Jste anonymní uživatel! Přihlásit se nebo Registrovat, Dnes je středa, 17 července 2019
Celkem je zde 11 lidí (7 přihlášených)
Nyní online
Přihlásit se /Registrovat
Přezdívka:
Heslo:
Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Opište kód::

Informace o serveru
Nejnovější: Busacek
Uživatelů dnes: 11
Uživatelů včera: 5
Uživatelů celkem: 43 632
Online návštěvníků
Návštěvníků: 4
Uživatelů: 7
Celkem: 11

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
AK allstar
AK allstar


Registrace: 5.6. 2010
Příspěvků: 13750 | Témat: 6723

06.04 2013 16:53


Maďarsku ukázali "červenou kartu"
Ljubov Ljulko

Duben 02, 2013

Německý TV kanál pro děti KiKa zařadil kreslený film "Červená karta pro Maďarsko", ve které se objevil premiér Orbán v kostýmu klauna. Německým dětem bylo vysvětleno, že se Orbán chová špatně, když nechápe kritiku, pročež může Maďarsko přijít o dotace a hlasovací právo v EU. Závěr je jasný: dnes může snaha o kontrolu nadnárodního kapitálu způsobit Orbánovu prohru ve volbách 2014.

Orbán odpověděl ostře, že pokud by jej maďarští pracovníci TV uvedli takto, byli by okamžitě propuštěni. Řekl, že odsuzuje lživý program pro děti, zkonstruovaný z nedůvěryhodných faktů a dodal, že děti nemají být vystaveny politickému vymývání mozků.

Orbánova strana Fidész má v parlamentě dvě třetiny hlasů. Orbán sám je v poslední době zvláště horlivě a nekorektně kritizován politiky a úředníky EU za změny v maďarské ústavě z poloviny března. Ovšem tyto změny byly podpořeny 265 poslanci parlamentu, proti hlasovalo 11 poslanců a 233 se jich hlasování zdrželo.

První změna je anulování rozhodnutí Ústavního soudu, která vstoupila v platnost před 1. 1. 2012, avšak beze změny jejich právních důsledků. Je omezen věk odchodu do penze u soudců, prokurátorů a notářů. V průběhu deseti let bude postupně snížen ze sedmdesáti na šedesát pět let.

Druhá změna spočívá v tom, že politici nesmějí v době volebních kampaní agitovat v nestátních mediích. Je rovněž zakázáno squaterství na veřejných místech, ale není to trestné.

Třetí novinka předpokládá, že studenti se státními stipendii budou po absolutoriu muset pracovat po určitou dobu v Maďarsku. Kteří to nedodrží, budou muset uhradit náklady na své studium. Čtenáři si mohou udělat obrázek o tom, jak změny v ústavě "podrývají demokracii" a jak odporují ústavě EU, článek 7 Lisabonské smlouvy.

Když USA, EU a lidskoprávní organizace Maďarsko kritizovaly, odpověděl jim Orbán: "Možná jste text nečetli nebo mu nerozumíte. Snažím se říci, že Ústavní soud bude nadále stát na stráži ústavy. Má veškerou moc zaručující, že jakékoliv zákony odporující ústavě budou změněny nebo zrušeny."

Ministerský předseda provádí nezávislou vnitřní politiku s kontrolou nadnárodního kapitálu a se zvyšováním role státu ve strategických odvětvích. Přitom Maďarsko je jedinou zemí ve státech EU s nestabilní ekonomikou, která dodržela podmínky "trojky" o udržení deficitu rozpočtu do 3% HDP. Přesto bylo MMF kritizováno za "zvyšování vměšování státu" a za časté a nepředvídatelné překyvování v politice. MMF ve své každoroční zprávě říká: "Politika maďarské vlády v čele s Orbánem podkopává důvěru v Budapešť, paralyzuje investice a hospodářský růst". MMF oznámil, že investice v Maďarsku klesly za 10 let na minimum, dluh dosáhl 80 % HDP, poslední HDP se v roce 2012 snížil o 1,7% a podle odhadů se bude dále snižovat. Maďarsko je nabádáno, aby bylo přátelské k podnikání. Jenže přátelská opatření v jiných zemích ničeho nedosáhla. Například "vzroný žáček" Portugalsko nesplnilo ani jednu podmínku "trojky", plnění bylo odloženo na další rok. Také je těžké dosáhnout růstu v bloku, v němž roste jen Německo. V Maďarsku je nezaměstnanost 12 %, v Portugalsku 17 % a ve Španělsku 27 %.

Orbán nerozprodá státní aktiva, jak po něm žádá "trojka". Znárodňuje je, především v energetice a telekomunikacích. Znárodnil také soukromé penzijní fondy, zavedl dodatečné daně bankovnímu a nadnárodnímu kapitálu a dosadil svého člověka do funkce hlavy Maďarské národní banky. Tak se mu prostřednictvím těchto "nepřátelských opatření" podařilo získat potřebné množství prostředků pro sociální politiku. Snížil komunální poplatky obyvatel. Opakem je Bulharsko, které poplatky zvýšilo. Vláda potom padla, ale Evropskou unií byla pochválena za "demokratičnost".

Na pravidelném shromáždění zemí Visegrádské skupiny se Orbán ptal: "Proč nás EU považuje za bílou vránu?" Sám si odpověděl: "Protože my nemíníme konat a také nekonáme tak jako bruselští byrokraté a velké západní společnosti." Maďarsko je protipólem "liberálních" zemí EU, které se řídí neurčitými "všelidskými hodnotami". Evropa nechápe, jak to že Orbán pracuje pro blaho Maďarska a nikoliv Německa a Francie. Nenechá se přitlačit. Před hlasováním o ústavě mu volali z Bruselu a jiných evropských hlavních měst a žádali, aby hlasování v parlamentě bylo odloženo.

EU už zavedla rozpočtovou kontrolu na Maďarsko kvůli neplnění rozpočtu v roce 2011. Nyní už projednává nové sankce, jimiž má být odejmutí hlasovacího práva v EU. EU nemůže formálně moc dělat, jak řekl německý politolog A. Rahr a dodal, že nyní bude EU dělat to co poslední půlrok už dělala, t.j. že bude pozvolna tlačit na vládu a všechny politické instance v Maďarsku, aby se vrátilo k hodnotám demokratického systému, který z pohledu EU tak ideálně funguje na jejím území. Rahr předpokládá, že hrozby soudem Budapešti jsou jen virtuální. U maďarských soudů bude těžko se soudit a Štrasburský soud pro lidská práva zde není kompetentní. Čili EU se bude podle Rahra spoléhat jen na maďarskou opozici, jako tomu bylo v Řecku, Itálii a na Kypru.

Převzato z Pravda.ru
nahoru

sponzor

06.04 2013 16:53


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK oldtimer
AK oldtimer

Muž
Registrace: 8.7. 2007
Příspěvků: 20259 | Témat: 1614

06.04 2013 20:28


tecka:
Orbán nerozprodá státní aktiva, jak po něm žádá "trojka". Znárodňuje je, především v energetice a telekomunikacích. Znárodnil také soukromé penzijní fondy, zavedl dodatečné daně bankovnímu a nadnárodnímu kapitálu a dosadil svého člověka do funkce hlavy Maďarské národní banky. Tak se mu prostřednictvím těchto "nepřátelských opatření" podařilo získat potřebné množství prostředků pro sociální politiku. Snížil komunální poplatky obyvatel. Opakem je Bulharsko, které poplatky zvýšilo. Vláda potom padla, ale Evropskou unií byla pochválena za "demokratičnost".

Maďarsko je protipólem "liberálních" zemí EU, které se řídí neurčitými "všelidskými hodnotami". Evropa nechápe, jak to že Orbán pracuje pro blaho Maďarska a nikoliv Německa a Francie. Nenechá se přitlačit. Před hlasováním o ústavě mu volali z Bruselu a jiných evropských hlavních měst a žádali, aby hlasování v parlamentě bylo odloženo.

EU už zavedla rozpočtovou kontrolu na Maďarsko kvůli neplnění rozpočtu v roce 2011. Nyní už projednává nové sankce, jimiž má být odejmutí hlasovacího práva v EU. EU nemůže formálně moc dělat, jak řekl německý politolog A. Rahr a dodal, že nyní bude EU dělat to co poslední půlrok už dělala, t.j. že bude pozvolna tlačit na vládu a všechny politické instance v Maďarsku, aby se vrátilo k hodnotám demokratického systému, který z pohledu EU tak ideálně funguje na jejím území.

Pak by Maďarsko vystoupilo, což EU nechce dopustit ...
nahoru

AK allstar
AK allstar


Registrace: 5.6. 2010
Příspěvků: 13750 | Témat: 6723

06.04 2013 22:53


A hodnoty demokratickeho systemu spocivani predevsim v tom, ze o Madarsku rozhoduje Brusel...
nahoru

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma Zaslat odpověď
Nejčastější tagy na fóru (řazeno abecedně)
[vyřešeno] ...... 1.2tdi 1.4i 1.6 1.6td 1.8 1.8t 1.9 1.9tdi 110kw 120kw 132kw 171 kw 2.0 tdi 2.0fsi 2.0tdi 2.0tfsi 2.2t 2.5tdi 2.7t 2.7tdi 2.8 250kw 2din 3.0tdi 3.3tdi 4.2 100 2006 17090 18265 4.2tdi 4b 4f 80 5570 8e 8l 8p a2 a2dp a3 a3 8p a4 a4 b6 2.0 a4 b7 2.0 tdi kontrolka oleje a4b6 a4b7 a5 a6 a6 4f a6c5 awx nestartuje náklon a7 a8 abs aditiva afn afs airbag ak certifikace ak eshop ak garáž ak karta ak kšiltovka ak servis ak svp ak vlajka ak znak akn alarm allegro allroad alt alternátor alu kola ami ank antiradar anténa asn asr audi audi a3 8l audi a3 sportback left rear light chyba audi a4 audi a5 audi a6 audi a6 disky pneumatiky audiklub audio autobaterie automat automaticka prevodovka autopotahy autorádio b2 b3 b4 b5 b6 b7 b8 b8.5 barva baterie bau bene_302 bezpečnostní šrouby bioethanol biturbo bixenon blacklist blikající kontrolky bliká žhavení blinkry blow off blow-off ventil bluetooth bmk bns bose bov brake fault brzdová kapalina brzdové světlo brzdy budíky bílý dým c3 c4 c5 c6 c7 cabrio caga cana_klapky canbus carplay cd changer centrální zamykání changer chcípá chip chiptuning chladič chladící kapalina chladící systém chorus chrom chyba climatronic cng coming home common rail common-rail concert cukání cívka d1s d2 d2r d2s d3s daylight demontáž denní svícení destičky dešťový senzor diagnostika diferencial diferenciál displej dobíjení dotaz dpf drl dsg duneni dvb-t dvd dveře dx dálkové ovládání e85 ecu eds egr elektrická okna elektrika elektromobil elsa emise epc esp et ethanol facelift filtr filtr pevných částic fis fsi fólie g71 geometrie gps gufera h1 h4 h7 hagusy haldex hallův snímač halogen handsfree hid historie hodiny homekit homelink huceni hudba hučení hydroměnič hydroštel imobilizér insp intercooler ipad iphone ipod iso isofix jak na to jednotka tiptronicu quattro k-jetronic kabel kamera kapota karburátor kardan karoserie katalyzátor keyless klepání klepání motoru klika klima klimatizace klub klubová karta klínový řemen klíč kola kolísání otáček komfortni jednotka kompresor konektor kontrolka kontrolka airbagu kontrolka brzd kontrolka mazání kontrolka motoru kotouče kouřivost kufr kód rádia kůže lambda lambda sonda lampy leaving home led letní pneu lišty dveří ln2 log loketní opěrka low-range ložiska ložisko lpg manuál manžeta mapy mapy dvd maska maxidot mazání mlhovky mlžení oken mmi mmi 2g mmi 3g montáž motor motorizace mp3 mtm multifunkční volant multitronic málo tlaku měchy měrka oleje n75 naprava napínací kladka napínák nastavení nastavení hodin navigace naviplus nefunguje nejede nestartuje netopí netáhne netěsnost nezávislé topení neřadí nouzový režim nádrž náklon světel náprava nárazník návod odblokování odhlučnění odtok odvzdušnění odvětrání klikové skříně oel okno olej olejnička olejová měrka olejová vana omezovač oprava ostřikovač osvětlení osvětlení spz otáčkoměr otáčky p2015 p2016 palivoměr palivová soustava palivové čerpadlo palivový filtr palubní deska palubní pc parkovací brzda parkovací senzory parkovačky pd pdc phatnoise plnění plovák plynový pedál pneu podsvícení podtlak podvozek poistka diag. zásuvky pojistka pojistky pojištění pomoc prosim popis pojistek posilovač počátek vstřiku presov prověření pružiny pylový filtr párování klíče přehřívání přepínač světel přestavba převodovka příručka přístrojová deska q5 q7 quattro radar radio radiátor ramena redukce regulace turba relé blinkrů relé světel renovace disků repase repro reproduktor repráček retrofit rns rns-d rns-e rozvodový řemen rozvody rs4 rs6 ruční brzda rádiem řízené hodiny rádio s tronic s-line s-tronic s2 s3 s4 s5 s6 s8 safe safe kód sahara schéma sd karta sedan sedačky senzor service servis servisní interval servo servo olej servotronic servořízení setrvačník seřízení hodin seřízení světel silentbloky sklo skryté menu snímač teploty spojka sportovní podvozek spotreba spotřeba spotřeba oleje spínací skříňka sraz ssp stahovačka start start-stop startování startér stk studený start stěrače střešní nosič střešní okno subwoofer sundavaci svetla svody svolávací akce svítivost svíčky světla symboly symphony syčení sání síto sacího koše tachometr tazne zarizeni tažné zařízení tdi technik telefon tempomat teploměr teplota motoru teplotní snímač teplý start termostat teče servo olej tfsi tiptronic tlak tlak oleje tlak turba tlumiče topení torsen tpms trippling tt tuning turbo tuzing tv tuner táhlo tónování těsnění těsnění pod hlavou třetí brzdové světlo ulomena šróba update usb v8 vag vag chyby vačky vcds vdcs ventilakce ventilakcička ventilátor ventilátor chladiče vibrace vif vin vlnovec vnitřní voda vodní pumpa volant volnoběh vp44 vrzání vstřik vstřikovací čerpadlo vstřikovače vstřiky vstřiky audi a4 b8 vychodne slovensko vyhřívání vyhřívání okna vyhřívání sedaček vynechává vypíná vyčištění vzduchový filtr váha vzduchu víko ventilů výbojka výfuk výkon výměna výměník vývěva větrák w12 wastegate webasto xcarlink xenon zadni zadní lampy zadní stěrač zadní světla zamrzání zapalování zapojeni el. naklapeni svetel zapojeni vyhrivanych sedadel zapojení zatékání zdvihátko ventilu zesilovač zimní pneu zpátečka zpětné zrcátko zrcátka zrcátka-ovládání zrcátka-stmívání zrcátka-vyhřívání zrcátko ztráta oleje zvuk zvýšení výkonu základní nastavení zámek dveří zámek kufru zásuvka únik oleje únik tlaku čelní sklo čep černý kouř čerpadlo čeština čidlo oleje čidlo teploty čidlo teploty oleje čištění čištění trysek řazení řemen řemenice řídící jednotka řízení řízení motoru škrtící klapka škube šíbr žhavení žhavící svíčky žárovky

 
Přejít na:
AUDIKLUB.cz | AUDI KLUB - Vše co potřebujete vědět o vozech značky AUDI
Veškeré příspěvky vyjadřují názory a přesvědčení každého autora. Bez souhlasu autora je zakázáno příspěvky a články šířit, kopírovat nebo jinak zveřejňovat.
K odběru novinek použijte dle libosti: RSS 0.91 - 0.92 - 2.0 nebo Atom.
© 2006 - 2018 Audiklub.cz / Kontakt: Soukromá zpráva nebo email