AK allstar

Muž
Registrace: 8.7. 2007
Příspěvků: 13756 | Témat: 1333
|
Zaslal: Ne, 21.11, 2010 21:01 |
|
Řecko loni mělo rozpočtový deficit 15,4 procenta hrubého domácího produktu, což je mnohem horší výsledek, než činily dosavadní odhady. Oznámil to v pondělí statistický úřad Evropské unie Eurostat. Ten přepočítával data, která předtím několikrát změnil řecký statistický úřad. Zatím poslední oficiální údaj z letošní dubna hovořil o deficitu 13,6 procenta HDP.
Celkové zadlužení Řecka na konci loňského roku podle zjištění Eurostatu dosahovalo 126,8 procenta HDP, což je také horší výsledek. Údaje z letošního dubna ještě naznačovaly, že loňské zadlužení Řecka činilo 115,1 procenta HDP.
Vyšší deficit podle agentury Reuters Aténám patrně znemožní splnit slib, podle něhož má Řecko letos rozpočtový deficit snížit na 8,1 procenta HDP. Řecko dalo Evropské unii slib letos na jaře výměnou za přijetí pomoci ve výši až 110 miliard eur (asi 2,7 bilionu Kč).
Eurostat zároveň zjistil, že Řecko si hůř, než dosud uvádělo, vedlo také v letech 2008, 2007 a 2006. Tedy ve všech letech, která Eurostat přepočítával.
Do Atén v pondělí přicestovala mise Mezinárodního měnového fondu (MMF), Evropské unie a Evropské centrální banky (ECB), aby znovu posoudila, jak Řecko zvládá zadlužení a zda plní podmínky, k nimž se zavázalo výměnou za přijetí finanční pomoci. Předpokládá se, že země letos nebude schopna snížit rozpočtový deficit tak, jak se zavázala. Mise v Aténách zůstane asi dva týdny.
S představiteli takzvané trojky bude jednat řecký ministr financí Jorgos Papakonstantinu. Schůzka se měla konat jen krátce předtím, než evropský statistický úřad Eurostat zveřejní zpřesněná data o výši zadlužení Řecka a jeho rozpočtovém deficitu.
Řecko letos na jaře přijalo od EU pomoc v celkovém objemu až 110 miliard eur (asi 2,7 bilionu Kč), kterou při splnění předem sjednaných podmínek může čerpat v následujících třech letech. Z toho důvodu Atény navštěvuje i zmíněná mise, aby plnění podmínek monitorovala.
Řecko by mělo přistoupit k restrukturalizaci dluhů, protože jeho úroková zátěž je v dlouhodobém horizontu neúnosná. V rozhovoru s portugalským listem Jornal de Negócios to řekl šéf prestižního německého institutu Ifo Hans-Werner Sinn. Naopak situace Irska a Portugalska je jiná, tyto země by měly s restrukturalizací počkat, protože mají šanci dluhy zvládnout.
"Myslím, že restrukturalizace dluhů v Řecku bude nutná už brzy," podotkl Sinn v rozhovoru, jehož text v předstihu získala agentura Reuters. "Portugalsko a Irsko jsou podle mého názoru v mnohem lepším stavu než Řecko. Patří do jiné kategorie," dodal Sinn. Institut Ifo, v jehož čele Sinn stojí, patří k nejvlivnějším mozkovým trustům v Německu.
Restrukturalizace dluhů v podstatě znamená vyhlášení státního bankrotu. Řecko by podle Sinna mělo restrukturalizovat i navzdory tomu, že dopady takové kroku pocítí především banky z Německa a Francie.
"Úroková zátěž (Řecka) je obrovská a může být za hranicí toho, co ještě Řecko dlouhodobě schopné zvládnout. Řekl bych, že je vhodné, aby část dluhu zrušili, i když vím, že by to z velké části pocítily banky z Německa a Francie," řekl Sinn.
xxx
To nejsou peníze bank, které dostalo Řecko. To jsou peníze daňových poplatníků EU včetně ČR.
Zástupci státu (u nás Kalousek) poskytli peníze, o kterých věděli, že je Řecko nevrátí. Proč by nepůjčili, když nejsou jejich. Měli z toho bakšiš.
A tak to bude pokračovat dál ... (Irsko, Portugalsko, Španělsko, Itálie ...)
|
|
|
|
|
|
|
|
sponzor
|
Zaslal: Ne, 21.11, 2010 21:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
AK allstar

Muž
Registrace: 8.7. 2007
Příspěvků: 13756 | Témat: 1333
|
Zaslal: So, 16.04, 2011 20:08 |
|
| Romijn napsal: | To nejsou peníze bank, které dostalo Řecko. To jsou peníze daňových poplatníků EU včetně ČR.
Zástupci státu (u nás Kalousek) poskytli peníze, o kterých věděli, že je Řecko nevrátí. Proč by nepůjčili, když nejsou jejich. Měli z toho bakšiš.
A tak to bude pokračovat dál ... (Irsko, Portugalsko, Španělsko, Itálie ...) |
Řecko v pátek oznámilo plán, jak do roku 2015 zkrotí svůj dluh. Pojistka proti nesplácení dluhu Řecka (CDS) po zveřejnění plánu stoupla na rekordních 1147 bazických bodů, což podle agentury Bloomberg implikuje 63procentní pravděpodobnost, že země skutečně zbankrotuje.
Otevřeně tuto možnost během týdne připustil už i německý ministr financí nebo bývalý šéf Evropské centrální banky (ECB). Věřitelé Řecka přijdou až o 70 % peněz, tvrdí odhady.
|
|
|
|
|
|
|
|
AK allstar

Muž
Registrace: 8.7. 2007
Příspěvků: 13756 | Témat: 1333
|
Zaslal: Po, 18.04, 2011 21:03 |
|
V sobotu:
| Citace: | Německé ministerstvo financí popřelo zprávu ekonomického listu Financial Times (FT), který napsal, že Německo sestavuje náhradní plán restrukturalizace řeckého dluhu pro případ, že by Atény nebyly schopny plnit dohodnuté fiskální cíle. Rozhodnutí je prý na Aténách.
"V médiích se objevily zprávy ohledně plánu, které má Německo s restrukturalizací řeckého dluhu. Takové plány nemají žádný reálný základ," reagoval mluvčí ministerstva Martin Kotthaus. |
V pondělí:
| Citace: |
Reuters: Řecko bude restrukturalizovat dluh patrně před koncem léta.
Zdroje z německé vlády v pondělí uvedly, že zadlužené Řecko pravděpodobně přistoupí k restrukturalizaci dluhu před koncem letošního léta. Informovala o tom agentura Reuters.
"Rozhodující hlasy vně federální vlády očekávají, že Řecko to bez restrukturalizace v létě nezvládne,“ potvrdil vysoce postavený zdroj z německé vládnoucí koalice.
"To neznamená, že federální vláda usiluje o restrukturalizaci, ale takovýto krok je pravděpodobně nevyhnutelný,“ dodal zdroj. |
|
|
|
|
|
|
|
|
AK allstar

Muž
Registrace: 8.7. 2007
Příspěvků: 13756 | Témat: 1333
|
Zaslal: Ne, 05.06, 2011 22:34 |
|
| Citace: | Němci vymýšlejí další plán, jak zachránit Řecko před bankrotem, který by postihl celou unii. List Welt am Sonntag objevil dokument německého ministerstva financí, který počítá s tím, že by na řecký dluh přispěli i soukromí držitelé státních dluhopisů.
Počítá se v něm s tím, že ti soukromí investoři, kteří drží řecké státní dluhopisy splatné v období 2012 až 2014, dobrovolně přistoupí na jejich výměnu za nové, které ale budou mít o sedm let delší splatnost.
List ve výtahu z článku cituje neoficiální dokument ministerstva financí, podle něhož je v principu možné strukturovat výměnu dluhu tak, aby se Řecko vyhnulo platební neschopnosti.
Plán ministerstva také předpokládá, že ti investoři, kteří vymění původní dluhopisy za nové, mohou do budoucna počítat s tím, že se jim dostane prioritního zacházení, pokud by bylo nutné přistoupit k další změně splatnosti. |
Rozuměj. Nejdříve bylo třeba, aby se složili státy a půjčili Řecku na to, aby mohly splatit dluhopisy, které dlužili BANKÁM (nejvíc německým).
Teď je třeba, aby riziko převzali soukromí investoři, protože je potřeba, aby se mohly splatit dluhopisy, které dluží STÁTÚM.
Nakonec až všichni budou mít svoje, tak se soukromým investorům oznámí bankrot Řecka a oni dostanou "prioritní zacházení" = mezi prvními dostanou 0 z ničeho. 
|
|
|
|
|
|
|
|
AK allstar

Muž
Registrace: 8.7. 2007
Příspěvků: 13756 | Témat: 1333
|
Zaslal: Čt, 09.06, 2011 19:08 |
|
Řecko si nebude moct půjčovat prostřednictvím kapitálových trhů ani v roce 2012, jak se původně předpokládalo. V podstatě to znamená, že evropští daňoví poplatníci budou muset finančně popdorovat Řecko mnohem déle, než se původně plánovalo.
Podle zprávy je další finanční pomoc pro Řecko nevyhnutelná, čím dříve ji dostane, tím lépe. Řecko bude v rámci druhého záchranného balíku potřebovat asi až 120 miliard eur (asi 2,9 bilionu korun).
Tvrdí to zdroje agentury Reuters, podle nichž dosud nejčastěji zmiňovaná částka 90 miliard eur nebere v úvahu příspěvek, který si musí zajistit samo Řecko. Pokud se informace agentury potvrdí, bude druhý záchranný balík větší, než jaký Řecko dostalo před rokem.
Zpráva však zároveň varuje, že "další snížení reálného HDP Řecka se očekává ve druhé polovině tohoto roku".
Troika očekává, že se Řecko kvůli svým úsporným opatřením letos nevymaní z recese. Podle Mezinárodního měnového fondu (MMF) reálný HDP Řecka v letošním roce klesne o 3,8 procenta.
|
|
|
|
|
|
|
|
AK allstar

Muž
Registrace: 8.7. 2007
Příspěvků: 13756 | Témat: 1333
|
Zaslal: Čt, 16.06, 2011 2:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
AK senior

Registrace: 18.8. 2010
Příspěvků: 1315 | Témat: 25
|
Zaslal: Čt, 16.06, 2011 3:20 |
|
to si myslím taky. docela vtipný je, že drtivá většina řeckých občanů je skálopevně přesvědčena, že za jejich krizi může západní evropa, protože skrz kapitálové trhy vysála jejich ekonomiku, aby nakonec získala jejich území...
|
|
|
|
|
|
|
|
AK fanda

Registrace: 5.12. 2007
Příspěvků: 3110 | Témat: 44
|
Zaslal: Čt, 16.06, 2011 10:55 |
|
Cece ono CZ je v eurozone? Nak sa im to domino pletie.
|
|
|
|
|
|
|
|
sponzor
|
Zaslal: Čt, 16.06, 2011 10:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
AK allstar

Muž
Registrace: 29.12. 2009
Příspěvků: 10032 | Témat: 77
|
Zaslal: Čt, 16.06, 2011 13:16 |
|
Milos1:
to sice jsme ale naštěstí jsme nespěchali s eurem jako vy braťa slovenští..
ale jeslti se tady bude stávkovat jako dnes dopadneme brzy jako řecko taky a vy máte vykročíno taky pěkně..
|
|
|
|
|
|
|
|
AK senior

Registrace: 1.8. 2008
Příspěvků: 1898 | Témat: 32
|
Zaslal: Čt, 16.06, 2011 16:53 |
|
| freddy napsal: | | to si myslím taky. docela vtipný je, že drtivá většina řeckých občanů je skálopevně přesvědčena, že za jejich krizi může západní evropa, protože skrz kapitálové trhy vysála jejich ekonomiku, aby nakonec získala jejich území... |
Protože blbost je nejednoduší stav. Nevědět a polemizovat, je vždycky jednoduší, než zjišťovat, učit se a přemýšlet.
Je to vidět dnes a denně.
|
|
|
|
|
|
|
|
AK allstar

Muž
Registrace: 8.7. 2007
Příspěvků: 13756 | Témat: 1333
|
Zaslal: Čt, 16.06, 2011 18:15 |
|
| freddy napsal: | | to si myslím taky. docela vtipný je, že drtivá většina řeckých občanů je skálopevně přesvědčena, že za jejich krizi může západní evropa, protože skrz kapitálové trhy vysála jejich ekonomiku, aby nakonec získala jejich území... | tak jsem řecký občan ....
Ale vážně:
- proč si žili desetiletí rozmařile? (každoroční deficit sanovali tlačenými úvěry od amerických, německých a francouzkých bank)
- když už to nemohli ufinancovat, tak místo bankrotu a návratu k drachmě se nechali navézt do "záchranného plánu", který spočívá v tom, že jim státy EU půjčí peníze, aby zaplatili dlužné úvěry bankám. Tyto poslední půjčky dostali za slib "privatizace" (západí státy si koupí energetické, finanční a infrastrukturální systémy za babku).
- až bude Řecko rozprodáno (viz jako ČR), tak státy oznámí konec pomoci a dluhy zůstanou soukromým investorům (banky a státy budou na svých). Proto se teď nemůžou dohodnout, protože jim k záchraně chybí ti soukromí idioti. Ale oni se najdou.
ZTRÁTY JSOU VEŘEJNÉ, ZISKY JSOU PRIVÁTNÍ.
|
|
|
|
|
|
|
|
AK fanda

Registrace: 5.12. 2007
Příspěvků: 3110 | Témat: 44
|
Zaslal: Pá, 17.06, 2011 18:25 |
|
| ricom napsal: | Milos1:
to sice jsme ale naštěstí jsme nespěchali s eurem jako vy braťa slovenští..
ale jeslti se tady bude stávkovat jako dnes dopadneme brzy jako řecko taky a vy máte vykročíno taky pěkně.. |
tak fajn, podla schemy sme az za vami 
|
|
|
|
|
|
|
|
AK allstar

Muž
Registrace: 8.7. 2007
Příspěvků: 13756 | Témat: 1333
|
Zaslal: Pá, 17.06, 2011 20:47 |
|
| Citace: | Německo trvá na zapojení soukromých investorů do pomoci Řecku
Německá kancléřka Angela Merkelová trvá na tom, aby se nové pomoci Řecku zúčastnili i soukromí investoři. Podle ní ale musí být jejich účast dobrovolná.
Německo chtělo, aby investoři, kteří drží řecké dluhopisy, je vyměnili za jiné, které by měly delší splatností. To by ale odpovídalo restrukturalizaci dluhu, kterému se země chce vyhnout. Právě německé a francouzské banky drží nejvíce dluhopisů a jsou situací Řecka nejvíce postiženy.
Řecko bude muset splnit další podmínky, aby úvěr dostalo. Například privatizovat majetek a provést další finanční reformy.
| Řecko NEMŮŽE zbankrotovat dřív, dokud si jejich dluhopisy nekoupí soukromí investoři. Z jejich peněz bude zaplaceno německým a francouzkým bankám ... a pak může Řecko v pohodě zbankrotovat ... protože to zaplatí soukromí investoři.
| Citace: | | Britský list Guardian také v pátek přišel s informací, že na Německo ohledně pomoci jihoevropské zemi tlačil Mezinárodní měnový fond (MMF) v čele se svým dočasným šéfem Johnem Lipskym. Požadoval, aby Berlín přestal pomoc Řecku zdržovat. List konstatoval, že Lipsky je v postoji mnohem ostřejší, než byl odstoupivší Dominique Strauss-Kahn. | Pročpak byl asi DSK obviněn? ...
|
|
|
|
|
|
|
|
AK allstar

Muž
Registrace: 8.7. 2007
Příspěvků: 13756 | Témat: 1333
|
Zaslal: Út, 21.06, 2011 2:35 |
|
| Citace: | | Česko by se mohlo podílet na druhém záchranném balíčku pro silně zadlužené Řecko. Před jednáním ministrů financí zemí EU to novinářům sdělil Miroslav Kalousek (TOP 09). Pomoc by ale připadala v úvahu jen v případě, že by Řekové své závazky nezaplatili. Pomoc by mohla činit až 3,5 mld. |
| Citace: | | Úvaha o možném navýšení nepřímých daní v Česku kvůli případným turbulencím na trzích v souvislosti s problémy Řecka a eurozóny je zcela na místě. Řekl to v pondělí ministr financí Miroslav Kalousek. Tato možnost, kterou v neděli naznačil premiér Petr Nečas, by byla méně škodlivá než zvýšení přímých daní, dodal ministr. Podle Nečase by záleželo na skutečných dopadech krize do české ekonomiky. "Například DPH by nebyla 17,5, ale 19 procentních bodů," uvedl premiér jako příklad. Mezi nepřímé daně patří daň z přidané hodnoty a spotřební daně. |
|
|
|
|
|
|
|
|
AK fanatik

Registrace: 25.5. 2009
Příspěvků: 7501 | Témat: 83
|
Zaslal: Út, 21.06, 2011 11:18 |
|
| Romijn napsal: | | Česko by se mohlo podílet na druhém záchranném balíčku pro silně zadlužené Řecko. Před jednáním ministrů financí zemí EU to novinářům sdělil Miroslav Kalousek (TOP 09). |
chápu že toho hada nemusíš, ale kalousek jedním dechem dodal, že v současné situaci na jednání ministrů financí EU nemá mandát a právo tento souhlas poskytnout, že to je na politickou diskusi v našem parlamentu.
za mě osobně ihned vyhlásit bankrot řecka a neinvestovat tam už ani jediné euro. ať si to německé banky vyžerou sami, měli si lépe kontrolovat kam půjčují prachy!
|
|
|
|
|
|
|
|
AK allstar

Muž
Registrace: 29.12. 2009
Příspěvků: 10032 | Témat: 77
|
Zaslal: Út, 21.06, 2011 11:41 |
|
lordmystic:
s tímhle plně souhlasím..
|
|
|
|
|
|
|
|
sponzor
|
Zaslal: Út, 21.06, 2011 11:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
AK senior

Registrace: 1.8. 2008
Příspěvků: 1898 | Témat: 32
|
Zaslal: Út, 21.06, 2011 12:02 |
|
ricom:
Ti to zas budu muset vysvětlit 
|
|
|
|
|
|
|
|
AK allstar

Muž
Registrace: 29.12. 2009
Příspěvků: 10032 | Témat: 77
|
Zaslal: Út, 21.06, 2011 13:06 |
|
chest:
jenom to ne.. mě to stačí v realu kámo.. asi to hodíme brzy na papír s nějakou tou sázečkou..
potřebuji drobásky na provoz 
|
|
|
|
|
|
|
|
AK allstar

Muž
Registrace: 8.7. 2007
Příspěvků: 13756 | Témat: 1333
|
Zaslal: Po, 27.06, 2011 18:45 |
|
| lordmystic napsal: | | za mě osobně ihned vyhlásit bankrot řecka a neinvestovat tam už ani jediné euro. ať si to německé banky vyžerou sami, měli si lépe kontrolovat kam půjčují prachy! | souhlas ..... s vědomím, že naše ekonomika je na německé závislá .... lepší teď 1 stát, než později půlka EU.
| Citace: |
Český prezident Václav Klaus na tiskové konferenci v Bratislavě uvedl, že další půjčka silně zadluženému a krizí zmítanému Řecku není tou pomocí, kterou by jihoevropská země potřebovala. Podle jeho slov je loňská půjčka Řecku ve výši 110 miliard eur během tří let evidentně nesplatitelná.
„Kdyby mi nějaký student tvrdil, že to splatitelné je, tak bych mu nedal zápočet nebo zkoušku,“ řekl Klaus. Podle prezidenta ČR by se na řešení tohoto problému měl podílet ten, kdo ho způsobil.
„V tomto smyslu, možná paradoxně, já nejsem ten, který by vinil Řecko. Nemyslím si, že to, že Řecko bylo přijato do eura, způsobili Řekové. To způsobili ti, kteří Řeky do eurosystému přijali, a v tomto smyslu je nějaká odpovědnost na straně zemí eurozóny a Evropské unie,“ konstatoval Klaus.
Podle Klause se Česká republika může v této otázce chovat mnohem svobodněji než Slovensko, protože má tu obrovskou výhodu, že nezavedlo euro. „Nedali jsme se zatáhnout do této šlamastiky, která kolem pomoci Řecku vznikla,“ dodal Klaus. |
|
|
|
|
|
|
|
|
AK senior

Registrace: 1.8. 2008
Příspěvků: 1898 | Témat: 32
|
Zaslal: Po, 27.06, 2011 19:19 |
|
| Romijn napsal: | lordmystic napsal:
za mě osobně ihned vyhlásit bankrot řecka a neinvestovat tam už ani jediné euro. ať si to německé banky vyžerou sami, měli si lépe kontrolovat kam půjčují prachy!
souhlas ..... s vědomím, že naše ekonomika je na německé závislá .... lepší teď 1 stát, než později půlka EU. |
Těžkej, nesouhlas, tohle není jako strhnout náplast. Řecko klidně položit, to jsem pro.
Ale vysanovat Řecký dluhopisy. Místo nakupování řeckých dluhopisů, by Eu měla vysanovat Německý banky.
1. Ty nedrží Řecký dluhopisy jako nějakou super investici, ale nakupovali je spíš na politický popud.
2. Evropa si může dovolit neschopný řecko, ale ne Německo.
Jakoliv jsem si vědom, že jsem většinou proti zásahu státu v soukromé sféře. Hodit to věechno na němce je krátkozraký, nefér a hloupý.
|
|
|
|
|
|
|
|
AK allstar

Muž
Registrace: 8.7. 2007
Příspěvků: 13756 | Témat: 1333
|
Zaslal: Po, 27.06, 2011 19:30 |
|
Ale "ZACHRAŃOVAT" Řecko už nejde .... je to jenom oddalování agonie ....
|
|
|
|
|
|
|
|
AK senior

Registrace: 1.8. 2008
Příspěvků: 1898 | Témat: 32
|
Zaslal: Po, 27.06, 2011 19:33 |
|
Jedinej plus na tom hodit to na Německo, by byla recese Německa tim pádem depreciace Eura, posilnění Juanu. Čína si už kvůli inflaci nemůže dovolit monetární politikou oslabovat juan. Tim pádem, se stane míň konkurenceschopnou, tim pádem přejde k recesi. Přestane poptávat suroviny. Tím dojde k zlevnění ropy, zem. plynu, což postupně dorovná navýšení v důsledku depreciace Eura.
Čína opouští nákladné projekty a modernizaci zbrojení.
Tím dochází k posilování dolaru, což je regulováno pasivním saldem obchodní bilance USA vůči EU v důsledku pádu Eura. Které USA nemůže regulovat kvůli obrovskému dluhu.
Díky nízkému Euru se průmyslu daří zlepšovat svoji konkurenceschopnost.A dochází k postupné regeneraci trhů v EU, kde vzniká přísná měnová unie s orgánem s velkými kompetencemi a tím se postupně naplňuje základní vize budoucího fungování EU jako Spojených států Evropských.
A to by se stalo pokud by jsme se z toho všichni nepotot. Mě by ten důsledek nevadil, ale z vás tohle určitě nikdo nezamýšlí 
|
|
|
|
|
|
|
|
AK senior

Registrace: 1.8. 2008
Příspěvků: 1898 | Témat: 32
|
Zaslal: Po, 27.06, 2011 19:35 |
|
| Romijn napsal: | | Ale "ZACHRAŃOVAT" Řecko už nejde .... je to jenom oddalování agonie .... |
Ty´ve já taky nemluvim o Řecku, já mluvim o Eu, resp. Německu, to to nesmí schytat. Tady už nejde o očištění trhu, nechat všechno ležet na Německých bankách by nebylo dobré.
|
|
|
|
|
|
|
|
AK allstar

Muž
Registrace: 8.7. 2007
Příspěvků: 13756 | Témat: 1333
|
Zaslal: Po, 27.06, 2011 19:47 |
|
| chest napsal: | | já mluvim o Eu, resp. Německu, to to nesmí schytat | Proč?
| chest napsal: | | nechat všechno ležet na Německých bankách by nebylo dobré | Proč?
Von průjem taky není nic příjemnýho, ale když se z toho člověk posere, tak to nakonec stějně udělá dobře.
|
|
|
|
|
|
|
|
sponzor
|
Zaslal: Po, 27.06, 2011 19:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
AK senior

Registrace: 1.8. 2008
Příspěvků: 1898 | Témat: 32
|
Zaslal: Po, 27.06, 2011 20:04 |
|
Tak se zeptej sám sebe, proč by nebylo dobré nechat padnout 5. největší ekonomiku světa, která s náma přímo sousedí.
Zvlášť když si německé banky nenakoupily Řecké dluhopisy jen tak z plesíru, ale aby podrželi Euro.
Řeknu to asi takhle, vysanovat Německý banky, je jako přispět sousedu na stavbu hrázem, když víš, že ta "velká voda" co určitě přijde:
1. spláchne i tebe (a ještě hůř než jeho)
2. není jeho chyba
Nemám patent na rozum, ale jsem přesvědčenej, že položit Němce v době kdy jejich růst ekopnomiky dosahuje historických čísel je hloupost. Když to zjevně jde bez masivních injekcí a i s takovými hovadinami jako je odklon od jádra. Musí mít Německá ekonomika nejen zdravej základ, ale i neskutečnej potenciál.
Pořád musíš brát, že ČR je otevřená ekonomika, je otázka odkud budem nakupovat a kdo bude nakupovat od nás, když Německo zase zpomalí.
Takový země jako Holandsko, Francie, Španělsko, Slovensko, Itálie, GB, Irsko, Belgie ty nám asi průmysl z hnoje nevytáhnou. Zblášť, když z pohledu exportu jako celku jsme vůči EU za A) překladiště z východu do Německa, B) Montážní hala Němců.
|
|
|
|
|
|
|
|
AK allstar

Muž
Registrace: 8.7. 2007
Příspěvků: 13756 | Témat: 1333
|
Zaslal: Po, 27.06, 2011 20:15 |
|
chest: principielně s tebou souhlasím, že "oslabení ekonomiky" Německa by nás zasáhalo a to citelně. Aby aspoň by se vyplách Augiášův chlív. A Německo není vůbec "charita", která SAMA zachrańuje EU ...
Oni způsobili, že umožňovali Řekům žít na dluh, protože do nich lili miliardy Eur a na každou splátku jim zase půjčili. TO JE LETADLO a jak to jednou praskne, tak po nás potopa.
Teď to chtějí vyřešit tak, že chtěji po ostatních sousedech, aby se SLOŽILI na to, aby poslední půjčku zaplatili všichni a Řekové z ní zaplatili dluhy Německu (a to ještě ne státu, ale bankám). Pak to teprve nechají prasknout. Takže to stejně zase odskáčou lidí.
Nechci být soused, který přispívá na pytle s pískem na přehradu, kterou je potřeba ucpat, protože POVODEŇ způsobil ten můj soused a pokud mu pomůžu, tak to praskne na jiném místě a odnese to můj barák, zatímco si ten můj soused budé kouřit doutník na nepoškozené haciendě.
|
|
|
|
|
|
|
|
AK fanatik

Registrace: 25.5. 2009
Příspěvků: 7501 | Témat: 83
|
Zaslal: Po, 27.06, 2011 20:39 |
|
EU->Řekové: Chcete půjčit?
Řekové: NECHCEME!!!
EU: A vrátíte to?
Řekové: Nevrátíme, nemáme z čeho!! Nepučujte nám!Jsme v prdeli!
EU: Tak my vám teda půjčíme...
Řekové: Tak my budeme demonstrovat a stejně vám to nevrátíme
EU: To nevadí, my vám kdyžtak sebereme všechny státní podniky a továrny, zavedeme povinně němčinu a přejmenujeme vás na Jižní Německo
Řekové: αυτή είναι η Σπάρτη!!!
|
|
|
|
|
|
|
|
AK senior

Registrace: 1.8. 2008
Příspěvků: 1898 | Témat: 32
|
Zaslal: Po, 27.06, 2011 20:56 |
|
Miliardy do Řecka se ze západu lilo, už od konce druhý světový války.
A to jen proto, aby šli Řekové "do prava".
Nicméně nějak si nedokážu představit procesy na kterých zakládáš teorii o zaplacení Řeckých dluhopisů Německým bankám skrze finanční pomoc MMF a EU.
To by přeci bylo lehčí odepsat ty dluhopisy rovnou a požádat o pomoc.
Ale i tak si neodpustím pár komentářů.
| Romijn napsal: | | Oni způsobili, že umožňovali Řekům žít na dluh, protože do nich lili miliardy Eur a na každou splátku jim zase půjčili. TO JE LETADLO a jak to jednou praskne, tak po nás potopa. |
Držme se prosím reality.
Žít řekům na dluh umožnili všechny státy Unie, a zejmnéna státy unie měnové. Kdyby ihned pochopili, že s jednotnou měnou bez jednotné CB se silnými pravomocemi, bude docházet k měnové inflaci. Nemusel tu být problém Řecka.
Jako kdyby si každej kraj v Čr tisknul a pujčovalpeníze podle libosti a zaštiťoval se řečma o nezávislosti. To je logicky neudržitelný. A taky se to "neudrželo"
| Romijn napsal: | | Teď to chtějí vyřešit tak, že chtěji po ostatních sousedech, aby se SLOŽILI na to, aby poslední půjčku zaplatili všichni a Řekové z ní zaplatili dluhy Německu (a to ještě ne státu, ale bankám). Pak to teprve nechají prasknout. Takže to stejně zase odskáčou lidí. |
Já i přesto, že mám rád sci-fi si nedovedu představit v čem spočívá pro Německou vládu jednoduchost tohodle plánu.
Namísto odepsání Řeckých dluhopisů a přímou žádost o pomoc.
Dochází k tlaku na Řecko, aby splnilo podmínky MMF, tlak na MMF na poskytnutí pomoci.
Tlak na Řecko na splnění podmínek podpory EU, tlak na státy EU o poskytnutí pomoci, tlak na státy o poskytnutí druhé pomoci. Tlak na Řecko, aby splnilo sliby a reformovalo a vydrželo do splacení dluhů Německa.
A pak když to Řecko Německým bankám splatí (tím se zbavý největší zátěže, zároveň už prokáže, že má funkčně zreformovanou ekonomiku a může splácet(protože vydrželo po celoudobu, než zahojilo Německý banky)) . Němci Řecko potopí, což opět nebude prdel, protože už to bude funkční ekonomika.
| Romijn napsal: | | principielně s tebou souhlasím, že "oslabení ekonomiky" Německa by nás zasáhalo a to citelně. Aby aspoň by se vyplách Augiášův chlív. A Německo není vůbec "charita", která SAMA zachrańuje EU ... |
Ne, není charita. Ale rozumí tomu, že zrovna teď mají třeba nejkrásnější hrad, ale všichni si hrajem na stejným pískovišti. A cokoliv velkýho spláchne všechny.
| Romijn napsal: | | Nechci být soused, který přispívá na pytle s pískem na přehradu, kterou je potřeba ucpat, protože POVODEŇ způsobil ten můj soused a pokud mu pomůžu, tak to praskne na jiném místě a odnese to můj barák, zatímco si ten můj soused budé kouřit doutník na nepoškozené haciendě. |
To je prostě ono, já jsem odprostěnej od: My Češi, Vy Němci, zlí bohatí.
Já sleduju dopad Řecka na ekonomiku, EU, ČR, SR atd. A podle toho soudim, že je lepší vysanovat Německý banky, než hasit Řecko. Protože je jasný, že Ekonomika je propojená, co udělá dobře Německýmu průmyslu udělá dobře nám.
I proto soudim, že věta typu: "Ať si to Němci vyžerou.." Má sice hospodský ramena, ale stejnou dávku hospody to má i v rozumu.[u]
|
|
|
|
|
|
|
|
AK allstar

Muž
Registrace: 8.7. 2007
Příspěvků: 13756 | Témat: 1333
|
Zaslal: Út, 28.06, 2011 2:01 |
|
| lordmystic napsal: | EU->Řekové: Chcete půjčit?
Řekové: NECHCEME!!!
EU: A vrátíte to?
Řekové: Nevrátíme, nemáme z čeho!! Nepučujte nám!Jsme v prdeli!
EU: Tak my vám teda půjčíme...
Řekové: Tak my budeme demonstrovat a stejně vám to nevrátíme |
| Citace: | Unie zajistí Řecku peníze bez ohledu na plnění úspor
Ať už Řecko schválí nutné úspory, nebo ne, Unie zemi padnout nenechá. Její představitelé totiž pracují na záložním plánu pro případ, že řecké vládě neprojdou v parlamentu úsporná opatření nutná pro to, aby získala další část dohodnuté úvěrové pomoci.
Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/unie-zajisti-recku-penize-bez-ohledu-na-plne....... |
|
|
|
|
|
|
|
|
AK senior

Registrace: 1.8. 2008
Příspěvků: 1898 | Témat: 32
|
Zaslal: Út, 28.06, 2011 7:18 |
|
| Romijn napsal: | Unie zajistí Řecku peníze bez ohledu na plnění úspor
Ať už Řecko schválí nutné úspory, nebo ne, Unie zemi padnout nenechá. Její představitelé totiž pracují na záložním plánu pro případ, že řecké vládě neprojdou v parlamentu úsporná opatření nutná pro to, aby získala další část dohodnuté úvěrové pomoci.
Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/unie-zajisti-recku-penize-bez-ohledu-na-plne....... |
Tím spíš nevidim cestu kudy Německo čeká, že Řecko přes pomoc Eu, vrátí peníze německým bankám.
|
|
|
|
|
|
|
|
|