Jste anonymní uživatel! Přihlásit se nebo Registrovat, Dnes je středa, 17 dubna 2024
Celkem je zde 160 lidí (2 přihlášení)
Nyní online
Přihlásit se /Registrovat
Přezdívka:
Heslo:
Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Opište kód::

Informace o serveru
Nejnovější: MilanA6 c6
Uživatelů dnes: 0
Uživatelů včera: 1
Uživatelů celkem: 48 411
Online návštěvníků
Návštěvníků: 158
Uživatelů: 2
Celkem: 160

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
téma: problikává xenon
tagy: wiki: Xenon, AFS...
AK senior
AK senior


Registrace: 4.10. 2006
Příspěvků: 1757 | Témat: 45

15.10 2010 17:07


Mám dotaz, otcovi problikává Xenon*. Frekvence je nepravidelná v rozmezí několika desítek sekund.
Čím by to mohlo být? Jaký komponent mohl odejít, když pominu nějaký špatný kontakt. Jsou to origo z výroby a auto je 3 roky starý s malým nájezdem km, takže to má relativně prd nasvíceno...
nahoru

sponzor





15.10 2010 17:07


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK allstar
AK allstar


Registrace: 3.10. 2006
Příspěvků: 12720 | Témat: 228

15.10 2010 17:16


spatna vybojka, pripadne balast...prohodit vybojky mezi sebou, pokud to neprestane, je ko modul...satas je vsechny ma kdyztak...
nahoru

AK senior
AK senior


Registrace: 4.10. 2006
Příspěvků: 1757 | Témat: 45

15.10 2010 17:37


Jedná se o Hondu Civic 8g (ufoun) a je tam tak zatraceně málo místa, že i na vyndání výbojky se musí rozebrat půl auta...
to bude prča...
nahoru

AK fanatik
AK fanatik

Muž
Registrace: 4.10. 2006
Příspěvků: 7147 | Témat: 19

15.10 2010 23:25


Benny:
Jedná se o Hondu Civic 8g (ufoun) a je tam tak zatraceně málo místa, že i na vyndání výbojky se musí rozebrat půl auta...
to bude prča...
Civic xenony KOITO mam skladem vše na toto kdyby bylo potřeba,ale vidim to na výbojku nebo špatý kontakt.
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 3.3. 2012
Příspěvků: 96 | Témat: 1

05.03 2012 12:00


To Satas:
Ahoj, prosím tě uměl by jsi proměřit jestli je v pořádku balast, případně jestli máš skladem kabely balast -> výbojka (A4 mod.r. 2003, výbojka D1S)?
Děkuji za odpověď.
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 3.3. 2012
Příspěvků: 96 | Témat: 1

09.08 2012 11:31


Ahoj potřeboval bych radu k tomuto problému.
Měl jsem problém s blikajícím xenonem tak jsem prohodil balast kabel od něj k výbojce a výbojku mezi světly, to nepomohlo -> problém byl někde v nich. Prohodil jsem mezi sebou výbojky, to taky nepomohlo -> myslel jsem, že je vadný kabel nebo balast, ale pak mě napadlo dát starou výbojku. Blikání začalo pár měsíců po výměně výbojek. Původně jsem měl Osramy, které jsem vyměnil za Philipsy, protože byly už narůžovělé (asi vysvícené). Philipska začínala zhasínat ve většině po přejetí nerovností. Projevovalo se to několikaterým zhasnutím a naběhnutím na jehož konci zhasla a vyhodila hlášku (na display mezi budíky). Většinou stačilo zhasnou světla a znovu rozsvítit a vše zas fungovalo do dalšího hrbolu. Nicméně světlo (asi balast) vydává takový vysoký přerušovaný tón. Když jsem dal zpět Osramku tak hrbol nehrbol svítí (ovšem růžově a s menší intenzitou).

Otázka je čím to je? Může mít vysvícená Osramka menší odběr (to se mě, jako elektro laikovi nabízí) nebo to bylo nějakým kontaktem mezi Philipskou a kablíkem (taky možnost)?
Myslel jsem, že "vysvícení" je důsledek zanesení výbojky a zmenšení průchodnosti světla přes zoxidovanou vrstvu na vnitřní straně skla výbojky.

Balast je Valeo velarc (LAD5G 89027892), výbojky D1S-35W.


Díky za názory a rady.

PS: případně napište cenu za výbojky ( za pár ve stand. teplotě 4300-4500) a za balast Valeo (za jeden )
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 19.11. 2013
Příspěvků: 33 | Témat: 0

19.11 2013 23:08


Zdtavim mam problem se svetlem mam audi A6 2.7t rv.2000 nejdrive mi problikavalo a pak zhaslo uplne a pri opetovnen rozsviceni obcas nazkocilo ae jen na chvily tak jsem myslel ze to budou vybojky d2s ale dnes jsem koupil nove a svetlo svitilo pouze jedno nastartovani balastu a ted jen vzdy problikne a nic vic a druhe svetlo sviti normis co to muze byt diky
nahoru

AK fanatik
AK fanatik

Muž
Registrace: 4.10. 2006
Příspěvků: 7147 | Témat: 19

20.11 2013 8:51


Vypadá to na KO Valeo balastu,pak jde také oto cos koupil za výbojky.Neni original jako original.
nahoru

sponzor





20.11 2013 8:51


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 3.3. 2012
Příspěvků: 96 | Témat: 1

20.11 2013 13:04


Já s tím taky laboroval, prohodil jsem výbojky v pravém a levém světle a nepomohlo to, koupil jsem balast a nepomohlo to!

Nakonec to bylo výbojkou, neseděla pevně v patici světlometu a na hrbolech, asi vlivem vibrací, ztrácela kontakt.



Původně jsem měl výbojky Osram vyměnil jsem je za Philips z obchodu skoda-dily.cz, přišly v koncernové krabičce a do cca 1/2 roku začala jedna zlobit tak, že problikávala, většinou po přejetí hrbolu. Zapnutím a vypnutím světel jsem ji znova nastartoval. Pak jsem prohazoval výbojky a dělalo to dál, to ve mě vzbudilo dojem umírajícího balastu... Koupil jsem nový a dělalo to dál... (a to jsem k tomu koupil i kablík - kua) Když jsem dal starý balast a starou vysvícenou výbojku Osram tak to bylo v pořádku, ale moc nesvítilo. Pak jsem koupil novou výbojku Osram a od té doby je to v pořádku.

Nejdřív bych koupil jinou výbojku - stejného výrobce jako byla původní nebo prohodil výbojky (L za P) a až pak bych zkoušel balast.

Anebo zajeď k někomu s kým to prozkoušíš (prohodíš za nové origo nebo kvalitní a vyzkoušené neorigo výbojky). Já to neudělal a stálo mě to především spoustu rozčilování a pak jeden zbytečně koupený balast a jednu sadu výhodně koupených výbojek "Originálů Philips" (za cenu asi 3.000,-Kč za sadu - bylo to před cca 3 roky).


Bohužel jsou "Originály" nevalné kvality a podle mě se dají jen těžko poznat od skutečných originálů a to ikdyž jsou vedle sebe.
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 19.11. 2013
Příspěvků: 33 | Témat: 0

20.11 2013 23:29


Tak peoblem vyresen odesli do vecnych lovist balasty ale na origalni jsem nemel tak jsem ppridil od HID* za pouchych 520kc ks a jsem teda zvedav co to vydr davam tomu max mesic..nemate stim nekdo zkusenosti stemahle neorginalnima shitama??
nahoru

AK fanatik
AK fanatik

Muž
Registrace: 4.10. 2006
Příspěvků: 7147 | Témat: 19

21.11 2013 17:37


bi-Turbo*:
Tak peoblem vyresen odesli do vecnych lovist balasty ale na origalni jsem nemel tak jsem ppridil od HID* za pouchych 520kc ks a jsem teda zvedav co to vydr davam tomu max mesic..nemate stim nekdo zkusenosti stemahle neorginalnima shitama??
Nechápu když víš že je to shitt a pak si to dáš do auta....třeba vydrží,uvidíš.
nahoru

AK fanda
AK fanda

Muž
Registrace: 7.7. 2007
Příspěvků: 3253 | Témat: 119

21.11 2013 21:11


Mám HIDy na autě skoro 6 roků a bez problémů,pouze jsem vyměnil 2 výbojky.
nahoru

AK allstar
AK allstar

Muž
Registrace: 30.12. 2010
Příspěvků: 14651 | Témat: 52

21.11 2013 21:18


bi-Turbo*:
Až ti to začne likvidovat elektroniku v autě tak budeš vědět co to má na svědomí.
nahoru

AK junior
AK junior

Muž
Registrace: 23.5. 2010
Příspěvků: 857 | Témat: 6

22.11 2013 0:25


bi-Turbo*:
Není Ti to trochu líto, dávat do tak pěkného a technicky zajímavého auta nějakou čínskou sračku?
Řekl bych, že když někdo dokáže uživit hladový krk takového motoru, jakým 2.7BiTurbo je, tak těch pár palackých za startér xenonu je plivnutím do moře.
Pořád je to jen o těch opicích a banánech...
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 19.11. 2013
Příspěvků: 33 | Témat: 0

23.11 2013 0:05


Jo asi zijete v jinym svete jsem pouze obycejnej sifak a penize jsou prednejsi do rodiny..uzivit 2.7t neni problem jinak bych to nemel ja jezdim zadarmo ale investice jako 7tis za startety na svetla mi prisla zbytecna.ja se tady ptal jestlibstim nema nekdo zkusenst a ne rady buhvi jakeho tipu...
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 3.3. 2012
Příspěvků: 96 | Témat: 1

24.11 2013 21:36


Zkus si opsat to produktové číslo a vyhledat na www, já měl startér za něco kolem 2.100,-Kč (s poštovným v DE) na místo 3.000,-Kč v ČR.
Některé startéry pro některé modely jsou zaměnitelné za jiné a stačí k tomu pouze kablík za cca 100 - 300,-Kč já ho kupoval v Auto Jarov za 120,-Kč někdo si to přepinuje nebo ořeže konektor. Rozdíl v ceně byl cca 1000-1500,-Kč v neautorizovaném obchodě, ale za originál Valeo. Nebo si nech poslat z Německa tam se to taky pohybuje tak o 1/4 levněji.

!!!S těma HID* si to někde googlni, aby ti to nepoškodilo světlomety...např. natavením plastů!!!
nahoru

sponzor





24.11 2013 21:36


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK junior
AK junior

Muž
Registrace: 23.5. 2010
Příspěvků: 857 | Témat: 6

25.11 2013 16:57


bi-Turbo*:
Za 7kKč pomalu seženeš nové kompletní světlo od Helly.
Startér seženeš u nás okolo trojky, v zemi krále Miroslava možná ještě levněji.

To už radši jetá světla, než HID*.

Podle ETKY by mělo být číslo toho startéru: 4B0 941 471 (Levé - do 4B-Y-045 510 - "C", od 4B-Y-047 511 - "D"; Pravé - do 4B-Y-047 510 - "B", od 4B-Y-047 511 - "E").
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 3.3. 2012
Příspěvků: 96 | Témat: 1

25.11 2013 20:45


na ACI
jsem našel:
http://www.aci.cz/univerzalni-dily-prislusenstvi-a [zkrácená url]

z toho např. tohle je téměř stejný co mam já:
http://www.aci.cz/4348994v-10-05-roznetka-xenonovy [zkrácená url]

a to seženeš i v ČR za cca 2.000,- jedno (bylo to za 2000 před cca dvěma lety)

např:
tady za 2.750,-Kč
http://www.Xenon*.cz/7362-valeo-lad-5gl-4-pin-35w-d1sd1rd2sd2r-35w-oem-.html

tady 2.200,-Kč
http://e-autodoplnky.cz/oem-original-startery/7782 [zkrácená url]

tady za 2.100,-Kč
http://www.srovnanicen.cz/q/valeo%205gl/?order=2

(stále to samé)

Když budeš hledat tak si myslím, že se dostaneš i v ČR pod 2.000,-Kč.

Opsat si číslo a hodit to do Googleu nic nestojí...

Ty balasty jsou stejný pro řadu automobilů a podle toho je i cena - jiná v Audi a jiná v Renaultu (za totožný obsah kartonové krabičky) někdy se mezi modely např. u tebe do 2001 a po 2001 může lišit pouze konektor (např. 6pin vs 4 pin, ale to je řešitelné kabelem za těch cca 120,-Kč).

Já to měl taky tak koupil jsem novější balast protože byl výrazně levnější a koupil kablík na redukci 6 pin x 4 pin (někdo to řešil jen ořezáním konektoru).

Počkej po Vánocích, až se zahojíš z dárků dětem atd., a dej si tam originál díly
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 19.11. 2013
Příspěvků: 33 | Témat: 0

25.11 2013 20:48


Diky za rady ja kupoval svetla od depo jeto nejaky taky schit ale uz je mam dva roky a svitejjak zbesili jediny co je na nnich v pici tak par prasklinek asi vada plastu ale co se dalo cekat za 3200kc za par..a to to jsou svetla na facelift mam totiz predek za 2002 takze jsem spokojenej a ted jsem kupoval ty HID* startery a vybojky ktomu rovnou a zatim to sviti upe pecka treba to vydr treba ne....nebudu moc uz cpat dotoho musi prece jen slouzit me a nee ja ji:) ale to se rika prece jen je to ma laska a mam ji rad nikde me nenwchala a zato si obcas neco zaslouzi
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 8.11. 2010
Příspěvků: 240 | Témat: 14

29.12 2020 20:05


Ahoj, potrebuji poradit s občasným problikáváním xenonu a s občasným nesvicenim denního svícení na bixenonech s AFS* na A4 B7. Někdy svítí jak Xenon* tak denní svícení normálně. Někdy problikava Xenon*, ale jen při brzdění a natáčení do zatáčky. Bliká jako by se znovu startoval. Z toho zas nesvítí denní svícení a Xenon* svítí normálně. Začalo to občasným blikáním xenonu, tak jsem prohodil výbojky, ale Xenon* blikal vzdy levej, později se k tomu přidalo i to denní svícení. Teď se mi povedlo načíst chybu 02233 stupeň výstupního výkonu levého světlometu J667. To by měl být nejspíš ballast, ale ten by zase neměl mít souvislost s denním svícením? Kontroloval jsem konektor světlometu a pinny jsou krasne čistý. Zkusit trafo nebo by to mohl být špatnej nějakej kontakt nebo kabel ve svotlometu? Díky za nápady
nahoru

AK allstar
AK allstar

Muž
Registrace: 30.12. 2010
Příspěvků: 14651 | Témat: 52

29.12 2020 20:29


AFS* trpí na polámání kabelů. Vyhoď to ven a posli satasovi.Tím že je balast dole pod světlem tak tam v něm může bejt vlhkost. Za ty roky má taky něco za sebou.

Mě taky takhle po čase vypínali výbojky ale okamžitě zase naskočili. Vždy když bylo kolem nuly. Nový byli cajk ale cca po roce to takhle blblo a vypadá to jako když na někoho blikáš.

Nasral jsem se a nechal tam dát bi-LED* a mám svatej klid. Žádný blikání a svítí to okamžitě. Žádný starosti s balastama apodobně.
Naposledy upravil áček dne 29.12 2020 20:31, celkově upraveno 2 krát. (0% původního příspěvku)
nahoru

AK allstar
AK allstar


Registrace: 17.6. 2009
Příspěvků: 11014 | Témat: 89

29.12 2020 20:30


xjuras: podle popisu je to kabelaz, nebo ridici jednotka plna vody...
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 8.11. 2010
Příspěvků: 240 | Témat: 14

29.12 2020 20:45


Světlo se nerosi. V domnění, že zkusím ballast co mám doma, tak jsem levé světlo vypreparoval vem a vevnitř i kolem konektoru ballastu bylo suchý. Ballast jsem nevyzkousel, protože AFS* má s více pinama.

áček: ty máš taky světlomety s AFS* a biled projektory v nich?

Díky za rady
nahoru

AK allstar
AK allstar

Muž
Registrace: 30.12. 2010
Příspěvků: 14651 | Témat: 52

29.12 2020 21:06


Ja mám obyč. bez AFS*.
nahoru

sponzor





29.12 2020 21:06


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 8.11. 2010
Příspěvků: 240 | Témat: 14

05.01 2021 16:56


Tak jsem si vytáhl 2 nové piny ukostření světlometu ze svorkovnice, a zatím dobrý (nechtělo se mi hledat kde je to ukostření namontovány v karoserii). Uvidím jak dlouho to vydrží.
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 8.11. 2010
Příspěvků: 240 | Témat: 14

25.01 2021 9:56


Nevíte v jakém místě má A4 B7 ukostřený levý přední světlomet? Ta náhrada kostry vypadá, že problém problikávání vyřešila, tak abych to mohl zkontrolovat. Děkuji
nahoru

AK nováček
AK nováček


Registrace: 15.9. 2021
Příspěvků: 1 | Témat: 0

25.10 2021 13:28


xjuras (05.01 2021 16:56) orig :
Tak jsem si vytáhl 2 nové piny ukostření světlometu ze svorkovnice, a zatím dobrý (nechtělo se mi hledat kde je to ukostření namontovány v karoserii). Uvidím jak dlouho to vydrží.


Zdravím, můžu poprosit o radu jak to udělat prosím?
Děkuji
nahoru

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma Zaslat odpověď Pomohl vám tento příspěvek? Poděkujte autorovi
Nejčastější tagy na fóru (řazeno abecedně)
[vyřešeno] 1.2tdi 1.4i 1.6 1.6td 1.8 1.8t 1.9tdi 100 2.0fsi 2.0tdi 2.0tfsi 2.2t 2.5tdi 2.7t 2.7tdi 2.8 3.0tdi 3.3tdi 4.2 4.2tdi 4b 4f 80 8e 8l 8p a2 a3 a3 8p a4 a5 a6 a6 4f a7 a8 abs aditiva afs airbag ak certifikace ak eshop ak garáž ak karta ak kšiltovka ak servis ak svp ak vlajka ak znak alarm allegro allroad alternátor alu kola ami antiradar anténa asr audi audiklub audio autobaterie automat automaticka prevodovka autopotahy autorádio b2 b3 b4 b5 b6 b7 b8 baterie bezpečnostní šrouby bioethanol biturbo bixenon blacklist blikající kontrolky bliká žhavení blinkry blow off blow-off ventil bluetooth bmk bns bose bov brake fault brzdová kapalina brzdové světlo brzdy budíky bílý dým c3 c4 c5 c6 c7 cabrio canbus cd changer centrální zamykání changer chcípá chip chiptuning chladič chladící kapalina chladící systém chorus chrom chyba climatronic cng coming home comming home common-rail concert cukání cívka d1s d2 d2r d2s daylight demontáž denní svícení destičky dešťový senzor diagnostika diferenciál displej dobíjení dpf drl dsg dvb-t dvd dveře dx dálkové ovládání e85 ecu eds egr elektrická okna elektrika elektromobil elsa emise epc esp et ethanol facelift filtr filtr pevných částic fis fsi fólie g71 geometrie gps gufera h1 h4 h7 hagusy haldex hallův snímač halogen handsfree headup hid hodiny homelink hučení hydroměnič hydroštel imobilizér insp intercooler ipad iphone ipod iso isofix jak na to k-jetronic kabel kamera kapota karburátor kardan karoserie katalyzátor keyless klepání klepání motoru klika klima klimatizace klub klubová karta klínový řemen klíč kola kolísání otáček komfortni jednotka kompresor konektor kontrolka kontrolka airbagu kontrolka brzd kontrolka mazání kontrolka motoru kotouče kouřivost kufr kód rádia kůže lambda lambda sonda lampy leaving home led letní pneu lišty dveří ln2 log loketní opěrka low-range ložiska ložisko lpg manuál manžeta mapy maska maxidot mazání mlhovky mlžení oken mmi mmi 2g mmi 3g montáž motor mp3 mtm multifunkční volant multitronic měchy měrka oleje n75 napínací kladka napínák nastavení nastavení hodin navigace naviplus nefunguje nejede nestartuje netopí netáhne netěsnost nezávislé topení neřadí nouzový režim nádrž náklon světel náprava nárazník návod odblokování odtok odvzdušnění odvětrání klikové skříně oel okno olej olejnička olejová měrka olejová vana ostřikovač osvětlení osvětlení spz otáčkoměr otáčky palivoměr palivová soustava palivové čerpadlo palivový filtr palubní deska palubní pc parkovací brzda parkovací senzory parkovačky pd pdc phatnoise plnění plovák plynový pedál pneu podsvícení podtlak podvozek pojistka pojistky pojištění pomoc prosim popis pojistek posilovač počátek vstřiku pružiny pylový filtr párování klíče přehřívání přepínač světel přestavba převodovka příručka přístrojová deska q5 q7 quattro radar radio ramena redukce regulace turba relé blinkrů relé světel renovace disků repase repro rns rns-d rns-e rozvodový řemen rozvody rs4 rs6 ruční brzda rádiem řízené hodiny rádio s-line s-tronic s2 s3 s4 s6 s8 safe safe kód schéma sd karta sedačky senzor service servis servisní interval servo servo olej servotronic servořízení setrvačník seřízení hodin seřízení světel silentbloky sklo skryté menu snímač teploty spojka sportovní podvozek spotreba spotřeba spotřeba oleje spínací skříňka sraz ssp stahovačka start start-stop startování startér stk studený start stěrače střešní nosič střešní okno subwoofer svetla svody svolávací akce svítivost svíčky světla symboly symphony syčení sání síto sacího koše tachometr tažné zařízení tdi telefon tempomat teploměr teplota motoru teplotní snímač teplý start termostat teče servo olej tfsi tiptronic tlak tlak oleje tlak turba tlumiče topení torsen tpms trippling tt tuning turbo tuzing tv tuner táhlo tónování těsnění těsnění pod hlavou třetí brzdové světlo usb v8 vag vag chyby vačky vcds vdcs ventilakce ventilakcička ventilátor ventilátor chladiče vibrace vif vin vlnovec voda vodní pumpa volant volnoběh vrzání vstřik vstřikovací čerpadlo vstřikovače vstřiky vyhřívání vyhřívání okna vyhřívání sedaček vynechává vypíná vyčištění vzduchový filtr váha vzduchu víko ventilů výfuk výkon výměna vývěva větrák w12 wastegate webasto xcarlink xenon zadní stěrač zadní světla zamrzání zapalování zapojení zatékání zdvihátko ventilu zesilovač zimní pneu zpátečka zpětné zrcátko zrcátka zrcátka-ovládání zrcátka-stmívání zrcátka-vyhřívání zrcátko ztráta oleje zvýšení výkonu základní nastavení zámek dveří zámek kufru zásuvka únik oleje čelní sklo čep černý kouř čerpadlo čeština čidlo oleje čidlo teploty čidlo teploty oleje čištění čištění trysek řazení řemen řemenice řídící jednotka řízení řízení motoru škrtící klapka škube šíbr žhavení žhavící svíčky žárovky

 
Přejít na:
AUDIKLUB.cz | AUDI KLUB - Vše co potřebujete vědět o vozech značky AUDI
Veškeré příspěvky vyjadřují názory a přesvědčení každého autora. Bez souhlasu autora je zakázáno příspěvky a články šířit, kopírovat nebo jinak zveřejňovat.
K odběru novinek použijte dle libosti: RSS 0.91 - 0.92 - 2.0 nebo Atom.
© 2006 - 2018 Audiklub.cz / Kontakt: Soukromá zpráva nebo email