Jste anonymní uživatel! Přihlásit se nebo Registrovat, Dnes je čtvrtek, 28 března 2024
Celkem je zde 340 lidí (7 přihlášených)
Nyní online
Přihlásit se /Registrovat
Přezdívka:
Heslo:
Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Opište kód::

Informace o serveru
Nejnovější: Wejdík
Uživatelů dnes: 0
Uživatelů včera: 0
Uživatelů celkem: 48 388
Online návštěvníků
Návštěvníků: 333
Uživatelů: 7
Celkem: 340

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
AK fanatik
AK fanatik

Muž
Registrace: 7.9. 2007
Příspěvků: 8770 | Témat: 42

02.11 2008 20:35


Toto téma otevířám, protože by mě zajímalo, jak se postupuje správně při kontrole auta a kódu motoru v případě výkupu.

Dnes mě jeden týpek nas.al na výkupu, kdy švára prodával Ford Mondeo r.v.1994. VIN kód je v pořádku a ten týpek nám začal tvrdit, že auto by mohlo být kradené, ale auto prošlo registrací a mnoha technickými a nikomu nikdy nevadilo, že kód motoru "RKA" bylo vybroušené a přeražené. Ten týpek na výkupu dále tvrdil, že auto projedou přes CEBIA a oni by mu auto vyhodili jako "nečisté".

No můj názor je, že dnes se již výrobní číslo motoru a kód motoru moc neeviduje, a že je důležitý hlavně VIN kód. Podle mého názoru přese není důležité, že je kód motoru přebroušený, ale je důležité, že tam je motor co ta, má být. Vždyť přece, když mi odejde motor, tak tam dám jíný a nemusím přece chodit na registraci, aby mi tam provedli záznam o změně motoru.

Nebo se mýlím?

Budu rád za každý názor k danému tématu.
nahoru

sponzor





02.11 2008 20:35


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

Iron throner


Registrace: 28.8. 2006
Příspěvků: 22137 | Témat: 587

02.11 2008 20:51


to se mylíš
ačkoli je motor výměnný díl, tak jak asi technik pozná jinak než dle kódu motoru, že tam je ten motor který má být?

tohle je standardní postup a správný
rozčilovat se, že ti nebo někomu nevykoupí auto když máš broušený nebo nečitelný nebo vyrezlý kód motoru je ... úsměvné
nahoru

AK senior
AK senior


Registrace: 1.7. 2008
Příspěvků: 2122 | Témat: 82

02.11 2008 20:53


A co znamená,když chce člověk udělat na inspektorátu výmaz čísla motoru? Musí zadat nové?
nahoru

AK fanatik
AK fanatik

Muž
Registrace: 7.9. 2007
Příspěvků: 8770 | Témat: 42

02.11 2008 20:57


No jo, ale představ si, že koupíš auto AAA a 8 let s ním jezdíš a pak ti nějaký týpek řekne, že je něco jinak. Vždyť švára byl pře 8-mi lety na registračce a několikrát na STK.

Jo a kód motoru je tedy podle tebe co? Vždyť je to jen typ motoru. Nic jiného. To není výrobní číslo.

Spíše bych řekl, že týpek machroval a chtěl auto vykoupit zadarmo a pak ho dát na plac s velkým ziskem.
nahoru

Iron throner


Registrace: 28.8. 2006
Příspěvků: 22137 | Témat: 587

02.11 2008 20:59


... a KOD motor se jaksi nejakym zpusobem overi ... a jak se overi? dle CISLA motoru
nahoru

AK fanatik
AK fanatik

Muž
Registrace: 7.9. 2007
Příspěvků: 8770 | Témat: 42

02.11 2008 21:05


No jo, ale číslo motoru je přece posledních pár letech ve VIN kódu.
nahoru

Iron throner


Registrace: 28.8. 2006
Příspěvků: 22137 | Témat: 587

02.11 2008 21:08


Citace:
kdy švára prodával Ford Mondeo r.v.1994.


obavam se, ze bysis mel ujasnit fakta, v tomhle roce rozhodne nic takoveho a rozhodne to bylo tenkrat soucasti TP
takze pokud to ma v TP a v aute neco jineho - smulka trosku
technik si na nic nehral
nahoru

AK fanatik
AK fanatik

Muž
Registrace: 7.9. 2007
Příspěvků: 8770 | Témat: 42

02.11 2008 21:14


On totiž není rozpor v údajích a papírech. Vše sedí jak má.

Jen machroval, že číslo je přebroušené, ale já jsem se na to moc nedíval. Ale smirkem to číslo čistil a machroval, že raznice je jiná než má být. Na tom místě nemohl prostě nic zjistit.

Jen mě zajímají zákonné normy z tehdejší doby a od kdy se měnily podmínky. Stále tvrdím, že číslo motoru vymyzelo od určitého roku, a proto ho policie přestala evidovat z důvodu krádeží. Kód motoru udává pouze typ motoru a ne výrobní číslo.

Přeci když mi odejde motor, já ho koupím na vrakovišti, tak nemusím běžet na garančku k zápisu, že jsem měnil motor.
nahoru

sponzor





02.11 2008 21:14


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK oldtimer
AK oldtimer

Muž
Registrace: 8.7. 2007
Příspěvků: 20259 | Témat: 1614

02.11 2008 21:48


Právě že musíš mít zapsanou změnu čísla motoru v tp. To že to spousta lidí nedělá, neznamená, že se po tobě někdo nebude vozit.

Při stk se kontroluje vin a kódy kastle a motoru, ale víme, jak se prochází spoustou stkček, že?

Další kontrola při evidenčce kvůli převodu vozidla, to samý.

Mockrát se nad tím dá mávnout rukou, ale když tě někdo bude chtít okoupat, tak na jiném či chybějícím čísle motoru tě dostane.

A bazarník samozřejmě bude chtít ověřit, jestli není kradený (některý) a má hafo možností, jak si to zjistit (včetně CEBIE). Kdyby měl pochybnosti, tak to nekoupí ... ale spíš si myslím, že chtěl snížit výkupní cenu s "odvoláním na náklady ověření" ... bazarista Mirek Dušín.
nahoru

AK fanatik
AK fanatik

Muž
Registrace: 7.9. 2007
Příspěvků: 8770 | Témat: 42

02.11 2008 21:56


To je sice hezké, ale když víš, že za auto chceš "jenom" 10000,- a on ti řekne, že za auto nadá nic, tak to je dost divné. Zase takový diletant nejsem, tak jsem se do něj pustil. Ten týpek byl docela arogantní, což bylo i na mě moc.

Vždyť když švára prodá auto na náhradní díly, tak těch 10000,- za to dostane. Už jenom ty elektrony mají cenu tak 2500,-.


Co vlastně říkají zákonné normy a eventuelně jaká jsou čísla těch zákonů. To by mě hlavně zajímalo.
nahoru

Iron throner


Registrace: 28.8. 2006
Příspěvků: 22137 | Témat: 587

02.11 2008 22:05


jezisi co jako resis?
je to sluzba a kdyz te posle doprdele tak te tam proste posle

ty to tam budto nechas zadarmo nebo ne!
nikdo te k nicemu nenuti, tecka
nahoru

AK fanatik
AK fanatik

Muž
Registrace: 7.9. 2007
Příspěvků: 8770 | Témat: 42

02.11 2008 22:18


Neřeším to zase tak dramaticky.

Jen jsem chtěl vědět zákony, na základě, který se ověřují auta.

Taky jsme nakonec odjeli a pohovořili s vedoucím nákupu, že se nám přístup výkupního technika nelibil. Řekli jsme mu, že auto šváry prodáme sami. Sice naše připomínky uznal a snažil se vymýšlet nejaké akternativy, ale my jsme byli již rozhodnuti odjet.
nahoru

Iron throner


Registrace: 28.8. 2006
Příspěvků: 22137 | Témat: 587

02.11 2008 22:21


u koho to bylo?
nahoru

AK fanda
AK fanda


Registrace: 3.10. 2006
Příspěvků: 4799 | Témat: 77

02.11 2008 22:33


a proč se asi ten kod motoru přerážel že? asi to nějaký duvod má,když vyměním motor za jiný tak KOD zustava stejný,mění se jen čísla
to na DI změním,nebo si předtím nechám vymyzat číslo motoru,ale KOD se kontroluje vzdy!
nedivim se ze to nevykoupil,kdyz videl prerazeny kod motoru,je tam motor jaky tam má být dle TP?

a kdyz to na díly prodá ještě za víc,tak proč chodíte do výkupu a jeste si stezujete? nepochopim
nahoru

Iron throner


Registrace: 28.8. 2006
Příspěvků: 22137 | Témat: 587

02.11 2008 22:36


Kovi: ... jj
nahoru

AK fanatik
AK fanatik

Muž
Registrace: 7.9. 2007
Příspěvků: 8770 | Témat: 42

03.11 2008 7:53


Kovi: Jde o Ford Mondeo 1.8 Kombi. Napíšu a zopakuju to znovu. Všechno sedí podle TP. Něměl jsem totiž možnost se na ten kód motoru fyzicky podívat. Viděl jsem to z rychlíku. Spíše mi přijde, že ten technik, chtěl vykoiupit auto za hubičku a machroval.

Jinak ten motor znám velice dobře a je tam přesně ten co tam má být. No a proč jsme tam šli? Protože jsme chtěli vědět, jak se budou chovat na výkupu. Ten týpek na výkupuu byl fakt arogantní.


Kriznik: Bylo to u Auto ESA
nahoru

sponzor





03.11 2008 7:53


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

Anonymní





03.11 2008 8:01


Účet smazán na vlastní žádost, včetně obsahu příspěvků.
nahoru

AK fanatik
AK fanatik

Muž
Registrace: 7.9. 2007
Příspěvků: 8770 | Témat: 42

03.11 2008 8:43


Avatar: No tak mi řekni, proč ten technik prudil na kód motoru, který je dán. Buď neznal zákon nebo dělal machra, aby stáhl cenu vozu na nulu.

Já chápu, že v dnešní době se kradou auta na díly, ale když odejde motor, tak seženu jiný. Třebas na vrakovišti. No a když je motor stejného typu a tedy kódu, tak se ptám. Musím jít na registraci a nechat zapsat výměnu motoru do TP? Zákon to totiž nepřikazuje.
nahoru

AK fanda
AK fanda

Muž
Registrace: 29.2. 2008
Příspěvků: 4249 | Témat: 19

03.11 2008 9:07


asi šel po ceně. jinak má avatar pravdu. kód a číslo spolu nesouvisí. na úřadě ti vymažou jen číslo, aby ti po výměně motoru na stk nenapsali do závad jiný číslo motoru. ale kód (tzn. typ motoru) musí bejt stejnej.
nahoru

AK fanatik
AK fanatik

Muž
Registrace: 7.9. 2007
Příspěvků: 8770 | Témat: 42

03.11 2008 9:31


jarajede: Kdyby nás prudili na STK nebo registračce, tak bych to chápal. Ale na výkupu v bazaru? Asi máš pravdu, že šel po ceně.

Jinak skutečně prudil kvůli typu motoru, což mi přišlo opravdu divné a to se mi opravdu nelíbilo. Typ byl v pořádku.
nahoru

AK fanda
AK fanda


Registrace: 3.10. 2006
Příspěvků: 4799 | Témat: 77

03.11 2008 9:45


ježiši,protože na STK vetsinou zbezne koukne na typ motoru - vetsinou je rezavej nebo od oleje a jestli je prerazeny moc jak casto neresi,ale pokud jsi uváděl ze vykupce cislo podrobne zkoumal(dokonce smirkem) tak se mu ta ražba asi nezdála a proto auto nevykoupil,ESA AAA a podobné bazary když mají pochybnosti tak auto prostě nevezmou a nemusí ti to zduvodnovat,gor nějaký starý auto za pár kaček.
nahoru

Iron throner


Registrace: 28.8. 2006
Příspěvků: 22137 | Témat: 587

03.11 2008 9:56


presne tak

jelikoz prodat auto s takhle "upravenym" kodem znamena, ze to musi vzit na servis, vyrazit nove a v TP udelat zmenu a novy zapis
aby novy majitel nemel problemy
jinymi slovy pro ne je to prace, ktera stoji cas a penize
nahoru

AK fanatik
AK fanatik

Muž
Registrace: 7.9. 2007
Příspěvků: 8770 | Témat: 42

03.11 2008 10:15


Tak jo. Jak jsem řekl, ten kód motoru jsem detailně nezkoumal, protože tam je špatný přístup. Mě ta ploška s tím kódem přísla normální, ale technik možná viděl trávu růst.

V tom místě co je ten kód motoru umístěn by byla pěkná blbost, že by si někdo dal práci, aby přebrušoval starý a vyrazil nový.
nahoru

AK oldtimer
AK oldtimer


Registrace: 28.8. 2006
Příspěvků: 15677 | Témat: 299

03.11 2008 10:21


no kdyz mas ten motor venku ... tak to jde docela lehce
nahoru

sponzor





03.11 2008 10:21


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK fanatik
AK fanatik


Registrace: 4.12. 2007
Příspěvků: 6969 | Témat: 177

04.11 2008 18:53


Petan:
Toto téma otevířám, protože by mě zajímalo, jak se postupuje správně při kontrole auta a kódu motoru v případě výkupu.

Dnes mě jeden týpek nas.al na výkupu, kdy švára prodával Ford Mondeo r.v.1994. VIN kód je v pořádku a ten týpek nám začal tvrdit, že auto by mohlo být kradené, ale auto prošlo registrací a mnoha technickými a nikomu nikdy nevadilo, že kód motoru "RKA" bylo vybroušené a přeražené. Ten týpek na výkupu dále tvrdil, že auto projedou přes CEBIA a oni by mu auto vyhodili jako "nečisté".

No můj názor je, že dnes se již výrobní číslo motoru a kód motoru moc neeviduje, a že je důležitý hlavně VIN kód. Podle mého názoru přese není důležité, že je kód motoru přebroušený, ale je důležité, že tam je motor co ta, má být. Vždyť přece, když mi odejde motor, tak tam dám jíný a nemusím přece chodit na registraci, aby mi tam provedli záznam o změně motoru.

Nebo se mýlím?

Budu rád za každý názor k danému tématu.

Hm..tak to je problém,MUSÍ TI SEDĚT TYP MOTORU,číslo je jedno..Motor RKA má 85kW a RKB má 82kW,oboje jsou to 1.8 16V..Pokud nesedí typ motoru,tak je bohužel auto legálně neprodejné..
nahoru

AK fanatik
AK fanatik


Registrace: 4.12. 2007
Příspěvků: 6969 | Témat: 177

04.11 2008 19:07


NOVON:

Hm..tak to je problém,MUSÍ TI SEDĚT TYP MOTORU,číslo je jedno..Motor RKA má 85kW a RKB má 82kW,oboje jsou to 1.8 16V..Pokud nesedí typ motoru,tak je bohužel auto legálně neprodejné..

Ještě dodám,tohle platí i pokud je zjevné,že někdo s typem motoru manipuloval..Tohle jsem řešil kdysi na fáčku,kde byl místo motoru 136 po výměně motor 135..prostě musel jsem mít schválení
nahoru

AK fanatik
AK fanatik

Muž
Registrace: 7.9. 2007
Příspěvků: 8770 | Témat: 42

04.11 2008 20:26


OK. Znovu musím zdůraznit, že typově to sedí vše, takže jsem nepochopil, proč ten týpek prudil. Nesnáším, když nějaký ocas ze mě dělá blbce. Fakt už mám něco za sebou. No ale nakonec ten vedoucí výkupu to uznal.
nahoru

AK fanatik
AK fanatik


Registrace: 4.12. 2007
Příspěvků: 6969 | Témat: 177

04.11 2008 22:08


PETAN: No vidíš,tak nakonec to dobře dopadlo:-)..Moje zkušenost je taková,že se vždy najde nějaký šulin,co se snaží být důležitý...Na druhou stranu je to jejich práce a nějakou odpovědnost za ní mají..no
nahoru

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma Zaslat odpověď
Nejčastější tagy na fóru (řazeno abecedně)
[vyřešeno] 1.2tdi 1.4i 1.6 1.6td 1.8 1.8t 1.9tdi 100 2.0fsi 2.0tdi 2.0tfsi 2.2t 2.5tdi 2.7t 2.7tdi 2.8 3.0tdi 3.3tdi 4.2 4.2tdi 4b 4f 80 8e 8l 8p a2 a3 a3 8p a4 a5 a6 a6 4f a7 a8 abs aditiva afs airbag ak certifikace ak eshop ak garáž ak karta ak kšiltovka ak servis ak svp ak vlajka ak znak alarm allegro allroad alternátor alu kola ami antiradar anténa asr audi audiklub audio autobaterie automat automaticka prevodovka autopotahy autorádio b2 b3 b4 b5 b6 b7 b8 baterie bezpečnostní šrouby bioethanol biturbo bixenon blacklist blikající kontrolky bliká žhavení blinkry blow off blow-off ventil bluetooth bmk bns bose bov brake fault brzdová kapalina brzdové světlo brzdy budíky bílý dým c3 c4 c5 c6 c7 cabrio canbus cd changer centrální zamykání changer chcípá chip chiptuning chladič chladící kapalina chladící systém chorus chrom chyba climatronic cng coming home comming home common-rail concert cukání cívka d1s d2 d2r d2s daylight demontáž denní svícení destičky dešťový senzor diagnostika diferenciál displej dobíjení dpf drl dsg dvb-t dvd dveře dx dálkové ovládání e85 ecu eds egr elektrická okna elektrika elektromobil elsa emise epc esp et ethanol facelift filtr filtr pevných částic fis fsi fólie g71 geometrie gps gufera h1 h4 h7 hagusy haldex hallův snímač halogen handsfree headup hid hodiny homelink hučení hydroměnič hydroštel imobilizér insp intercooler ipad iphone ipod iso isofix jak na to k-jetronic kabel kamera kapota karburátor kardan karoserie katalyzátor keyless klepání klepání motoru klika klima klimatizace klub klubová karta klínový řemen klíč kola kolísání otáček komfortni jednotka kompresor konektor kontrolka kontrolka airbagu kontrolka brzd kontrolka mazání kontrolka motoru kotouče kouřivost kufr kód rádia kůže lambda lambda sonda lampy leaving home led letní pneu lišty dveří ln2 log loketní opěrka low-range ložiska ložisko lpg manuál manžeta mapy maska maxidot mazání mlhovky mlžení oken mmi mmi 2g mmi 3g montáž motor mp3 mtm multifunkční volant multitronic měchy měrka oleje n75 napínací kladka napínák nastavení nastavení hodin navigace naviplus nefunguje nejede nestartuje netopí netáhne netěsnost nezávislé topení neřadí nouzový režim nádrž náklon světel náprava nárazník návod odblokování odtok odvzdušnění odvětrání klikové skříně oel okno olej olejnička olejová měrka olejová vana ostřikovač osvětlení osvětlení spz otáčkoměr otáčky palivoměr palivová soustava palivové čerpadlo palivový filtr palubní deska palubní pc parkovací brzda parkovací senzory parkovačky pd pdc phatnoise plnění plovák plynový pedál pneu podsvícení podtlak podvozek pojistka pojistky pojištění pomoc prosim popis pojistek posilovač počátek vstřiku pružiny pylový filtr párování klíče přehřívání přepínač světel přestavba převodovka příručka přístrojová deska q5 q7 quattro radar radio ramena redukce regulace turba relé blinkrů relé světel renovace disků repase repro rns rns-d rns-e rozvodový řemen rozvody rs4 rs6 ruční brzda rádiem řízené hodiny rádio s-line s-tronic s2 s3 s4 s6 s8 safe safe kód schéma sd karta sedačky senzor service servis servisní interval servo servo olej servotronic servořízení setrvačník seřízení hodin seřízení světel silentbloky sklo skryté menu snímač teploty spojka sportovní podvozek spotreba spotřeba spotřeba oleje spínací skříňka sraz ssp stahovačka start start-stop startování startér stk studený start stěrače střešní nosič střešní okno subwoofer svetla svody svolávací akce svítivost svíčky světla symboly symphony syčení sání síto sacího koše tachometr tažné zařízení tdi telefon tempomat teploměr teplota motoru teplotní snímač teplý start termostat teče servo olej tfsi tiptronic tlak tlak oleje tlak turba tlumiče topení torsen tpms trippling tt tuning turbo tuzing tv tuner táhlo tónování těsnění těsnění pod hlavou třetí brzdové světlo usb v8 vag vag chyby vačky vcds vdcs ventilakce ventilakcička ventilátor ventilátor chladiče vibrace vif vin vlnovec voda vodní pumpa volant volnoběh vrzání vstřik vstřikovací čerpadlo vstřikovače vstřiky vyhřívání vyhřívání okna vyhřívání sedaček vynechává vypíná vyčištění vzduchový filtr váha vzduchu víko ventilů výfuk výkon výměna vývěva větrák w12 wastegate webasto xcarlink xenon zadní stěrač zadní světla zamrzání zapalování zapojení zatékání zdvihátko ventilu zesilovač zimní pneu zpátečka zpětné zrcátko zrcátka zrcátka-ovládání zrcátka-stmívání zrcátka-vyhřívání zrcátko ztráta oleje zvýšení výkonu základní nastavení zámek dveří zámek kufru zásuvka únik oleje čelní sklo čep černý kouř čerpadlo čeština čidlo oleje čidlo teploty čidlo teploty oleje čištění čištění trysek řazení řemen řemenice řídící jednotka řízení řízení motoru škrtící klapka škube šíbr žhavení žhavící svíčky žárovky

 
Přejít na:
AUDIKLUB.cz | AUDI KLUB - Vše co potřebujete vědět o vozech značky AUDI
Veškeré příspěvky vyjadřují názory a přesvědčení každého autora. Bez souhlasu autora je zakázáno příspěvky a články šířit, kopírovat nebo jinak zveřejňovat.
K odběru novinek použijte dle libosti: RSS 0.91 - 0.92 - 2.0 nebo Atom.
© 2006 - 2018 Audiklub.cz / Kontakt: Soukromá zpráva nebo email