Jste anonymní uživatel! Přihlásit se nebo Registrovat, Dnes je čtvrtek, 18 dubna 2024
Celkem je zde 338 lidí (4 přihlášení)
Nyní online
Přihlásit se /Registrovat
Přezdívka:
Heslo:
Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Opište kód::

Informace o serveru
Nejnovější: MilanA6 c6
Uživatelů dnes: 0
Uživatelů včera: 0
Uživatelů celkem: 48 411
Online návštěvníků
Návštěvníků: 334
Uživatelů: 4
Celkem: 338

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 11.8. 2015
Příspěvků: 475 | Témat: 9

31.01 2019 19:08


Nikde jsem tu k tomu nic pořádného nenašel, tak zakládám nové téma.

U této motorizace 2.0 TFSI* (BGB, BUL, BWE, BWT a BPG), myslím, že to snad bude stejné pro 147 i 162 kW, jde z katalyzátoru jedna trubka, která se bezprostředně před středním dílem výfuku rozdvojí, ze středního dílu jdou již dvě trubky. které dále vedou do levého a pravého koncového tlumiče.

V rozdvojení před středním tlumičem se mi tak jednou za rok až dva udělá dírka ve sváru mezi trubkami, kterou jsem zatím dvakrát řešil zavařením. Krom spony mezi katalyzátorem a středním dílem mám vše původní tj. střední díl je v jednom celku s oběma koncovými.

Co jsem tak zatím zjišťoval, tak originální střední díl, snad je to toto číslo 8E0253409BR (8E0 253 409BR), je minimálně za patnáct litrů, ale spíš víc. V replice se snad pořádně pro tuto motorizaci nedělá. Něco málo jsem tedy našel, ale značky těch výrobců moc neznám. Našel jsem i od Bosalu a Walkeru, ale dostupnost je pouze v Americe, možná nejsou schválený ani pro provoz, nevím, v evropským katalogu je nenajdete. České zastoupení Bosalu mlčí, pro jistotu mi raději vůbec na můj dotaz neodpovědělo. Ještě je možnost pořídit nějaký "sportovní" tlumič, který opět nemá homologaci pro provoz.

Našel jsem např. zde:
audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému

kde bylo nějaký měsíc zpět možné koupit jen střední díl, ale nyní to člověku cpou i s koncovými tlumiči, sólo střední díl má označení 941023-MA a je samostatně k sehnání snad ještě na Ebay

Bosal 284-841
audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému
audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému
audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému


Walker 56257
audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému


A další výrobci

IMASAF 13.18.06
audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému


FENNO P11013
audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému


EuroFlo EXAU3058
audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému


Tady v ČR nic z výše uvedeného krom originálu snad ani pořádně neseženete.

Zajímavé je, co jsem viděl podvozky jiných motorizací (myslím, že snad 2.0 TDI*), tak ty střední díl vůbec nemají, jen trubku. Takže laciné řešení, nevím jak moc funkční, by bylo dát jen trubku

Řešili jste toto již někdo u této motorizace a jak?
nahoru

sponzor





31.01 2019 19:08


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 25.2. 2012
Příspěvků: 255 | Témat: 10

01.02 2019 11:27


Ahoj.

Řešil jsem to v létě. Úplně stejný výfuk, stejné číslo. Taky jsem hledal bůh ví jak dlouho, psal všude možně a bez rozumného výsledku. Neměl jsem na to nervy a vzal origo.. 18800 včetně DPH...

Také ti vyrezl v rozdělení trubky do Y a u vývodu z tlumiče do dvou trubek?

A poradím ti. Až koupíš dobře měř a nedej na to co radí originální katalog a vem spony délky 125mm místo 90mm.
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 11.8. 2015
Příspěvků: 475 | Témat: 9

01.02 2019 12:20


Děkuji za info. To je pěkná raketa za střední díl, ale pokud vydrží jako původní, budiž.

Přesně tam jak říkáš (na tom Y na vstupu, vývody jsou zatím ok) , udělá se tam nejprve malá dírka, která se zvětšuje a úměrně tomu roste hladina hluku.. už jsem to dvakrát vařil. Naštěstí se to dá snadno celé vyndat ven, jen to chce zdviž nebo jámu.

Jak uvádíš k té sponě, musím souhlasit. Když jsem to dělal prvně, mel jsem nějakou od známého (neřešil jsem to, takže nevim jakou), ale teď jsem bral podle čísla originálního dílu, tuším nějakou asi od Bosalu, ta je kratší a výsledek je, že mám vzadu hodně utopené koncovky výfuků. Kdybych to na sponě nahnal vic dozadu, tak se bojím, ze to drží na malé délce spony. Zkrátka to chce nahnat vic od sebe střední díl s katem, aby to vzadu nebylo tak utopené.
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 9.8. 2016
Příspěvků: 489 | Témat: 3

01.02 2019 14:24


TVL, tak za 18800kč uz muzes koupit sadu komplet vyfuku od BSR. To mam ja na B6 quattro* a spokojenost.
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 11.8. 2015
Příspěvků: 475 | Témat: 9

01.02 2019 16:53


Myslis toto?
audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému
nahoru

AK nováček
AK nováček


Registrace: 10.3. 2008
Příspěvků: 81 | Témat: 16

01.02 2019 19:46


co tohle?
audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému
nahoru

AK nováček
AK nováček


Registrace: 10.3. 2008
Příspěvků: 81 | Témat: 16

01.02 2019 19:54


nebo tohle?
audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 11.8. 2015
Příspěvků: 475 | Témat: 9

02.02 2019 9:53


Franta: V každém případě děkuji za nápady, ale ten první je dle mého názoru již výše uvedená varianta od BOSALu. Ten Bosal i Walker "není problém" objednat, ale vždy je to z USA. Nevím, zda předem zaplatit 5 tisíc a pak čekat, zda z Ameriky něco dorazí
A ten druhý je OEM: 8E0253409AB. Což otevírá otázku, která mě již napadla dříve. Na motorizaci 2.0 TFSI* je určený 8E0253409BR. Ale pak je ještě "vzhledově" podobný právě zmíněný 8E0253409AB případně 8E0253409AE. Když na to koukám, tak ten je na motorizaci 1.8 T nebo 1.9 TDI*. V čem se liší od varianty pro 2.0 TFSI*? V průměru?..
nahoru

sponzor





02.02 2019 9:53


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 9.8. 2016
Příspěvků: 489 | Témat: 3

03.02 2019 21:49


Ladin (01.02 2019 16:53) orig :
Myslis toto?
audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému


Presne to
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 25.2. 2012
Příspěvků: 255 | Témat: 10

05.02 2019 13:21


Ladin - nemá cenu moc vymýšlet. Z USA přijde i s dopravným na 14 tis... Levněji jsem prostě nesehnal. Navíc čekat tak měsíc.

Chtěl jsem nechat udělat. Lze to ale bude to vypadat divně, navíc s nejistým dopadem na výkon.

A použít jiný: vypadají stějně, ale B7 má část (trubku) od prvního dílu k jedné straně, ty ostatní mají středem a jiný průměr. Nepatrně ale mají.
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 11.8. 2015
Příspěvků: 475 | Témat: 9

05.02 2019 15:32


Já nevymyslim Debatuji, sbiram rady, zkušenosti, informace, apod. Neni to vec, která by me momentálně nějak tizila, ja myslim, ze ten svar nejakou dobu vydrzi, nez se to zas ozve. S nakupováním pres Ebay v zámoří zkušenost nemám (po Evropě mam dobrou zkušenost), ale uz mam nyni dve odpovědi, že se zasláním z USA do ČR není problém. Ten Walker nebo Bosal se da poridit cca za 150$ a pošta okolo 50 takže 200$ (cca 4500,-). Čas dodání mě netrápí. Jen to, zda to dojde a v jakem stavu.
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 25.2. 2012
Příspěvků: 255 | Témat: 10

05.02 2019 15:41


Ja to nemyslel zle. Ta cena je krásná otázkou je jaká bude realita.
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 11.8. 2015
Příspěvků: 475 | Témat: 9

05.02 2019 15:58


Ja vim, proto jsem tam dal i toho smajlika, ze to neberu nikterak špatně. Ja bych nyni toto vlákno přejmenoval na: Jaké máte zkušenosti s nakupováním přes Ebay z Ameriky rozměrnejsich věcí? on by se nechal koupit pres Ebay i ten vyse uvedený údajně nerezový od té německé tuningove firmy, ale na tom mi vadí, ze je tam kratka ta přívodní trubka, nechci resit dalsi spoj mezi středním dilem a katem.
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 9.8. 2016
Příspěvků: 489 | Témat: 3

06.02 2019 10:51


A nebo si sežen z nejakého vraku...
Ja kdyby jsem nepospíchal na vyfuk, tak koupim v lepšim stavu z vraku, nez kupovat BSR za 18kk ale nelituju toho Zvuk to ma supr a sem tam vylítne líška
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 11.8. 2015
Příspěvků: 475 | Témat: 9

06.02 2019 21:26


To me take napdlo, ale aby to nebylo to same v bledě modrem, jako to, co tam mam. Nejspis risknu ten Ebay z ju-es-ej. Nevim, jak dlouho budou jeste dostupné, tak do nej možná pujdu, ačkoliv to nespěchá. Pokud to tak dopadne, tak DAM* vědět, jak jsem pořídil. Me se na tom obrazku BSR nelibi, jak tak koukaj ty vejfuky (nemyslim koncovky, ty jsou pěkné), original koncový tlumice jsou podle me vice schované nahoru a takle dolu tam "netrčí".
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 26.9. 2014
Příspěvků: 19 | Témat: 0

07.02 2019 7:10


Já jsem vzal ten Bosal z USA, kup na ebay, zaplat Paypal a je to bezpecne. Problem je, ze vypadá jinak a nemá na sobě žádnou homologaci, tak uvidime co na STK*
nahoru

sponzor





07.02 2019 7:10


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 11.6. 2017
Příspěvků: 6 | Témat: 1

07.02 2019 13:23


ahoj, riesim obdobny problem s hrdzou na stredovom tlmici, ale na 1.8T. ceny OEM tlmicov su uplne mimo, tak sa pohravam s myslienkou ist do celonerezu od firmy simons. skus pozriet na:
audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému

co som pisal s predajcom, je to jemne sportovo ladene co sa tyka zvuku, ale je to homologizovane a s certifikatom. cely set vyjde zhruba tolko co by som dal za ten OEM stredovy tlmic, takze si myslim ze je to zaujimava moznost. inak pise sa tam, ze ten set pasuje na 1.8t a zaroven aj 2.0tfsi
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 11.8. 2015
Příspěvků: 475 | Témat: 9

08.02 2019 15:26


O takovéto možnosti vím, že lze sehnat komlet okolo 20 tisíc (a víc).
Dále např.
audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému
audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému

Ale i tak každopádně díky za nápad

tak každopádně díky za nápad

golfi: super, konečně někdo s konkrétní zkušeností s tím, co bych chtěl. Za jak dlouho to přišlo? O tom vím, že vypadá jinak a nemá homologaci. Na to upřímně s*ru.
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 2.1. 2010
Příspěvků: 40 | Témat: 14

08.02 2019 15:34


Čau. Začínám řešit stejný problém. Mám A4 B7 2.0tfsi quattro* avanta a najít náhradu vejfuku tady u nás je nadlidský výkon. V současný době mám díru přesně jak tady píšete v Y, kde se vejfuk rozdvojuje. Koukám že je to asi běžná věc. Mechanik se pokusí zavařit, ale uvidíme na jak dlouho to vydrží. Nechápu proč se nedají normálně sehnat. To těch aut jezdí tak málo? Každopádně dejte vědět jak jste se nakonec rozhodli. Nevím jestli dát 20 tis za komplet výfuk u tuningu bez homologace a nebo koupit po částech s homologací. Jestě by mě zajímalo kdybych koupil z tuningu komplet výfuk bez středového tlumiče, jestli mi nebude hlasit něco počitač(Lambda*) a jak jsou na tom emise na STK*.
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 11.8. 2015
Příspěvků: 475 | Témat: 9

09.02 2019 18:59


Vypadá to, že to Y rozdvojení před tlumičem je největší slabina. Já už vařil 2x Prvně to vydrželo (než ten svár opět vyreznul) necelé 2 roky (asi rok a půl). U nás ho prostě (krom originálu) neseženeš, když to řekneš nějakýmu mechanikovi, tak se s tebou bude pomalu přít, že to není možně ale bohužel je. Já mám momentálně celkem jasno, u mně vede Bosal z Ameriky. Já si myslím, že bez středového tlumiče to bude jen hlučnější, ale chtělo by to, aby se ti k tomu vyjádřil někdo, kdo nějakou takovou variantu má
nahoru

AK allstar
AK allstar

Muž
Registrace: 30.12. 2010
Příspěvků: 14651 | Témat: 52

09.02 2019 22:48


Ladin: Hele ani u nafty se korozi zkz nevyhneš taky jsem to vařil nahoře i dole dvě ďoury v tom Ynku.
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 11.8. 2015
Příspěvků: 475 | Témat: 9

12.02 2019 14:52


áček: Jasný korozi se nevyhne nikdo. Jenže ty máš V6 né? Do toho jdou dvě trubky a dvě z něj lezou ne. Podle toho co jsem viděl, však nezkoumal blíže, tak toto provedení se snad v replice sežene od dost snáze.

golfi: Vrtá mi ještě hlavou, jak je to s clem ze zámoří? Platil si něco a kolik?
nahoru

AK allstar
AK allstar

Muž
Registrace: 30.12. 2010
Příspěvků: 14651 | Témat: 52

12.02 2019 17:34


Od motoru az za DPF* je jedna a rozdvojeni je az za dpfkem.
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 11.8. 2015
Příspěvků: 475 | Témat: 9

12.02 2019 17:45


A ja si myslel, že V6 to má takto
nahoru

sponzor





12.02 2019 17:45


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK allstar
AK allstar

Muž
Registrace: 30.12. 2010
Příspěvků: 14651 | Témat: 52

12.02 2019 18:05


Ne bohuzel alespon nafta takto neni.
audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 26.9. 2014
Příspěvků: 19 | Témat: 0

16.02 2019 19:23


Clo jsem nijak neřešil, řešil to Ebay a bylo zapocitane v ceně nějak, mají to pořešený myslim. Každopádně mi to přišlo rovnou domu a nezůstalo to viset někde na celníci... Jo a šlo to tak 2-3 týdny myslim. Už je to přes rok.
nahoru

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma Zaslat odpověď Pomohl vám tento příspěvek? Poděkujte autorovi
Nejčastější tagy na fóru (řazeno abecedně)
[vyřešeno] 1.2tdi 1.4i 1.6 1.6td 1.8 1.8t 1.9tdi 100 2.0fsi 2.0tdi 2.0tfsi 2.2t 2.5tdi 2.7t 2.7tdi 2.8 3.0tdi 3.3tdi 4.2 4.2tdi 4b 4f 80 8e 8l 8p a2 a3 a3 8p a4 a5 a6 a6 4f a7 a8 abs aditiva afs airbag ak certifikace ak eshop ak garáž ak karta ak kšiltovka ak servis ak svp ak vlajka ak znak alarm allegro allroad alternátor alu kola ami antiradar anténa asr audi audiklub audio autobaterie automat automaticka prevodovka autopotahy autorádio b2 b3 b4 b5 b6 b7 b8 baterie bezpečnostní šrouby bioethanol biturbo bixenon blacklist blikající kontrolky bliká žhavení blinkry blow off blow-off ventil bluetooth bmk bns bose bov brake fault brzdová kapalina brzdové světlo brzdy budíky bílý dým c3 c4 c5 c6 c7 cabrio canbus cd changer centrální zamykání changer chcípá chip chiptuning chladič chladící kapalina chladící systém chorus chrom chyba climatronic cng coming home comming home common-rail concert cukání cívka d1s d2 d2r d2s daylight demontáž denní svícení destičky dešťový senzor diagnostika diferenciál displej dobíjení dpf drl dsg dvb-t dvd dveře dx dálkové ovládání e85 ecu eds egr elektrická okna elektrika elektromobil elsa emise epc esp et ethanol facelift filtr filtr pevných částic fis fsi fólie g71 geometrie gps gufera h1 h4 h7 hagusy haldex hallův snímač halogen handsfree headup hid hodiny homelink hučení hydroměnič hydroštel imobilizér insp intercooler ipad iphone ipod iso isofix jak na to k-jetronic kabel kamera kapota karburátor kardan karoserie katalyzátor keyless klepání klepání motoru klika klima klimatizace klub klubová karta klínový řemen klíč kola kolísání otáček komfortni jednotka kompresor konektor kontrolka kontrolka airbagu kontrolka brzd kontrolka mazání kontrolka motoru kotouče kouřivost kufr kód rádia kůže lambda lambda sonda lampy leaving home led letní pneu lišty dveří ln2 log loketní opěrka low-range ložiska ložisko lpg manuál manžeta mapy maska maxidot mazání mlhovky mlžení oken mmi mmi 2g mmi 3g montáž motor mp3 mtm multifunkční volant multitronic měchy měrka oleje n75 napínací kladka napínák nastavení nastavení hodin navigace naviplus nefunguje nejede nestartuje netopí netáhne netěsnost nezávislé topení neřadí nouzový režim nádrž náklon světel náprava nárazník návod odblokování odtok odvzdušnění odvětrání klikové skříně oel okno olej olejnička olejová měrka olejová vana ostřikovač osvětlení osvětlení spz otáčkoměr otáčky palivoměr palivová soustava palivové čerpadlo palivový filtr palubní deska palubní pc parkovací brzda parkovací senzory parkovačky pd pdc phatnoise plnění plovák plynový pedál pneu podsvícení podtlak podvozek pojistka pojistky pojištění pomoc prosim popis pojistek posilovač počátek vstřiku pružiny pylový filtr párování klíče přehřívání přepínač světel přestavba převodovka příručka přístrojová deska q5 q7 quattro radar radio ramena redukce regulace turba relé blinkrů relé světel renovace disků repase repro rns rns-d rns-e rozvodový řemen rozvody rs4 rs6 ruční brzda rádiem řízené hodiny rádio s-line s-tronic s2 s3 s4 s6 s8 safe safe kód schéma sd karta sedačky senzor service servis servisní interval servo servo olej servotronic servořízení setrvačník seřízení hodin seřízení světel silentbloky sklo skryté menu snímač teploty spojka sportovní podvozek spotreba spotřeba spotřeba oleje spínací skříňka sraz ssp stahovačka start start-stop startování startér stk studený start stěrače střešní nosič střešní okno subwoofer svetla svody svolávací akce svítivost svíčky světla symboly symphony syčení sání síto sacího koše tachometr tažné zařízení tdi telefon tempomat teploměr teplota motoru teplotní snímač teplý start termostat teče servo olej tfsi tiptronic tlak tlak oleje tlak turba tlumiče topení torsen tpms trippling tt tuning turbo tuzing tv tuner táhlo tónování těsnění těsnění pod hlavou třetí brzdové světlo usb v8 vag vag chyby vačky vcds vdcs ventilakce ventilakcička ventilátor ventilátor chladiče vibrace vif vin vlnovec voda vodní pumpa volant volnoběh vrzání vstřik vstřikovací čerpadlo vstřikovače vstřiky vyhřívání vyhřívání okna vyhřívání sedaček vynechává vypíná vyčištění vzduchový filtr váha vzduchu víko ventilů výfuk výkon výměna vývěva větrák w12 wastegate webasto xcarlink xenon zadní stěrač zadní světla zamrzání zapalování zapojení zatékání zdvihátko ventilu zesilovač zimní pneu zpátečka zpětné zrcátko zrcátka zrcátka-ovládání zrcátka-stmívání zrcátka-vyhřívání zrcátko ztráta oleje zvýšení výkonu základní nastavení zámek dveří zámek kufru zásuvka únik oleje čelní sklo čep černý kouř čerpadlo čeština čidlo oleje čidlo teploty čidlo teploty oleje čištění čištění trysek řazení řemen řemenice řídící jednotka řízení řízení motoru škrtící klapka škube šíbr žhavení žhavící svíčky žárovky

 
Přejít na:
AUDIKLUB.cz | AUDI KLUB - Vše co potřebujete vědět o vozech značky AUDI
Veškeré příspěvky vyjadřují názory a přesvědčení každého autora. Bez souhlasu autora je zakázáno příspěvky a články šířit, kopírovat nebo jinak zveřejňovat.
K odběru novinek použijte dle libosti: RSS 0.91 - 0.92 - 2.0 nebo Atom.
© 2006 - 2018 Audiklub.cz / Kontakt: Soukromá zpráva nebo email