Jste anonymní uživatel! Přihlásit se nebo Registrovat, Dnes je neděle, 20 kvě 2018
Celkem je zde 15 lidí (13 přihlášených)
Nyní online
Přihlásit se /Registrovat
Přezdívka:
Heslo:
Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Opište kód::

Informace o serveru
Nejnovější: MartaSa93
Uživatelů dnes: 3
Uživatelů včera: 5
Uživatelů celkem: 41 145
Online návštěvníků
Návštěvníků: 2
Uživatelů: 13
Celkem: 15

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

Ohlédnutí za minulostí a pohled dále (2012)

Téma: Osobní blog Autor: kriznik (Sobota, 12.05. 2012 - 21:06:17)

Je to již téměř tři roky co jsem se naposledy ohlížel a to konkrétně v tomto článku. Od té doby uplynulo dost vody a událo se spousty zajímavého (minimálně z mého pohledu), tedy pojďme to projít a mrknout se i na to co nás možná čeká.

Pár věcí přibylo že? :) Některé staronové samozřejmě zmiňuji také, protože probíhá neustálý rozvoj, vývoj a hojnost užívání. Kdo chce nechť čte, ostatní co číst nechtějí ať jdou třeba sem. Před čtením tohoto textu vězte, že ho číst nemusíte :)Návštěvnost & Nový server

V roce 2009 se audiklub.cz potýkal s nevyhovujícím sdíleným hostingem díky obrovskému nárustu návštěvnosti serveru. Logickým důsledkem byl přechod na dedikovanou a následně virtualizovanou infrastrukturu, která slouží jen a pouze našemu webu ruku v ruce s masivní optimalizací celého programového kódu, který audiklub.cz tvoří. V současné době kdy vznikl tento článek je audiklub.cz provozován na třech virtuálních serverech (fileserver, databáze a záložní server) s průměrnou měsíční návštěvností 340tis (270tis unikátních) a přes 1,5milionu zobrazených stránek. Samozřejmě každá legrace něco stojí a patří díky mnoha lidem, kteří se na nákladech se mnou spolupodílejí ať už AK kartou či Sponzoringem nebo měsíčním provozem, Díky!

Oficiální spolupráce s importérem IVG / servisní centra / certifikace v Garáži

Od roku 2009, kdy vznikl předchozí článek se především zásadním způsobem změnilo vnímání klubu samotným IVG a to nejen kvůli kvalitě samotného webu a komunity kolem něj, ale také za vydatné podpory Jirky, který v IVG za audiklub.cz kope. První zásadní vlaštovkou bylo linkování AUDIKLUBu z webu audi.cz (audiklub u audi.cz). Může se to zdát jako prkotina, ale dostat takto velký prostor na oficiálních stránkách importéra automobilky není vůbec procházka růžovým sadem! Díky této spolupráci se naše klubová auta objevila například na Karlovarském Filmovém Festivalu, či jsem měl možnost jako jeden z prvních řídit a recenzovat novou A6 a následně pak ještě doplnit o dlouhodobější užívání.
Nadcházející měsíce budou opět ve znamení zápůjček různých vozů a můžete si být jisti, že opět vznikne ke každému článek.

Nemalým a stále větším problémem v ČR, potažmo kolem Audi je síť autorizovaných servisů/prodejců a jejich legendární (až na vyjímky) arogantnost a jistá forma nadřazenosti a opovržení "obyčejným plebsem". Vnímání těchto informací z naší základny se u IVG střetlo po několika letech marného boje se správnými lidmi a tak se chystá pilotní projekt "Audiklub Audi servisních center", která budou mít za úkol postupně odbourat veškeré neduhy standardní autorizované sítě. V každém servisním centru bude přímo zodpovědná osoba za kvalitu a spokojenost "našich" lidí, tudíž zde vidím světlo na konci tunelu, které bude potřebovat velkou péči, aby nezhaslo... ale již jiskří, takže jsem optimista.

Podobně kladné hodnocení získává i naše Garáž se svým systémem elektronické servisní knihy a certifikací, což je náš vlastní počin k tomu, aby se u nás neprodávaly stočené a dojebané auta naší značky. U zrodu každé nové funkce či nápadu stojí krom lidí, kteří tomu fandí i ti druzí, kteří mají hromadu keců o tom, že to je k ničemu, nebude fungovat atp. Ano, nic nejde hned a ne vše se podaří, ale čas ukazuje, že nastavený směr je správný - bohužel drtivá většina těchto "chytrých" nevidí ani na konec příštího týdne.

Certifikace běží necelý rok, je potřeba ještě spoustu práce - zejméne na ověřené servisní síti, ale množsví certifikátů a obecně zvýšení užívání garáže mě utvrzuje, že je to správně. Kdo by se chtěl angažovat, kontakt na mě si najde.

Loni jsme také získali možnost od IVG koupit referenční vozy Audi. Tato nabídka je pro mnohé velmi zajímavá, protože umožňuje získat prakticky nové vozy s cca 30% slevou. Ke dnešnímu dni byly prodány již tři vozy a já mohu majitelce a dvěma majitelům jen pogratulovat. 

Do budoucna (a možná, že se již zadaří na letošní ventilAKci) plánujeme předváděcí akce nových modelů, kurzy jízd (které jsme vpodstatě začali ventilakcí 2011) atp. Vše je ale zatím ve stádiu jednání, tak uvidíme co se zadaří.

ventilAKce

V roce 2010 se nám podařilo uspořádat ventilAKci, která byla krom klasického setkání doplněna také o celodenní pronájem letiště. Pronájem takovéhoto zařízení s sebou nutně nese náklady, které ale díky vám a všeobecnému pochopení se zaplatily ze "vstupného". Tento směr, dle ohlasů účastníků se setkal s obrovským úspěchem, i když nutno poznamenat, že díky laxnosti jisté slibotechny nebylo vše tak jak být mělo a část lidí, kteří se těšili na jízdu zručnosti a časomíru byli zklamáni. Někteří také hořekovali nad ubytováním, jistě v Hiltonu by to bylo lepší, ale vždy je to o poměru cena/kvalita. A jako vždy našli se po srazu hrdinové, kteří museli vše zflusat nebo pomlouvat i když vůbec přítomni nebyli - česko hadr, vždy se najde někdo komu něco nevoní a samozřejmě by to udělal lépe. (velmi rád bych se zůčastnil srazu, který za audiklub uspořádá někdo z těch chytrolínů - příležitost byste měli, jen chtít že? :))

Následující rok 2011 tedy loni se nám podařil, troufám si říci, nejlepší sraz za celou dobu působení. Nastavená laťka půjde letos překonat jen těžko :) Krom změny místa, kdy jsme nezaznamenali jedinou stížnost na kvalitu ubytování byl sraz tématický proti mediální masáži rádoby pisálků. Krom toho byl sraz doplněn také o sobotní celodenní program na polygonu bezpečné jízdy v Jihlavě, kde si mnoho z vás mohlo vyzkoušet své vozidlo v různých situacích. Nadšení a počet lidí, kteří si, mnozí prvně, vyzkoušeli co jejich auto dělá nebo umí v mezních situacích je dokladem dobrého nápadu - tento nápad vzešel s naší paní adminové, za což jí všichni znovu poděkujme :)

Sraz 2011 byl největší a prozatím bezpečně nejlepší. Letos to bude velmi těžké překonat, ale letos to bude jubilejní sraz, narozeninový tak uvidíme jak to zvládneme, pokud se povede vše co bych rád - mělo by to být lepší než loni.

Systém vzájemné Pomoci

Unikátní databáze lidí, kteří neváhají druhým v případě nouze pomoci. V systému je nyní kolem 140ti lidí po celé ČR i SR za což jim všem patří samozřejmě velký dík. Komunita kolem tohoto serveru je na české poměry velmi unikátní a můžeme na ni být náležitě pyšni.

Pojištění / Služby & Slevy

V loňském roce jsme po několika letech nabídky různých pojišťoven přešli pod křídla Allianz, která se pro AK pojištění stala primárním zdrojem. Tento krok měl dva (tři) důležité důvody. Prvním bylo, že původně nabízené sazby ČP již nebyly konkurence schopné a AK nemělo požadovanou lepší sazbu a za druhé proto, že kvalita pojišťovny se z našeho pohledu výrazně snížila. Třetím důvodem byla trochu špatná komunikační schopnost externího člověka, který pojistky předtím zpracovával - stížností přibývalo a tak jsme se rozhodli, že změníme zdroj a také kontaktní osobu. AUDIKLUB Pojištění zajišťuje napřímo Křižnice, tedy paní adminová a tudíž je celý proces lépe kontrolován a získal další možnosti, důvěru a možnost vyjednávání s pojišťovnou. Tato nám umožnila sazby, které jinde nemůžete dostat. Mějte ale stále na paměti, že vše děláme oba ve volném čase a tak ne vždy odpovíme obratem.

Allianz nebo chcete-li AUDIKLUB Allianz nabízí podmínky, které běžně nejsou dosažitelné v kvalitě, které jiné pojišťovny nedosahují či dosahovat nechtějí. Krédem AUDIKLUBu je poskytovat nejlevněji nejlepší pojištění, nikoli nejlevnější pojištění. Vždy mě dokáži rozesmát poptávky, které srovnávají sazbu u ČPP či Triglavu a AK Allianz, které je třeba o 1000kč vyšší. Ano není nejlevnější, ale je nesrovnatelně lepší. Rozhodnutí je pouze na Vás, nyní již stovky pojištěných Audin hovoří samo za sebe.

Služby a slevy vesele narůstají za což jsem velmi rád, prakticky každý měsíc přibude pár záznamů do systému, kterého můžete s kartou využívat.

Eshop

koncem roku 2010 jsem hledal partnera pro vzrůstající poptávku po AUDIKLUB oblečení, nechtěl jsem agendu dělat přímo, nechtěl jsem objednávat stovky kusů zboží a postupně to distribuovat. Nakonec volba padla na společnost t-shock, která má vymakaný systém eshopu, který se dal snadno implementovat přímo do našeho webu a nabízet v něm personifikované produkty audiklubu. Nic není dokonalé, takže sortiment jako čepice není k dispozici, ale to jsem letos vzal prozměnu zase na sebe a brzy se budete moci těšit na různé barevné kombinace AUDIKLUB kšiltovek :)

Rozvoj klubu, lidé ap.

Za poslední tři roky se počet uživatelů výrazně zvýšil na nynějších zhruba 17tis. Mrtvé registrace jsou celkem 3tis, takže máme 15tis aktivních uživatelů - tj. těch, kteří mají alespoň dvě návštěvy každý rok. Zajímavé je, že ačkoli se zvyšuje počet uživatelů, tak počet notorických remcalů, antiKřižníků a všechnovímů zůstává nezměněn na číslovce 7 (mé interní číslo, každý z vás může mít jinou číslovku přirozeně). Ze sociologického hlediska nebo spíše ze sociopatického je to velmi zajímavé pozorovat jak tito stále stejní čekají na jakoukoli mnou vhozenou kostičku, aby se následně přetrhli ... ne pořád mě to neomrzelo :)

Lidé a vztahy jsou obecně velké téma. Máme na klubu spoustu dobrých lidí, kterým patří dík za jejich přínos. Máme na klubu i spoustu lidí, kteří jsou v reálu dobří a na klubu se prezentují jako paka, kteří by se nad sebou občas měli zamyslet. Máme taky ty, kteří se prezentují jako dobří a v reálu bez skrupulí druhou stranu pojebou a za zády pomluví - prostě klasický případ pokrytců (když si to vztáhne někdo na sebe, měl by se okamžitě zamyslet proč to na sebe vztáhl) a ti by mohli klidně táhnout, žel zůstávají a také se po prásknutí dveřmi rádi vrací. A pak tu máme mě, který je samozřejmě v leckterých očích tou nejhorší kombinací všech možných charakterových vlastností a navíc pražský kmotr, který každého využije a pojebe. Za ty roky jsem imunní, ale stále dokážu být překvapen kolik zlých lidí se najde a co vymyslí za podrazy.

Nelze vybudovat něco velkého aniž by se nenašla hrstka nepřátel a jejich pohnutky mohou být jakékoli, soucítím s nimi a přál bych jim také něco alespoň malého dokázat, viděli by jak "snadné" vše je. 
Velmi bych poprosil pokud má někdo nějaký problém - řešte to napřímo, to co někteří předvádí je, zvláště ve vztahu k věku, přinejmenším úsměvné.

Loni (nebo už předloni?) jsem také skočil na sociální vlnu a Audiklub na Facebooku je také k nalezení. FB slouží pouze jako další komunikační kanál a v této době má nějakých 600 fanoušků. Moc se tomu nevěnuji a tak pokud je někdo FB závislák a chce i spravovat AKFB stránku, napište mi, uvidíme.

zkazky z minula

V minulém ohlédnutí zmiňuji co bych rád udělal a jak tak koukám, daří se to plnit - dekodér sice není ještě dle vin, ale s vin už pracuje a archiv aut / certifikace atd. proti nekalým prodejům již je také. Dá se říct, že stále platí, že nic není nemožné - vždy se najde nějaký trouba, který to udělá. Platí to i tady, spousty věcí nešly, ale byly vyřešeny, spouta věcí napadla mě, spousta napadla Vás, některé byly k ničemu jiné jsou velmi užitečné. Vše je otázkou toho se do něčeho pustit, neváhejte konejte :)

Byl bych rád, kdyby se více lidí zapojilo do práce kolem audiklubu, byla/je tu soutěž za 500kč o novou faviconku do prohlížeče ... ovšem nula nula nic. Je tu neustálá potřeba doplňovat audiwiki/techwiki ... ovšem nula nula nic. Peníze nejsou zjevně motivací, co tedy? Je pohodlnější jen konzumovat a pro některé navrch ještě kritizovat než se podílet? Ano je, ale věřím, že ne pro všechny.

Proč ohlédnutí?

Protože se mi chtělo něco napsat a protože si chci občas napsat nějaký blog-like článek o tom co mi zrovna přijde na jazyk. Článek o čemkoli může napsat každý, je to snadné. Nenutím nikoho to číst a už vůbec né komentovat (krom mých 7mi statečných, ale ti to pomluví v zákulisí jak u nich bývá zvykem). Ostatní jsou vítáni v komentářích pod článkem či někde na fóru.

 

Kriznik, 2012
za případné chyby se omlouvám, nejsem nejmladší, mějte soucit.
Všem dobrým lidem přeji hezký večer, těm ostatním přeji rychlé prožití následujícího, pro ně, zbytečného dne.


Související odkazy
· Více o tématu Osobní blog
· Další články od kriznik

Nejčtenější článek na téma Osobní blog:
Nová Audi A6 - famózní? ANO, ale ne vše
Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 2

Výborný
Zvolte počet:
(více je lépe)
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
©patné

Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek

Související témata:
Audi


vencaa6 - Sobota, 12.05. 2012 - 21:06:17
"že díky laxnosti jisté slibotechny" není tohle tak trochu zbytečné? jsem myslel, že už je to vyříkáno a bráno jako minulost, ke které ne třeba se vracet... nebo?
Kriznik - Sobota, 12.05. 2012 - 21:06:17
a tim jsi chtel naznacit....... co? Ze v mem ohlednuti se mam ohlizet jen na to co je podle jinych korektni?
vencaa6 - Sobota, 12.05. 2012 - 21:06:17
naznačit? nic. chtěl jsem tím říct to, že na jednu stranu si tu hrajem(te) na velkou rodinu, na velké kamarády, jak si vzájemně pomůžeme, ale když se něco nepovede, tak to nedokážeš s noblesou přejít... myslím, že i ten člověk pár věcí pro AK udělal... a zase takový průser to nebyl. zabavili jsme se i bez toho. takže v čem je problém? že ti teď nezobe z ruky? to ohlédnutí se bez té připomínky klidně obešlo, nebo tomu dalo nějakou přidanou hodnotu?
Kriznik - Sobota, 12.05. 2012 - 21:06:17
Ja ti nevim, kde se bere ta rozsirena fama, ze ja bych mel neco (resp. Vsechno) s noblesou prechazet a u ostatnich zadnou takovou automatickou funkci nevidim. Ohlednuti je me, moje myslenky a muj text, pokud neco bylo spatne (btw 3 roky slibovano) - vzal jsem si z toho ponauceni a ve 2011 vse klaplo jak melo, coz je taky duvod k ohlednuti. Stejne jako tam je zmineno ubytovani. Chapu ale, ze si vybiras co chces. Pokud kdokoli neni schopen akceptovat a ucit se z chyb a domniva se ze by mely byt "s noblesou" prechazeny je jeho existence zcela zbytecna a prinos pro kohokoli nulovy. Kecy o zobani z ruky si nech od cesty, ty vis moc dobre ze nic takoveho nemam a nemel jsem nikdy za potrebi. Soudnost malicko.
vencaa6 - Sobota, 12.05. 2012 - 21:06:17
vybral jsem si to, co se mně nelíbilo, resp. přišlo zbytečné... vyjádřil jsem ti na to svůj názor, ty na to máš svůj. tím bych to ukončil. každopádně za jiné věci ti díky...
AUDIKLUB.cz | AUDI KLUB - Vše co potřebujete vědět o vozech značky AUDI
Veškeré příspěvky vyjadřují názory a přesvědčení každého autora. Bez souhlasu autora je zakázáno příspěvky a články šířit, kopírovat nebo jinak zveřejňovat.
K odběru novinek použijte dle libosti: RSS 0.91 - 0.92 - 2.0 nebo Atom.
© 2006 - 2011 Audiklub.cz / Kontakt: Soukromá zpráva nebo email