Jste anonymní uživatel! Přihlásit se nebo Registrovat, Dnes je středa, 24 dubna 2024
Celkem je zde 91 lidí (3 přihlášení)
Nyní online
Přihlásit se /Registrovat
Přezdívka:
Heslo:
Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Opište kód::

Informace o serveru
Nejnovější: JPokorny1
Uživatelů dnes: 2
Uživatelů včera: 7
Uživatelů celkem: 48 424
Online návštěvníků
Návštěvníků: 88
Uživatelů: 3
Celkem: 91

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

Jak se správně starat o pneumatiky na Vašem Audi?

Téma: Rady & Návody & Nápady Autor: kriznik (Pondělí, 28.04. 2014 - 07:00:00)

Pneumatiky jsou neodmyslitelnou součástí každého vozu, stejně tak vašeho Audi. Ač si to mnozí z vás neuvědomují, pneu musí být v perfektním stavu, neboť jako jediné z automobilu přicházejí do přímého kontaktu s vozovkou. Jenže péči o pneumatiky obecně nevěnujeme zrovna dostatečnou pozornost. Možná si i nyní říkáte, jakou péči vlastně máme na mysli? Pojďme si tedy krátce nastínit, co můžete pro pneumatiky vašeho automobilu udělat?

Bez ohledu na to, jaké rozměry pneumatik používáte na své Audi, péče je pro všechny pneu stejná. Již od začátku tohoto měsíce skončila povinnost jezdit na zimních pneumatikách, takže určitě i vaše Audinka má obuto na letní. Co jste však udělali navíc kromě výměny pneu? Došlo dokonce i k přehození kol? Pakliže máte zimní pneumatiky na plechových discích a zaměnili jste je nyní na alu kola s letními pneumatikami, to znamená, že jste na nápravách měnili celá kola, nikoli pouze pneumatiky, je potřeba v tomto směru zavítat na geometrii a nechat si kola vyvážit. Samozřejmostí je kontrola tlaku v pneumatikách. Podle prodejce pneumatik Pneu.extralevne-pneu.cz se nevyplatí jezdit na přehuštěných, ani podhuštěných pneumatikách, neboť se mnohem rychleji opotřebovávají, jízdní vlastnosti jsou horší a není to také zrovna bezpečné.Tlak v pneumatikách vám doporučujeme kontrolovat pravidelně, nikoli pouze při výměně pneumatik. Nutná je i kontrola hloubky dezénu. Minimálně by měly mít vaše pneumatiky hloubku dezénu 1,6mm. Čas od času také sledujte, zda není některá z pneu na vašem Audi poškozená. Takto předejdete případnému defektu, který není zrovna příjemný. Prohlédnutí pneu vám zabere jen minimum času a ve finále vám může ušetřit čas v případě, že se něco stane, stejně tak i finance. Majitel e-hopu Pneu.extralevne-pneu.cz také doporučuje pneumatiky průběžně přehazovat na nápravách, aby docházelo k rovnoměrnému opotřebovávání. Na místě i je prohlédnutí ventilek. Jestliže máte pocit, že potřebují výměnu, neváhejte a učiňte tak.

Pneumatiky musí s vozovkou tzv. splynout, měly by dobře sedět, aby byla jízda bezpečná. Proto není péče o pneumatiky zbytečná, ani ztráta času. Už proto, abyste zajistili při jízdě maximální bezpečnost a obutí vaší Audi vydrželo co nejdéle. Pravidelná péče je základem pro větší bezpečnost a šetří i finance. To, jak dlouho budou vašemu vozidlu pneu bezproblémově sloužit, ovlivňuje i styl vaší jízdy. Jezděte opatrně a nejen při průjezdech zatáček se vyhýbejte silnému brzdění.


Související odkazy
· Více o tématu Rady & Návody & Nápady
· Další články od kriznik

Nejčtenější článek na téma Rady & Návody & Nápady:
Formátování řídící jednotky a odblokování rádia
Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 1,33
Účastníků: 3

©patné
Zvolte počet:
(více je lépe)
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
©patné

Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek

AUDIKLUB.cz | AUDI KLUB - Vše co potřebujete vědět o vozech značky AUDI
Veškeré příspěvky vyjadřují názory a přesvědčení každého autora. Bez souhlasu autora je zakázáno příspěvky a články šířit, kopírovat nebo jinak zveřejňovat.
K odběru novinek použijte dle libosti: RSS 0.91 - 0.92 - 2.0 nebo Atom.
© 2006 - 2018 Audiklub.cz / Kontakt: Soukromá zpráva nebo email