Jste anonymní uživatel! Přihlásit se nebo Registrovat, Dnes je čtvrtek, 28 března 2024
Celkem je zde 350 lidí (3 přihlášení)
Nyní online
Přihlásit se /Registrovat
Přezdívka:
Heslo:
Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Opište kód::

Informace o serveru
Nejnovější: marbro88
Uživatelů dnes: 1
Uživatelů včera: 0
Uživatelů celkem: 48 389
Online návštěvníků
Návštěvníků: 347
Uživatelů: 3
Celkem: 350

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
téma: Budíky B4?
AK senior
AK senior


Registrace: 4.10. 2006
Příspěvků: 1757 | Témat: 45

03.09 2014 17:37


Ještě jeden poznatek k otáčkoměru - když jsem dal na pětivál budíky z V6, tak otáčkoměr ukazoval míň.
nahoru

sponzor





03.09 2014 17:37


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 26.1. 2012
Příspěvků: 1971 | Témat: 4

09.09 2014 17:29


Bojuš:
A kdyby kdo chtěl svoje budíky potunit o chrom rámečky mám jedny použité a v dobrém stavu doma. Jsou kolem ukazatele teploty, stavu nádrže, otáčkoměru (hodin) a tachometru.


Tak už si našly nového majitele.
nahoru

AK fanatik
AK fanatik


Registrace: 4.12. 2007
Příspěvků: 6969 | Témat: 177

09.09 2014 17:40


Bojuš:


Tak už si našly nového majitele.


Jo a už jsou tam,kde mají být..
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 26.1. 2012
Příspěvků: 1971 | Témat: 4

09.09 2014 17:43


NOVON:
Tak to bylo rychlost!
nahoru

AK fanatik
AK fanatik


Registrace: 4.12. 2007
Příspěvků: 6969 | Témat: 177

09.09 2014 17:48


Bojuš:
NOVON:
Tak to bylo rychlost!

Jednoduché,přesně jak jsi říkal..
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 15.3. 2012
Příspěvků: 483 | Témat: 51

09.09 2014 22:06


Co to tam máš za maják?
nahoru

AK fanatik
AK fanatik


Registrace: 4.12. 2007
Příspěvků: 6969 | Témat: 177

31.03 2015 19:09


violr (19.06 2014 21:52) orig :
Vdona un4 nepasuje, ani naopak, jsou tou elektronikou s vnitkem uplne rozdilne, pouze vdo na vdo a un4 na un4. Pokud nemas otackomer, tak to lze dodelat nebo vymenit budiky za otackomerovea zprovozňit to, do 260km/h taky nedoporucuju, zkresluje to rychlost atd

ZNOVU TO OTEVŘU CHLOPI..
Jdou zaměnit kompletní budíky VDO za UN4? Konektory jsou stejné,ne?
nahoru

AK batole
AK batole


Registrace: 11.3. 2008
Příspěvků: 444 | Témat: 14

31.03 2015 19:39


Dou, předevčírem přehozeno, akorát mi ten otáčkoměr ukazuje míň, jak psal kolega výše, možná že to byly kdysi budíky z jiné motorizace, ale vytáhl sem to z B4 ABT.
nahoru

sponzor





31.03 2015 19:39


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK nováček
AK nováček


Registrace: 14.2. 2015
Příspěvků: 4 | Témat: 0

16.06 2015 19:10


Ahoj, přestal mě fungovat na B4 1.9TDI rychloměr(někdy ukazuje, někdy ne) Je hnaný mechanicky, nebo tam jsou už konektory? Jak se k ním dostat, musím sundat celou palubku?

Díky za rady Yetti
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 25.7. 2011
Příspěvků: 2127 | Témat: 19

16.06 2015 19:53


Je to samozřejmě uz elektronická věc, sundas horní kryt pacek pod volantem, zespoda dva krizaly, pak dva šrouby budiku, vyhnes do jedné strany, odpojis konkroty a opatrně vytahnes mezi palubkou a volantem
nahoru

AK nováček
AK nováček


Registrace: 14.2. 2015
Příspěvků: 4 | Témat: 0

18.06 2015 7:22


Díky moc
nahoru

AK fanda
AK fanda


Registrace: 20.11. 2008
Příspěvků: 6147 | Témat: 64

24.06 2015 0:07


pak stačí křížovej šroubovák, pájka a přeletovat celej plošňák.
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 4.3. 2013
Příspěvků: 322 | Témat: 65

02.09 2015 16:44


Chlapi taky znova otevíram toto téma, dneska mi došly VDO s palubákem minicheckem (snad je to kontrolka oleje paliva atd) a digi teploměrem venkovní teploty. Stav je takový že palubák má ten displej vytečenej nebo jak to nazvat a to samý i digi hodiny.
1) Mám v autě UN4 a doufám že někdo z vás ví jak tam napasovat a zprovoznit VDO (rychlozkouška proběHLA* fungovalo to i otáčkoměr ukazoval stejně, modrej a žlutej konektor pasuje ale ten menší už ne)
2) Až seženu čidla a kabeláž + páčky k teploměru a PC uměl by to někdo zapojit a zprovoznit?
nahoru

Anonymní





02.09 2015 19:43


Účet smazán na vlastní žádost, včetně obsahu příspěvků.
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 4.10. 2015
Příspěvků: 50 | Témat: 0

04.10 2015 11:15


Zdravím, mám takový problém na voze Audi 80 B4 1.9 TDI* r.v. 1992.
Budíky mám VDO s rychloměrem do 260 Km/h.
No a problém je ten, že mi rychloměr normálně ukazuje rychlost, ale počítadlo kilometrů kilometry nenačítá (ani velké ani malé).
Zkoušel jsem vyměnit budíky za jiné (byly sice z benzínové verze, ale to by asi na funkci nemělo mít vliv), nicméně problém zůstal nadále stejný.
Po odpojení čidla na převodovce přestane ukazovat i rychlost.

Díky za rady.
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 25.7. 2011
Příspěvků: 2127 | Témat: 19

04.10 2015 11:36


Roblem je v budicich, 260km/h mají jen silne benziny a benzin vs nafta se nemůže zamenovat, stejne jako UN4 a VDO, nebudou fungovat spravne. V případě, ze to bude dělat i po výměna. Tak rozeprat budiky a ručně rozpohybovat, případně se podívat, zda není nějaký plosnak vypaleny a preletovat ho. V žádném případě to nemůže ukazovat správnou rychlost při tachometru do 260 v rope. Pokud neprobehla kalibrace pres diagnostiku.
nahoru

sponzor





04.10 2015 11:36


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 4.10. 2015
Příspěvků: 50 | Témat: 0

04.10 2015 20:43


Rychlost to i s tímto tacho ukazuje poměrně přesně, soudě podle "radarů" s displejem ve vsích.
Jestly proběHLA* nějaká kalibrace netuším, elektrika v tom autě byla zprasená solidně, mimo jiné - auto po automechanikovy.
Po sehnání druhých budíků jsem prvně zkusil je rozebrat a přendat pouze rychloměr, bez efektu.
po té jsem zkusil budíky opět složit do původního stavu a opět bez efektu.
Jestly je to zatuhlé nevím, to můžu ještě zkusit. Vypáleného mi nic nepřišlo, ale elektrikář nejsem.
Vzhledem k tomu že mi dvoje budíky vykazují stejnou závadu tak jsem uvažoval jestly není závada jinde nebo zda se nejedná o nějakou běžnou nemoc u 80-tky.
nahoru

AK batole
AK batole


Registrace: 11.3. 2008
Příspěvků: 444 | Témat: 14

05.10 2015 5:27


No nevím jak budíky do 260 km, ale jinak sem přehodil mezi sebou benzín i naftu, UN4 a VDO a vždycky to šlapalo.
Pokud ti to nepočítá, tak je budík v hajzlu, nebo studené spoje jak píše violr, nic sem nikdy nekalibroval, ale možné to je. Častá závada to taky je, nefunkčních budíků mám doma několik, dvakrát mi to udělalo to samé, přestaly počítat kilometry. Zaměnit de i B3 a B4 mezi sebou takže vrakáč to řeší, pokud teda nepotřebuješ mít nutně na rychloměru cifru kterou z toho nikdy nevymáčkneš
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 4.10. 2015
Příspěvků: 50 | Témat: 0

05.10 2015 16:30


Ne tu cifru tam skutečně nepotřebuju
Díky za rady, až se budu nudit tak to zkusim ještě jednou rozebrat, případně zkusím sehnat další budíky.
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 4.3. 2013
Příspěvků: 322 | Témat: 65

08.10 2015 17:11


Zdar nevite nahodou nekdo jaka ta cerna kapalina se lije do displeje palubniho PC? Mam to rozdelany. Nebo mozna jestli se neprodava ten displej zvlast?
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 8.6. 2017
Příspěvků: 88 | Témat: 7

09.06 2020 2:32


Ahojte pánové. Nemáte někdo prosím na prodej funkční budíky z benzínu B4 ABT 66kw?
Původní budíky mi začaly blbnout (auto nedobíjí) žárovka dobrá. A nejede tam ani počítadlo km nebo tedy aspoň většinou nejede. Na plnou nádrž podle nich najedu cca 30km. Podařilo se mi sehnat jiné budíky (zřejmě z cabria), ale není to ono. Otáčkoměr ukazuje nižší otáčky, někdy nejde ukazatel teploty atd. To u těch původních šlo dobře. Nebo kdybyste někdo dokázali budíky nějak zrepasovat. Nejjednodušší by pro mě bylo sehnat jiné funkční a jen přehodit a přeskládat kilometry na skutečný stav. Pokud to nepůjde jinak, tak se buduuset pokusit o přeskládání funkčních komponentů z mých původních na zřejmě dobrý plošňák těch nových. Ani nevím jaký je rozdíl mezi VDO a UN4. Děkuji.
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 4.3. 2013
Příspěvků: 322 | Témat: 65

09.06 2020 7:41


Rozdíl mezi un4 a vdo poznáš podle napisu co je na rámečku budíku mezi dirkama na sroubky do palubky. Údajně když je zamenis bude špatně ukazovat otackoměr. Počítadlo km je častý problém bývají rozlamana ozubená kolečka dají se někde sehnat nove
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 8.6. 2017
Příspěvků: 88 | Témat: 7

09.06 2020 10:33


Ahoj. Díky moc za info. Zkusím mrknout, co to je ty původní. Tady u těch jiných mi otáčkoměr ukazuje na volnoběh skoro dobře. Ale za jízdy typuju tak o 1000 ot. míň. A teplota taky vyleze na budíku na půlku mezi 50-90°C a někdy ani tam. Tak kdybyste někdo věděl o něčem, případně, kdo by to znovu oživil. Budu moc vděčný.
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 4.3. 2013
Příspěvků: 322 | Témat: 65

09.06 2020 21:13


Jinak samozřejmě taky tyhle budíky trpí na spoje takže někdy je třeba letovat já zatím nemám zkušenost
nahoru

sponzor





09.06 2020 21:13


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 8.6. 2017
Příspěvků: 88 | Témat: 7

11.06 2020 19:15


Ahoj. Tak jsem zjistil, že původní budíky, (se kterýma mi to nedobíjí) jsou VDO a ty, co jsem tam dal teď a ukazuje špatně otáčkoměr a teploměr jsou UN4. Tak kdyby někdo měl Bral bych VDO do 220. Čeká mě evidencka, tak tam budu muset před ní hodit na chvilku ty budíky s pravými km. cca 145tis a na těch, co tam jsou teď je asi 328tis. Nebo kdyby někdo dokázal zrepasovat, abych se do toho nemusel pouštět sám. Předpokládám, že teda poskládat, aby vše fungovalo, jak má jdou vždy jen VDO s VDO atd. Děkuji moc.
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 15.2. 2012
Příspěvků: 99 | Témat: 1

11.06 2020 19:53


Ahoj. Jedny budíčky do 220km/h od VDO mam. Dokonce mam příští týden cestu do Brna, tak se můžem klidně setkat a dát to dohromady. Nevím o tom, že by něco na nich nefungovalo. Bulva
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 8.6. 2017
Příspěvků: 88 | Témat: 7

11.06 2020 20:02


Bulva (11.06 2020 19:53) orig :
Ahoj. Jedny budíčky do 220km/h od VDO mam. Dokonce mam příští týden cestu do Brna, tak se můžem klidně setkat a dát to dohromady. Nevím o tom, že by něco na nich nefungovalo. Bulva


Ahoj. Moc děkuji. Dovolil jsem si ti napsat zprávu.
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 16.8. 2012
Příspěvků: 18 | Témat: 5

15.03 2021 8:33


Ahoj, vzal bych od tebe ty z cabria. Díky M.
nahoru

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma Zaslat odpověď Pomohl vám tento příspěvek? Poděkujte autorovi
Nejčastější tagy na fóru (řazeno abecedně)
[vyřešeno] 1.2tdi 1.4i 1.6 1.6td 1.8 1.8t 1.9tdi 100 2.0fsi 2.0tdi 2.0tfsi 2.2t 2.5tdi 2.7t 2.7tdi 2.8 3.0tdi 3.3tdi 4.2 4.2tdi 4b 4f 80 8e 8l 8p a2 a3 a3 8p a4 a5 a6 a6 4f a7 a8 abs aditiva afs airbag ak certifikace ak eshop ak garáž ak karta ak kšiltovka ak servis ak svp ak vlajka ak znak alarm allegro allroad alternátor alu kola ami antiradar anténa asr audi audiklub audio autobaterie automat automaticka prevodovka autopotahy autorádio b2 b3 b4 b5 b6 b7 b8 baterie bezpečnostní šrouby bioethanol biturbo bixenon blacklist blikající kontrolky bliká žhavení blinkry blow off blow-off ventil bluetooth bmk bns bose bov brake fault brzdová kapalina brzdové světlo brzdy budíky bílý dým c3 c4 c5 c6 c7 cabrio canbus cd changer centrální zamykání changer chcípá chip chiptuning chladič chladící kapalina chladící systém chorus chrom chyba climatronic cng coming home comming home common-rail concert cukání cívka d1s d2 d2r d2s daylight demontáž denní svícení destičky dešťový senzor diagnostika diferenciál displej dobíjení dpf drl dsg dvb-t dvd dveře dx dálkové ovládání e85 ecu eds egr elektrická okna elektrika elektromobil elsa emise epc esp et ethanol facelift filtr filtr pevných částic fis fsi fólie g71 geometrie gps gufera h1 h4 h7 hagusy haldex hallův snímač halogen handsfree headup hid hodiny homelink hučení hydroměnič hydroštel imobilizér insp intercooler ipad iphone ipod iso isofix jak na to k-jetronic kabel kamera kapota karburátor kardan karoserie katalyzátor keyless klepání klepání motoru klika klima klimatizace klub klubová karta klínový řemen klíč kola kolísání otáček komfortni jednotka kompresor konektor kontrolka kontrolka airbagu kontrolka brzd kontrolka mazání kontrolka motoru kotouče kouřivost kufr kód rádia kůže lambda lambda sonda lampy leaving home led letní pneu lišty dveří ln2 log loketní opěrka low-range ložiska ložisko lpg manuál manžeta mapy maska maxidot mazání mlhovky mlžení oken mmi mmi 2g mmi 3g montáž motor mp3 mtm multifunkční volant multitronic měchy měrka oleje n75 napínací kladka napínák nastavení nastavení hodin navigace naviplus nefunguje nejede nestartuje netopí netáhne netěsnost nezávislé topení neřadí nouzový režim nádrž náklon světel náprava nárazník návod odblokování odtok odvzdušnění odvětrání klikové skříně oel okno olej olejnička olejová měrka olejová vana ostřikovač osvětlení osvětlení spz otáčkoměr otáčky palivoměr palivová soustava palivové čerpadlo palivový filtr palubní deska palubní pc parkovací brzda parkovací senzory parkovačky pd pdc phatnoise plnění plovák plynový pedál pneu podsvícení podtlak podvozek pojistka pojistky pojištění pomoc prosim popis pojistek posilovač počátek vstřiku pružiny pylový filtr párování klíče přehřívání přepínač světel přestavba převodovka příručka přístrojová deska q5 q7 quattro radar radio ramena redukce regulace turba relé blinkrů relé světel renovace disků repase repro rns rns-d rns-e rozvodový řemen rozvody rs4 rs6 ruční brzda rádiem řízené hodiny rádio s-line s-tronic s2 s3 s4 s6 s8 safe safe kód schéma sd karta sedačky senzor service servis servisní interval servo servo olej servotronic servořízení setrvačník seřízení hodin seřízení světel silentbloky sklo skryté menu snímač teploty spojka sportovní podvozek spotreba spotřeba spotřeba oleje spínací skříňka sraz ssp stahovačka start start-stop startování startér stk studený start stěrače střešní nosič střešní okno subwoofer svetla svody svolávací akce svítivost svíčky světla symboly symphony syčení sání síto sacího koše tachometr tažné zařízení tdi telefon tempomat teploměr teplota motoru teplotní snímač teplý start termostat teče servo olej tfsi tiptronic tlak tlak oleje tlak turba tlumiče topení torsen tpms trippling tt tuning turbo tuzing tv tuner táhlo tónování těsnění těsnění pod hlavou třetí brzdové světlo usb v8 vag vag chyby vačky vcds vdcs ventilakce ventilakcička ventilátor ventilátor chladiče vibrace vif vin vlnovec voda vodní pumpa volant volnoběh vrzání vstřik vstřikovací čerpadlo vstřikovače vstřiky vyhřívání vyhřívání okna vyhřívání sedaček vynechává vypíná vyčištění vzduchový filtr váha vzduchu víko ventilů výfuk výkon výměna vývěva větrák w12 wastegate webasto xcarlink xenon zadní stěrač zadní světla zamrzání zapalování zapojení zatékání zdvihátko ventilu zesilovač zimní pneu zpátečka zpětné zrcátko zrcátka zrcátka-ovládání zrcátka-stmívání zrcátka-vyhřívání zrcátko ztráta oleje zvýšení výkonu základní nastavení zámek dveří zámek kufru zásuvka únik oleje čelní sklo čep černý kouř čerpadlo čeština čidlo oleje čidlo teploty čidlo teploty oleje čištění čištění trysek řazení řemen řemenice řídící jednotka řízení řízení motoru škrtící klapka škube šíbr žhavení žhavící svíčky žárovky

 
Přejít na:
AUDIKLUB.cz | AUDI KLUB - Vše co potřebujete vědět o vozech značky AUDI
Veškeré příspěvky vyjadřují názory a přesvědčení každého autora. Bez souhlasu autora je zakázáno příspěvky a články šířit, kopírovat nebo jinak zveřejňovat.
K odběru novinek použijte dle libosti: RSS 0.91 - 0.92 - 2.0 nebo Atom.
© 2006 - 2018 Audiklub.cz / Kontakt: Soukromá zpráva nebo email