Jste anonymní uživatel! Přihlásit se nebo Registrovat, Dnes je čtvrtek, 28 března 2024
Celkem je zde 342 lidí (4 přihlášení)
Nyní online
Přihlásit se /Registrovat
Přezdívka:
Heslo:
Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Opište kód::

Informace o serveru
Nejnovější: Wejdík
Uživatelů dnes: 0
Uživatelů včera: 0
Uživatelů celkem: 48 388
Online návštěvníků
Návštěvníků: 338
Uživatelů: 4
Celkem: 342

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 7.7. 2010
Příspěvků: 49 | Témat: 11

14.10 2010 16:30


Zdravím,

níže vidíte stav mých předních světlometů. Uvažuji o nějaké renovaci (mám zakoupenu tuto sadu: http://www.autolesk.cz/e-shop/index.php?item=32. Jenže po přečtení pár článků z toho mám docela strach, ať to ještě víc neskazím.
Prosím vás o Váš názor, co s tím.

Vypadá to, že jen nějaká horní vrstva je poškozena.


Náhled, klikni pro zvětšení.



Náhled, klikni pro zvětšení.



Díky Tottalitta
nahoru

sponzor





14.10 2010 16:30


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK junior
AK junior


Registrace: 1.3. 2009
Příspěvků: 843 | Témat: 14

14.10 2010 16:37


ja to delal na A4 rucne pod vodou ))

pak ktomu mas lepsi vztah )))
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 3.5. 2010
Příspěvků: 95 | Témat: 12

14.10 2010 17:33


ja som plexi brusil pod vodou 800 potom 1000, 1500 a nakoniec 2000 smirglom bez pasty a pekne som to vybrusil aj bez pasty...a taktiez som svetla cistil aj z vnutra podla navodu co tu niekde je...nahriat po okrajoch...atd a neveril som aja bola z tade cierna voda hoci svetlo nevyzeralo spinave...a bol to aj rozdiel v svieteni....teda ak ti mozem poradit ak budes uz brusit to plexi tak vycisti aj vnutro svetiel..
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 7.7. 2010
Příspěvků: 49 | Témat: 11

14.10 2010 17:46


Jsem na četl, že plastové reflektory jsou opetřeny nějakým UV lakem, který zabraňuje pronikání UV do plastu a tím jeho žloutnutí. S tím nemáte zkušenosti?
nahoru

AK senior
AK senior


Registrace: 18.8. 2010
Příspěvků: 1520 | Témat: 34

14.10 2010 20:04


Já mám L ještě horší. Chtěl bych to dát na renovaci k Satasovi, ale když se chci objednat, vždy přestane komunikovat Takže kdybyste věděli o nějaké kvalitní alternativě, sem s ní.
nahoru

AK junior
AK junior

Muž
Registrace: 18.12. 2008
Příspěvků: 651 | Témat: 37

14.10 2010 20:35


3M dela special kity na cisteni , sem to parkrat videl na teleshopu od jinych firem a nikdy tomu neveril, ale 3M je hodne kvalitni znacka a kdyby to nefungovalo tak by to nenabizeli, princip jednoduchy... na hrubo apak vylestit... mnelo by to jit
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 27.7. 2010
Příspěvků: 116 | Témat: 1

15.10 2010 18:57


pak zastrikni lakem ve spreji a mas osetreno proti UV
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 7.7. 2010
Příspěvků: 49 | Témat: 11

15.10 2010 19:52


Fulltank: Máš nějakou zkušenost?
nahoru

sponzor





15.10 2010 19:52


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 27.7. 2010
Příspěvků: 116 | Témat: 1

15.10 2010 23:02


Tottalitta:
Fulltank: Máš nějakou zkušenost?


osobni nemam
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 13.7. 2009
Příspěvků: 100 | Témat: 8

15.10 2010 23:24


Tottalitta:
Fulltank: Máš nějakou zkušenost?

Zdar.jak si bol u mna tak sme tie svetla asi neprebrali do konca.ja som tiez renovoval plexi tak myslim ze ten lak musi dolu potom vybrusit a vylestit.lak by som nedaval lebo to budes mat po zime take iste.mam to uz rok a pol bez laku a pohoda len to obcas prelestim.
nahoru

AK nováček
AK nováček


Registrace: 5.1. 2010
Příspěvků: 61 | Témat: 7

16.10 2010 0:14


Přesně tu sadu na renovaci mám taky, dělal jsem tím dvoje světla a v pohodě.
nahoru

AK junior
AK junior

Muž
Registrace: 18.12. 2008
Příspěvků: 651 | Témat: 37

16.10 2010 0:53


nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 7.7. 2010
Příspěvků: 49 | Témat: 11

16.10 2010 8:46


A co pak světla po renovaci přeleštit nějakým voskem s UV ochranou?
2 až 3 vrstvy?
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 26.4. 2010
Příspěvků: 11 | Témat: 0

31.10 2010 20:50


Vůbec se toho neboj. Ta vrstva je krycí lak. Odstraníš ho broušením P600, pak podle návodu dál P1000, P1500 a P2000. Nakonec doleštit pastou. Vůbec se s tím nes..., jen smývat a smývat čistou jarovou vodou. Sadou se dělaly už i horší světla, hlavně se toho nebát! Na
audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému
, je fotogalerie kupujících před a po, tak koukni. Dělat přesně tak, jak je to na videu na stránkách.
nahoru

AK batole
AK batole


Registrace: 27.3. 2009
Příspěvků: 259 | Témat: 14

01.11 2010 12:21


To Tottalitta:
Je to v pohodě, taky jsem renovoval světla sadou od Autolesk, a světla jsou jako nový. Doporučuju..
Funguje to parádně
nahoru

AK senior
AK senior


Registrace: 7.8. 2009
Příspěvků: 1501 | Témat: 32

04.06 2012 9:31


Oživím starší téma nebudu zakládat nové.Potřebuji také přeleštit lampy na A6 C5.Chtělo by to trochu z venkovní strany přeleštit.Bude tato sada dobrá na to leštění?
audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému
Potřebuji to přeleštit jen z venkovní strany.Vnitřní vypadá v pohodě.Popřípadě nějakej jinej tip čím to přeleštit
nahoru

sponzor





04.06 2012 9:31


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 31.7. 2010
Příspěvků: 1577 | Témat: 15

04.06 2012 9:36


luboš32: jo, tahle sada funguje dobře
nahoru

AK senior
AK senior


Registrace: 7.8. 2009
Příspěvků: 1501 | Témat: 32

04.06 2012 9:49


Super dík.Včera jsem podlehl neoriginální myšlence(viz. obrázek níže),ale nakonec jsem na tyto světla rychle zapoměl.
Raději si zrenovuji originál,než mít tento neoriginálni vzhled.Byl jsem se na ty světla koukat a na štěstí to chce přeleštit jen z venčí,takže nemusím rozlepovat ty světla.
Možná pokud by se našel nějaký prodejce,který bude mít originál světla a ve velmi zachovalém stavu,tak bych uvažoval o jeji koupě do foroty.


Náhled, klikni pro zvětšení.
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 30.1. 2012
Příspěvků: 229 | Témat: 4

04.06 2012 10:04


také mám doma Carex sadu..až bude čas,tak to tím přejedu..mám světla taky hrozná.Všude na to čtu jen chválu,tak snad to bude ok:-)
nahoru

AK senior
AK senior


Registrace: 7.8. 2009
Příspěvků: 1501 | Témat: 32

04.06 2012 10:11


Je docela zajímavé,že když teď prší a světla jsou mokré,tak je to pěkně čiré,ale jakmile to zaschne,tak je to takove nažloutlé
nahoru

AK fanatik
AK fanatik

Muž
Registrace: 4.10. 2006
Příspěvků: 7140 | Témat: 19

04.06 2012 10:42


Pokukud je plexi strukturově vypraskané v jeho mase nepomuže vám ani svecená voda.
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 20.2. 2012
Příspěvků: 27 | Témat: 0

04.06 2012 10:43


Na A C5 to funguje taky 100% (při dodržení návodu-na zadní straně balení). Zde jsou fotky od kolegy, kterému jsem osobně A6 renovoval:
audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému

Já mám taky A6, dva roky po renovaci v pohodě, jen mi před zimou v servisu přeleštili lak a bohužel přibrali i horní hranu světel, takže po zimě jsou v tom místě matná. Přeleštím je pastou na světla a zas budou v pohodě, je to ale varování pro všechny. Nikdy nepoužívejte pasty a leštěnky určené na lak na přeleštění plastových světel! Podívejte se na složení takové leštěnky. Obsahuje rozpouštědlo(lakový benzín apod.), tyto látky povrch světel naleptají, takže je vyleštíte jednodušeji, ale takto renovovaný povrch Vám dlouho nevydrží! Stejně tak působí i vodičky, na leštění plastů, které leští chemicky. Myslím, že stejně funguje i Xerapol. Je ale na trhu dost past, kterými se plast leští mechanicky(tedy správně, jedná-li se o plasty), takže si tady reklamu nedělám, jen popisuju, jak se to má správně dělat. Je asi jedno, kterou značku použijete, jen ať je na vodní bázi-neobsahuje rozpouštědla! Osobní zkušenost mám jen s jednou nejmenovanou.
Naposledy upravil CAREX dne 04.06 2012 10:45, celkově upraveno 1 krát. (2% původního příspěvku)
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 7.4. 2012
Příspěvků: 343 | Témat: 10

04.06 2012 10:43


Na své olympiádě jsem světla vzal sadou od 3M a jsou OK. V létě půjde motor ven, tak je vypláchnu zevnitř - šedivý povlak tam je.

-ka-
nahoru

AK fanatik
AK fanatik

Muž
Registrace: 4.10. 2006
Příspěvků: 7140 | Témat: 19

04.06 2012 10:45


Používám u mých repasí lamp jedinně profi veci od 3M a nic jiného se tomu nikdy rovnat nebude!Zkušenost!

A hlavně zleštit sklo u xen svetlometu např.je vec jedna která nevyřeší 100% problemu,dále potřeba vyčistit plexi zevnitř,čočky u 90% lamp KO a nemluvě o plynových výbojkách.
nahoru

sponzor





04.06 2012 10:45


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 7.4. 2012
Příspěvků: 343 | Témat: 10

04.06 2012 10:49


No však v létě jdou pak světla k Tobě

-ka-
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 20.2. 2012
Příspěvků: 27 | Témat: 0

04.06 2012 10:55


A to jako proč? Podívej se na složení sady 3M a sady CAREX. 3M je dražší, je tam toho méně. Od zákazníků vím, že výraznější poškození sadou od 3M nezabrousí, protože P500 může být někdy málo. Taky po zrnitosti P800 brousit P3000, to dá docela zabrat, ale ať si každý vybere to své Sada 3M je obecně dražší, ale to jen proto, že to není český produkt, náklady tak velké firmy jsou větší atd. Není dražší proto, že to je zázrak. Např. sada od Turtle wax se nedá srovnat s ničím, jsou to jen vodičky na oživení, to je fakt, ale 3M fakt neobjevili Ameriku, v průmyslu se stejnými postupy leští plasty už od dob jejich vzniku. Když někdo ale dá na to, že je to 3M, tak to bude lepší, tak ať
nahoru

AK allstar
AK allstar


Registrace: 16.12. 2007
Příspěvků: 11459 | Témat: 306

04.06 2012 10:56


Satas: u B5 face, se dá ta čočka vyměnit samostatně?
nahoru

AK senior
AK senior


Registrace: 7.8. 2009
Příspěvků: 1501 | Témat: 32

04.06 2012 10:57


Satas:
Pokukud je plexi strukturově vypraskané v jeho mase nepomuže vám ani svecená voda.

Ne není to vypraskané.Je to pouze takové spíše zanesené a myslím,že to půjde v pohodě vyleštit.Vyděl jem i horší a pěkně to vyleštili.
Navíc to jsou ty světla,které jste repasoval zdejšímu uživateli Knightey než to auto prodal hypikovi a on mě.Takže ani nejsou až tak staré.
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 20.2. 2012
Příspěvků: 27 | Témat: 0

04.06 2012 11:00


Čočky čistit např. vatou na špejlích, jsou skleněné, tam problém není. Pozor na plastové kryty světel zevnitř! Tam je ben plast měkký, takže ho poškrábete i papírovým kapesníkem. Doporučuji očistit jen vlhkou vatou a pak vatou i vysušit, tu mlhu to odstraní. V případě xenonu bývá problémem samotná odrazová vrstva výbojky, v tom případě je pak renovace nákladnější. Problém to ale bývá např. jen u vytopených aut...
nahoru

AK senior
AK senior


Registrace: 7.8. 2009
Příspěvků: 1501 | Témat: 32

04.06 2012 11:07


CAREX: Ty leštíci sady pouze prodávate,nebo máte i servis ve kterém leštíte ty lampy.Jsem z karviné,takže do třince to nemám daleko.Případně leštění uveďte prosím i cenu.
nahoru

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma Zaslat odpověď Pomohl vám tento příspěvek? Poděkujte autorovi
Nejčastější tagy na fóru (řazeno abecedně)
[vyřešeno] 1.2tdi 1.4i 1.6 1.6td 1.8 1.8t 1.9tdi 100 2.0fsi 2.0tdi 2.0tfsi 2.2t 2.5tdi 2.7t 2.7tdi 2.8 3.0tdi 3.3tdi 4.2 4.2tdi 4b 4f 80 8e 8l 8p a2 a3 a3 8p a4 a5 a6 a6 4f a7 a8 abs aditiva afs airbag ak certifikace ak eshop ak garáž ak karta ak kšiltovka ak servis ak svp ak vlajka ak znak alarm allegro allroad alternátor alu kola ami antiradar anténa asr audi audiklub audio autobaterie automat automaticka prevodovka autopotahy autorádio b2 b3 b4 b5 b6 b7 b8 baterie bezpečnostní šrouby bioethanol biturbo bixenon blacklist blikající kontrolky bliká žhavení blinkry blow off blow-off ventil bluetooth bmk bns bose bov brake fault brzdová kapalina brzdové světlo brzdy budíky bílý dým c3 c4 c5 c6 c7 cabrio canbus cd changer centrální zamykání changer chcípá chip chiptuning chladič chladící kapalina chladící systém chorus chrom chyba climatronic cng coming home comming home common-rail concert cukání cívka d1s d2 d2r d2s daylight demontáž denní svícení destičky dešťový senzor diagnostika diferenciál displej dobíjení dpf drl dsg dvb-t dvd dveře dx dálkové ovládání e85 ecu eds egr elektrická okna elektrika elektromobil elsa emise epc esp et ethanol facelift filtr filtr pevných částic fis fsi fólie g71 geometrie gps gufera h1 h4 h7 hagusy haldex hallův snímač halogen handsfree headup hid hodiny homelink hučení hydroměnič hydroštel imobilizér insp intercooler ipad iphone ipod iso isofix jak na to k-jetronic kabel kamera kapota karburátor kardan karoserie katalyzátor keyless klepání klepání motoru klika klima klimatizace klub klubová karta klínový řemen klíč kola kolísání otáček komfortni jednotka kompresor konektor kontrolka kontrolka airbagu kontrolka brzd kontrolka mazání kontrolka motoru kotouče kouřivost kufr kód rádia kůže lambda lambda sonda lampy leaving home led letní pneu lišty dveří ln2 log loketní opěrka low-range ložiska ložisko lpg manuál manžeta mapy maska maxidot mazání mlhovky mlžení oken mmi mmi 2g mmi 3g montáž motor mp3 mtm multifunkční volant multitronic měchy měrka oleje n75 napínací kladka napínák nastavení nastavení hodin navigace naviplus nefunguje nejede nestartuje netopí netáhne netěsnost nezávislé topení neřadí nouzový režim nádrž náklon světel náprava nárazník návod odblokování odtok odvzdušnění odvětrání klikové skříně oel okno olej olejnička olejová měrka olejová vana ostřikovač osvětlení osvětlení spz otáčkoměr otáčky palivoměr palivová soustava palivové čerpadlo palivový filtr palubní deska palubní pc parkovací brzda parkovací senzory parkovačky pd pdc phatnoise plnění plovák plynový pedál pneu podsvícení podtlak podvozek pojistka pojistky pojištění pomoc prosim popis pojistek posilovač počátek vstřiku pružiny pylový filtr párování klíče přehřívání přepínač světel přestavba převodovka příručka přístrojová deska q5 q7 quattro radar radio ramena redukce regulace turba relé blinkrů relé světel renovace disků repase repro rns rns-d rns-e rozvodový řemen rozvody rs4 rs6 ruční brzda rádiem řízené hodiny rádio s-line s-tronic s2 s3 s4 s6 s8 safe safe kód schéma sd karta sedačky senzor service servis servisní interval servo servo olej servotronic servořízení setrvačník seřízení hodin seřízení světel silentbloky sklo skryté menu snímač teploty spojka sportovní podvozek spotreba spotřeba spotřeba oleje spínací skříňka sraz ssp stahovačka start start-stop startování startér stk studený start stěrače střešní nosič střešní okno subwoofer svetla svody svolávací akce svítivost svíčky světla symboly symphony syčení sání síto sacího koše tachometr tažné zařízení tdi telefon tempomat teploměr teplota motoru teplotní snímač teplý start termostat teče servo olej tfsi tiptronic tlak tlak oleje tlak turba tlumiče topení torsen tpms trippling tt tuning turbo tuzing tv tuner táhlo tónování těsnění těsnění pod hlavou třetí brzdové světlo usb v8 vag vag chyby vačky vcds vdcs ventilakce ventilakcička ventilátor ventilátor chladiče vibrace vif vin vlnovec voda vodní pumpa volant volnoběh vrzání vstřik vstřikovací čerpadlo vstřikovače vstřiky vyhřívání vyhřívání okna vyhřívání sedaček vynechává vypíná vyčištění vzduchový filtr váha vzduchu víko ventilů výfuk výkon výměna vývěva větrák w12 wastegate webasto xcarlink xenon zadní stěrač zadní světla zamrzání zapalování zapojení zatékání zdvihátko ventilu zesilovač zimní pneu zpátečka zpětné zrcátko zrcátka zrcátka-ovládání zrcátka-stmívání zrcátka-vyhřívání zrcátko ztráta oleje zvýšení výkonu základní nastavení zámek dveří zámek kufru zásuvka únik oleje čelní sklo čep černý kouř čerpadlo čeština čidlo oleje čidlo teploty čidlo teploty oleje čištění čištění trysek řazení řemen řemenice řídící jednotka řízení řízení motoru škrtící klapka škube šíbr žhavení žhavící svíčky žárovky

 
Přejít na:
AUDIKLUB.cz | AUDI KLUB - Vše co potřebujete vědět o vozech značky AUDI
Veškeré příspěvky vyjadřují názory a přesvědčení každého autora. Bez souhlasu autora je zakázáno příspěvky a články šířit, kopírovat nebo jinak zveřejňovat.
K odběru novinek použijte dle libosti: RSS 0.91 - 0.92 - 2.0 nebo Atom.
© 2006 - 2018 Audiklub.cz / Kontakt: Soukromá zpráva nebo email