Jste anonymní uživatel! Přihlásit se nebo Registrovat, Dnes je úterý, 19 března 2024
Celkem je zde 144 lidí (5 přihlášených)
Nyní online
Přihlásit se /Registrovat
Přezdívka:
Heslo:
Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Opište kód::

Informace o serveru
Nejnovější: Janolle5462
Uživatelů dnes: 0
Uživatelů včera: 1
Uživatelů celkem: 48 370
Online návštěvníků
Návštěvníků: 139
Uživatelů: 5
Celkem: 144

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 17.4. 2008
Příspěvků: 125 | Témat: 16

13.09 2018 22:17


Ahoj, nefunguje mi keyless u předních dveří na A5. Kufr i startování funguje v pořádku. Diagnostika píše:

audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému


Pomůže mi když koupím tento nový senzor a vyměním?
audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému


Ještě z chyby nevím na které straně dveří...

Díky za pomoc
nahoru

sponzor





13.09 2018 22:17


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 25.5. 2008
Příspěvků: 494 | Témat: 14

14.09 2018 8:32


Pomůže, ty původní celkem odchází
nahoru

AK nováček
AK nováček


Registrace: 13.8. 2012
Příspěvků: 20 | Témat: 2

10.08 2020 16:57


Ahoj mám ten samej problem u A5 coupe, nefunguje keyless na obou dveří, startování tlacitkem a otevírání kufru funguje. Diagnostika píše 03285 snímač dotyku vnější kliky dveří vpředu vlevo 011 přerušení. Bude stačit vyměnit snímač na klíce? Ale když to píše jen ridicove dveře tak by měli fungovat aspoň spolujezdcovi ne? Nebo že by mohla být chyba v anténě. Díky za rady
nahoru

AK allstar
AK allstar


Registrace: 17.6. 2009
Příspěvků: 10981 | Témat: 89

10.08 2020 16:58


bryx: kdyz nejde jeden snimac, odpoji to kessy uplne a kliky nejdou.
nahoru

AK nováček
AK nováček


Registrace: 13.8. 2012
Příspěvků: 20 | Témat: 2

10.08 2020 17:17


Takže anténu nemám řešit a zkusit vyměnit ten senzor? Našel jsem dva kódy těch senzoru 4G8927753 a 4G8927753B, jaký je správný do A5 coupe 2010?
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 11.8. 2015
Příspěvků: 475 | Témat: 9

09.03 2021 11:24


Po přečtení tohoto jsem se celkem vyděsil dneska auto (A5 Sportback /2010) několikrát odemykám, zamykám. Nyní přestal jít keyless. Říkám si baterka, ale od někoho jsem slyšel, že to snad píše na palubce, když začíná být vybitá, pak jsem si myslel, že ledka na klíčku přestane svítit pri stisknutí a další věc je, že na zavazadlový prostor to funguje, ten se přes keyless odemkne. Kliky na dveřích nic... Asi začnu diagnostikou a výměnou baterie v klíčku, až se k tomu dostanu. Takže to smrdí špatným senzorem na klice?
nahoru

AK batole
AK batole


Registrace: 22.10. 2017
Příspěvků: 478 | Témat: 17

09.03 2021 11:35


ano stačí jedna kľučka a vypne to všetky 4 kľučky,slabú materiu ti signalizuje v MMI*
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 11.8. 2015
Příspěvků: 475 | Témat: 9

09.03 2021 14:28


To mám radost. Ale děkuji za info. Nějaké rady ohledně čísla dílu a výměny.
nahoru

sponzor





09.03 2021 14:28


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK batole
AK batole


Registrace: 22.10. 2017
Příspěvků: 478 | Témat: 17

09.03 2021 21:12


napis niekde kde predávaj dily na auta dej im VIN* a nech ti daj oe číslo toho snímača co mas v klike podľa toho si objednaj bud origo alebo náhradu
cena za original u a4 bola cca 140 euro ja som dal náhradu za 20 euro a uz rok je tomu a všetko ôk zatiaľ(nepoznám rozdiel voči originalu) montáž závisí ci predok ci zadok( zadok je jednoduchsie) a jestli si to nekdy delal tak 1 klika je tak na 10 minut,poprípade my napis ss .... pošlem ti videa ktorej sa jak dela
nahoru

AK allstar
AK allstar


Registrace: 17.6. 2009
Příspěvků: 10981 | Témat: 89

09.03 2021 21:27


Kliky jsou normalne na aliexpresu, a ani to nejsou nahrady...

€ 25,75 16% Off | 4pcs new high quality OEM for Audi A1 A4 A5 A6 A7 A8 Q5 B9 Q9 Q3 Q7 Kessy door handle outer sensor Pins switch 4g8 927 753
audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému


Cena je za 4ks.
nahoru

AK batole
AK batole


Registrace: 22.10. 2017
Příspěvků: 478 | Témat: 17

09.03 2021 21:32


jo tie co si poslal sou origo ja to koukal rok spatky na allegro ale do buducna je toto viac než výborná cena za 4ks a ted bych ani neváhal a hned si je 4 objednal
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 11.8. 2015
Příspěvků: 475 | Témat: 9

10.03 2021 12:03


Hoši děkuji. Včera jsem úplně náhodu aniž bych to hledal a aniž bych již četl vaše komentáře, našel ty kliky na Ali také samo to na mě vyskocilo. Světě div se dneska se keyless "sám rozchodil", aniž bych s tím cokoliv dělal. Jdu to projet diagnostikou.
nahoru

AK allstar
AK allstar


Registrace: 17.6. 2009
Příspěvků: 10981 | Témat: 89

10.03 2021 12:42


Ladin: kliky kup stejne, pokud nejaka odchazi budes to resit porad dokola...
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 11.8. 2015
Příspěvků: 475 | Témat: 9

10.03 2021 12:58


Koupím. Tak diag. povídá, že to je PZ klika. Adresa 05, chyba 00193 - dotykový snímač PZ dveří (G418) 011 přerušení - sporadická. Koukám do Etky, že by to měl být 4G8 927 753 B (předek i zadek). Tuším, že se budou muset odstrojit celé dveře a klika ven co? Aby se k tomu člověk dostal.
nahoru

AK allstar
AK allstar


Registrace: 17.6. 2009
Příspěvků: 10981 | Témat: 89

10.03 2021 19:58


Ladin: nene
audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 11.8. 2015
Příspěvků: 475 | Témat: 9

10.03 2021 21:16


tomko222: díky moc
to je jednodušší, než jsem doufal
nahoru

sponzor





10.03 2021 21:16


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK nováček
AK nováček


Registrace: 21.6. 2016
Příspěvků: 17 | Témat: 3

11.03 2021 10:46


Čau, připojím se malinko s dotazem. Mám stejný problém s otvíráním na klice.
Je nutné auto po výměně znovu napojit na diagnostiku a chybu vymazat? nebo už se to nemusí a bude to fungovat správně.
nahoru

AK allstar
AK allstar


Registrace: 17.6. 2009
Příspěvků: 10981 | Témat: 89

11.03 2021 13:50


michal2388: melo by to fungovat i bez mazani chyb.
nahoru

AK nováček
AK nováček


Registrace: 21.6. 2016
Příspěvků: 17 | Témat: 3

11.03 2021 14:12


super. díky za info
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 11.8. 2015
Příspěvků: 475 | Témat: 9

11.03 2021 22:06


Já jsem nyní zaznamenal, že to občas jde a občas ne, každopádně aspoň nyní vím, kde by měla být chyba.
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 11.8. 2015
Příspěvků: 475 | Témat: 9

02.09 2021 14:09


Jelikož jsem během půl roku vyměnil senzory na obou klikách vzadu (vzal jsem poprvé rovnou 4 ks z Číny) a dnes jsem již nevěděl detaily demontáže resp. montáže zpět, tak to zde shrnu. Když už jsem měl hotovo, tak jsem našel celkem povedené video (viz. níže), kde je to dobře ukázané a vysvětlené.

Mimochodem nyní mi to ani diagnostika neukazovala, přesto původní originální senzor v levé zadní klice neodemykal a nezamykal

Postup:

1) Otevřeme dveře, sejmeme gumovou krytku na úrovni kliky zevnitř.

2) Potřebujeme TORX 20, ořech z běžné goly je moc velkého průměru a krátký no to, aby šel zasunout dostatečně hluboko, takže to chce nějaký delší (minimálně 4 cm) a úzký nástavec, aby se vešel průměrem do díry, popř. takový jako má ve videu, někdy to může jít i plochým šroubovákem, když má správnou šíři a ten torx není dorvaný na krev.

3) Dobré je mít povytaženou kliku (jako to má ve videu), šroub povolíme, nemusíme se bát, že se vytočí úplně a zapadne nám někam do dveří, na konci je totiž hlavička, která se opře a neproleze skrz, takže to již nepůjde dál povolovat. Důležité je na povolovaný šroub máčknout směrem dovnitř. Tím se nám uvnitř posune taková plastová "šachtička" (nebo jak to nazvat) dopředu (vzato při pohledu na zavřené dveře auta). Což způsobí dvě věci současně. Jednak to odjistí tu část za klikou (krytku, kterou posléze vytáhneme) a dále to zajistí mechanismus zámku, za který klikou taháme, když dveře otevíráme (takže nám zůstane v mezipoloze pro opětovnou montáž kliky).

4) Vytáhneme ten kus plastu za klikou (tu krytku - na dveřích řidiče je v ní zámek - otvor pro planžetu klíče). S klikou popotáhneme směrem dozadu (vzato při pohledu na zavřené dveře). Vyklopíme ven (směrem od auta), vytáhneme i na druhém konci a zcela vyjeme.

5) Dál je to jednoduché, odpojíme konektor a klika je venku

6) Konektor vycvakneme z kliky, stejně jako držáček vedení vodičů a senzor vysuneme celý dozadu (klidně nějakým plochým šroubovákem)

7) Montáž provedeme opačným způsobem

Pozor!!! Může nastat i situace, kdy vám z nějakého důvodu vyskočí ta zajištěná část mechanismu zámku (ta za kterou klikou taháme, když dveře otevíráme). Pokud ta plastová "šachtička" funguje jak má, tak stačí tu kovovou "stříbrnou věc" uvnitř (tím myslím ten zmíněný mechanismus zámku) přitáhnout směrem k sobě (klade to celkem velký odpor, prstem to jde, ale po chvíli to bolí. Je lepší vzít nějaký drát (jako je to ve výše uvedeném odkazu od Tomka222)


Náhled, klikni pro zvětšení.


provléct okolo a přitáhnout k sobě. Když se pak plastová "šachtička" uvnitř posune co nejvíce dopředu, měla by tu "stříbrnou věc" zajistit v meziloze (aby se navrátila), pokud se tak však nestane, lze dírou, kterou jsme povolovali šroub, prostrčit dostatečně dlouhý šroubovák a tu "stříbrnou věc" si jím podržet, pak můžeme drát vytáhnout. Ta "stříbrná věc" nesmí být v klidové poloze úplně vzadu (myšleno uvnitř dveří), to by nám tam nešla klika zpět. Na konci kliky, která je uvnitř dveří (vzadu) je takový zobáček (takové "elko"), které tahá za tu "stříbrnou věc" a to se musí zasunout až za ní (aby za mí mohl tahat). Jakmile je klika zpátky a "šachtička" dosud namáčknutá vpředu, tak nejde klika vytáhnout jako při běžném otvírání dveří, tím se nenechte zmást, "šachtička" tu kliku blokuje, přičemž musí být vpředu, když se tam posléze zasune zpět poslední díl a to ta krytka za klikou. Utahováním TORXu se "šachtička" zatáhne dozadu, tím zajistí krytku a odjistí kliku.



Přímý odkaz na youtube video
nahoru

AK batole
AK batole


Registrace: 22.10. 2017
Příspěvků: 478 | Témat: 17

02.09 2021 19:52


s tým mám stejnej problém najprv odišla vzadu vlevo klika a teraz nejde cela práva strana zoberiem tu sadu a tiež to vymením a tiež na diag žiadna chyba aspoň viem ze sa to môže takto prejavovat
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 11.8. 2015
Příspěvků: 475 | Témat: 9

04.09 2021 10:43


Ta pravá zadní odešla krátce poté, co jsem auto přivezl. Diagnostika mi to ukazovala s tím, že pak nefungovala žádná klika (jak je tu popsáno). Občas se to probralo a šlo to (než přišly nové a byl jsem to schopen vyměnit).
Nyní jsem to popravdě ani neregistroval, že to nefunguje, protože všechny ostatní kliky šly a přece jen ten zadek člověk tak často nepoužívá. Měl jsem náhodou připojenou diagnostiku, tak jsem vyčítal všechny zaznamenané chyby a jedna z nich byla právě klika (asi ta levá - nezkoumal jsem to a zmazal). Říkám si pravá je měněná, tak jsem se zaměřil na tu levou a přitom jsem to zjistil, že nefunguje, když pak jsem opětovně koukal v diagnostice na chyby, tak tam nic nebylo, ostatní kliky šly a tato jedna nic. Měl jsem z v záloze 3 náhradní, takže jsem jí okamžitě vyměnil, jen mě potrápila zpětná montáž, proto jsem to zde za čerstvé paměti sepsal, až to budu dělat příště nebo někdo z vás
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 11.8. 2015
Příspěvků: 475 | Témat: 9

31.10 2021 20:47


Tak jsem rád, že jsem na vás dal a koupil rovnou 4 kliky, poněvadž postupně odchází jedna po druhé, začalo to vzadu, dnes jsem vyměnil i tu vpředu u spolujezdce. Ten "můj zevrubný" popis postupu výše se týká zadních dveří (u Sportbacku), vpředu je malý rozdíl, že ten šroub není tolik zapuštěný a dostanete se tam obyčejným ořechem z goly. Tak už zbývá jen klika u řidiče, jsem zvědavý, kdy se ozve.
nahoru

sponzor





31.10 2021 20:47


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 11.8. 2015
Příspěvků: 475 | Témat: 9

03.08 2022 13:11


Už je to tu. Nyní odešla poslední klika a to u řidiče. Takže beru poslední "novou čínskou" a jdu jí tam dát
nahoru

AK fanatik
AK fanatik

Muž
Registrace: 14.1. 2011
Příspěvků: 6654 | Témat: 72

03.08 2022 15:49


Dobrá práca. Pekný popis
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 11.8. 2015
Příspěvků: 475 | Témat: 9

25.08 2022 10:57


Nyní když to s odstupem času po sobě čtu. Je to možná moc "vědecké" a složité. Poslední klika už byla opravdu brnkačka, při dodržení jednoduchého postupu. Vezmu to "stručně" bez zbytečných detailů (ty jsou výše).

1) zatáhnout za madlo kliky jako když otevíráme dveře a držet v této poloze
2) povolit úplně torx
3) zatlačit (zmáčknout) na povolený torx směrem dovnitř (k přední části vozidla), to zajistí madlo kliky ve vytažené poloze (už drží samo pak)
4) vytáhnout ven záslepku za madlem kliky
5) vyjmout madlo kliky (nejprve posunout směrem dozadu do otvoru po záslepce, zadní část vyklopit ven ze dveří a pak vyháknout i vpředu)
6) odpojit konektor, klika je venku, vycvaknout na klice vedení vodičů a snímač vymačknout z kliky ven

Montáž opačným způsobem
7) vložit nový snímač do kliky, nacvaknout vedení vodičů snímače na klice
8) vrátit kliku na dveře, tzn. připojit konektor snímače v přední části, zasunout přední část do dveří, pak přes otvor po zaslepce zadní část a poté madlo kliky posunout směrem dopředu (k přední části vozidla). Klika je nyní tak jako pri demontáži v poloze jako když otevíráme dveře (povytažená - to je v pořádku!!!)
9) vrátíme záslepku do otvoru za madlem (u dveří řidiče si musíme dát tu práci aby se trefil zamykací mechanismus do zámku)
10) záslepka je nyní na svém místě v původní poloze a klika je stále povytažená (drží tak sama)
11) utáhneme torx, kterým jsme začínali a klika nám zaskočí zpět do výchozí polohy
Hotovo!
nahoru

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma Zaslat odpověď Pomohl vám tento příspěvek? Poděkujte autorovi
Možná podobná témata
Nejčastější tagy na fóru (řazeno abecedně)
[vyřešeno] 1.2tdi 1.4i 1.6 1.6td 1.8 1.8t 1.9tdi 100 2.0fsi 2.0tdi 2.0tfsi 2.2t 2.5tdi 2.7t 2.7tdi 2.8 3.0tdi 3.3tdi 4.2 4.2tdi 4b 4f 80 8e 8l 8p a2 a3 a3 8p a4 a5 a6 a6 4f a7 a8 abs aditiva afs airbag ak certifikace ak eshop ak garáž ak karta ak kšiltovka ak servis ak svp ak vlajka ak znak alarm allegro allroad alternátor alu kola ami antiradar anténa asr audi audiklub audio autobaterie automat automaticka prevodovka autopotahy autorádio b2 b3 b4 b5 b6 b7 b8 baterie bezpečnostní šrouby bioethanol biturbo bixenon blacklist blikající kontrolky bliká žhavení blinkry blow off blow-off ventil bluetooth bmk bns bose bov brake fault brzdová kapalina brzdové světlo brzdy budíky bílý dým c3 c4 c5 c6 c7 cabrio canbus cd changer centrální zamykání changer chcípá chip chiptuning chladič chladící kapalina chladící systém chorus chrom chyba climatronic cng coming home comming home common-rail concert cukání cívka d1s d2 d2r d2s daylight demontáž denní svícení destičky dešťový senzor diagnostika diferenciál displej dobíjení dpf drl dsg dvb-t dvd dveře dx dálkové ovládání e85 ecu eds egr elektrická okna elektrika elektromobil elsa emise epc esp et ethanol facelift filtr filtr pevných částic fis fsi fólie g71 geometrie gps gufera h1 h4 h7 hagusy haldex hallův snímač halogen handsfree headup hid hodiny homelink hučení hydroměnič hydroštel imobilizér insp intercooler ipad iphone ipod iso isofix jak na to k-jetronic kabel kamera kapota karburátor kardan karoserie katalyzátor keyless klepání klepání motoru klika klima klimatizace klub klubová karta klínový řemen klíč kola kolísání otáček komfortni jednotka kompresor konektor kontrolka kontrolka airbagu kontrolka brzd kontrolka mazání kontrolka motoru kotouče kouřivost kufr kód rádia kůže lambda lambda sonda lampy leaving home led letní pneu lišty dveří ln2 log loketní opěrka low-range ložiska ložisko lpg manuál manžeta mapy maska maxidot mazání mlhovky mlžení oken mmi mmi 2g mmi 3g montáž motor mp3 mtm multifunkční volant multitronic měchy měrka oleje n75 napínací kladka napínák nastavení nastavení hodin navigace naviplus nefunguje nejede nestartuje netopí netáhne netěsnost nezávislé topení neřadí nouzový režim nádrž náklon světel náprava nárazník návod odblokování odtok odvzdušnění odvětrání klikové skříně oel okno olej olejnička olejová měrka olejová vana ostřikovač osvětlení osvětlení spz otáčkoměr otáčky palivoměr palivová soustava palivové čerpadlo palivový filtr palubní deska palubní pc parkovací brzda parkovací senzory parkovačky pd pdc phatnoise plnění plovák plynový pedál pneu podsvícení podtlak podvozek pojistka pojistky pojištění pomoc prosim popis pojistek posilovač počátek vstřiku pružiny pylový filtr párování klíče přehřívání přepínač světel přestavba převodovka příručka přístrojová deska q5 q7 quattro radar radio ramena redukce regulace turba relé blinkrů relé světel renovace disků repase repro rns rns-d rns-e rozvodový řemen rozvody rs4 rs6 ruční brzda rádiem řízené hodiny rádio s-line s-tronic s2 s3 s4 s6 s8 safe safe kód schéma sd karta sedačky senzor service servis servisní interval servo servo olej servotronic servořízení setrvačník seřízení hodin seřízení světel silentbloky sklo skryté menu snímač teploty spojka sportovní podvozek spotreba spotřeba spotřeba oleje spínací skříňka sraz ssp stahovačka start start-stop startování startér stk studený start stěrače střešní nosič střešní okno subwoofer svetla svody svolávací akce svítivost svíčky světla symboly symphony syčení sání síto sacího koše tachometr tažné zařízení tdi telefon tempomat teploměr teplota motoru teplotní snímač teplý start termostat teče servo olej tfsi tiptronic tlak tlak oleje tlak turba tlumiče topení torsen tpms trippling tt tuning turbo tuzing tv tuner táhlo tónování těsnění těsnění pod hlavou třetí brzdové světlo usb v8 vag vag chyby vačky vcds vdcs ventilakce ventilakcička ventilátor ventilátor chladiče vibrace vif vin vlnovec voda vodní pumpa volant volnoběh vrzání vstřik vstřikovací čerpadlo vstřikovače vstřiky vyhřívání vyhřívání okna vyhřívání sedaček vynechává vypíná vyčištění vzduchový filtr váha vzduchu víko ventilů výfuk výkon výměna vývěva větrák w12 wastegate webasto xcarlink xenon zadní stěrač zadní světla zamrzání zapalování zapojení zatékání zdvihátko ventilu zesilovač zimní pneu zpátečka zpětné zrcátko zrcátka zrcátka-ovládání zrcátka-stmívání zrcátka-vyhřívání zrcátko ztráta oleje zvýšení výkonu základní nastavení zámek dveří zámek kufru zásuvka únik oleje čelní sklo čep černý kouř čerpadlo čeština čidlo oleje čidlo teploty čidlo teploty oleje čištění čištění trysek řazení řemen řemenice řídící jednotka řízení řízení motoru škrtící klapka škube šíbr žhavení žhavící svíčky žárovky

 
Přejít na:
AUDIKLUB.cz | AUDI KLUB - Vše co potřebujete vědět o vozech značky AUDI
Veškeré příspěvky vyjadřují názory a přesvědčení každého autora. Bez souhlasu autora je zakázáno příspěvky a články šířit, kopírovat nebo jinak zveřejňovat.
K odběru novinek použijte dle libosti: RSS 0.91 - 0.92 - 2.0 nebo Atom.
© 2006 - 2018 Audiklub.cz / Kontakt: Soukromá zpráva nebo email