Jste anonymní uživatel! Přihlásit se nebo Registrovat, Dnes je pátek, 29 března 2024
Celkem je zde 209 lidí (1 přihlášený)
Nyní online
Přihlásit se /Registrovat
Přezdívka:
Heslo:
Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Opište kód::

Informace o serveru
Nejnovější: Paliboron
Uživatelů dnes: 0
Uživatelů včera: 5
Uživatelů celkem: 48 393
Online návštěvníků
Návštěvníků: 208
Uživatelů: 1
Celkem: 209

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
AK nováček
AK nováček


Registrace: 28.10. 2020
Příspěvků: 51 | Témat: 10

05.11 2020 23:22


Zdravím všetkých.

Prosím Vás, aké LED*-ky sú použité v brzdových svetlách v Audi A8 D3 ?
Je to ešte pred FL verzia tých svetiel.

Niektoré mi nesvietia, niektoré iba slabo. Svetlo mám už rozobraté. Chcem to vymeniť, ale neviem, akú svietivosť zvoliť, aby to nesvietilo rozdielne od ostatných troch svetiel. A tiež 2ks pre smerovky sú pokazené teda, aké typy sú aj tie žlté ?
nahoru

sponzor





05.11 2020 23:22


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 4.5. 2017
Příspěvků: 228 | Témat: 33

10.11 2020 13:52


nikdy sa netrafis do rovnakej svietivosti, najlepsie je vymenit vsetky naraz z rovnakej sarze
nahoru

AK fanda
AK fanda

Muž
Registrace: 27.4. 2008
Příspěvků: 2655 | Témat: 171

10.11 2020 14:27


presne vyment vsetky - pozor na polaritu
nahoru

AK nováček
AK nováček


Registrace: 23.1. 2020
Příspěvků: 84 | Témat: 16777215

13.11 2020 21:02


No možná by stálo za to znát přesné označení příslušných LED*, aby pak obě světla svítila stejně.
nahoru

AK nováček
AK nováček


Registrace: 28.10. 2020
Příspěvků: 51 | Témat: 10

14.11 2020 11:40


Ahojte, tak na samotnej LEDke je len z boku vertikálne napísané 25 a je akoby od výroby narezaná horizontálne pod oblúčikom.

javascript:put_nick('marioff: ') ale kvôli zopár LEDkám vymienaňať všetky na A8 ? tak či tak, by som musel trafiť aspoň nejakú tú svietivosť, aj keby všetky idem vymeniť.
Čo sa týka polarity, tak to je asi najmenší problém teraz

javascript:put_nick('STRUCTOR: ') no to áno, ale tu sa jedná to tie samotné LEDky, nie ako kompletky s päticou a neviem čím.
Teda v jednom svetle ich mám 50ks no a tak asi 200ks kvôli 8ks vymieňať sa neoplatí, len neviem ako to môže byť na STK*
nahoru

AK allstar
AK allstar


Registrace: 17.6. 2009
Příspěvků: 10993 | Témat: 89

14.11 2020 11:49


0000: tieto svetla z vrakoviska musia stat prd, su to uz stare predfaceliftove vrany.
nahoru

AK nováček
AK nováček


Registrace: 28.10. 2020
Příspěvků: 51 | Témat: 10

14.11 2020 12:12


@Tomko222 no mňa to napadlo už dávno, ale chceli 80€-120€ takže to niesom ochotný za to dať, hlavne nie, keď tie čo predávajú majú hnusné zašlé a popukané predné plasty. Už som oslovil aj ľudí z bazárov, ale svetlá na A8 D3 sú nedostatkový tovar a vždy sa po nich len tak zapráši. Alebo potom nové po fl za 400€ + čo je tiež vzhľadom na pár LED* zbytočnosť riešiť.
nahoru

AK nováček
AK nováček


Registrace: 23.1. 2020
Příspěvků: 84 | Témat: 16777215

14.11 2020 18:24


zkus Allegro.pl, uz jsem tam zrovna svetla nekolikrat objednaval a vzdy jsem byl mile prekvapen - svetla jako nova, super zabalena s dokladem a DPH...
nahoru

sponzor





14.11 2020 18:24


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK allstar
AK allstar


Registrace: 5.6. 2010
Příspěvků: 14254 | Témat: 6753

14.11 2020 20:36


akorat mam pocit ze jsem videl fotky kde ukazovali ze neodchazi samotne LED* , ale odpory (odpadavaji) u nich
Prepajeli odpory abylo to ok. Takze bych si ty ledky napred zmeril jestli jsou fakt vadne
audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému
nahoru

AK allstar
AK allstar


Registrace: 17.6. 2009
Příspěvků: 10993 | Témat: 89

14.11 2020 20:48


0000: kokos taka jebacka za 80 euro...
modli sa, aby ti na tej A8 neodisiel Kompresor*, mech, elektrika... tam zacina zabava.
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 23.6. 2014
Příspěvků: 47 | Témat: 9

14.11 2020 21:04


Kam ten svet ide kdyz uz do A8 chce nekdo neco pajet z ciny.Kdyz uz si koupim toto auto.Tak stim uz musim pocitat.Fakt by me zajimalo jak se budou resit veci dale.Kompresor*,keyless.a zbytek.Kup druhe svetla a nespekuluj..
nahoru

AK allstar
AK allstar


Registrace: 5.6. 2010
Příspěvků: 14254 | Témat: 6753

14.11 2020 21:41


Kdyz to umi opravit a nevadi mu prace, byl by debil kupovat nove

stale plati zakladni cenotvorne obchodni pravidlo

KAZDE RANO SE NEKDE PROBUDI PITOMEC A KOUPI
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 16.9. 2018
Příspěvků: 196 | Témat: 4

18.11 2020 9:34


LEDky nestojí moc, taky jsem to opravoval, někde mám i zbytek těch, co svítí stejně jako origo (nepatrně červenější, přes ten plast už to nepoznáš i když se snažíš), ale byl bych pro vyměnit všechny, takhle to můžeš za měsíc rozebírat znovu... Jsou zapojené v sériích, takkže jak přestane fungovat jedna, přestane jich svítit víc. vyjde to na pár stovek (doslova).
nahoru

AK batole
AK batole


Registrace: 21.10. 2013
Příspěvků: 174 | Témat: 8

18.11 2020 22:41


na auto kde je brzdovka venku jsem dal voděodolný červený LED* pásek v délce světla a za 180kč opraveno
nahoru

AK fanda
AK fanda


Registrace: 12.11. 2008
Příspěvků: 5255 | Témat: 68

19.11 2020 11:00


e-certik: prozradis nam typ tech LED*?
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 16.9. 2018
Příspěvků: 196 | Témat: 4

19.11 2020 12:54


no, podívám se doma, jesti to na tom pytlíku mám napsané
nahoru

sponzor





19.11 2020 12:54


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK nováček
AK nováček


Registrace: 28.10. 2020
Příspěvků: 51 | Témat: 10

22.11 2020 1:32


Objednal som asi zo 30 druhov 5mm červených LED* s "klobúčikom", tak keď prídu poskúšam porovnať svietivosť a aj uhol vyžarovania, aby sa to pekne odrážalo od tých malých paraboliek a ak je medzi tými cca 30 správna LEDka, máte ako prvý na svete túto info a môžete sa do toho pustiť, poprípade mňa osloviť

Ďakujem všetkým, ktorí sa vyjadrujú k veci, teda k problému a majú nápady alebo postrehy, či dokonca riešenia.

Ostatných chcem poprosiť, nech nekomentujú. Zbytočne zapĺňate vlákno, ktoré tu pre A8 ešte nebolo. Ak chcete podebatiť so mnou tak SZ
Fakt by to tu malo byť vecné, nie tu riešiť to, čo tu niektorí riešite.
Nikoho. kto hľadá riešenie nezaujíma Váš názor na to, že je to staré auto, že to bude niekde za drobné na šrotovisku, alebo že ak má A8 tak má rátať do nekonečna s astronomickými cenami,.. či čo si to myslel: mesr
Troška sa dostať do reality a nepísať nezmysli. Rieši sa TYP LEDiek, nie či sa to má opraviť, či radšej vymeniť.

Alebo, že sa tu začne riešiť cena kompresora, mechov, atď ? je to mimo túto tému tomko. Kompresor* či mechy sa dajú aspoň zohnať a dokonca aj za dobrý peniaz úplne nové. Na rozdiel od svetiel
nahoru

AK allstar
AK allstar


Registrace: 17.6. 2009
Příspěvků: 10993 | Témat: 89

22.11 2020 7:40


0000: prajem vela stastia.
nahoru

AK nováček
AK nováček


Registrace: 23.1. 2020
Příspěvků: 84 | Témat: 16777215

24.11 2020 12:57


ty alternativni LEDky...to bude hodne prace a vysledek...velmi nejisty. Zkousel jsi na vrakovisti ev v inzerci za par kacek sehnat svetlo rozbite ci poskrabane, ale samotne LEDky by asi pouzitelne byt mohly.
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 16.9. 2018
Příspěvků: 196 | Témat: 4

26.11 2020 13:04


Taaak jsem si dal tu práci a našel si ty ledky, jak jsem neopatrně slíbil.

0000: myslím, že ti nebude fungovat žádná z těch koupených, protože tam nejsou "normální" LEDky, ale čipy s integrovaným regulátorem proudu. Normální LEDky ti to za chvíli vypálí plus budou mít jas podle napětí v síti jak stará Š120...

Tak teď jsem vás zklamal, a teď ta potěšující zpráva, LEDky se sehnat dají.
Jsou tři typy, podle roku výroby. Hádám že se bavíme o generaci druhé, s dvounožičkovými diodami.

Já si vybral červenější, přes ten plast to má nádhernou červenou barvu.
Doporučuji vyměnit úplně všechny na obou destičkách.

ten typ je OSR5MA5A31A-CRLED18
nahoru

AK fanda
AK fanda


Registrace: 12.11. 2008
Příspěvků: 5255 | Témat: 68

26.11 2020 13:53


e-certik:
nahoru

AK nováček
AK nováček


Registrace: 28.10. 2020
Příspěvků: 51 | Témat: 10

18.12 2020 12:04


Tak síce po dlhšej dobe, lebo som toho mal plno iných starostí, ale som tu a výsledok sa dostavil taktiež.
Tomko: Ďakujem za poprianie šťastia,
lebo ho bolo fakt treba, keďže samotný obchod, kde som objednával veľa rôznych LED* na skúšku, tak mi poslali niekoľko kusov modrých a tie som si fakt nemal prečo objednávať, ale poslali. Takže som šťastie potreboval, aby som neobjednal niečo, čo si síce myslím, že je to "pravé orechové" a napokon to bude niečo úplne iné, keď tam nevedia, čo robia asi,.. a potom celá večnosť, kým prišla druhá zásielka.

No skúsil som a objednal som: 5mm klobučikové číre s uhlom vyžarovania 60° svietivosťou min. 3800mcd/typickou 5000mcd pri 20mA a 2,0V. Priepustný prúd 25mA a dominantná vlnová dĺžka 624nm.

Všetko ostatné svieti: príliš načerveno (origo majú oranžový nádych červenej), slabo alebo príliš silno, prúdy má zlé, alebo dokonca lúč sa neodráža od reflexných plôch a tak vznikajú také tmavé miesta okolo LED*.

STRUCTOR: ja som už skontaktoval kadekoho na FB, či som prešiel bazáre. A na alegre zbytočne predražené- No je stým problém, povedali mi to samotní predajcovia, čo rozpredávajú A8 na N.D. ,že po svetlách sa len tak zaprášilo. 1 mal v hroznom stave tie plasty, som chcel kúpiť aj tak od neho, kvôli samotným LEDkám, ale bol to nejaký neschopný drzák, čo mi povedal, aby som som si to prišiel (cez pol SK) vyskúšať, pritom mal ešte celé auto nakompletku, takže to mal, ako skúsiť.

e-certik: no cez ten plast vidieť, tie rozdielne vlnové dĺžky úplne zreteľne. Nezávisle mi to potvrdilo zopár ľudí (istý čas som chodil so zamontovanými kadejakými, kým mi neprišli tie správne)
A sú zapojené paralelne, takže po odpajkovaní 1 fungovali ostatné
(odletoval som si ich niekoľko a skúšal som tam zapájať bez pajkovania nové) a predstav si, šlo to
Dokonca sú tam úplne normálne LEDky s 2 nožičkami, nemajú regulátor prúdu, ani nejaký tranzistor či odpor a fungujú už 2 týždeň úplne v poriadku.
Mal si to vôbec otvorené ? lebo zatiaľ ani jedna vec nesedí čo si napísal. Na reguláciu je tam zvlášť DPS osadená všetkým potrebným, takže sa nebude ani konať vypaľovanie ani iný jas pri inom napätí v sieti.
Nehovoriac o tom, že tie OSR5MA5A31A-CRLED18 ,ktoré odporúčaš majú zlý uhol vyžarovania, teda hneď pri LED* vznikne tmavý kruh a parabolka na plaste brzdových svetiel je tam potom úplne zbytočná, keďže 30° je príliš sústredený lúč na ne a treba 60° alebo viac.

Ešte jedno malé odporúčanie, treba si premerať na samotnej LED*, kde je + a -, lebo ak sa držíte toho, čo je všeobecne známe, alebo pozriete sa na starú LED*, kde má vo vnútri väčšiu časť, že je to (-) tak ľahko sa môžete zmýliť, lebo napríklad nové LED*, čo mi prišli, boli presne naopak polarizované a stačí, že sa držíte len podľa tohto a máte o prácu navyše postarané
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 16.9. 2018
Příspěvků: 196 | Témat: 4

18.12 2020 13:11


Je to k nevíře, ale ano rozdělané jsem to měl. A ano, jsou všechny paralelně, a jsou připojené na napěťový zdroj, ale LED* je proudový spotřebič.

A PROTO potřebují konstantní proud, nikoliv napětí.

Každá LED* má parametry vázané na proud, a každá LED* (stejného typu) má při stejném proudu stejnou svítivost, ale jiné napětí. jinak řečeno při stejném napětí na všech diodách protéká každou jiný proud a tím i jinou svítivost. Teď to není moc poznat, jsou nové a podobné, ale ty rozdíly se budou zvětšovat, protože ty co jimi teče větší proud než má budou rychleji degradovat.

Je fajn že ti to svítí dva dny, přihlaš se za rok, dva, tři... kolik ti jich ještě bude svítit, a kolik jich bude svítit původním jasem.

Co se vyzařovacího úhlu týče, znáš typ původních LED* jako já, nebo jen vaříš z vody?

Nic chtěl jsem pomoct, aby tu jiní neopakovali chyby z neznalosti, kterými už prošel někdo před nimi.

Jít svou vlastní cestou nevěřit nikomu a poučit se výhradně jen ze svých chyb je tvá volba, máš na ni právo.

Světlo před výměnou:

Odkaz do galerie


Světlo po výměně. Osobně tam černé spoty nevidím:

Odkaz do galerie


Levá půlka origo naoranžovělé LED*, vlevo krásně červené, typ co jsem poslal.
Mě osobně se mi ta "ostrá" červená líbí víc...
nahoru

AK nováček
AK nováček


Registrace: 28.10. 2020
Příspěvků: 51 | Témat: 10

18.12 2020 16:32


e-certik: neviem či má zmysel sa vôbec vyjadrovať k tomu, čo píšeš, ale raz napíšeš, že sú do série potom už píšeš, že sú paralelne zapojené.
Potom píšeš niečo o napäťovom zdroji, neviem aký by tam mohol byť iný zdroj podľa teba a prečo práve tento nazývaš napäťovým. Jedná sa o elektronické súčiastky, tak sa bavíme o súčiastkach, ktoré fungujú, keď majú zdroj elektriny. Keď vykonávajú nejakú činnosť, LEDka svieti, motor premieňa el. na pohyb, odporový drôt premieňa elektrickú energiu na teplo a tak ďalej, ... no a tak prúd prechádza každým spotrebičom, takže sú aj neprúdové elektrické spotrebiče podľa teba alebo o čom sa to snažíš tak múdro písať ?


Pokojne ti dám vedieť o rok, 2,3 ak to auto budem ešte mať, či mi zdegradovali, no len 2 dni ich nemám teda zamontované.
životnosť sa pohybuje na 1 000h pri tých, čo som skúšal, takže tak či tak raz skončia, záleží len koľko sa bude jazdiť snimi.
Tie čo odporúčaš ty, nemajú životnosť ani v datasheete napísanú, takže ktovie, čo je to za kvalita, ak sa z polky datasheetu venujú iným LEDkám ?

No asi varím z vody, ako píšeš, ale prezraď nám, ako si sa dostal k tomu, aký vyžarovací ohol a dokonca aj samotné LED* tam sú osadené pôvodne ?
Lebo ani jedna z tých, čo som objednal a ani tie, čo ty odporúčaš nemajú rovnaký tvar, ako tie originálne.
No vyžarovací ohol som porovnal s originálom úplne jednoduchým spôsobom. Porovnaním. Či som už svietil novou aj pôvodnou LED* na papier z toho istého miesta, alebo samotným pohľadom na odraz z tých lesklých plôch, keďže som to mal odplastované tak som to videl lepšie, ako cez tie červené plasty, kde už vzniká lom svetla.
Mám to aj odfotené tuším, takže prosím zdrž sa invektív voči mne.
Hlavne, keď tu riešim tmavý bod hneď okolo LED*, čo vidno priamo od zadu bez toho červeného plastu a ty ukazuješ že nič také tam nemáš fotkou svetla, kde nevidno priamo ani LEDky a dokonca to nieje fotené ani priamo, ale z vrchu a zo strany.

Riešil som LEDky, ktoré budú mať, čo najviac spoločného s originálnymi, to ti úplne ale úplne ušlo, lebo ako sám píšeš, máš ich v rozdielnej červenej, hneď popis pod tvojou foto.

Takže o čom je prosím ťa s tebou reč ?
nahoru

sponzor





18.12 2020 16:32


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK nováček
AK nováček


Registrace: 28.10. 2020
Příspěvků: 51 | Témat: 10

18.12 2020 16:33


Inak keby niekoho zaujímalo, koľko stojí takáto oprava svojpomocne.

Na skúšku LEDky vyšli na 2,91€. Poštovné bolo za 3,31€
Správny typ LED* na: 6,88,€ / 50ks (aplikovala sa množstevná zľava) poštovné tento krát za 3,30€

Za materiál: 9,79€
Za poštovné: 6,61€
Spolu: 16,4€

Ak nepočítame ušlú mzdu, kým som to hľadal a keď montoval.
To si musí už každý zvlášť prepočítať, podľa svojej čistej mzdy poprípade nepočítať, ak to robí v rámci voľného času / hobby.

Hľadanie LED* na webe zabralo: cca 3-4h
Zamontovanie LED*: cca 1-2h

No a keďže sa poškodili v prvom rade celé svetlá a kvôli zatekaniu do nich aj následne LED* tak, bolo treba ich najprv opraviť.

Vyčíslenie tejto technickej opravy:
Za nový transparentný silikón: 3,8€ (z tuby odbudlo tak 2cm = 2x svetlo po obvode, zvyšok sa dá využiť v domácnosti)
Čas demontáže tapacíru v kufri: cca 40 min
Čas leštenia odrazových plôch : cca 40 min
Čas čistenia od inej špiny + popukaného plastu: cca 20 min
Čas lepenia: cca 35 min
Čas schnutia: cca 24h
Čas montáže svetla: cca 20 min s vycentrovaním
Čas montáže tapacíru: cca 15min


Všetko môže trvať oveľa menej, lebo za:

1. typ LED* už viete odomňa a už z kade kúpite a akú značku nechávam na Vás, takže sa tým nemusíte zdržiavať.
2. Tiež, ak viete, že tapacír v kufri je prichytený aj philips skrutkami, ktoré sú skryté pod krytkami madiel v ich úplne v zadnej časti, tak sa netrápite, kde Vám ešte stále drží ten tapacír.
3. ak preleštite odrazové plochy len na jemne na sucho čistou handričkou, bude to v poriadku. Všetko ostatné, ak použijete (jarkovú vodu čo i len, IPA,..), to pochrómovanie zoderie / umyje a zbytočne by ste ešte zháňali na to špeciálne prípravky.
4. Lepíte silikónom. Je to oveľa lepšia možnosť, ako tvrdé nepružné lepidlo, ktoré vykrehne a popraská.
5. Na čelné pukliny ak máte, použijete UV vytvrdzujúce transparentné lepidlo. Ku sklíčkam na displej mobilu ich dávajú v balení a celé sa na displej nepoužije.
6. Ak kvalitu zalepenia otestujete tlakovou skúškou, cez tlak vyrovnávací ventil (odzadu svetla, je tam malý výčnelok s priesvitnou hlavičkou poprípade bledastou či už zažlknutou môže byť.) Viete aj ústami spraviť podtlak a zistiť, či niekade sa nasáva vzduch do vnútra, poprípade, ak neviete určiť z kade, tak urobiť vo vnútri mierny! tlak, aby ste cítili z kade sa vyfukuje a tam to ešte presilikonujete. Tak sa ušetríte od týchto všetkých starosti zas nabudúce.
Celé brzdové svetlo si potom fúkaní ale otvorte a nechajte na teplom suchom mieste, aby ste ho nemali zarosené. Aj krátke fúkanie ho naplní vlhkým vzduchom, ktorý sa bude vo svetle vyzražávať v studenom prostredí, keď ho už zamontujete do auta. Teda na ďalší deň sa už nemusíte ľakať, že predsa len natieklo doň
7. ak si prichystáte staré bankové karty (3ks z každej strany), poslúžia na vymedzenie vôle medzi plechmi a svetlom.
8. samozrejme ak máte všetko náradie a potrebné veci: ( náhradne LED*, silikón, pištoľ na vytláčanie silikónu, IPA-na vyčistenie plôch pred lepením, handru na čistenie, nástrčkové kľúče - ide sa k bočným svetlím cez oplastovanie kufra v hĺbke cca 6cm pod okrúhlymi zátkami, treba tiež ešte krížový skrutkovač, malý plochý, pajkovačku na ktorej si viete nastaviť teplotu 260°C (letovať max 5 sekúnd), staré napr. bankomatové karty a samozrejme chuť na to

Takže mne sa to oplatilo opraviť, náročnosť nieje vysoká, robievam aj zložitejšie veci.
Predpokladám, že si toto nebude niekto čítať, komu nerobí problém dať 600€ servisu za výmenu takého svetla. Veľa servisov, ale vie zohnať v dobrom stave už len po FL svetlo, takže výsledne to môže byť oveľa drahšie.

Takže oprava za pár drobných v porovnaní už len so starým použitým svetlom napríklad z vrakáča 80€-120€ a tiež v porovnaní s alegrom kde priemerná cena je 1350 zlotých teda 300€ keď toto píšem. Alebo úplne nových kde idú aj po 500€ a viac.
Za mňa jasná voľba!
nahoru

AK batole
AK batole


Registrace: 19.10. 2016
Příspěvků: 139 | Témat: 4

18.12 2020 17:54


0000 (18.12 2020 16:32) orig :
e-certik: neviem či má zmysel sa vôbec vyjadrovať k tomu, čo píšeš, ale raz napíšeš, že sú do série potom už píšeš, že sú paralelne zapojené.
Potom píšeš niečo o napäťovom zdroji, neviem aký by tam mohol byť iný zdroj podľa teba a prečo práve tento nazývaš napäťovým. Jedná sa o elektronické súčiastky, tak sa bavíme o súčiastkach, ktoré fungujú, keď majú zdroj elektriny. Keď vykonávajú nejakú činnosť, LEDka svieti, motor premieňa el. na pohyb, odporový drôt premieňa elektrickú energiu na teplo a tak ďalej, ... no a tak prúd prechádza každým spotrebičom, takže sú aj neprúdové elektrické spotrebiče podľa teba alebo o čom sa to snažíš tak múdro písať ?


nechci se vam do toho michat, ale nejlepsi si je o LED* neco nejdrive precist.

treba na wiki je takovej zacatek:
... Vzhledem ke tvaru voltampérové charakteristiky se tyto diody musejí napájet ze zdroje proudu. ...
audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 16.9. 2018
Příspěvků: 196 | Témat: 4

18.12 2020 19:29


tomasi02:
Díky, snažil jsem se to vysvětlit, ale marně.

Kašlu na to, pokud je to vnímáno jako invektivy, tak se omlouvám, že mám snahu poradit a vysvětlit u toho základní principy fungování věcí, aby bylo jasno proč je něco tak a ne jinak.

0000: OK, jsem blbej, nevím co říkám, ani v AUDI diletanti němečtí neví co dělají, a dávají tam co jim přijde pod ruku, a zrovna byla asi trenkrát akce na dražší speciální LED* s integrovaným stabilizátorem PROUDU.

Ty jsi odborník, víš co děláš, já si jdu dál navrhovat leteckou techniku, a nebudu ti fušovat do LEDek
nahoru

AK nováček
AK nováček


Registrace: 28.10. 2020
Příspěvků: 51 | Témat: 10

10.04 2022 1:54


No čo, e-certik, už si dopodkušoval a namiesto toho, aby ti to šlo na doteraz neznámych LED* si zháňal rozpredávané ? Lebo všetky svetla, akosi mizli aj miznú aj po 2 rokoch, ako prvé. Pukajú plasty, zateká to, odchádzajú LED*.

Vieš koľkým si nepomohol ? Ja som na rozdiel od teba, tím ľudom pomohol a vedia si povedia, či do toho mali ísť, či nie, aj koľko ich to napokon bude stáť a to nemusím frajeriť profesiou, akoby som bol ako ty, majster svetla, keď zovšeobecníš tvoje viac menej úzkošpecializované zameranie v navrhovaní leteckej techniky len preto, lebo to bude znieť, že čosi vieš a predpokladáš, že viac
nahoru

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma Zaslat odpověď Pomohl vám tento příspěvek? Poděkujte autorovi
Nejčastější tagy na fóru (řazeno abecedně)
[vyřešeno] 1.2tdi 1.4i 1.6 1.6td 1.8 1.8t 1.9tdi 100 2.0fsi 2.0tdi 2.0tfsi 2.2t 2.5tdi 2.7t 2.7tdi 2.8 3.0tdi 3.3tdi 4.2 4.2tdi 4b 4f 80 8e 8l 8p a2 a3 a3 8p a4 a5 a6 a6 4f a7 a8 abs aditiva afs airbag ak certifikace ak eshop ak garáž ak karta ak kšiltovka ak servis ak svp ak vlajka ak znak alarm allegro allroad alternátor alu kola ami antiradar anténa asr audi audiklub audio autobaterie automat automaticka prevodovka autopotahy autorádio b2 b3 b4 b5 b6 b7 b8 baterie bezpečnostní šrouby bioethanol biturbo bixenon blacklist blikající kontrolky bliká žhavení blinkry blow off blow-off ventil bluetooth bmk bns bose bov brake fault brzdová kapalina brzdové světlo brzdy budíky bílý dým c3 c4 c5 c6 c7 cabrio canbus cd changer centrální zamykání changer chcípá chip chiptuning chladič chladící kapalina chladící systém chorus chrom chyba climatronic cng coming home comming home common-rail concert cukání cívka d1s d2 d2r d2s daylight demontáž denní svícení destičky dešťový senzor diagnostika diferenciál displej dobíjení dpf drl dsg dvb-t dvd dveře dx dálkové ovládání e85 ecu eds egr elektrická okna elektrika elektromobil elsa emise epc esp et ethanol facelift filtr filtr pevných částic fis fsi fólie g71 geometrie gps gufera h1 h4 h7 hagusy haldex hallův snímač halogen handsfree headup hid hodiny homelink hučení hydroměnič hydroštel imobilizér insp intercooler ipad iphone ipod iso isofix jak na to k-jetronic kabel kamera kapota karburátor kardan karoserie katalyzátor keyless klepání klepání motoru klika klima klimatizace klub klubová karta klínový řemen klíč kola kolísání otáček komfortni jednotka kompresor konektor kontrolka kontrolka airbagu kontrolka brzd kontrolka mazání kontrolka motoru kotouče kouřivost kufr kód rádia kůže lambda lambda sonda lampy leaving home led letní pneu lišty dveří ln2 log loketní opěrka low-range ložiska ložisko lpg manuál manžeta mapy maska maxidot mazání mlhovky mlžení oken mmi mmi 2g mmi 3g montáž motor mp3 mtm multifunkční volant multitronic měchy měrka oleje n75 napínací kladka napínák nastavení nastavení hodin navigace naviplus nefunguje nejede nestartuje netopí netáhne netěsnost nezávislé topení neřadí nouzový režim nádrž náklon světel náprava nárazník návod odblokování odtok odvzdušnění odvětrání klikové skříně oel okno olej olejnička olejová měrka olejová vana ostřikovač osvětlení osvětlení spz otáčkoměr otáčky palivoměr palivová soustava palivové čerpadlo palivový filtr palubní deska palubní pc parkovací brzda parkovací senzory parkovačky pd pdc phatnoise plnění plovák plynový pedál pneu podsvícení podtlak podvozek pojistka pojistky pojištění pomoc prosim popis pojistek posilovač počátek vstřiku pružiny pylový filtr párování klíče přehřívání přepínač světel přestavba převodovka příručka přístrojová deska q5 q7 quattro radar radio ramena redukce regulace turba relé blinkrů relé světel renovace disků repase repro rns rns-d rns-e rozvodový řemen rozvody rs4 rs6 ruční brzda rádiem řízené hodiny rádio s-line s-tronic s2 s3 s4 s6 s8 safe safe kód schéma sd karta sedačky senzor service servis servisní interval servo servo olej servotronic servořízení setrvačník seřízení hodin seřízení světel silentbloky sklo skryté menu snímač teploty spojka sportovní podvozek spotreba spotřeba spotřeba oleje spínací skříňka sraz ssp stahovačka start start-stop startování startér stk studený start stěrače střešní nosič střešní okno subwoofer svetla svody svolávací akce svítivost svíčky světla symboly symphony syčení sání síto sacího koše tachometr tažné zařízení tdi telefon tempomat teploměr teplota motoru teplotní snímač teplý start termostat teče servo olej tfsi tiptronic tlak tlak oleje tlak turba tlumiče topení torsen tpms trippling tt tuning turbo tuzing tv tuner táhlo tónování těsnění těsnění pod hlavou třetí brzdové světlo usb v8 vag vag chyby vačky vcds vdcs ventilakce ventilakcička ventilátor ventilátor chladiče vibrace vif vin vlnovec voda vodní pumpa volant volnoběh vrzání vstřik vstřikovací čerpadlo vstřikovače vstřiky vyhřívání vyhřívání okna vyhřívání sedaček vynechává vypíná vyčištění vzduchový filtr váha vzduchu víko ventilů výfuk výkon výměna vývěva větrák w12 wastegate webasto xcarlink xenon zadní stěrač zadní světla zamrzání zapalování zapojení zatékání zdvihátko ventilu zesilovač zimní pneu zpátečka zpětné zrcátko zrcátka zrcátka-ovládání zrcátka-stmívání zrcátka-vyhřívání zrcátko ztráta oleje zvýšení výkonu základní nastavení zámek dveří zámek kufru zásuvka únik oleje čelní sklo čep černý kouř čerpadlo čeština čidlo oleje čidlo teploty čidlo teploty oleje čištění čištění trysek řazení řemen řemenice řídící jednotka řízení řízení motoru škrtící klapka škube šíbr žhavení žhavící svíčky žárovky

 
Přejít na:
AUDIKLUB.cz | AUDI KLUB - Vše co potřebujete vědět o vozech značky AUDI
Veškeré příspěvky vyjadřují názory a přesvědčení každého autora. Bez souhlasu autora je zakázáno příspěvky a články šířit, kopírovat nebo jinak zveřejňovat.
K odběru novinek použijte dle libosti: RSS 0.91 - 0.92 - 2.0 nebo Atom.
© 2006 - 2018 Audiklub.cz / Kontakt: Soukromá zpráva nebo email