AK allstar

Muž
Registrace: 25.5. 2009
Příspěvků: 11040 | Témat: 102

09.04 2010 7:44


a tak to začíná být jasné, ona se dokonce dodává ta vazelína na tohle ložisko ve spojkové sadě. no bude se kroutit za chvíli mu to tam vezu, ale myslím že to je jasné.
nahoru

AK fanatik
AK fanatik

Muž
Registrace: 4.12. 2007
Příspěvků: 7374 | Témat: 56

09.04 2010 7:45


váha: Vsak proto pisu ze " kurevsky tezka" predohrab je lehouckej. Jen mu to nech predelat,mel to lozisko vymenit hned a mohl mit pokoj. Takhle to bude delat 2x.......chybama se clovek uci.
nahoru

sponzor





09.04 2010 7:45


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK fanda
AK fanda

Muž
Registrace: 3.10. 2006
Příspěvků: 3689 | Témat: 29

09.04 2010 8:00


koukám, že máš se spojkou pořád problémy
nahoru

AK senior
AK senior


Registrace: 3.12. 2006
Příspěvků: 1701 | Témat: 5

10.04 2010 23:21


Neviem čo tam mate v tej kluke za ložiska,ale obyčajne tam býva samomazné ložisko s krytkou a pri výmene spojky sa mení za nové a grafitová vazelína je na mazanie vysoko namáhaných klzných ložísk.

Neviem či sa to dá na tvojom aute,ale možno ti dal naopak lamelu a drhhe o mekáno to by zodpovedalo tomu kovovému zvuku ,ale teraz len teoretizujem,lebo tento druh nepoznám.
nahoru

AK senior
AK senior


Registrace: 3.12. 2006
Příspěvků: 1701 | Témat: 5

10.04 2010 23:25


Inak stať sa može všeličo raz som si tak menil spojku na golfe už som mal hotovo len pozapájeť káble naliať vodu a tak som sa oprel o auto a zapálil poslednú cigaretku pred finišom a v tom mi padol zrak na ponk-ležalo tam moje spojkové ložisko aj s výtlačnoun pákou....tolko bohov a kristov v mojej garáži dovtedy ešte nebolo.
nahoru

AK allstar
AK allstar

Muž
Registrace: 25.5. 2009
Příspěvků: 11040 | Témat: 102

20.04 2010 14:30


takže další pokus domluvit se s mechanikem nedopadl dvakrát nejlépe. nejprve mi řešil tu chybu na diagnostice výměnou této součástky co je na fotkách. chtěl za ní 2000kč plus 1000kč za práci. prý je to nějaké čidlo na vačce a bylo to plné oleje a být nemá. po výměně mi auto vrátil že chyba tam již není, samozřejmě tam byla už když mi to předával.

také mi prý kontroloval to kovové hučení a ten neodhlučněný zvuk zepředu od výfuku. prý to je normální, že jak se vyměnila spojka a setrvák že to může mít jiný zvuk. říkám mu ale že to hučí dost, že ten zvuk je dost divnej a on že je to ok a že tam nemůže být žádný problém. když jsem tedy po něm chtěl nějakou záruku, tak mi samozřejmě nic nedal.

proto jsem se chtěl zeptat, potřeboval bych zkontrolovat to divné hučení které vzniklo při výměně spojky a setrváku, nejspíš sundat spojku a setrvák, zkontrolovat jestli tyto dvě součástky nemohou být špatné a pak to kluzné ložisko na klice. věřím že se to po rozebrání nechá poznat jestli je to špatné nebo ne, i když to ložisko bych rád vyměnil i tak preventivně. a případně pak kouknout na tu chybu co mi hlásí na diagnostice.

vzal bych to rovnou do značkového servisu, ale před tím se chci zeptat, jestli by mi to z vás někdo neudělal nebo jestli byste někoho nedoporučili kdo by si s tím uměl poradit. mluvil jsem s vlastou, ten má teď bohužel problém a nemůže mi to udělat. proto budu rád kdyby se mi na to podíval někdo třeba tady z klubu, kde budu mít jistotu že mě neojebe jak můj mechanik případně servis... předem díky.
nahoru

AK fanda
AK fanda


Registrace: 26.11. 2009
Příspěvků: 2529 | Témat: 43

20.04 2010 14:41


V Brně bych věděl, ale to máš opravdu daleko, tak ti snad dá někdo tip na někoho blíž...
nahoru

AK nováček
AK nováček


Registrace: 9.8. 2009
Příspěvků: 62 | Témat: 13

20.04 2010 15:05


Taky vím o jednom týpkovi - v Náměšti na Hané...ALe to je taky hoodně z ruky no..
nahoru

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma Zaslat odpověď Pomohl vám tento příspěvek? Poděkujte autorovi
Nejčastější tagy na fóru (řazeno abecedně)
[vyřešeno] 1.2tdi 1.4i 1.6 1.6td 1.8 1.8t 1.9tdi 100 2.0fsi 2.0tdi 2.0tfsi 2.2t 2.5tdi 2.7t 2.7tdi 2.8 3.0tdi 3.3tdi 4.2 4.2tdi 4b 4f 80 8e 8l 8p a2 a3 a3 8p a4 a5 a6 a6 4f a7 a8 abs aditiva afs airbag ak certifikace ak eshop ak garáž ak karta ak kšiltovka ak servis ak svp ak vlajka ak znak alarm allegro allroad alternátor alu kola ami antiradar anténa asr audi audiklub audio autobaterie automat automaticka prevodovka autopotahy autorádio b2 b3 b4 b5 b6 b7 b8 baterie bezpečnostní šrouby bioethanol biturbo bixenon blacklist blikající kontrolky bliká žhavení blinkry blow off blow-off ventil bluetooth bmk bns bose bov brake fault brzdová kapalina brzdové světlo brzdy budíky bílý dým c3 c4 c5 c6 c7 cabrio canbus cd changer centrální zamykání changer chcípá chip chiptuning chladič chladící kapalina chladící systém chorus chrom chyba climatronic cng coming home comming home common-rail concert cukání cívka d1s d2 d2r d2s daylight demontáž denní svícení destičky dešťový senzor diagnostika diferenciál displej dobíjení dpf drl dsg dvb-t dvd dveře dx dálkové ovládání e85 ecu eds egr elektrická okna elektrika elektromobil elsa emise epc esp et ethanol facelift filtr filtr pevných částic fis fsi fólie g71 geometrie gps gufera h1 h4 h7 hagusy haldex hallův snímač halogen handsfree headup hid hodiny homelink hučení hydroměnič hydroštel imobilizér insp intercooler ipad iphone ipod iso isofix jak na to k-jetronic kabel kamera kapota karburátor kardan karoserie katalyzátor keyless klepání klepání motoru klika klima klimatizace klub klubová karta klínový řemen klíč kola kolísání otáček komfortni jednotka kompresor konektor kontrolka kontrolka airbagu kontrolka brzd kontrolka mazání kontrolka motoru kotouče kouřivost kufr kód rádia kůže lambda lambda sonda lampy leaving home led letní pneu lišty dveří ln2 log loketní opěrka low-range ložiska ložisko lpg manuál manžeta mapy maska maxidot mazání mlhovky mlžení oken mmi mmi 2g mmi 3g montáž motor mp3 mtm multifunkční volant multitronic měchy měrka oleje n75 napínací kladka napínák nastavení nastavení hodin navigace naviplus nefunguje nejede nestartuje netopí netáhne netěsnost nezávislé topení neřadí nouzový režim nádrž náklon světel náprava nárazník návod odblokování odtok odvzdušnění odvětrání klikové skříně oel okno olej olejnička olejová měrka olejová vana ostřikovač osvětlení osvětlení spz otáčkoměr otáčky palivoměr palivová soustava palivové čerpadlo palivový filtr palubní deska palubní pc parkovací brzda parkovací senzory parkovačky pd pdc phatnoise plnění plovák plynový pedál pneu podsvícení podtlak podvozek pojistka pojistky pojištění pomoc prosim popis pojistek posilovač počátek vstřiku pružiny pylový filtr párování klíče přehřívání přepínač světel přestavba převodovka příručka přístrojová deska q5 q7 quattro radar radio ramena redukce regulace turba relé blinkrů relé světel renovace disků repase repro rns rns-d rns-e rozvodový řemen rozvody rs4 rs6 ruční brzda rádiem řízené hodiny rádio s-line s-tronic s2 s3 s4 s6 s8 safe safe kód schéma sd karta sedačky senzor service servis servisní interval servo servo olej servotronic servořízení setrvačník seřízení hodin seřízení světel silentbloky sklo skryté menu snímač teploty spojka sportovní podvozek spotreba spotřeba spotřeba oleje spínací skříňka sraz ssp stahovačka start start-stop startování startér stk studený start stěrače střešní nosič střešní okno subwoofer svetla svody svolávací akce svítivost svíčky světla symboly symphony syčení sání síto sacího koše tachometr tažné zařízení tdi telefon tempomat teploměr teplota motoru teplotní snímač teplý start termostat teče servo olej tfsi tiptronic tlak tlak oleje tlak turba tlumiče topení torsen tpms trippling tt tuning turbo tuzing tv tuner táhlo tónování těsnění těsnění pod hlavou třetí brzdové světlo usb v8 vag vag chyby vačky vcds vdcs ventilakce ventilakcička ventilátor ventilátor chladiče vibrace vif vin vlnovec voda vodní pumpa volant volnoběh vrzání vstřik vstřikovací čerpadlo vstřikovače vstřiky vyhřívání vyhřívání okna vyhřívání sedaček vynechává vypíná vyčištění vzduchový filtr váha vzduchu víko ventilů výfuk výkon výměna vývěva větrák w12 wastegate webasto xcarlink xenon zadní stěrač zadní světla zamrzání zapalování zapojení zatékání zdvihátko ventilu zesilovač zimní pneu zpátečka zpětné zrcátko zrcátka zrcátka-ovládání zrcátka-stmívání zrcátka-vyhřívání zrcátko ztráta oleje zvýšení výkonu základní nastavení zámek dveří zámek kufru zásuvka únik oleje čelní sklo čep černý kouř čerpadlo čeština čidlo oleje čidlo teploty čidlo teploty oleje čištění čištění trysek řazení řemen řemenice řídící jednotka řízení řízení motoru škrtící klapka škube šíbr žhavení žhavící svíčky žárovky

 
Přejít na:
AUDIKLUB.cz | AUDI KLUB - Vše co potřebujete vědět o vozech značky AUDI
Veškeré příspěvky vyjadřují názory a přesvědčení každého autora. Bez souhlasu autora je zakázáno příspěvky a články šířit, kopírovat nebo jinak zveřejňovat.
K odběru novinek použijte dle libosti: RSS 0.91 - 0.92 - 2.0 nebo Atom.
© 2006 - 2018 Audiklub.cz / Kontakt: Soukromá zpráva nebo email