Jste anonymní uživatel! Přihlásit se nebo Registrovat, Dnes je čtvrtek, 28 března 2024
Celkem je zde 339 lidí (7 přihlášených)
Nyní online
Přihlásit se /Registrovat
Přezdívka:
Heslo:
Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Opište kód::

Informace o serveru
Nejnovější: Wejdík
Uživatelů dnes: 0
Uživatelů včera: 0
Uživatelů celkem: 48 388
Online návštěvníků
Návštěvníků: 332
Uživatelů: 7
Celkem: 339

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 21.2. 2015
Příspěvků: 1326 | Témat: 58

01.07 2020 14:39


Ahoj,

rady jsou cenné a tak spolehám na zdejší klubáky, co by mohli poradit, vymyslet nebo mají třeba zkušenosti.

Budeme s přítelkyní stavět dům, jsem ve fázi návrhu všeho a samozřejmě chci bazén. Přítelkyně je architektka a chceme mít infiniti pool. Kdo nezná, je to klasický přelivový bazén, avšak není „rošt" nad žlábkem, ale voda teče přes hranu a při pohledu ze shora nebo proti hraně to působí jako „nekonečná hladina". Vymyslím toho dost, ale tohle mi pořád nechce hlava pobrat.

Řekněme něco takového:

Náhled, klikni pro zvětšení.


Pozemek máme mírně ve svahu, hrana bude ze předu v kopci, ze spodu bude přihrnutá zem. Okraje budou zhruba jako na obrázku, souvislé se terénem.

Co ale řeším. Voda tedy přepadem padá do žlabu, který je sveden do nádoby, která chytá vodu. Z té nádoby to bere filtrace, která to vrací zpět do bazénu do trysek. Na cestu za filtraci se dá třeba výhřev, cokoliv, to je vedlejší.

Jde mi o to, jak hlídat hladinu ve vyrovnávací nádobě. Bázen bude napuštěn, nádoba bude v půlce, na spínačky sepnu filtraci, začné ubývat nádoba v nádobě, plnit se bazén, voda bude přetýkat a takhle to pojede dokola.

Pokud někdo vlítne do bazénu a bude zrovna filtrace vypnutá, jak mám vymyslet sepnutí, aby ten koloběh začal běžet sám a nedošlo k „vyšplouchání" vody z bazénu do nádoby a ta by se naplnila po vrch a přepadem začala voda vytékat ven, protože by nejela filtrace? Tak jako při dešti, protože bych vodu co naprší samozřejmě využil a doplnil tím vždy nádobu / bazén na full.

Budou hladinová čidla, která budou hlídat hladinu v nádobě. Pokud budu filtrovat, začne docházet voda v nádobě a z bazénu nebude přetékat = nedostatek vody a sepne ventil a dopustí se voda do nádoby z vodovodu dokud nebude hladina na maxu. Pak se vypne vodovod a pojede zase filtrace normálně dál. Časovkou ji zase vypnu.


Náhled, klikni pro zvětšení.


Co s tím jak sepnout oběh když se někdo začne koupat?

Možná se ptám jako debil, ale na tohle nemůžu přijít jak na to. Bazén budu stavět svépomocí dle vlasntích představ, takže nebudu přenechávat nějaké firmě.

Díky
nahoru

sponzor





01.07 2020 14:39


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK batole
AK batole


Registrace: 13.10. 2016
Příspěvků: 111 | Témat: 5

02.07 2020 6:15


Koukám na to v rychlosti,ale co dvě čidla (min a max) s potřebnou diferencí. Jinak bacha na zaseknutí dopouštěcího ventilu
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 21.2. 2015
Příspěvků: 1326 | Témat: 58

02.07 2020 8:05


Jakože se dá měřit rozdíl a jak se změní hladina v nádrží sepne filtrace? Takže bych spínal jak na spínačky tak na rozdíl 2 čidel a buď jedno nebo druhý sepne filtraci?
nahoru

AK fanda
AK fanda

Muž
Registrace: 26.4. 2014
Příspěvků: 2584 | Témat: 73

02.07 2020 10:52


Retenční nádobu bych dopouštěl mechanicky plovákovým ventilem, jako v hajzlovém splachovači. Hladina poklesne pod nastavenou mez, tak se otevře ventil a dopustí se voda z vodovodního řádu. Hladina stoupne, ventil se zavře. V nějakém schématu infinity poolu jsem viděl i plovákový ventil směrem do retenční nádoby napojený na výstup z drainu u dna. Asi bezpečnostní zajištění, kdyby nešla voda z řádu. Aby filtrace nemohla v případě průseru jet nasucho. Dopustí se voda do retence z bazénu.

Na snímání výšky hladiny v bazénu bych použil nízkotlaký pressostat, je na to dostatečně citlivý. Elektricky zapojený jako bypass spínacích hodin. Filtrace nepojede, někdo skočí do bazénu, voda přeletí přes okraj do retenční nádoby, hladina v bazénu klesne a pressostat sepne filtraci. Voda se doplní z retenční nádoby a hladina se dorovná.

Určitě bych se snažil používat co nejméně elektroniky, ta se obvykle posere když to nejmíň čekáš.

Hlavně bacha s vodou a elektrikou ze sítě. Zemnění, chrániče, vše mít na 110%. Ideálně elektriku konzultovat s revizákem.
nahoru

AK fanda
AK fanda


Registrace: 10.10. 2007
Příspěvků: 2827 | Témat: 37

02.07 2020 12:24


Ono ho to přejde a bude rád za klasický bazén
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 21.2. 2015
Příspěvků: 1326 | Témat: 58

02.07 2020 12:51


Nepřejde já když to vezmu z pohledu toho, že infinity pool je defakto přelivový bázen, kde se ještě používá rošt kolem dokola atd a vše je náročnější, tak tady budu mít přelivovou hranu pouze jednu a konstrukčně to složité není.

Budu dělat jámu pro barák, takže se to sfoukne při jednom. Stěny budou ze ztracenýho bednění s železem, i když to asi není potřeba, ale nebudu mít aspoň noční můry, že se mi to vyvalí. Na stějny pak polystyren + netkanou a pak fólii. Svářečku bych si na to pořídil, nestojí to svět, nicméně nevím, jestli to mám zatím nastudované dobře..

Trysky apod. to si vyřeším dle libosti a podle schůdku do bazénu. K tomu světla, idálně bych tahal 12V, ale to ještě uvidím. Jak píše Nakadah: 230V ve vodě je prostě vždycky strašák. O krytí bazénu neuvažuju zatím, možná tak plachta, ale to se uvidí.

Ještě jsem to nepočítal přesně, ale ja počítám že za 150k to bude stát a když si vezmu skelet plastovej + všechno okolo tak 150k to bude taky.
nahoru

AK batole
AK batole


Registrace: 22.10. 2017
Příspěvků: 478 | Témat: 17

02.07 2020 14:15


svetla sú normálne 230 V to aby sa nikomu nič nestalo na to tam je prúdový chránič.. kable idu normalne v elekrickej chranicke.... a svetla a všetky tieto veci sú vodotesne cize toho sa nemusíš báť vôbec:-) bežné je delame z DT tvárnic:-) pák se bazén nasietkuje(lepidlo+sietka) a pák se zvara folia
nahoru

AK fanda
AK fanda


Registrace: 10.10. 2007
Příspěvků: 2827 | Témat: 37

02.07 2020 17:24


Světla nejsou 230V. Světla do bazénu musí být SELV na 12V!!! navíc musíš mít náležíte IP dle polohy el. zařízení a vše musí být pod chráničem.
Fan1s držím ti palce, ale až uvidíš to vše kolem balanční nádrž,dnové vpusti/výpusti tak... za 150 to neuděláš ani náhodou jen stavební práce svépomocí tě budoui stát min. kilo
nahoru

sponzor





02.07 2020 17:24


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 21.2. 2015
Příspěvků: 1326 | Témat: 58

02.07 2020 18:24


No vzhledem k utopenemu iPhonu, co mel byt vodotesny, tak neverim ani svetlum v bazenu.

Kurva nestras porad váha:. Dneska jsem to letmo pocital Bazen 10x3+1,5m +-. Ztraceny bedneni 320ks s rezervou 500x150x250 15k, beton do nich + deska 10k. Folie prezenu 80m2 50k, netkanou pod to 1,5k, mozna polystyren jeste. Filtrace na ten objem 12k, potrubi 5cm prumer podle vypoctu komplet vsechno. Nadrz 3m3 15k samonosna do zeme. Nerezovy trysky po 2k rekneme 3-4ks, vypustni hajzl dole taky 2k. Pak nejaka drenaz sterkova + nopovka dokola.

Chybí tam určitě věci, ale jen tak na první pohled.

Náhled, klikni pro zvětšení.
nahoru

AK fanda
AK fanda


Registrace: 10.10. 2007
Příspěvků: 2827 | Témat: 37

02.07 2020 19:03


Deska musí být min 20cm a na hraně do svahu základ takže ti tam padne kolem 10m3 betonu... Pak tam samozřejmě musí být kari a roxory pro ztracené bednění. Podle podloží musí být zaštěrkovaná případně drenáž. Bednění min. 30ka 15ka je málo
nahoru

AK fanda
AK fanda


Registrace: 10.10. 2007
Příspěvků: 2827 | Témat: 37

02.07 2020 19:05


A tu desku si sám neuděláš... Buď mix s pumpou min. 3 lidi nebo +3lidi a 3 kolečka
nahoru

AK senior
AK senior


Registrace: 18.3. 2008
Příspěvků: 1879 | Témat: 66

02.07 2020 22:03


Zrovna jsme vcera byli u znameho (budouci soused az taky postavime) a resili jsme bazen - planovany rozpocet mel cca 100k a se vsim vsudy ho stal 450k. A co mas napsanej ten material tak hoooodne pridej
nahoru

AK batole
AK batole


Registrace: 22.10. 2017
Příspěvků: 478 | Témat: 17

02.07 2020 22:14


tak jo dnes sem koukal na ty svetla fakt je to na 12V ...fakt ani do 200 k s tym nevôjdeš toho betónu si strašne málo naratal to máš tak na platňu ale držím palce:-) uz som to osobne videl a je to top,vyzerá to neskutočne
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 21.2. 2015
Příspěvků: 1326 | Témat: 58

03.07 2020 10:13


OK beru všechny názory v potaz, nicméně, když se podívám do technických listů a podle zkušeností s opěrkama co máme teď doma atd.. tak ten beton musí sedět. Upravil jsem to ještě a spočítal přesněji trochu. Doplnil jsem drenážní trubky, štěrk, kari sítě, roxory, nějaký spojovací materiál na PVC trubky atd.. do 200k to musí být, to není možný.

kingz: Beton jsem tam měl špatně.. 6 kubíků na desku počítám no.. bednění se mi tam ztratilo.. takže jsem to doplnil. Počítám i na šachtu něco atd.

Neřeším schůdky, výkopové práce. Výkop spojím se základy a sklepem k baráku.

Můj odhad byl 150k, bude to mezi 150k-200k si myslím já.

Co nevím, jestli dávat z vnitřní strany polystyren, aby byl dopad nohy měkčí (pod fólii) a nebo položit bazénovou fólii přímo na třeba nějakou textilii a nechat to být.

váha: Upravil jsem tloušťku bednění na 300mm teda, nicméně co jsem četl na tzb fóru a stavbách, tak to staví i z příčkovek a bez výztuh. Já bych si to nerisknul a lepší to udělat určitě pevnější, nicméně mělo by to udržet v pohodě i z těch slabších. Rozdíl už ale není takový, takže 300mm OK.


Náhled, klikni pro zvětšení.


Náhled, klikni pro zvětšení.
nahoru

AK fanda
AK fanda


Registrace: 10.10. 2007
Příspěvků: 2827 | Témat: 37

03.07 2020 13:27


Roxor min. 12 a po 25cm plus svázat kolem dokola min. 3 řady(1,3,5) kari 10x10 6ka
Beton do bednění mě vychází 7.8m3 + min 10m3 na desku takže budeš mit tak jen 50k v betonu Jak jsem psal můžeš se přijet podívat...
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 25.5. 2008
Příspěvků: 494 | Témat: 14

03.07 2020 14:04


Pokud jde o polystyren, tak za mě ano. Nejde ani tak o ten měkčí dopad, ale neztrácí se Ti teplo přes dno bazénu. I pocitově je ta podlaha teplejší.
nahoru

sponzor





03.07 2020 14:04


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK fanda
AK fanda

Muž
Registrace: 26.4. 2014
Příspěvků: 2584 | Témat: 73

03.07 2020 16:09


Zahučíš v tom za půl míče, ale zase se budeš moci dmout pýchou že si to dal!

Něco nebude fungovat, něco se bude muset upravit, něco změnit. To je ten vývoj, ale svou vlastní cestu si musí každý prošlapat sám. Držím ti palce.
nahoru

AK fanda
AK fanda


Registrace: 26.11. 2009
Příspěvků: 2529 | Témat: 43

03.07 2020 17:18


Moje první rada, vyser se na bazén. Je s tím neskutečná jebačka to udržet čistý. Pokud si myslím, že to pojede ono to samo, tak si připrav tak další kilo na automatický dávkovače a několik let trpělivosti, než se to odladí na provoz tvýho bazénu.
Pokud chceš bazén, tak ať je určitě zastřešený, odpadne tolik čištění, bude mít mnohem menší odpar, půjde provozovat mnohem delší dobu. S tím samozřejmě souvisí, že to nebude vypadat tak hezky. Jenže nápady s retenčkou budou super do chvíle, než zakážou dopouštět vodu do bazénů z důvodu sucha, to pak budeš koukat na nádherný brčál, který je pod hladinou přepadu, takže se nefiltruje.
Taky bych hodně zvážil udělat pro ten bazén studnu, jinak se na vodě nedoplatíš. Nevím, kolik kubíků to bude mít, obyč bazén cca 20 kubíků - dopuštění hladiny po zimě (vypouští se pod trysku) cca 5 kubíků. Plus v horké sezóně (např. loňský a předloňský léto) cca půl kubíku až kubík týdně.
No a pak rovnou zvaž slanou vodu, jestli je poblíž nějaký včelař a nedává včelám čistou vodu, nebudeš se koupat ty, ale včely, stovky včel.
Už jsem to tady nakousl, pokud se ti o to někdo nebude starat (předpokládám tak půl sta za sezónu), počítej, že minimálně prvních několik let budeš ladit chemii tak, aby to bylo čistý a každej rok si budeš říkat, proč sis ten bazén vůbec pořizoval, když se v něm nedá koupat...

PS: Podle ostatních reakcí taky tipuju, že celá ta sranda vyjde minimálně na 400.
nahoru

AK fanda
AK fanda

Muž
Registrace: 1.3. 2008
Příspěvků: 3707 | Témat: 54

03.07 2020 19:44


Ahoj.
Nezapoměň na pořádnou UV lampu,ušetříš 90% chemie,a přesto nebude voda zelená...
nahoru

AK fanda
AK fanda

Muž
Registrace: 26.4. 2014
Příspěvků: 2584 | Témat: 73

03.07 2020 20:58


Já: nadzemní bazén 30m3, třetí fólie, zkušenost asi tak 15let.

- bez zastřešení bordel, co nový soused pokácel ten zkurvený ořech je to o 90% lepší, něco pobere solární placha ale ne vše
- stačí pořádné letní deště, je problém stíhat uhlídat pH vody. Neuhlídáš pH a rychle je problém. Sliz na stěnách z chloraminu co se tam vytvoří kvůli malému pH a nebo se ti to umí rychle zazelenat. Řasy sice znovu zabiješ, ale ten zákal je po zbytek sezóny dost problém odstranit
- pořád nějaký hmyz, furt tam cosi plave. Včely, brouci, mouchy klasika, ale i Haematopota pluvialis s uměleckým jménem HOVADO se pravidelně přiletí podívat a trošku se napít (něčeho jiného než vody).
- solární ohřev hodně zlepšil využitelnost, bez ohřevu nic moc
- na zimu to odpouštím jenom asi 1Ocm pod trysku, byly doby kdy se to po zimě vypustilo a znovu napouštělo, ale to už je teď ekonomický nesmysl. I tak je to znovu pár kubíku na dopuštění.

Je to fakt na každodenní kontrolu, aby se dala pořád udržet kvalita vody. Stačí jak tři dny prší, člověk se vysere na údržbu a je to zelené. S potřebou údržby mi to připomíná akvárko, jenom bez rybiček a kurva velký. Bazén se slanou vodou bude mít nějaké výhody, ale o tom nevím nic.

Myslím že se to nechává v rodině v provozu hlavně kvůli dětem a těm parnům co ty poslední roky jsou. Jinak kolem toho krámu mám až moc práce na to kolikrát se v tom ročně koupu. Možná by za ty prachy byl lepší rybníček s rybami
nahoru

AK fanda
AK fanda

Muž
Registrace: 1.3. 2008
Příspěvků: 3707 | Témat: 54

04.07 2020 7:36


Ahoj.
Ta UV lampa pomáhá opravdu HODNĚ.
Máme celoroční minijezírko se špoluchadlem(něco přes kubík),jak přišly letní vedra,během krátké doby začalo zelenat,bylo nutné jezírko vypustit,vyčistit,a znovu napustit.Pokud na jezírko chvíli nebyl čas,byla v něm už úplně zelená polévka.
Pak jsem namotoval do oběhu vody UV lampu.Voda už v jezírku nezelená vůbec,jen na kamenech kde stéká voda z čerpadla,tak jsou řasy.
Bazén má větší objem tak nezelenal tak rychle,ale stejně jsme vodu museli tak třikrát za léto vyměnit,jak byl zelený.Chemie tam byla,ale chloru jsme používali málo,žena ho nesnáší.
Také dostal UV lampu.Voda nezelená,vydrží celé léto.Chemii,ani chlor už nedáváme vůbec.Pokud je počasí a dá se pravidelně koupat,ani se nemusí čistit.Ale když se několik dní nekoupeme,usazuje se na stěnách a dně kal,který se musí odstranit smetáčkem,a pak odsát.
Stím hmyzem má Nakadah pravdu.Jestli do bazénu můžeš investovat nějaké peníze nad současný odhad,zvol zastřešení.
nahoru

AK fanda
AK fanda


Registrace: 10.10. 2007
Příspěvků: 2827 | Témat: 37

04.07 2020 8:26


No jednoduše bazén bez zastřešení nemá smysl, zastřešení vyřeší čištění bazénu a ohřev vody a samozřejmě prodlouží koupací sezón. Bez zastrešení tam budeš dvakrát týdně lítat s vysavačem a vyluxovat takhle velký bazén ti chvíli dá.
Slaná voda je dobrá, je příjemnější na plavání a člověk potom není vysušenej jak z přehlorované vody. Automatika si řídí množství vyrobeného chloru sama případně lepší verze i ph, takže se údržba smrskne na hlídání alakality, jednou za čas vyprat filtraci.
nahoru

AK fanatik
AK fanatik

Muž
Registrace: 4.10. 2006
Příspěvků: 7140 | Témat: 19

04.07 2020 9:45


Je supr ze mate prakticky vyresenej bazén ale barák nestojí. Jen z vlastní zkušenosti .... užijete si fantasticky zážitky a bazen to bude tak marginální nepodstatná pitomost. ......
nahoru

AK fanda
AK fanda


Registrace: 10.10. 2007
Příspěvků: 2827 | Témat: 37

05.07 2020 21:10


Satas neber mu iluze stačím já Jestli má ženu architektku tak pak bude koukat kolik ho ty vymysli budou stát
nahoru

sponzor





05.07 2020 21:10


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 21.2. 2015
Příspěvků: 1326 | Témat: 58

07.07 2020 13:31


Byl jsem o víkendu pryč, takže jsem nad tím moc nedumal, nicméně každý názor je fajn a pořád nejsem odrazen nevím jestli je to dobře nebo ne, o víkendu mě nasrali jiný věci..

Takhle jsem přišel k autu, takže díky

Náhled, klikni pro zvětšení.


Náhled, klikni pro zvětšení.


Náhled, klikni pro zvětšení.


váha: co se týče betonu, měl jsem to zaokrohlený dolu, provazování atd to je vše jasné, chtěl jsem zjistit co a jak na hrubo.

Bazén nechci zastřešený.

Mr. Death: všichni odrazují sakra , naši teď mají doma průměr 5m kulatý, cca 120cm odhadem vysoký. Celé léto udržovaný chlórem a kartušovou filtrací. Zelený je až když se přestane čistit, nicméně moc práce to nedá, ale to je prcek. Pak máme na jiném pozemku bazén 9x4m který je filtrován už pískem, cca jednou za 14 dnů se vysává a nechá se vyčistit přes skimer vysavačem, který je hadicí napojený. Bazén se na zimu upustí pod trysku, na jaře dopustí / doprší a pak se rovná PH atd.. s tím si hraje děda, nicméně se nestalo, že by se pak přes léto zkazil a musel by být nějaký velký zásah. Pokud mám v plánu 10x3m přijde mi to objemem ekvivalent.

Studna bude na pozemku, vodovod se nebude zřizovat. Přípojku elektrickou mám zařízenou už, kanalizace není, musím mít tak jako tak ČOV, jako v celé obci. Včelař je v okolí, ale na druhém pozemku kde je bazén máme také včely. V bazénu jich je tak 5 za týden maximálně a to jsou cca 30m vzduchem a lítají si raději jinam (chlór jim nesvědčí).

Co se týče zakrytí bazénu jak píše Nakadah: ten současný co máme není zakrytý, nikdy nebyl. Padá do něho listí, takže se čistí ručně. Nezabere to moc. Doma co mají naši je pod solární plachtou, je to znát a v létě udrží víc tepla, zabrání to určitě odparu vody. V tom velkém je vidět, že voda mizí víc, když jsou fakt parné dny.

SamotZdeny: UV lampa vypadá a zní jako dobrý nápad, určitě to funguje líp. Tuším že v Praze v Dejvicích se nechlóruje ale Ozónuje, takže to lze i jinak než filtrací, ale říkám, nikdy jsme neměli zelenou vodu do doby, než se stopla filtrace, nechápu jak může být bazén zelený 3x za léto jak se tady píše, jedině fakt tím, že tam chlóru bylo málo kvůli alergii.

Satas: o barák se bude starat drahá polovička, to nechávám v její režii (jakože návrh), já si ladím garáž na 2 stání + vlek + moto + pneu atd.. a bazén, který bych chtěl napojený k terase. Za 13 společných let máme užito a je čas se šoupnout dál. Postavit, už chci taky prcka. Není na co čekat. Rodiče máme mladé, pomůže i děda (projektant) a strejda. Je nás dost, možná to nevyznělo, ale i dům bych z větší části chtěl postavit svépomocí. Určité práce se nechají udělat, výkopové práce, mix přiveze beton (z míchání betonu na desku už jsem vyrostl.. to jsem si užil několikrát doma), tesaři udělají případně dřevo na střechu, s tím se asi taky nebudu chtít mordovat, osázení oken, obkladačky pak, ale hrubá stavba, krytina (strejda pokrejvač), elektriku (mám vystudovanou průmyslovku elektrotechnickou a vyhlášku 50, druhý děda je elektrikář), vodu si asi taky nataháme sami, topení přenecháme atd..
-> takže bazénu se nebojím a chci to zfouknout prostě při jednom a ne pak rejpat zase po zahradě. Možná bude i varianta, že bude přetažená střecha z terasy nad bazén, nevím jak si to architektka vymyslí.

Takže bazén mě pořád nepustil a pořád nevěřím že to bude za 400k, ale že to bude do 200k. Dokud se nespálím, tak to nepochopím. Ale vím, že firma si to nechá zaplatit a ještě to nebude podle mého gusta a stát nad někým a jebat je, aby to bylo dle mých představ, to si radši kleknu na kolena a udělám si to sám, i když to bude časově náročnější a budu strhanej. Když se podívám na auta, vidláků je všude plno. Co bych mohl zkurvit to radši někomu přenechám, ale i tak se snažím si toho hodně udělat sám. Není to o tom, že nechci někomu zaplatit, sám potřebuju vydělávat a peníze z lidí dostat za poskytnuté služby, ale nerad dávám peníze někomu, kdo nic neumí a jen se kasá.. a kor když dám někomu auto, aby něco udělal a je dojebáno X věcí okolo.

Všechno to řeším taky proto, že si budu brát hypotéku a v plánu ji mám na jaře příštího roku. Myslím si, že to bude ideální čas na to si ji vzít, vzhledem k úrokům, které v tu dobu by mohli být tak nějak nejníž a využít trochu současné situace. Takže bych to rád měl trochu napočítané a nevymýšlel úplné voloviny. Zažádat o dotace bych taky chtěl zkusit (zelená úsporám). Starostí je víc ohledně toho pozemku. Jednám o nájezdu na pozemek z hlavní komunikace, kde je rozhled „na hraně" aby to prošlo. Tím že je pozemek svažitý, hlavní cesta je nad pozemkem, tak z hlavní komunikace bude sjezd, kde bude opět muset být nějaká opěrka a místo, kam přijedou hasiči v případě požáru a já tam budu třeba parkovat aut, kdy nebudou zrovna v garáži na spodní straně pozemku. Ze spodu je taky příjezd, ale cesta není tak široká, proto bych to vyřešil jak ze shora tak ze zdola, ale to předbíhám, jen že to je plno věcí, co je potřeba vyřešit a já jsem začal zrovna u bazénu
nahoru

AK fanda
AK fanda


Registrace: 26.11. 2009
Příspěvků: 2529 | Témat: 43

08.07 2020 12:05


Ten bazén si pořád moc idealizuješ, protože se o něj stará někdo jiný. UV lampa není řešení, pouze vypomůže. Takže lampu pořiď, stojí pár tisícovek. Plachta je samozřejmostí, ale taky ničemu nepomůže, přihřívá bazén, občas zachytí trochu bordelu a ten se dostane do bazénu nejpozději, když ji natahuješ zpět. Osobně doporučuju zakrytí bazénu, buď to může být trvalé a když budeš vodu přihřívat, tak dokonce celoroční nebo je odsouvací, mechanizmů je spousta, líbí se mi sytém ve stylu rolety, to by dokonce mohlo fungovat i s tím tvým vysněným typem.
Dopředu počítej s automatickou chemií za pár desítek tisíc, manuálně se to prostě mnohem hůř hlídá a pokud pojedete na týden na dovolenou, tak počítej, že se vrátíš k brčálníku. A taky doporučuju zvážit protiproud, aby sis mohl zaplavat. To začíná tak na šedesáti a to mně na bazénu chybí úplně nejvíc, na sedmi metrech si prostě nezaplaveš.
nahoru

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma Zaslat odpověď
Nejčastější tagy na fóru (řazeno abecedně)
[vyřešeno] 1.2tdi 1.4i 1.6 1.6td 1.8 1.8t 1.9tdi 100 2.0fsi 2.0tdi 2.0tfsi 2.2t 2.5tdi 2.7t 2.7tdi 2.8 3.0tdi 3.3tdi 4.2 4.2tdi 4b 4f 80 8e 8l 8p a2 a3 a3 8p a4 a5 a6 a6 4f a7 a8 abs aditiva afs airbag ak certifikace ak eshop ak garáž ak karta ak kšiltovka ak servis ak svp ak vlajka ak znak alarm allegro allroad alternátor alu kola ami antiradar anténa asr audi audiklub audio autobaterie automat automaticka prevodovka autopotahy autorádio b2 b3 b4 b5 b6 b7 b8 baterie bezpečnostní šrouby bioethanol biturbo bixenon blacklist blikající kontrolky bliká žhavení blinkry blow off blow-off ventil bluetooth bmk bns bose bov brake fault brzdová kapalina brzdové světlo brzdy budíky bílý dým c3 c4 c5 c6 c7 cabrio canbus cd changer centrální zamykání changer chcípá chip chiptuning chladič chladící kapalina chladící systém chorus chrom chyba climatronic cng coming home comming home common-rail concert cukání cívka d1s d2 d2r d2s daylight demontáž denní svícení destičky dešťový senzor diagnostika diferenciál displej dobíjení dpf drl dsg dvb-t dvd dveře dx dálkové ovládání e85 ecu eds egr elektrická okna elektrika elektromobil elsa emise epc esp et ethanol facelift filtr filtr pevných částic fis fsi fólie g71 geometrie gps gufera h1 h4 h7 hagusy haldex hallův snímač halogen handsfree headup hid hodiny homelink hučení hydroměnič hydroštel imobilizér insp intercooler ipad iphone ipod iso isofix jak na to k-jetronic kabel kamera kapota karburátor kardan karoserie katalyzátor keyless klepání klepání motoru klika klima klimatizace klub klubová karta klínový řemen klíč kola kolísání otáček komfortni jednotka kompresor konektor kontrolka kontrolka airbagu kontrolka brzd kontrolka mazání kontrolka motoru kotouče kouřivost kufr kód rádia kůže lambda lambda sonda lampy leaving home led letní pneu lišty dveří ln2 log loketní opěrka low-range ložiska ložisko lpg manuál manžeta mapy maska maxidot mazání mlhovky mlžení oken mmi mmi 2g mmi 3g montáž motor mp3 mtm multifunkční volant multitronic měchy měrka oleje n75 napínací kladka napínák nastavení nastavení hodin navigace naviplus nefunguje nejede nestartuje netopí netáhne netěsnost nezávislé topení neřadí nouzový režim nádrž náklon světel náprava nárazník návod odblokování odtok odvzdušnění odvětrání klikové skříně oel okno olej olejnička olejová měrka olejová vana ostřikovač osvětlení osvětlení spz otáčkoměr otáčky palivoměr palivová soustava palivové čerpadlo palivový filtr palubní deska palubní pc parkovací brzda parkovací senzory parkovačky pd pdc phatnoise plnění plovák plynový pedál pneu podsvícení podtlak podvozek pojistka pojistky pojištění pomoc prosim popis pojistek posilovač počátek vstřiku pružiny pylový filtr párování klíče přehřívání přepínač světel přestavba převodovka příručka přístrojová deska q5 q7 quattro radar radio ramena redukce regulace turba relé blinkrů relé světel renovace disků repase repro rns rns-d rns-e rozvodový řemen rozvody rs4 rs6 ruční brzda rádiem řízené hodiny rádio s-line s-tronic s2 s3 s4 s6 s8 safe safe kód schéma sd karta sedačky senzor service servis servisní interval servo servo olej servotronic servořízení setrvačník seřízení hodin seřízení světel silentbloky sklo skryté menu snímač teploty spojka sportovní podvozek spotreba spotřeba spotřeba oleje spínací skříňka sraz ssp stahovačka start start-stop startování startér stk studený start stěrače střešní nosič střešní okno subwoofer svetla svody svolávací akce svítivost svíčky světla symboly symphony syčení sání síto sacího koše tachometr tažné zařízení tdi telefon tempomat teploměr teplota motoru teplotní snímač teplý start termostat teče servo olej tfsi tiptronic tlak tlak oleje tlak turba tlumiče topení torsen tpms trippling tt tuning turbo tuzing tv tuner táhlo tónování těsnění těsnění pod hlavou třetí brzdové světlo usb v8 vag vag chyby vačky vcds vdcs ventilakce ventilakcička ventilátor ventilátor chladiče vibrace vif vin vlnovec voda vodní pumpa volant volnoběh vrzání vstřik vstřikovací čerpadlo vstřikovače vstřiky vyhřívání vyhřívání okna vyhřívání sedaček vynechává vypíná vyčištění vzduchový filtr váha vzduchu víko ventilů výfuk výkon výměna vývěva větrák w12 wastegate webasto xcarlink xenon zadní stěrač zadní světla zamrzání zapalování zapojení zatékání zdvihátko ventilu zesilovač zimní pneu zpátečka zpětné zrcátko zrcátka zrcátka-ovládání zrcátka-stmívání zrcátka-vyhřívání zrcátko ztráta oleje zvýšení výkonu základní nastavení zámek dveří zámek kufru zásuvka únik oleje čelní sklo čep černý kouř čerpadlo čeština čidlo oleje čidlo teploty čidlo teploty oleje čištění čištění trysek řazení řemen řemenice řídící jednotka řízení řízení motoru škrtící klapka škube šíbr žhavení žhavící svíčky žárovky

 
Přejít na:
AUDIKLUB.cz | AUDI KLUB - Vše co potřebujete vědět o vozech značky AUDI
Veškeré příspěvky vyjadřují názory a přesvědčení každého autora. Bez souhlasu autora je zakázáno příspěvky a články šířit, kopírovat nebo jinak zveřejňovat.
K odběru novinek použijte dle libosti: RSS 0.91 - 0.92 - 2.0 nebo Atom.
© 2006 - 2018 Audiklub.cz / Kontakt: Soukromá zpráva nebo email