Jste anonymní uživatel! Přihlásit se nebo Registrovat, Dnes je úterý, 20 února 2024
Celkem je zde 106 lidí (1 přihlášený)
Nyní online
Přihlásit se /Registrovat
Přezdívka:
Heslo:
Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Opište kód::

Informace o serveru
Nejnovější: chozzze
Uživatelů dnes: 6
Uživatelů včera: 0
Uživatelů celkem: 48 319
Online návštěvníků
Návštěvníků: 105
Uživatelů: 1
Celkem: 106

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

Audi A7 Sportback: elegance ve velkém stylu

Téma: Audi Autor: Kriznik (Úterý, 27.07. 2010 - 09:51:25)
Emocionální design, sportovní charakter a inovativní technika. S těmito kvalitami vytváří Audi A7 Sportback nový tržní segment. Velký pětidveřový vůz s dynamicky ztvárněnou zádí slučuje nejlepší vlastnosti ze tří světů, neboť je sportovně elegantní jako kupé, komfortní a prestižní jako limuzína a praktický jako Avant. A7 Sportback je čistou esencí nejvyspělejší techniky. Nová měřítka stanovuje například lehkou konstrukcí karoserie, výkonnými a úspornými motory V6, dynamickým podvozkem a nejmodernějšími asistenčními a multimediálními systémy. Základní cena byla stanovena na 1 109 334 Kč bez DPH.

Audi A7 Sportback je elegantním a zároveň inovativním vozem se sportovními proporcemi, které jsou charakterizovány protáhlou kapotou motoru, dlouhým rozvorem, krátkými převisy a atleticky tvarovanými vnějšími konturami. Díky nízké a dynamické linii střechy a vyváženým proporcím působí A7 Sportback jako kupé, k čemuž přispívá i dokonalé začlenění zadních dveří do siluety vozu. Dominantní maska chladiče Singleframe na přídi je podobně jako u vlajkové lodi Audi A8 šestihranná a vyzařuje tak ještě více dynamiky. Pětidveřové kupé je dlouhé 4,97 metru a široké 1,91 metru, ale vysoké jen 1,42 metru.

Jako u všech modelů značky Audi budí světlomety dojem uměleckého díla a vyjadřují tak náskok ingolstadtské automobilky na poli světelné techniky. Nízké kontury světlometů se do stran rozšiřují, čímž se optické těžiště přesouvá ke krajům vozidla. Modely A7 Sportback jsou sériově vybaveny bi-xenonovými světlomety s integrovanou funkcí osvětlení do každého počasí, jež nahradila klasické mlhové světlomety.

Na přání dodává Audi světlomety adaptive light, které zajišťují vhodné osvětlení ve městě, při odbočování, při jízdě mimo město a na dálnici. Jejich součástí je klouzavá regulace výšky světelného paprsku a rozložení světla na základě sledování vzdálenosti a pohybu ostatních vozidel, aby nedocházelo k oslňování ostatních řidičů. Nezaměnitelný výraz modelu A7 Sportback zesilují na přání dodávané světlomety LED, které realizují veškeré osvětlovací funkce prostřednictvím elektroluminiscenčních diod LED s minimální spotřebou energie a extrémně dlouhou životností.

Dynamický profil vozu Audi A7 Sportback je definován nízkým obloukem střechy, který plynule přechází do střešních sloupků C. Vzhůru protažené třetí boční okno je malou vzpomínkou na Audi 100 Coupé S. Záď je dynamicky zakončena výraznou odtrhovou hranou. Ve víku zavazadlového prostoru je umístěn spoiler, který samočinně vysunuje při rychlosti 130 km/h a zpět do klidové polohy se vrací při 80 km/h. Integrovaný difuzor je lakován v barvě karoserie, zatímco dvojice velkých chromovaných koncovek výfuku dále zvýrazňuje šířku vozu. Efektní zadní svítilny jsou sériově vybaveny diodami LED s výjimkou světla zpětného chodu. Koncové světlomety mají podobu homogenního pásu, který tvoří široký oblouk ve tvaru písmene U. Uprostřed je umístěna „spirála“ brzdových světel, nad nimiž prochází rovná linie směrových ukazatelů.

Komfort a styl pro čtyři cestující


Svalnaté sportovní linie exteriéru modelu A7 Sportback mají své zastoupení v interiéru, který je dalším místem, kde značka Audi dokazuje své vůdčí postavení v automobilovém designu. Charakteristickým prvkem interiéru je horizontální linie, která obepíná prostor pro řidiče a spolujezdce a vytváří tak pocit bezpečí. Ve čtyřmístném Audi A7 Sportback jsou přední sedadla uložena ve sportovně nízké poloze a sériově jsou vybavena elektriky nastavitelnou bederní opěrkou a vyhříváním.

Příplatková komfortní sedadla lze elektricky a pneumaticky seřídit ve 20 směrech. Pro ně je k dispozici nejen odvětrávání, které využívá novou a mimořádně účinnou techniku odsávání, ale i masážní funkce s pěti programy pro masáž zad prostřednictvím deseti vzduchových komor. Dynamičtí zákazníci se mohou rozhodnout pro sportovní sedadla s výrazným bočním vedením a seřizováním ve 14 směrech. Vzadu mají modely A7 Sportback dvě pohodlná samostatná sedadla.

V interiéru je každý detail proveden s nejvyšší pečlivostí a kvalita zpracování dosahuje úrovně manufakturní výroby. Sedadla čalouněná kvalitní kůží mohou být vpředu vybavena na přání klimatizačními a masážními funkcemi. Příjemnou atmosféru v celém interiéru vytvoří atraktivní luxusní osvětlení dodávané na přání. Velkorysý zavazadlový prostor ukrytý pod velkým zadním víkem s velkým úhlem otevření nabízí vynikající užitnou hodnotu a umožňuje snadnou manipulaci se zavazadly. Základní objem 535 litrů lze sklopením opěradel zadních sedadel zvětšit na 1390 litrů.

Pětidveřové kupé od značky Audi sjednocuje suverénní komfort během cestování na dlouhé vzdálenosti se sportovním charakterem. I při rychlé jízdě po dálnici je hladina hluku v interiéru velmi nízká a při každém přidání plynu dávají motory V6 kultivovaně, ale zároveň zcela zřetelně akusticky najevo svou sílu.

Také excelentní komfort pérování přispívá ke kultivovanému a klidnému cestování. Je výsledkem náročného vyladění všech komponentů, důsledného hydraulického tlumení vibrací v lůžkách náprav a hnacího ústrojí, jakož i velmi tuhé karoserie, která je vyrobena převážně z hliníku a speciální oceli, díky čemuž je extrémně lehká a pevná. Kombinovaná konstrukce z oceli a hliníku je přibližně o 15 % lehčí než srovnatelná celoocelová karoserie. Základní verze modelu 3.0 TDI s výkonem 150 kW (204 k) a převodovkou multitronic má pohotovostní hmotnost 1695 kg.

Karoserie je z více než 20 % vyrobena z lehkého hliníku. Jedná se o odlitky, hliníkové profily nebo hliníkové plechy. Hlavní zastoupení v konstrukci karoserie mají speciální oceli různých pevnostních tříd. Audi používá v mnoha oblastech také tzv. tailored blanks tvořené plechy různé tloušťky, které jsou ve více namáhaných zónách silnější a pevnější.

Inovativní ovládání


Přestože A7 Sportback nabízí celou řadu funkcí, je veškeré ovládání pro řidiče jednoduché a intuitivní. Velké a přehledné kruhové přístroje jsou společně s displejem informačního systému umístěny přímo v zorném poli řidiče. Barevný displej informačního systému řidiče má úhlopříčku 7 palců. Ovladače na multifunkčním volantu umožňují řidiči procházet přehledným menu na displeji a zobrazovat logicky strukturované a snadno dosažitelné informace. Palubní počítač s programem pro maximalizaci hospodárnosti poskytuje řidiči cenné tipy pro ještě úspornější styl řízení a ukazuje mu podíl jednotlivých zapnutých systémů na celkové spotřebě paliva.

Centrální monitor s úhlopříčkou 6,5 palce (8 palců s MMI touch) je zapuštěn do přístrojové desky v leskle černém rámečku a po zapnutí zapalování vyjíždí elegantním pohybem elektricky vzhůru do pracovní polohy. Středový panel přístrojové desky je natočený k řidiči, který tak má ještě lepší přístup k ovládacím prvkům komfortní automatické klimatizace a nejdůležitějších funkcí. Ostatní funkce se ovládají prostřednictvím systému MMI (Multimedia Interface), jenž je umístěn na širokém středovém tunelu.

Varianta MMI touch kombinuje navigační systém s pevným diskem a komfortní zadávání dat prostřednictvím touchpadu, s nímž může řidič ovládat snadno a rychle mnoho funkcí – cíl pro navigační systém nebo telefonní číslo lze například napsat prstem přímo na touchpad.

Audi dodává na přání pro modely A7 Sportback head-up displej, který promítá nejdůležitější informace před čelní sklo u řidiče. Řidič je vnímá extrémně rychle, protože nemusí přeostřovat zrak z dálky na blízko. Prostřednictvím MMI lze zvolit, které údaje budou na head-up displej promítány.


Nejnovější generace asistenčních systémů


Značka Audi připravila pro A7 Sportback širokou paletu asistenčních systémů nejnovější generace. Jednotlivé systémy jsou vzájemně úzce provázané a spolupracují i s dalšími systémy ve vozidle, což extrémně zvyšuje jejich výkonnost a mnohostrannost. Základem asistenčních systémů je nový adaptivní tempomat ACC s funkcí Stop & Go, který využívá čtyři radarové senzory, videokameru a ultrazvukové senzory, zpracovává data z navigačního systému a sleduje celou řadu dalších signálů. Řidič si může pomocí MMI zvolit, zda se má zapnutý adaptivní tempomat ACC chovat „dynamicky“, „standardně“ nebo „komfortně“.

Dalším vyspělým asistenčním systémem je Audi side assist, který řidiče upozorňuje na kritické situace při změně jízdního pruhu v rychlosti od 30 km/h, a to na základě snímání situace vedle a za vozem pomocí radarového čidla.

Důležité dopravní značení včetně doplňkových značek rozpoznává speciální kamera. Řidič je na omezení upozorňován příslušnými symboly na displeji v panelu sdružených přístrojů nebo na přání  na head-up displeji.

Systém nočního vidění pracuje s infračervenou kamerou a na černobílém obrazu promítaném na displej v panelu sdružených přístrojů červeně označuje rozpoznané osoby před vozidlem.

Pro A7 Sportback jsou k dispozici různé varianty bezpečnostního systému Audi pre sense, který podniká preventivní opatření v případě hrozící kolize. V provedení Audi pre sense basic reaguje systém na nestabilitu vozidla, při níž napne bezpečnostní pásy na předních sedadlech, přivře všechna okna a upozorní vzadu jedoucí vozidlo blikáním výstražných světel.

V kombinaci s adaptivním tempomatem ACC Stop & Go je k dispozici verze Audi pre sense front, jejímž úkolem je pokud možno zabránit nárazu do vpředu jedoucího vozidla, případně omezit následky takové nehody. Pokud řidič v kritické situaci nebrzdí s dostatečnou intenzitou, systém automaticky zvýší brzdný tlak. Elektronický „anděl strážný“ začne v případě nutnosti částečně brzdit a preventivně přitáhne bezpečnostní pásy. Pokud řidič stále nereaguje, zvýší Audi pre sense front v dalším kroku brzdnou sílu a provede preventivní ochranná opatření. U vozidel se systémem Audi pre sense plus následuje ve fázi neodvratitelné nehody maximální brzdění, které dokáže snížit nárazovou rychlost až o 40 km/h.

Systém Audi pre sense rear je funkčně propojen se systémem Audi side assist. Pokud rozpozná riziko nárazu zezadu, upozorní vzadu jedoucí řidiče zapnutím výstražných blikačů. V případě zhoršující se situace aktivuje preventivní ochranná opatření.

Použití elektromechanického posilovače řízení ve vozech Audi A7 Sportback umožnilo nabídnout dva nové asistenční systémy. Jedním z nich je Audi active lane assist, který kamerou sleduje vymezení jízdních pruhů. Jakmile vůz začne nechtěně opouštět svůj jízdní pruh, upraví systém směr jízdy automatickým zásahem do řízení. Druhou inovací je parkovací asistent, který dokáže vyhledat vhodné parkovací místo a převzít řízení místo řidiče během couvání do volné mezery.

Informační, zábavní a navigační systémy jsou další technické oblasti, v nichž Audi A7 Sportback stanovuje nová měřítka. Kromě sériově dodávaného systému MMI Radio plus nabízí Audi na přání MMI Navigation a MMI Navigation plus s ovládáním MMI touch. Vrchol palety HiFi tvoří kromě soundsystému Bose vyspělá zvuková aparatura Advanced Sound System od společnosti Bang & Olufsen s výkonem 1300 W a 15 reproduktory. Posádka pětidveřového kupé Audi může za jízdy komunikovat se světem také prostřednictvím internetového připojení s využitím mobilního telefonu Bluetooth a služeb zajišťovaných ve spolupráci s portálem Google. Modul UMTS stahuje z portálu Google Earth fotografie a informace přímo na monitor a kombinuje je s trasou navigačního systému. Prostřednictvím hotspotu WLAN lze připojovat různé mobilní přístroje.

Hospodárné a výkonné motory V6


Zpočátku bude Audi dodávat modely A7 Sportback se čtyřmi výkonnými a kultivovanými motory V6, z nichž dva jsou zážehové a dva vznětové TDI. Rozpětí výkonů je od 150 kW (204 k) do 220 kW (300 k) a hospodárnost uvedených motorů stanovuje ve své třídě zcela nová měřítka. Nový motor 3.0 TDI o výkonu 150 kW (204 k) spotřebuje v kombinaci s převodovkou multitronic v průměru jen 5,3 litru nafty na 100 km, což odpovídá emisím CO2 pouhých 139 gramů na kilometr. Všechny motory pracují s inovativním řízením chladicího okruhu, rekuperačním systémem a systémem Start-Stop.

Oba zážehové motory 2.8 FSI a 3.0 TFSI byly důkladně vylepšeny z hlediska vnitřního tření a inteligentního řízení funkce chladicí soustavy. Motor 2.8 FSI disponuje systémem Audi valvelift, který mění zdvih sacích ventilů, aby se při částečném zatížení výrazně snížily ztráty způsobované škrcením sání. Výsledkem je vyšší točivý moment při nižší spotřebě paliva.

Šestiválec 2.8 FSI dosahuje nejvyššího výkonu 150 kW (204 k) při 5250 min-1 a maximálního točivého momentu 280 N.m v rozsahu otáček do 3000 do 5000 min-1. A7 Sportback 2.8 FSI quattro s převodovkou S tronic zrychlí z 0 na 100 km/h za 8,3 s a dosahuje nejvyšší rychlosti 235 km/h. V průměru spotřebuje pouhých 8,0 l/100 km (emise CO2 187 g/km).

U motoru 3.0 TFSI zvyšuje účinnost plnění mechanicky poháněný kompresor, díky němuž vidlicový šestiválec poskytuje nejvyšší výkon 220 kW (300 k) při 5250 – 6500 min-1 a maximální točivý moment 440 N.m od 2900 do 4500 min-1. V kombinaci s převodovkou S tronic a pohonem všech kol quattro dosahuje zrychlení z 0 na 100 km/h jen za 5,6 s a při 250 km/h učiní další akceleraci přítrž elektronický omezovač. Normovaná spotřeba je jen 8,2 l/100 km (emise CO2 190 g/km).

Od základu nově vyvinutý turbodiesel 3.0 TDI je v nabídce ve dvou variantách. Výkonnější z nich je vyladěna na 180 kW (245 k) od 4000 do 4500 min-1 a 500 N.m od 1400 do 3250 min-1. Také v tomto případě probíhá přenos hnací síly na vozovku prostřednictvím převodovky S tronic a pohonu quattro. Přesvědčivou účinnost této kombinace dokládají hodnoty zrychlení z nuly na 100 km/h za 6,5 s, nejvyšší rychlosti 250 km/h (elektronicky omezena) a průměrné spotřeby paliva 6,0 l/100 km (emise CO2 158 g/km).

Z hlediska emisí nepřekonatelná je druhá varianta motoru 3.0 TDI, která bude následovat o trochu později. Přestože dosahuje nejvyššího výkonu 150 kW (204 k) při 3750 až 4500 min-1, spotřebuje A7 Sportback s předním pohonem a bezstupňovou převodovkou multitronic v průměru neuvěřitelných 5,3 l/100 km (emise CO2 139 g/km), a to při dynamice dokumentované zrychlením z 0 na 100 km/h za 7,6 s a nejvyšší rychlostí 235 km/h. Zákazníci se budou moci rozhodnout také pro verzi s pohonem quattro, která poskytuje maximální točivý moment 450 N.m místo 400 N.m u varianty s předním pohonem ve shodném rozpětí otáček od 1250 do 3500 min-1.

Efektivní přenos hnací síly na vozovku


Na vysoké účinnosti poháněcího ústrojí modelů Audi A7 Sportback se podílejí také sériově montované převodovky se samočinným řazením. V závislosti na zvoleném motoru používá Audi dva různé typy převodovek. Zatímco bezstupňová převodovka multitronic přenáší hnací sílu na přední kola, spolupracuje sportovní sedmistupňová převodovka S tronic s trvalým pohonem všech kol quattro, jehož nejnovější generace dostala inovativní korunový mezinápravový diferenciál.

Oba typy převodovek se vyznačují nízkým vnitřním třením a vysokou účinností. Velké rozpětí převodů umožnilo zvolit dlouhé celkové převody pro jízdu vysokou rychlostí. Při volbě vhodného převodového stupně zohledňují převodovky průběh trasy získávaný od navigačního systému. Diferenciál je umístěn před spojkami, tedy přímo za motorem, což umožnilo posunout přední nápravu daleko dopředu, prodloužit rozvor a dosáhnout tak rovnoměrnějšího rozložení hmotnosti mezi nápravy.

Samočinná převodovka multitronic byla pro použití v modelech A7 Sportback  přepracována, aby motor pracoval vždy v oblasti optimální účinnosti. V každodenním provozu zaujme bezstupňovou změnou převodových poměrů, pro sportovní svezení je vybavena sportovním programem a manuálním režimem s osmi pevně definovanými převody. Stejně jako u převodovky S tronic může řidič řadit pákou voliče nebo pádly na volantu, které se dodávají na přání.

Sedmistupňová převodovka S tronic slučuje komfort samočinné převodovky s účinností mechanické převodovky. Místo řazení dochází jen k sepnutí a rozpojení dvou odděleně pracujících spojek, což trvá jen několik setin sekund. Kromě manuálního řazení je převodovka vybavena dvěma plně samočinnými programy.

A7 Sportback přebírá nejnovější evoluční stupeň pohonu všech kol quattro od vysokovýkonného kupé RS 5, v němž oslavila inovativní konstrukce nedávno premiéru. Nový pohon quattro je zárukou suverénní stability a trakce. Hlavním stavebním kamenem je samosvorný korunový diferenciál, který dokáže měnit rozdělení točivého momentu mezi přední a zadní nápravu s mimořádnou rychlostí a ve velkém rozsahu. V případě potřeby je až 70 % hnací síly přenášeno dopředu nebo až 85 % dozadu. Standardní poměr 40:60 % upřednostňuje zadní kola v zájmu dosažení vytříbené sportovní charakteristiky.

Kompaktní a lehký mezinápravový diferenciál spolupracuje s novým elektronickým systémem řízení přenosu hnací síly na jednotlivá kola, který například při dynamickém průjezdu zatáčkou mírně přibrzdí příliš odlehčené vnitřní kolo, aby zabránil ztrátě přilnavosti. Na přání může rozdělovat točivý moment aktivně mezi zadní kola sportovní diferenciál. Při natočení volantu je větší hnací síla přenášena na vnější kolo, čímž vzniká stáčivý moment ve smyslu požadované změny směru jízdy. Systém dokáže potlačit už v samotném zárodku sklon k nedotáčivosti nebo přetáčivosti, čímž velkému pětidveřovému kupé propůjčuje maximum dynamiky a preciznosti.

Komfort limuzíny, dynamika sportovního kupé


Audi A7 Sportback spojuje suverénní komfort luxusní limuzíny s jízdními vlastnostmi sportovního kupé díky náročné konstrukci podvozku s pětiprvkovou přední nápravou a kompaktní zadní nápravou s lichoběžníkovými spodními rameny. Všechna závěsná ramena a mnoho dalších dílů je vyrobeno z hliníku. Široký rozchod kol je vpředu 1,64 m, vzadu 1,63 m. Pro A7 Sportback bylo vyvinuto zcela nové řízení s elektromechanickým posilovačem, jehož účinek se mění v závislosti na rychlosti jízdy. Precizní a citlivé řízení má velmi strmý převod 15,87:1. Účinný elektromechanický posilovač snižuje spotřebu paliva až o 0,3 l/100 km.

Vozy A7 Sportback jsou sériově vybaveny komfortním odpružením s ocelovými vinutými pružinami. Na přání dodávaný sportovní podvozek snižuje světlou výšku o 10 mm. Ještě tužší sportovní podvozek naleznou zákazníci v nabídce společnosti quattro GmbH. Audi nabízí na přání také vzduchové odpružení s elektronicky řízenými tlumiči. Systém mění světlou výšku karoserie v závislosti na rychlosti jízdy a požadavcích řidiče ve třech krocích. Snížení světlé výšky na dálnici působí příznivě na stabilitu jízdy a spotřebu paliva.

Dalším highendovým prvkem pro Audi A7 Sportback je systém jízdní dynamiky Audi drive select, který v sériovém provedení ovlivňuje činnost převodovky, elektromechanického posilovače a řídicí jednotky motoru. Řidič může volit mezi čtyřmi režimy comfort, auto, dynamic a individual. Na přání lze integrovat další komponenty – vzduchové odpružení adaptive air suspension, pohon všech kol quattro se sportovním diferenciálem a adaptivní světlomety adaptive light.

Audi A7 Sportback má výkonnou brzdovou soustavu, přičemž všechny kotouče jsou vnitřně chlazené. Pětidveřové kupé jezdí na osmnáctipalcových kolech z lehké slitiny vybavených pneumatikami rozměru 255/45 s automatickým sledováním tlaku vzduchu. Na přání jsou k dispozici kola s průměrem ráfku 19 nebo 20 palců v nejrůznějších provedeních.

Rozsáhlá výbava


Audi A7 Sportback přichází na start s bohatou sériovou výbavou, z níž jmenujme alespoň Audi pre sence basic, 2zónovou automatickou klimatizaci, vyhřívaná přední sedadla bezklíčové spouštění motoru tlačítkem Engine-Start-Stop, systém Start-Stop, světelný a dešťový senzor, čtyřramenný multifunkční volant s věncem obšitým kůží, bi-xenonové světlomety, Audi parking system plus, Audi Sound System, elektromechanickou parkovací brzdu, elektricky ovládané zadní výklopné víko.

Úroveň komfortu lze dále zvýšit výběrem jednotlivých položek z rozsáhlé nabídky výbavy na přání, v níž nechybí například head-up displej, parkovací asistent, čtyřzónová automatická klimatizace, nezávislé topení, prosklení se zvýšenou tepelnou a akustickou izolací, volant s vyhřívaným věncem, elektrické seřizování sloupku volantu, Ambiente osvětlení, samočinné dovírání dveří, dálkové otvírání garážových vrat a komfortní klíček pro bezklíčový přístup do vozidla.

Audi A7 Sportback bude možné objednávat od srpna a první vozy budou dodány zákazníkům na podzim.

model bez DPH s DPH
2.8 multitronic, 150 kW* 1 109 334  Kč 1 331 200 Kč
3.0 TFSI S tronic quattro, 220 kW 1 332 500 Kč 1 599 000 Kč
3.0 TDI multitronic, 150 kW* 1 174 334 Kč 1 409 200 Kč
3.0 TDI S tronic quattro, 180 kW 1 319 500 Kč 1 583 400 Kč

*budou k dispozici později


Anketa článku
Líbí se Vám nová Audi A7

Ano
Ne


Účastníků: 20
Komentářů 0
Související odkazy
· Více o tématu Audi
· Další články od Kriznik

Nejčtenější článek na téma Audi:
V nové vrcholné formě Audi SQ7 TDI
Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0
Zvolte počet:
(více je lépe)
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
©patné

Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek

Anketa článku Audi A7 Sportback: elegance ve velkém stylu :
Líbí se Vám nová Audi A7
Ano
Ne

Související témata:
Auta


Rhino - Úterý, 27.07. 2010 - 09:51:25
...a praktický jako Avant... ??? to je potom ovšem třeba A3 taky... :)

myjz2012 - Úterý, 27.07. 2010 - 09:51:25
If you have dry hair, or just don't want to have dry long hair extensions clip in cheap [www.ebesthair.com] in the future, then you want to avoid long hair extensions cheap [www.ebesthair.com] using any hair care products that contain long clip in hair extensions cheap [www.ebesthair.com]. This is because the alcohol can make your long cheap hair extensions [www.ebesthair.com] even more dry. This can make your light chocolate brown hair extensions [www.ebesthair.com] very brittle and easily breakable.
AUDIKLUB.cz | AUDI KLUB - Vše co potřebujete vědět o vozech značky AUDI
Veškeré příspěvky vyjadřují názory a přesvědčení každého autora. Bez souhlasu autora je zakázáno příspěvky a články šířit, kopírovat nebo jinak zveřejňovat.
K odběru novinek použijte dle libosti: RSS 0.91 - 0.92 - 2.0 nebo Atom.
© 2006 - 2018 Audiklub.cz / Kontakt: Soukromá zpráva nebo email