Jste anonymní uživatel! Přihlásit se nebo Registrovat, Dnes je pátek, 19 dubna 2024
Celkem je zde 464 lidí (5 přihlášených)
Nyní online
Přihlásit se /Registrovat
Přezdívka:
Heslo:
Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Opište kód::

Informace o serveru
Nejnovější: MattyK99
Uživatelů dnes: 0
Uživatelů včera: 2
Uživatelů celkem: 48 413
Online návštěvníků
Návštěvníků: 459
Uživatelů: 5
Celkem: 464

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
AK senior
AK senior


Registrace: 31.5. 2010
Příspěvků: 1359 | Témat: 69

23.10 2018 13:50


Vůbec nevím. Jen mám kamaráda co má RNS*-E k ni sehnal TV tuner který má vzadu cince na vstup a má přes to kameru a fachci mu to myslím ale ze nic jiného nemá.
nahoru

sponzor





23.10 2018 13:50


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 14.3. 2015
Příspěvků: 141 | Témat: 2

29.12 2018 18:40


Bez navi
Ovladani vzdy na pristrojove desce
Bud cerveny a nebo barevny display

S navi
8x tlacitko u radici paky 2g (daval se jen do prvnich modelu 2007-09

3G basic
8x tlacitko u radici paky dvd +sd
zakladni navi bez moznosti prohlizeni mapy, bez sim slotu, mapy jen na dvd nebo sd
6,5 palce display rozliseni 480*240

3G HDD
8x tlacitko u radici paky + joystick dvd + sd + sim slot
3D mapy, bluetooth streaming, mapy na HDD, prehravani videa
7 palcu display a lepsi rozliseni 800*480

3G + HDD
4x tlacitko u radici paky + joystick dvd + sd + sim slot
3D mapy, street view, bluetooth streaming, wifi hotspot, prehravani videa
Display sejny jako 3g HDD

Na těch posledních dvou to dvd jde.
nahoru

AK senior
AK senior


Registrace: 31.5. 2010
Příspěvků: 1359 | Témat: 69

30.12 2018 4:32


Děkuji za info. No ale levný kus na zprovoznění couvací kamery tu ještě stále není.
nahoru

AK allstar
AK allstar


Registrace: 17.6. 2009
Příspěvků: 11016 | Témat: 89

30.12 2018 5:31


hansdob: na aliexpresu maj reseni na vse, otazka je co potrebujes a co mas.
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 21.2. 2015
Příspěvků: 1327 | Témat: 58

30.12 2018 10:02


Našel jsem, že pro couvací kameru u nás, se prodává toto: https://www.audiocom.cz/prislusenstvi/adaptery-pro [zkrácená url]

Píšou tam, že je to kompatibilní ještě s pár navigacemi, konkrétně RNS510 pro kterou dělají interface i číňani.

https://www.aliexpress.com/item/AV-decoder-video-C [zkrácená url]

Pokud by to tak bylo a fungovalo to na kameru, tak už ta cena tak hrozná není. A pokud se podivám na obrázky a konektory, tak principem mi to přijde úplně stejné, myslím si, že by to chodit mohlo. Asi to snad zkusím objednat.. jen mě odrazuje to tahaní kabelů až dozadu.

A může mi někdo prosím říct, abych rozběhnul couvací kameru na A4 B7, musím dát navigaci do módu Lamborghiny, chci ale samozřejmě klasickou Audi obrazovku, dá se to změnit nějak?

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_Radio/Navigation_System_%28RNS-E%29

Kódování modelu prodle Ross-Tech se dělá:

Coding
0?xxxxx: Model

1 = Lamborghini
2 = Audi A3 (8P)
3 = Audi A4 (8E)
4 = Audi A4 Cabriolet (8H)
5 = Audi A6 (4B)
6 = Audi TT (8J)
7 = Audi R8 (42)


A kódování obrazovky potom:

Channel 018: Start Screen
The start screen setting has to correspond with the control module coding, e.g. a S3 start screen doesn't work with an A4 coding.


0 = Standard Start Screen
1 = Audi S3 Start Screen
2 = Audi S4 Start Screen
3 = Audi RS4 Start Screen
4 = Audi TT Start Screen
5 = Audi R8 Start Screen
nahoru

AK junior
AK junior

Muž
Registrace: 1.11. 2015
Příspěvků: 854 | Témat: 21

30.12 2018 12:33


Kable tahat nemus cez cele auto.treba len napojit cuvacie svetlo na bezdrotovy vysielac a prijmac napojit na radio a kablovanie z kamery az do radia ti odpada...
nahoru

AK allstar
AK allstar

Muž
Registrace: 30.12. 2010
Příspěvků: 14651 | Témat: 52

30.12 2018 15:52


Vzhledem k tomu zě couvací světla jsou v blatníkách tak když už je půlka auta rozebraná tak dotáhnout kabel k rádiu není až tak složitý.Zvlášť když se protáhne stropnicí a A sloupkem přes spolujezdce.Max jestě sundat kastík.
Tahle varianta wifi je dobrá pro nákladní auta autobusy atd.Tady u osobáku mi to přijde zbytečný.
nahoru

AK junior
AK junior

Muž
Registrace: 1.11. 2015
Příspěvků: 854 | Témat: 21

30.12 2018 16:10


No to hej.este ma napadla jedna varianta ale ta je asi narocnejsia... Kameru napojit od svetla na spz a dalej na bezdrat a druhy bezdrat napojit na svetlo cuvacky a prijmac na radio.neviem ci by to fungovalo a asi je to aj zlozitejsie ako kabel ale mozno by to slo...len je to asi aj drahsie ako kus drotu...
nahoru

sponzor





30.12 2018 16:10


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 21.2. 2015
Příspěvků: 1327 | Témat: 58

30.12 2018 23:16


áček (30.12 2018 15:52) orig :
Vzhledem k tomu zě couvací světla jsou v blatníkách tak když už je půlka auta rozebraná tak dotáhnout kabel k rádiu není až tak složitý.Zvlášť když se protáhne stropnicí a A sloupkem přes spolujezdce.Max jestě sundat kastík.
Tahle varianta wifi je dobrá pro nákladní auta autobusy atd.Tady u osobáku mi to přijde zbytečný.


Tak když měním žárovku, jakože jsem ji ještě nikdy v zadních lampách neměnil, tak zadní nárazník dolů? Protože jestli tam nějak přístup je, tak se přece dostanu ke světlu a drátu a protáhnu to nad SPZ nebo ne? Oddělavat boky stropnice se mě moc nechce
nahoru

AK junior
AK junior

Muž
Registrace: 1.11. 2015
Příspěvků: 854 | Témat: 21

30.12 2018 23:24


naraznik ostava.vybera sa svetlo... a presne ako pises.tapce musia dolu...
nahoru

AK allstar
AK allstar

Muž
Registrace: 30.12. 2010
Příspěvků: 14651 | Témat: 52

30.12 2018 23:44


Na krajní světla v blatníkách je po otevření kufru velkej imbusovej plastovej šroub co drží lampu ten vyšroubuješ a lampu musíš vyloupnout drží ještě na dvou kulových šroubech a v kastli jsou gumový lůžka ve kterých to je nacvaknutý.
Středový světla se dají taky sundat i bez demontáže tapecu jen si odehneš zakrytí a povolíš tam dvě matičky na 10mm klíč.
Na protažení kabeláže musíš sundat tapec pátejch dveří a jen zadní hranu stropnice co je nad kufrem aby se dalo dostat ke svazku od pátejch dveří co vede v pravém husím krku.Pak se musí sundat plasty co jsou u pantů a mezi nima.Ty máš výhodu kabeláž jen protáhneš středem nad stropnicí nemusíš ji sundavat akorát si sundáš pravý stínítko a obložení pravého A sloupku a sundáš kastlík spolujezdce.Vedení je snadný já bych to měl horší s tím střešním oknem. Ale i tak by to šlo.
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 21.2. 2015
Příspěvků: 1327 | Témat: 58

31.12 2018 9:40


Lze to protáhnut stropnicí? Takže mezi střechou a stropnici je místo, že to tam vsunu až do předu? Aby to pak nedrnčelo někde nad hlavou. Ono boky není tak težké sundat, u řidiče jsem to už měl když jsem tahal kabel k palubní kameře. Takže po druhé straně bych to nátahnul celé vrchem až k pátým dveřím a potom tím gumovým krkem co je v v pátých dveřích na ně a pak to tam nějak umístil. Co ale nevím, jakou kameru teda zvolit. Lištu s 2 světýlkama, kamerou a "madlem" uprostřed neseženu. Mají pouze s otvorem pro zámek, který nemám.. Na Audizine, jsem koukál že používali z A6/Q7 apod., to by šlo? A nebo jde koupit pouze madýlko s kamerou a vyměnit to na tom stávajícím? Neměl jsem to nikdy rozebraný, tak nevím jestli je to možný, nevím jak tam funguje ten mechanismus. Protože kamera + ledka v SPZ nebude dělat 100% dobrotu.

Tohle kdyby šlo vyměnit na stávající liště, lze?

Náhled, klikni pro zvětšení.


Náhled, klikni pro zvětšení.


Náhled, klikni pro zvětšení.


Tohle je z Q7/A6, je to patřičně dražší než čísnké náhrady, nemá to otvor pro zámek a nevím, jestli se to tam do A4 vleze.


Náhled, klikni pro zvětšení.


Pokud je ale současné madlo rozebírací, že se dá vyměnit to co se „mačká" tak bych to vyměnil za to z číny, pokud to bude +- fungovat stejně dobře a bude to „měkký" jako to má to ma Audi.
nahoru

AK junior
AK junior

Muž
Registrace: 1.11. 2015
Příspěvků: 854 | Témat: 21

31.12 2018 9:52


ta kamera ti pasovat nebude.je siroka 5cm a tebe treba pozriet asi 3cm sirku sa mi zda.a listu zozenies na aliexprese v pohode a posielaju aj s krytkou namiesto zamku.ta z q7 sa mi zda ze tiez nebude pasovat.tam je rozdiel vo vnutri zamku.ine osadenie.jedno je 82mm a druhe je 65mm... proste musis hladat na konretny model lebo su asi asppon dve verzie co viem...

nieco ako toto
audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému
nahoru

AK allstar
AK allstar

Muž
Registrace: 30.12. 2010
Příspěvků: 14651 | Témat: 52

31.12 2018 16:50


šáhni houběji do peněženky
audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému


Hele když se podíváš na ten obrázek co máš tak ta díra není na zámek ale na tu kameru ne?Kam jinam by přišla?
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 21.2. 2015
Příspěvků: 1327 | Témat: 58

01.01 2019 15:01


áček: jj na to mým obrázku jo, ale to je z Q7 a pety k: říká, že to nebude pasovat.

Ta sada co si poslal je slušná a pokud píše originál Audi, tak to je prostě 100% kompatibilní s nějakým jiným vozem, například s tou Q7 nebo tak jako píšou na fóru níže.

Zdroje je tu: https://www.goo.gl/zU4LSH

Píše tam číslo dílu toho „madla s kamerou a osvětlením SPZ" 4L0 827 574 3F2

Náhled, klikni pro zvětšení.

Já mám ve svém Avantu číslo dílu 8P4 827 574

Náhled, klikni pro zvětšení.


Myslím si, že by to mohlo být shodné a totožné.. seženu někde použité a ozkouším. Potom bych do toho rámečku mohl dát buď originál kameru od Audi a jen napojit přes ten jiný interfejs než je od Kufatecu, protože za to chtějí pořád raketu a nebo sehnat jinou kamerku „kostku" a dát ji tam. Originál kamera má nějakou trochu jinou kabeláž než čínaní + fakra koncovku přes kterou jde asi video jako normálně přes cinche.

Asi chápu správně, že do FAKRA konektoru jde žlutý kabel video + zem, takže buď napojit a nebo uskřípnout a napojit přímo CINCH. No a klasický konektor je napájení kamery, takže připojení na zpátečku.


Náhled, klikni pro zvětšení.


Náhled, klikni pro zvětšení.


Tenhle interface pouze na kameru, video do RNS*-E nepotřebuju jiný, takže by mě stačil tenhle levnější.

Náhled, klikni pro zvětšení.
nahoru

AK allstar
AK allstar

Muž
Registrace: 30.12. 2010
Příspěvků: 14651 | Témat: 52

01.01 2019 16:41


Nic neskřípej a kup toto:
audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému
nahoru

sponzor





01.01 2019 16:41


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 21.2. 2015
Příspěvků: 1327 | Témat: 58

01.01 2019 18:31


OK tak přes redukci by to šlo zapojit. Tak teď už jen teda zkusit vzít to zadní madlo a věřit, že to bude stejné s tou Q7/A6/..

Jen na tom video adaptéru bude samice CINCH a na kameře bude samec FAKRA. Takže je potřeba samice FAKRA -> Samice Cinch. A to asi nebude k sehnání.
nahoru

AK allstar
AK allstar

Muž
Registrace: 30.12. 2010
Příspěvků: 14651 | Témat: 52

01.01 2019 20:03


Ještě mě napadá když ty origo kamery nemají video adaptér není náhodou přímo v tý kameře? A taky mívají v sobě zobrazení traektorie.Možná se pletu tohle je promě zatím velká neznámá.
Ale mám takovej pocit že do dodělání kamery taky pustím.Asi bych šel cestou tý drahý.

Hele když pohledáš dělá se všechno možný a najdeš takřka cokoliv.
audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 21.2. 2015
Příspěvků: 1327 | Témat: 58

01.01 2019 20:29


Cestou ty drahý znamená co? Originál kamera, originál zadní lišta co jsem poslal + ten adaptér ? A jen to napojit? Já nevím co je v tý kameře, ale myslím si, že tam není nic. Číňani mají právě tu trajektorii někdy v sobě, ale to bych oželel, to nepotřebuju.. Mám parkováky a stejně to nenapojíš na volant aby to bylo dynamicky.

Jinak na tom fóru co sem postoval je pak vidět i to, že je to pouze čistý obraz a není tam trajektorie.

Jinak jsem koukal, že ta lišta origo na kameru, co pasuje teda do B7 (podle toho fóra) stojí cca 2200,- originál a nová s lampičkama atd.. k tomu kameru, ta může být použitá, v Polsku jich mají plno, ale taky origo + ten adaptér, aby se to dalo zapojit do RNS*-E. Jediný co, tak jsem si objednal to BT jako ty z ALI na pouštění hudby přes BT, ale tu pozici budu muset obsadit tím na kameru, takže BT mi bude na prd..
nahoru

AK junior
AK junior

Muž
Registrace: 1.11. 2015
Příspěvků: 854 | Témat: 21

01.01 2019 20:41


Hlavne si pomeraj ten zamok.aj vonkajsie rozmery ale aj to vnutro aby si to neobjednaval dvakrat...
nahoru

AK allstar
AK allstar

Muž
Registrace: 30.12. 2010
Příspěvků: 14651 | Témat: 52

01.01 2019 21:08


Tohle jak jsem dával odkaz


Náhled, klikni pro zvětšení.
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 21.2. 2015
Příspěvků: 1327 | Témat: 58

02.01 2019 11:50


Tak jsem objednal originál kameru, originál tu zadní lištu.

Uvidíme, jestli dorazí do pátku, bral jsem to v Polsku a pak zkusím poměřit, jestli to tam půjde bez problému. Vzhledem k počasí a obsazené garáži se do toho ale teď pouštět asi nebudu. Kameru + lištu s lampičkama jsem sehnal za cca 2400,-. Teď mi bude chybět jen interface na video do RNS*-E a koupím asi ten, abych mohl připojit 2 video vstupy. DVD a kameru. Jen když obsadím ten konektor, tak už nepřipojím ten Bluetooth adaptér co jsem si o Vánocích objednal na ALI.


Náhled, klikni pro zvětšení.

nahoru

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma Zaslat odpověď Pomohl vám tento příspěvek? Poděkujte autorovi
Nejčastější tagy na fóru (řazeno abecedně)
[vyřešeno] 1.2tdi 1.4i 1.6 1.6td 1.8 1.8t 1.9tdi 100 2.0fsi 2.0tdi 2.0tfsi 2.2t 2.5tdi 2.7t 2.7tdi 2.8 3.0tdi 3.3tdi 4.2 4.2tdi 4b 4f 80 8e 8l 8p a2 a3 a3 8p a4 a5 a6 a6 4f a7 a8 abs aditiva afs airbag ak certifikace ak eshop ak garáž ak karta ak kšiltovka ak servis ak svp ak vlajka ak znak alarm allegro allroad alternátor alu kola ami antiradar anténa asr audi audiklub audio autobaterie automat automaticka prevodovka autopotahy autorádio b2 b3 b4 b5 b6 b7 b8 baterie bezpečnostní šrouby bioethanol biturbo bixenon blacklist blikající kontrolky bliká žhavení blinkry blow off blow-off ventil bluetooth bmk bns bose bov brake fault brzdová kapalina brzdové světlo brzdy budíky bílý dým c3 c4 c5 c6 c7 cabrio canbus cd changer centrální zamykání changer chcípá chip chiptuning chladič chladící kapalina chladící systém chorus chrom chyba climatronic cng coming home comming home common-rail concert cukání cívka d1s d2 d2r d2s daylight demontáž denní svícení destičky dešťový senzor diagnostika diferenciál displej dobíjení dpf drl dsg dvb-t dvd dveře dx dálkové ovládání e85 ecu eds egr elektrická okna elektrika elektromobil elsa emise epc esp et ethanol facelift filtr filtr pevných částic fis fsi fólie g71 geometrie gps gufera h1 h4 h7 hagusy haldex hallův snímač halogen handsfree headup hid hodiny homelink hučení hydroměnič hydroštel imobilizér insp intercooler ipad iphone ipod iso isofix jak na to k-jetronic kabel kamera kapota karburátor kardan karoserie katalyzátor keyless klepání klepání motoru klika klima klimatizace klub klubová karta klínový řemen klíč kola kolísání otáček komfortni jednotka kompresor konektor kontrolka kontrolka airbagu kontrolka brzd kontrolka mazání kontrolka motoru kotouče kouřivost kufr kód rádia kůže lambda lambda sonda lampy leaving home led letní pneu lišty dveří ln2 log loketní opěrka low-range ložiska ložisko lpg manuál manžeta mapy maska maxidot mazání mlhovky mlžení oken mmi mmi 2g mmi 3g montáž motor mp3 mtm multifunkční volant multitronic měchy měrka oleje n75 napínací kladka napínák nastavení nastavení hodin navigace naviplus nefunguje nejede nestartuje netopí netáhne netěsnost nezávislé topení neřadí nouzový režim nádrž náklon světel náprava nárazník návod odblokování odtok odvzdušnění odvětrání klikové skříně oel okno olej olejnička olejová měrka olejová vana ostřikovač osvětlení osvětlení spz otáčkoměr otáčky palivoměr palivová soustava palivové čerpadlo palivový filtr palubní deska palubní pc parkovací brzda parkovací senzory parkovačky pd pdc phatnoise plnění plovák plynový pedál pneu podsvícení podtlak podvozek pojistka pojistky pojištění pomoc prosim popis pojistek posilovač počátek vstřiku pružiny pylový filtr párování klíče přehřívání přepínač světel přestavba převodovka příručka přístrojová deska q5 q7 quattro radar radio ramena redukce regulace turba relé blinkrů relé světel renovace disků repase repro rns rns-d rns-e rozvodový řemen rozvody rs4 rs6 ruční brzda rádiem řízené hodiny rádio s-line s-tronic s2 s3 s4 s6 s8 safe safe kód schéma sd karta sedačky senzor service servis servisní interval servo servo olej servotronic servořízení setrvačník seřízení hodin seřízení světel silentbloky sklo skryté menu snímač teploty spojka sportovní podvozek spotreba spotřeba spotřeba oleje spínací skříňka sraz ssp stahovačka start start-stop startování startér stk studený start stěrače střešní nosič střešní okno subwoofer svetla svody svolávací akce svítivost svíčky světla symboly symphony syčení sání síto sacího koše tachometr tažné zařízení tdi telefon tempomat teploměr teplota motoru teplotní snímač teplý start termostat teče servo olej tfsi tiptronic tlak tlak oleje tlak turba tlumiče topení torsen tpms trippling tt tuning turbo tuzing tv tuner táhlo tónování těsnění těsnění pod hlavou třetí brzdové světlo usb v8 vag vag chyby vačky vcds vdcs ventilakce ventilakcička ventilátor ventilátor chladiče vibrace vif vin vlnovec voda vodní pumpa volant volnoběh vrzání vstřik vstřikovací čerpadlo vstřikovače vstřiky vyhřívání vyhřívání okna vyhřívání sedaček vynechává vypíná vyčištění vzduchový filtr váha vzduchu víko ventilů výfuk výkon výměna vývěva větrák w12 wastegate webasto xcarlink xenon zadní stěrač zadní světla zamrzání zapalování zapojení zatékání zdvihátko ventilu zesilovač zimní pneu zpátečka zpětné zrcátko zrcátka zrcátka-ovládání zrcátka-stmívání zrcátka-vyhřívání zrcátko ztráta oleje zvýšení výkonu základní nastavení zámek dveří zámek kufru zásuvka únik oleje čelní sklo čep černý kouř čerpadlo čeština čidlo oleje čidlo teploty čidlo teploty oleje čištění čištění trysek řazení řemen řemenice řídící jednotka řízení řízení motoru škrtící klapka škube šíbr žhavení žhavící svíčky žárovky

 
Přejít na:
AUDIKLUB.cz | AUDI KLUB - Vše co potřebujete vědět o vozech značky AUDI
Veškeré příspěvky vyjadřují názory a přesvědčení každého autora. Bez souhlasu autora je zakázáno příspěvky a články šířit, kopírovat nebo jinak zveřejňovat.
K odběru novinek použijte dle libosti: RSS 0.91 - 0.92 - 2.0 nebo Atom.
© 2006 - 2018 Audiklub.cz / Kontakt: Soukromá zpráva nebo email