Soused měl dvě rok staré Toyoty Avensis. Jelikož na tom není tak dobře, prodal tu s kterou manželka vozila děti 2x denně do školky 10km tam a zpět.
U dieselu měli v zimě problém, že motor s malým odpadním teplem vždy před vyjetím vrčel naprázdno 30min aby se auto uvnitř pořádně prohřálo.
Vznesl požadavek na A6/C4 s LPG* (
LPG* kvůli ceně benzínu a nafty // ovšem tady náklady nelze přepočítávat na ujetý kilometr, jelikož jde o děti a pro děti)
--------------------------------------
1.
Není potřeba žádný výkon, žádné zbytečné kw a objemy navíc.
Má to jezdit po-pá 40km denně s dětmi do školky.
2. Samotné auto zatím ještě není koupeno, v tom problém nevidím. Víc než 120.000km mít najeto nebude (skutečné km, dovoz DE)
3. Problém je, že
benzínové motory neznám, takže netuším jak a na co jsou náchylné. Jde hlavně o spolehlivost motoru. Vím že jsou čtyřválcové 1,8 + 2,0 a šestiválcové 2,6 + 2,8.
4.
Předělat na LPG* čtyřválec bude asi levnější než předělat šestiválec a jakou značku LPG*
5.
Jsou benzíny tak spolehlivé jako pětiválcové TDI*?
6.
Nebude lepší koupit pětiválcové 2,5TDi 103kw a domontovat nové Webasto. To bych volil asi já - plyn totiž nějak moc nemusím, ale ekonomikou hovoří za vše (nepočítám nákup celku).
7. Vydrží něco automaty?