Jste anonymní uživatel! Přihlásit se nebo Registrovat, Dnes je čtvrtek, 28 března 2024
Celkem je zde 322 lidí (7 přihlášených)
Nyní online
Přihlásit se /Registrovat
Přezdívka:
Heslo:
Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Opište kód::

Informace o serveru
Nejnovější: Wejdík
Uživatelů dnes: 0
Uživatelů včera: 0
Uživatelů celkem: 48 388
Online návštěvníků
Návštěvníků: 315
Uživatelů: 7
Celkem: 322

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 10.2. 2008
Příspěvků: 1294 | Témat: 117

06.11 2014 22:54


Tak jsem se k tomu dokopal a DAM* zde opet nejaky navod. Cely navod jsou moje poznatky a pokud to podle navodu nekdo budete delat, tak na vlastni nebezpeci!
Kdyz se na to nekdo nebude citit, tak pri nejhorsim jsem ochotny to nekomu opravit (na miste ci pres postu).
Resil jsem to na sve A8 D3, typicka zavada u starsich aut, ze prestane fungovat (zatuhne) servomoturek pro rucni brzdu. Nova stoji okolo 8000,- Kc (4E0998281B), za pouzite chteji nesmysl a s jistotou ze bude fungovat je miziva. Tahle oprava me vysla na cca 500,- Kc.

1. krok
Kdyz se stane, ze vam zustane vyset elektor motor u rucky (nejde tlacitkem ani VAGem vratit), je potreba ho sundat (2x TORX srouby), odpojit konektor a pote torxem povolit rucne pistek rucni brzdy aby jste mohli alespon autem popojizdet.
Kdyz je moturek venku, da se zkusit ho rozhybat na tvrdo pres 12V zdroj (ale pozor aby mel dostatecny proud, ty laboratorni na to nestaci - idealne pouzit 12V autobaterii) tohle jsem taky delal a podarilo se mi to rozchodit poprve. Ale pak auto stalo cca 3 tydny a problem opet nastal. A uz tentokrat to ani neslo rozchodit.
Cili jsem nemel co ztratit. Jelikoz moturek neni rozebiratelny (je to svareny plast). Musi se do neho jemnym nasilim

2. krok
Je zapotrebi opatrne odriznout dekl, fakt co nejtenci rez pilkou a co nejmene zajet do hloubky, jinak hrozi poskozeni reminku. Rozriznuty dil je zde na fotce.

Náhled, klikni pro zvětšení.


3. krok
Po kroku 2. vyzkousejte opet elektromotorek jestli se toci (pripojit 12V na ty da krajni silne konektory). Pokud ted ano, bez jakehokoliv problemu, muzete pokracovat dal. Jestli ne, tak chyba neni v mechanice ale ciste uz v servomoturku a to se opravuje hur (nekdy ani nemusi jit ci se to uz nemusi vyplatit).
Na mechanicke casti "samostavu" (netusim odborny termin) je potreba sundat specialni zavlacku. Jedna se o krouzek ktery je zmacknuty do drazky, zajistuje aby se mechanicka zubova cast nerozjela. Idelne za pouziti soustruhu a s citem. Viz na prilozene fotce.
Jeste pred znicenim zavlacky si ji pomerte, bude to potreba

Náhled, klikni pro zvětšení.


4. krok
Po uspesnem a opatrnem sundani zavlacky, rozdelejte mechanizmu tak aby jste si zapamatovali jak to tam bylo (idelane fotit krok za krokem). Melo by to vypadat nejak takto.

Náhled, klikni pro zvětšení.

Po rozebrani zjistite, ze tam jsou 3 loziska. Jedno je jehlove (tomu defakto nic neni, nema se co stat) a dalsi dve jsou identicke a ty bohuzel vetsinou zatuhnou (kvuli vlhkosti).
Jedna se o typ loziska 6802Z. Co jsem tam mel, melo kryti z kovu. To se pouziva kvuli prachu, odolnosti a hlavne teplote ale zase tak velka teplota tam neni. Preci je tam okolo vsude plast. Takze jsem zvolil kryti plastove kvuli lepsi tesnosti vuci vlhkosti. Lepsi znacka vysla na cca 160,- Kc za kus.
To levnejsi je zde -> http://loziska-rc.com/6802-2RS

5. krok
Tak po koupi dvou kusu lozisek, vse dukladne ocistime, odmastime. A loziska se muzou uz dat zpet do kupy.

Náhled, klikni pro zvětšení.


6. krok
Pote je vhodne vyrobit zavlacku. Pochybuju ze se da sehnat to co tam bylo. Takze opet soustruh a chvilka prace. Hlavne pouzit nejaky "mekky" material (lidove bahno ). Jelikoz tvrdy pujde hur zmacknout a mohl by teoreticky prasknout. Rozmery mame z kroku cislo 3.

Náhled, klikni pro zvětšení.


7. krok
Po vyrobe zavlacky, smontovani samostaveciho mechanizmu se muze vse dat do kupy jak ma byt. Hlavne pred tim poradne ocistit a radne promazat jehlove lozisko. Mechanizmus si vyzkousejte jestli chodi.

Náhled, klikni pro zvětšení.


8. krok
Stlacenym vzduchem vyfoukat poradne prostredi okolo servomoturku. Pokud mate podezreni, ze se tam dostala vetsi vlhkost, klidne vystrikejte lehce kontaktolem. Pote opet profoukat vzduchem. A potom malinko profouknout nejakym WDckem. Jen lehce, poprasit a pote opet prebytek vyfoukat kompresorem. Dela se to z duvodu toho, aby se na tom vytvoril film, ktery bude nejakou dobu odpuzovat vodu ci vlhkost. A jeste potomhle cisteni radeji vyzkouset.

9. krok
Ted prijde ta hnusna piplacka. Provizorne se to slozi, cili samostav umistit a nasadit reminek. Musite si prilozit odriznuty dil tak jak byl puvodne pred odriznutim. Pripevnit pomoci sverek ci sveraku. Opravdu presne. Idealne navrtat malinkym vrtackem (1mm - 1,5mm). Pokud mozno nejak rozmistit alespon 6 dir. Potom si pripravit malinke vruty, kteryma pridelame zpet ten dekl.

10. krok
Kdyz je vse pripravene a vyzkousene ze to pujde. Tak na to misto, kde se rezalo, musime nejprve odmastit a potom nanest silikon kvuli utesneni. Pouzil jsem silikon na lepeni oken. Vydrzi vsechno. Teplo, zimu, mraz, drzi jak cert a je pruzny. Hlavne jemnou vrstvu aby se to nedostalo dovnitr mechanizmu. Pote prilozime zpet viko opatrne a zacneme davat vruty a postupne krizem utahovat. Jakmile to mame v kupe, cele dokola oblepime silikonem a utesnime.

Náhled, klikni pro zvětšení.


Náhled, klikni pro zvětšení.


11. krok
Ted jen nechame zaschnout a vyzkousime motorek venku. Pokud to je OK, tak zpet namontovat na auto. Tam se musi natocit ten TORX od mechanizmu aby zapadl do brzdice.
Jeste nez jsem ho tam nasadil, vymenil jsem o-krouzek abych mel jistotu, ze se tam voda nema kudy dostat.

12. krok
Pote se musi provest zakladni nastaveni, to zde popisovat nebudu, toho je tu mraky uz. Nebo eventuelne ROSS-TECH stranky napomohou. Video jak na to je zde ->
Přímý odkaz na youtube video


No a posledni je jen to, uzivat si opet funkcni parkovaci brzdy
Doufam ze tohle nekomu pomuze a usetri penize a nervy.
Pokud pomuze, tak za KARMU budu jenom rad.
Naposledy upravil Knightey- dne 07.04 2015 23:29, celkově upraveno 4 krát. (28% původního příspěvku)
nahoru

sponzor





06.11 2014 22:54


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 6.10. 2006
Příspěvků: 418 | Témat: 20

07.11 2014 8:18


Tvl ty seš dobrej kutil. Super návod.
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 10.2. 2008
Příspěvků: 1294 | Témat: 117

07.11 2014 12:03


Trog: Diky
nahoru

AK allstar
AK allstar


Registrace: 17.6. 2009
Příspěvků: 10992 | Témat: 89

07.11 2014 14:51


Jako ne ze bych to nekdy delal, ale navod je super!
nahoru

AK batole
AK batole


Registrace: 10.2. 2008
Příspěvků: 112 | Témat: 11

07.11 2014 17:14


Dobrá práce
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 10.2. 2008
Příspěvků: 1294 | Témat: 117

08.11 2014 8:35


Diky vsem. Doufam ze to nekomu pomuze. A kdyby jo, budu velmi rd za zpetnou vazbu
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 28.3. 2007
Příspěvků: 34 | Témat: 2

21.03 2015 5:07


Poslal jsem Ti SZ. Nějak se mi nedaří oddělit od sebe ty kolečka
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 11.2. 2010
Příspěvků: 198 | Témat: 19

21.03 2015 15:31


Super navod. Ale nejak zmizely ty obrazky.
nahoru

sponzor





21.03 2015 15:31


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 3.4. 2015
Příspěvků: 2 | Témat: 0

04.04 2015 22:06


Knightey- (06.11 2014 22:54) orig:
se

[code] Ahoj klucí . Supr nàvod ale nezobrazují se obrázky z postupem . Šlo by je nahrát znovu ? Děkuji
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 10.2. 2008
Příspěvků: 1294 | Témat: 117

05.04 2015 14:04


Koukam ze muj web, kde byly nahrane, je fuc. Takze zalozim novy a pokusim se je vystrachat nekde znova
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 11.2. 2010
Příspěvků: 198 | Témat: 19

05.04 2015 19:00


Knightey- (Ne, 05.04, 2015 14:04) orig :
Koukam ze muj web, kde byly nahrane, je fuc. Takze zalozim novy a pokusim se je vystrachat nekde znova


Velice to ocenime
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 10.2. 2008
Příspěvků: 1294 | Témat: 117

07.04 2015 23:30


vashik (05.04 2015 19:00) orig :


Velice to ocenime


Tak obrazky jsou obnoveny
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 11.2. 2010
Příspěvků: 198 | Témat: 19

08.04 2015 0:46


SUPER!! karma
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 3.4. 2015
Příspěvků: 2 | Témat: 0

11.04 2015 13:51


Pánové taky mi nejdou od sebe rozdelit ty ozubeny kolecka ..... Jinak supr popis i obrazky !
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 10.2. 2008
Příspěvků: 1294 | Témat: 117

11.04 2015 17:23


pacozacone (11.04 2015 13:51) orig :
Pánové taky mi nejdou od sebe rozdelit ty ozubeny kolecka ..... Jinak supr popis i obrazky !

Drzi ti osicka v lozisku, jak je to zarezle. Takze opravdu musis vic zabrat
nahoru

AK junior
AK junior


Registrace: 5.10. 2007
Příspěvků: 686 | Témat: 35

25.04 2015 14:06


Neze bych měl osmu,ale fakt dobrý návod.
nahoru

sponzor





25.04 2015 14:06


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 10.2. 2008
Příspěvků: 1294 | Témat: 117

26.04 2015 12:39


Diablo_666 (25.04 2015 14:06) orig :
Neze bych měl osmu,ale fakt dobrý návod.

Diky
nahoru

AK allstar
AK allstar


Registrace: 3.10. 2006
Příspěvků: 12720 | Témat: 228

28.04 2015 18:27


cim si to kuchal? rucne pilkou, nebo listovou vibrackou ci modelarskou flexou?
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 10.2. 2008
Příspěvků: 1294 | Témat: 117

30.04 2015 8:32


Lumpiq (28.04 2015 18:27) orig :
cim si to kuchal? rucne pilkou, nebo listovou vibrackou ci modelarskou flexou?


Rucne pilkou abych mel cit. Protoze jsem nevedel co presne bude uvnitr a nechtel jsem nic poskodit.
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 20.2. 2013
Příspěvků: 27 | Témat: 3

18.09 2015 13:37


supr supr supr moc jsi mi pomohl a děkuji
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 10.2. 2008
Příspěvků: 1294 | Témat: 117

16.10 2015 13:23


Pepinook: Jsem rad
Dulezite je hlavne to spravne utesnit a i vymenit ten o-krouzek.
Protoze jakmile se tam opet dostane voda tak je za chvili KO.
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 20.2. 2013
Příspěvků: 27 | Témat: 3

20.10 2015 10:27


Dal jsem si pozor a jel jsem podle návodu.Maká to ještě lépe jako nové.Další dotaz,pokud mohu:problém s ventilátorem topení ve zkratce popíšu.
kód chyby 01273 větrák přiváděného vzduchu
zkrat na kostru nebo přerušený obvod
trvale
brouzdal jsem zde na radách něco jsem našel,ale né to pravé ořechové.Občas se ventilátor rozběhne.někdy hučí,někdy jde jak po másle.Dáš do placu nějakou dobrou radu
díky moc
nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 29.4. 2008
Příspěvků: 100 | Témat: 33

22.01 2018 14:52


Super navod dekuji. Ted se mi toci na obe strany ale mechanik mi rekl ze nema silu pry zatlacit se zpatky pri odbrzdeni tak nechapu co tam je v haji ? Kdyz se mi toci na obe strany tak bych rekl ze nic ne? Diky
nahoru

AK senior
AK senior

Muž
Registrace: 10.2. 2008
Příspěvků: 1294 | Témat: 117

22.01 2018 15:10


Chyba mozna muze byt v samostatnem brzdici.
Sundej tenhle elektromoturek a je tam torx. Vyzkousej jak s nim jde tocit na prazdno. Jewtli tam i zpet klade stejny odpor.
Jinak pres diagnostiku pri pouziti eletricke rucky je videt, kolik mamktery motuder odber v Amperech. A uvidis jak jsou rozdilne od sebe ty dva a take jestli pri brzdeni ci odbrzdeni tam jsou rozdily.
nahoru

sponzor





22.01 2018 15:10


reklama se zobrazuje pouze neregistrovaným/nepřihlášeným

nahoru

AK batole
AK batole

Muž
Registrace: 29.4. 2008
Příspěvků: 100 | Témat: 33

22.01 2018 15:38


Tak to doufam ze zkousel mechanik me rekl ze odesel moturek ze mu nechtel odbrzdit a je pravda ze v nem byla spousta rzi ale a trochu rachta ale toci se na obe strany a pokud se toci tak v nem v tom moturku nemuze byt chyba nebo ano? No zkusim mu to tam zas odvezt at se na to koukne ale to by rekl kdyby to neslo normalne prez torx nebo drhlo
nahoru

AK nováček
AK nováček

Muž
Registrace: 8.4. 2011
Příspěvků: 41 | Témat: 8

23.03 2018 20:45


Fotky zase zmizely, mate je nekdo prosim? Chtel bych to zkusit opravit. Jinak popsané super.
nahoru

AK nováček
AK nováček


Registrace: 27.5. 2009
Příspěvků: 79 | Témat: 20

10.09 2018 11:28


Ahoj, mozes mi prosim ta poslat tie foto z navodu na opravu parkovacej brzdy, lebo tie foto pri tom navode uz nie su vidno.

Dakujem
nahoru

AK junior
AK junior


Registrace: 25.7. 2011
Příspěvků: 678 | Témat: 40

10.09 2018 20:35


Riesili sme to tiez. Napokon sme kupili repas z Polska. Cena 150 eur s postou, po vymene sme mu poslali stary motorcek (postovne 19 eur) a poliak poslal spat 50 eur co bola kaucia. Cize celkovo to vyslo na 119 eur a vsetko zo pol roka funguje v pohode.
nahoru

AK nováček
AK nováček


Registrace: 27.5. 2009
Příspěvků: 79 | Témat: 20

10.09 2018 21:54


A mozes mi na neho poslat kontakt?

Dakujem.
nahoru

AK allstar
AK allstar

Muž
Registrace: 30.12. 2010
Příspěvků: 14646 | Témat: 52

10.09 2018 22:30


Podivej se tady treba najdes co hledas
audiklub.cz
Zaregistrujte se nebo se Přihlašte do systému
nahoru

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma Zaslat odpověď Pomohl vám tento příspěvek? Poděkujte autorovi
Nejčastější tagy na fóru (řazeno abecedně)
[vyřešeno] 1.2tdi 1.4i 1.6 1.6td 1.8 1.8t 1.9tdi 100 2.0fsi 2.0tdi 2.0tfsi 2.2t 2.5tdi 2.7t 2.7tdi 2.8 3.0tdi 3.3tdi 4.2 4.2tdi 4b 4f 80 8e 8l 8p a2 a3 a3 8p a4 a5 a6 a6 4f a7 a8 abs aditiva afs airbag ak certifikace ak eshop ak garáž ak karta ak kšiltovka ak servis ak svp ak vlajka ak znak alarm allegro allroad alternátor alu kola ami antiradar anténa asr audi audiklub audio autobaterie automat automaticka prevodovka autopotahy autorádio b2 b3 b4 b5 b6 b7 b8 baterie bezpečnostní šrouby bioethanol biturbo bixenon blacklist blikající kontrolky bliká žhavení blinkry blow off blow-off ventil bluetooth bmk bns bose bov brake fault brzdová kapalina brzdové světlo brzdy budíky bílý dým c3 c4 c5 c6 c7 cabrio canbus cd changer centrální zamykání changer chcípá chip chiptuning chladič chladící kapalina chladící systém chorus chrom chyba climatronic cng coming home comming home common-rail concert cukání cívka d1s d2 d2r d2s daylight demontáž denní svícení destičky dešťový senzor diagnostika diferenciál displej dobíjení dpf drl dsg dvb-t dvd dveře dx dálkové ovládání e85 ecu eds egr elektrická okna elektrika elektromobil elsa emise epc esp et ethanol facelift filtr filtr pevných částic fis fsi fólie g71 geometrie gps gufera h1 h4 h7 hagusy haldex hallův snímač halogen handsfree headup hid hodiny homelink hučení hydroměnič hydroštel imobilizér insp intercooler ipad iphone ipod iso isofix jak na to k-jetronic kabel kamera kapota karburátor kardan karoserie katalyzátor keyless klepání klepání motoru klika klima klimatizace klub klubová karta klínový řemen klíč kola kolísání otáček komfortni jednotka kompresor konektor kontrolka kontrolka airbagu kontrolka brzd kontrolka mazání kontrolka motoru kotouče kouřivost kufr kód rádia kůže lambda lambda sonda lampy leaving home led letní pneu lišty dveří ln2 log loketní opěrka low-range ložiska ložisko lpg manuál manžeta mapy maska maxidot mazání mlhovky mlžení oken mmi mmi 2g mmi 3g montáž motor mp3 mtm multifunkční volant multitronic měchy měrka oleje n75 napínací kladka napínák nastavení nastavení hodin navigace naviplus nefunguje nejede nestartuje netopí netáhne netěsnost nezávislé topení neřadí nouzový režim nádrž náklon světel náprava nárazník návod odblokování odtok odvzdušnění odvětrání klikové skříně oel okno olej olejnička olejová měrka olejová vana ostřikovač osvětlení osvětlení spz otáčkoměr otáčky palivoměr palivová soustava palivové čerpadlo palivový filtr palubní deska palubní pc parkovací brzda parkovací senzory parkovačky pd pdc phatnoise plnění plovák plynový pedál pneu podsvícení podtlak podvozek pojistka pojistky pojištění pomoc prosim popis pojistek posilovač počátek vstřiku pružiny pylový filtr párování klíče přehřívání přepínač světel přestavba převodovka příručka přístrojová deska q5 q7 quattro radar radio ramena redukce regulace turba relé blinkrů relé světel renovace disků repase repro rns rns-d rns-e rozvodový řemen rozvody rs4 rs6 ruční brzda rádiem řízené hodiny rádio s-line s-tronic s2 s3 s4 s6 s8 safe safe kód schéma sd karta sedačky senzor service servis servisní interval servo servo olej servotronic servořízení setrvačník seřízení hodin seřízení světel silentbloky sklo skryté menu snímač teploty spojka sportovní podvozek spotreba spotřeba spotřeba oleje spínací skříňka sraz ssp stahovačka start start-stop startování startér stk studený start stěrače střešní nosič střešní okno subwoofer svetla svody svolávací akce svítivost svíčky světla symboly symphony syčení sání síto sacího koše tachometr tažné zařízení tdi telefon tempomat teploměr teplota motoru teplotní snímač teplý start termostat teče servo olej tfsi tiptronic tlak tlak oleje tlak turba tlumiče topení torsen tpms trippling tt tuning turbo tuzing tv tuner táhlo tónování těsnění těsnění pod hlavou třetí brzdové světlo usb v8 vag vag chyby vačky vcds vdcs ventilakce ventilakcička ventilátor ventilátor chladiče vibrace vif vin vlnovec voda vodní pumpa volant volnoběh vrzání vstřik vstřikovací čerpadlo vstřikovače vstřiky vyhřívání vyhřívání okna vyhřívání sedaček vynechává vypíná vyčištění vzduchový filtr váha vzduchu víko ventilů výfuk výkon výměna vývěva větrák w12 wastegate webasto xcarlink xenon zadní stěrač zadní světla zamrzání zapalování zapojení zatékání zdvihátko ventilu zesilovač zimní pneu zpátečka zpětné zrcátko zrcátka zrcátka-ovládání zrcátka-stmívání zrcátka-vyhřívání zrcátko ztráta oleje zvýšení výkonu základní nastavení zámek dveří zámek kufru zásuvka únik oleje čelní sklo čep černý kouř čerpadlo čeština čidlo oleje čidlo teploty čidlo teploty oleje čištění čištění trysek řazení řemen řemenice řídící jednotka řízení řízení motoru škrtící klapka škube šíbr žhavení žhavící svíčky žárovky

 
Přejít na:
AUDIKLUB.cz | AUDI KLUB - Vše co potřebujete vědět o vozech značky AUDI
Veškeré příspěvky vyjadřují názory a přesvědčení každého autora. Bez souhlasu autora je zakázáno příspěvky a články šířit, kopírovat nebo jinak zveřejňovat.
K odběru novinek použijte dle libosti: RSS 0.91 - 0.92 - 2.0 nebo Atom.
© 2006 - 2018 Audiklub.cz / Kontakt: Soukromá zpráva nebo email